CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

ejviska
22. čer 2011

@slavka22 ty blazne!! Jasne ze to sili a jak!! 😀

ejviska
22. čer 2011

@pitrisek26 gratuluju, ja se vdat jeste za tech 15 let nestihla! 😀

kikina9
22. čer 2011

@pitrisek26 Gratuluji k svatbě, třeba mimi jen čekalo na ty papíry a teď přijde samo 😀 U mě to tak v prvním těhotenství bylo, otěhotněla jsem zřejmě o svatební noci, a to už jsme se víc jak rok před svatbou nechránili 😀 😀 😀
A pokud ne, tak se možná v září na kopci potkáme, taky plánujeme na září další IVF 😉

kikina9
22. čer 2011

@slavka22 Čárečka krásně zesílila, a tvé testovací mánii se nedivím, taky jsem při minulém "krátkém" těhotenství ani dospat nemohla, a testovala a porovnávala čárečky jak divá 😀
Kdy jdeš na kopec na kontrolu?

fiallinka
22. čer 2011

@ejviska no ale tak šup na to, to nevíš, že se přece po svatbě spousta ženských otěhotní 🙂? Doporučuju se vdát příští měsíc 🙂

@slavka22 jasně, sílí, ale dva dny po sobě se to těžko porovnává, taky jsem si nebyla jistá u testů, co mám v albumu, jestli to zesílilo...

ejviska
22. čer 2011

@fiallinka 😀 jako hruzou z toho, co provedly, radsi otehotni, jo? 😉 My teda svatbu nejak neplanujem.. pro nas by nic nezmenila. 🙂

fiallinka
22. čer 2011

@ejviska no jasně 🙂. Ale jinak znám asi dvě holky, kterým se povedlo ivf hned po svatbě. Jako o tu svatbu nejde, ale bylo hezké, jak si nezasvěcení museli říkat, že to vyšlo "hned" 🙂

slavka22
22. čer 2011

@kikina9 na kontrolu jdu AŽ v pondělí. Myslela jsem si, kolik nemám testů a budu muset přikoupit 😀 😀 😀
@fiallinka to máš pravdu, raděj bych testovala každý druhý den, ale to teda nevím 😅 😅 😅, jestli vydržím.

evitaa
22. čer 2011

Ahoj všem, můžu se k Vám přidat? Byli jsme na 1.konzultaci u dr. Křenka a konečně v tomto CAR zakotvíme. Je to už 4. klinika, tak nám snad tady už konečně pomůžou. Nechal nám udělat různé rozbory a výsledky budou až za 5 týdnů. Přitom já jsem tak netrpělivá a natěšená na mimi !!!!!

kikina9
22. čer 2011

Ahoj, jasně že můžeš přidat 🙂 To už toho asi máte za sebou dost, když už jste na 4. klinice 😖
Tak snad nám tu všem pomůžou a my se konečně dočkáme vytoužených mimísků 🙂

ejviska
22. čer 2011

@evitaa ahoj, tak vitej 🙂 A vy uz teda mate neco za sebou?

slavka22
23. čer 2011

@evitaa Ahoj a vítej 🙂 . Takže Dr. Křenek zapůsobil?

evitaa
23. čer 2011

Nejdřív jsme byli v Gennetu v Praze. Celkem dobrý, hned se začalo něco dít. Vzhledem k tomu, že mám nemocné ledviny, nefroložka mi zakázala stimulaci. Nakonec jsme se domluvili na minimálce. V úterý jsme byli ještě na kontrole, v pátek měl proběhnout odběr. Vše ok. Po návratu domů mi dr. volal, že ruší zákrok, že anesteziologové mají strach dát mi narkózu. Doporučili mi Motol. 2 měsíce jsme čekali na 1. konzultaci. Hrůza, dr. mě hodinu přesvědčoval, že by mě těhotenství ohrozilo na životě.....a přitom mě ani nevyšetřil. Trochu jsem se zamyslela a řekla si, že asi na tom něco bude, že se poohlédnu po náhradní matce. Následovala konzultace v Repromedě. Udělali na mě dobrý dojem, ale za 1 IVF cyklus s náhradní matkou chtějí 180.000,-. Samozřejmě se to nemusí povést. To je nad naše poměry. A poslední je tedy Zlín. Prostředí i doktor na nás působil dobře, jen jedna sestra byla nepříjemná, takže vše ok. Tady si účtují za NM jen 27.000,-, což je přijatelné. Jen ta dálka, jsme z Mladé Boleslavi.

ejviska
23. čer 2011

@evitaa ty mluvis o surogatnim materstvi? Jakoze by vase vlastni embryjko odnosila jina matka? Ten rozdil v cene je teda zvlastni.
Ale ve zline se tady tim nahradnim materstvim zabyvaji. Ta legislativa je v tom ale osemetna..
JInak odber vajicek, pokud je jen par foliku, delaji nekde i bez narkozy. Mne to prijde silene, ale vim, ze nekde to ak je..

fiallinka
23. čer 2011

@evitaa a ty máš náhradní matku domluvenou? Jinak je pravda, že ve Zlíně jsou otevření všem pololegálním metodám 🙂 🙂, tím jsou proslulí..

@slavka22 ale ne, klidně testuj i 2x denně, to chápu, jen pak srovnávej co druhý den 🙂

ejviska
23. čer 2011

@slavka22 toz kde je dnesni test? 😀 Sem letim koukat a nikde nic 🙂

slavka22
23. čer 2011

@fiallinka to jsem si uvědomila taky, proto nedělám vědu z toho, že dnešní je stejný jako včerejší 🙂 . Hlavně, že je a neztratil se.
@ejviska kukni pořádně, jsou tam. Jen co se ráno chlapi vybatolili, vrhla jsem s na to 😀

slavka22
23. čer 2011

@evitaa takže jsi rozhodnutá pro NM? Nebo počkáš ještě na výsledky vyšetření? Nepříjemná sestra na Tomášově? To tam musela být jen na návštěvě 🙂 . Anebo některá neměla svůj den 🙂 , mě přijde, že jsou tam všechny fajn. Jinak finanční rozdíl dobrý teda!!!!

ejviska
23. čer 2011

@slavka22 jeee, promin. Ja tam koukala, ale neotevrela jsem fotku celou, ja myslela, ze se tam ukazuje posledni.
Taky bych rekla, ze je stejny, ale to je fakt tezko... zalezi, jak ta barva uschne. A kdy jdes na UZ nebo krev?

ejviska
23. čer 2011

@evitaa
@slavka22 aaaa, to jsem vlastne taky chtela napsat, ze jsem tam nepotkala protivnou sestru. Navic jsme toto tema trosku natukly se Slovakovou a ona rikala, ze tam si to sestra nesmi dovolit, jinak skoncila..
Ale ta Dita byla takova " od huby" 😀

slavka22
23. čer 2011

@ejviska máš pravdu, ono to po tom zaschnutí vypadá zase jinak, ale i tak mi přijdou stejné. Třeba ten včerejší se mi fakt zdál stejný jako den před a dnes na nich je vidět jasný rozdíl. Budu porovnávat testíky co druhý den 🙂 .

slavka22
23. čer 2011

@ejviska no to je fakt. Jestli od huby, to nevím, nikdy jsem s ní neměla tu čest, ale od pohledu divná byla. Když tam tak sedím v čekárně, tak je tak pozoruju 😀 , no co tam má člověk dělat, když tam sedí i více jak dvě hodiny 🙂 , že jo?

evitaa
23. čer 2011

Ze začátku jsem byla taková opatrnější, jen jsem oťukávala, jak to s NM vypadá. Po tom šoku v Brně jsem se rozhodla, že budu mluvit na rovinu. Takže jsem nás objednávala s tím, že máme zájem o surogátní mateřství. Matku už mám také vybranou a byla s námi na 1. konzultaci. Udělali jí všechny potřebné odběry i vyšetření. Každopádně na obou klinikách to brali úplně normálně, vůbec se nepozastavili nad tím, že chci něco, co není legální. Ta sestra nebyla vyloženě protivná, ale mi tam vtipkovali a ona se na nás mračila a byla odměřená. Jako zlatý hřeb - dnes mi volala ředitelka z Repromedy, jak to vlastně se mnou vypadá. Nejdřív jsme probírali zdravotní stránku, ale pak jsme se dostali k financím. Říkala, že nemůže jít s cenou dolu, že je s tím hrozně práce, že to vydá tak za 7 klasických IVF. Říkala jsem jí o Zlíně a ona mi odpověla, že ceník na netu je jen pro přilákání pacientů, ale pak mi to stejně "spočítaj".

slavka22
23. čer 2011

@evitaa mě vždycky při konzultaci, když jsem se rozhodli pro to či ono, doktor hodí na papír úkony, které budou potřeba a přibližnou částku a to jsem pak podepsala, že s tím souhlasím nebo že jsem s tím byla seznámena. Samozřejmě, když chceš nějaké nadstandartní věcičky, pak si doplácíš.. 🙂
@ejviska nezdražili v CRM náhodou některé úkony??? 😠

pavlina86
23. čer 2011

Ahojky holky, prosím o radu!! Po OPU 21..6 bylo vše o.k., ani mě nic moc nebolelo. Až na druhý den mě začalo bolet břicho a bolí do teď. Mám ho trošku nafouklé, ale nic hrozného. 😒 Ale teď jsem se zhrozila protože, začínám jak kdyby špinit.(hnědý úplně želatinový výtok).Je mi to fakt blbé, ale nevím co to může znamenat, a jestli mám popř. volat do Zlína, ať ze sebe neudělám blbce. ☹ Děkuju moc za odpovědi. ☹ .

slavka22
23. čer 2011

@pavlina86 no já teda nevím, asi záleží na tom, jak moc tě bříško bolí. O tom žmolku, to se mi taky stalo, ale fakt jen kousíček. Ptala jsem se tehdy dr a popisovala jsem mu to jako želatinového medvídka a vůbec se nad tím nepozastavil. Ty už máš zítra transférek, že? Myslím si, že když tam zavoláš a zeptáš se, tak tím nic nepokazíš a budeš mít klid - hlavně na ten zítřek. A kolik bylo těch embroušků???

ejviska
23. čer 2011

@slavka22 ona byla u slovakove, tak jsem ji potkavala. Ale jednomu tatinkovi, co pochodoval tam a zpet pred dverma ambulance, rekla, ze at uz konecne jde dovnitr nebo jim tam vnasi nervozitu do cele cekarny 🙂 Ale rekla mu to trosku skardejc.. 😖
Musim kouknout na cenik.

@pavlina86 mne bricho taky bolelo, jeste 5 dni po OPU. Spineni nevim a nezavadis si neco.. crinone gel nebo tak..

@evitaa ty budes vlastne platit te nahradni matce cele IVF, ne? Pokud ji to teda uhradi pojistovna... jinak je to 70tis.

ejviska
23. čer 2011

@slavka22 to "kryokonzervace spermatu" se mne zda, ze stalo puvodne 2tis. a ne 4 tis. 😠

A opravdu tam maji "cyklus surogatniho materstvi" 27 tis. To nechapu... To je cena za normalni IVF. A predpokladam, ze ty nahradni matky to delaj pro prachy, tak ty jim da jako kdo???? Nebo o tom se nemluvi?
@evitaa

pavlina86
23. čer 2011

@slavka22 děkuju moc, břicho bolí, ale dá se to vydržet, když ležím, skoro to nebolí , ale jak začnu chodit bolí. ☹ Jinak bylo z 22, 18 zralých vajíček a všech 18 je oplozených, teda zatím. Jinak transférek nám dali až na pondělí což mě zarazilo, ale asi ví co dělají?? 🙂 A moc děkuju. Jinak dobré přirovnání s tím medvídem. 😉

@ejviska děkuju, nezavádím nic jen zobkám ten utrogestan 😝

Devčata, ještě, že toho koníka máme. Pro nás začátečníky je to k nezaplacení, opravdu moc děkuju. 😉 😉

ejviska
23. čer 2011

@pavlina86 tak to jsem mela podobne, 22 vajuch, 17 zralych, ale jen 12 oplozenych a vyvijejicich se do druheho dne. To vam udelaji PK. Ja jsem mela ve ctvrtek OPU, v utery ET a bricho se mne splasklo v sobotu ( po ET) A po OPU fakt bolelo, ten prvni den jsem nemohla ani chodit, jenom v predklonu