CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

rioko
3. lis 2012

Tak bohužel to nevyšlo, včera jsem byla na krvi a hcg negativní, ale počítala jsem s tím, začal se mi rozjíždět ms ☹

etra
5. lis 2012

@rioko nevěš hlavu!!!!nesmutni!!!příště to vyjde!!!! 😉 😉 😉

hanulka22
5. lis 2012

@rioko to je škoda, ale příště už to vyjde. jdes hned dalsi cyklus na IUI nebo si davas pauzu?

rioko
6. lis 2012

na další asi až v lednu, teď mi nevyšel začátek stimulky - dr. tady byla až v úterý a mě se rozjela ms už v pátek, takže nic, v prosinci toho bude před vánocemi dost, tak v lednu hurá do toho

milin
6. lis 2012

Ahoj holky může se k Vám přidat? Opět nemůžu otěhotnět přirozeně a tak by jsem chtěla zkusit štěstí ve Zlíně, jen bych potřebovala nějaké informace ohledně doktorů apod. ani nevím jejich postupy apod. A jaké jsou tam čekací doby při prvním objednání? Děkuji za odpovědi.

ruda
7. lis 2012

ahooooj, jdete do druhého????

milin
7. lis 2012

Ahoj
@ruda ano chceme další dítko už skoro 1rok to zase bude.A nic mudra mi řekla že po Vánocích budem opět řešit. Jsem s toho trošku vykolejená pač mi všichni říkali jak po prvním těhu se dá tělo do kupy a stejně nic. A jsem na tom pořád stejně. a tak jsem chtěla zjistit info o Zlíně. mám to toiž co nejblíž. A co vy ?

ruda
8. lis 2012

Ahojk Mili, já jsem už pes rok vpráci a zatím mi o tak vyhovuje, áme děti v mrazáčku, kyby někdy...
Ty nemáš a KET dětičky? a co bylo aproblém, jestli se můžu zeptat...
stejně to uteklo, nedávno jsme byly v prediku a UZV 🙂 a máš se dobře? u nás pohoda malý je hodný, občas rebel, klasika

milin
9. lis 2012

Ahoj Rudy,
my máme malou nakonec přirozeně i když léky na IVF už byly doma. Takže žádný mrazáčky doma nemám. Můj problém jsou cysty na vaječníkách. V létě jsem byla ve ZL opět na laparoskopii, měla jsem 2 cysty jedna praskla jeden den druhá druhý den a třetí den jsem byla po operaci. Hrozily my že mi všechno seberou tedy hlavně vaječníky. Jenže já řekla že nechci že chci ještě aspoň dvě děti. Tak nakonec mi mudr řekl po operaci, že to tam není v takovém hrozném stavu a že mi nechal všechno. Jenže s každým novým měsícem se bojím zda tam cysta není zda mi nepraskne zda nebudu mít zase velké bolesti a nakonec skončím na sále kde mi buď něco seberou nebo všechno. Jo a taky mi není 20, ale za chvíli 30let. A jaksi se svojima problémama chci mít děti za sebou. Bohužel je to tak. A taky my nechceme děti daleko od sebe. A naší malé chybí sourozenec. Chodí na 5dní do školky a tam je spokojená.
JJ uteklo to jako voda, ale to je život. Nu mám se dobře co si budu stěžovat. Malá když je zabavená tak je taky hodá, ale je to mamináček 🙂 a já jsem ráda. Máme je v životě důležitá a nenahraditelná.
Tak to je mazec že už chodíš tak dlouho do práce, to já nevím co budu dělat když mi za chvíli končí mateřská. A malýho máš ve školce? nebo ti ho někdo hlídá? mě tedy nemá kdo hlídat. A vy ještě neplánujete pořídit prckovi sourozence?
Měj se hezky 🙂 pa.

ruda
9. lis 2012

Ahohjky Mili, no já chodím na služby na 12ctky, tak to jde, před noční a po noční jsem s prckem, v noci mu nechybím a přes den hlídají naši, jsou skvěůlý a malý je tam rád, do školky ho dám až od září za rok... spolu s náma chodí ven kamarádky, co mají kluky stejně staré, tak není úplně sám jajo jedináček a v baráku je neteř,ale druhé možná někdy bude. Taky asi nemůžu dlouho čekat, bude mi 34 😠 ale na druhé je snad ještě čas na na KET je připraveno dost bojovníčků tak doufám, že to pak vyjde "na povel 😀 "uvidíme...tři nechci dvě možná...
To je dobře, že jsi spokojená, taky tím, že jsem v práci třeba o víkendu nebo přes noc, tak zvládá krásně táta, zapojuje se, ví, jak obléknout, nakrmit, prostě je ten vztah mezi nima hodně intenzivní, protože se ve všem střídáme půl napůl...a vztah s babi a dědou je taky super, naši jak nehlídají tři dny, už jsou nervozní 🙂
Tak ať se ti brzy zadaři a dej pak vědět ju?

milin
12. lis 2012

@ruda ahoj Rudy, nu je super, že ti pohlídají Vaši. Mě nemá kdo. Já právě jedno dítě nechci, přijde mi to sobecké. Je fakt že jsou spousty životních osudů, ale i tak, já jsem společenský člověk a potřebuji okolo sebe rozruch a pohyb lidí. Přítel taky ví co a jak s malou jen občas kombinace oblečení mi přijdou divné, ale co nadělám hlavně že se postará a není o hladu 🙂
NU jsem zvědavá jak dopadnu, ale hodně se mi ulevilo když mi mudra řeknu že to začnem po Vánocích řešit. Tak jsem zvědavá na to co se bude dít. Třeba se do tý doby zadaří i když to mu moc nevěřím.
A můžu se zeptat jak to probíhá ve CRM? jako jakej mudr je dobrej apod. ?

z4401
12. lis 2012

Ahojte holky, dělala jsem pořádek v lécích a likvidovala veškeré vzpomínky na IVF (KET) atd. a našla jsem ještě spoustu léků (hormonů) které můžu věnovat. Mám 2 krabičky Utrogestanu, 2 plata Estrimaxu, Prednison 5, 1 balení Acidum folicum, 1 balení Superželeza, načaté plato Anopyrinu 100mg. Tak kdybyste měla některá zájem, písněte. Zuzka

damai
13. lis 2012

Ahoj holky, dnes byl manžel po 3 měs. na kontrolním sprm. a po doporučení všech možných vitamínů se mu sperma zhoršilo na minimum (3 měs. užíval denně asi 5různých vitamínů)!...prostě hrůza. Tak nám Dr.ve Zlíně řekl, at se objednáme na konzultaci a že doporučuje IVF - ICSI. Chtěla bych se Vás zeptat, jak to ted bude ve Zlíně probíhat, pokud půjdeme příští týden na konzultaci?? Jak dlouho ten proces až po ET trvá??
Jinak já jsem zcela v pořádku, byla jsem stimulována Clostilem a Duphastonem (pro jistotu) - foliků mám dost a velké, chodím ted každý měsíc cca od léta v době ovulace na utz, tak vše je ok. Problém je u nás pouze sprmg.

ruda
14. lis 2012

MILI, ten doktor, co jsem měla já byl skvělýýý,ale pak odešel , tak teĎ poradí spíš holky, co jsou tam aktuálně.. jinak já na to období moc ráda vzpomínám, líbilo se mi tam, přístup/ až na jednu sestru/skvělý a výsledek mám doma...tak já nezavrhuji druhé dítko,ale zvažuji pro a proti...měla jsem i komplikace po porodu, pořád běru léky a tak stejně nemůžu dřív, než se jich zbavím, navíc máme velké splátky, prostě je toho na zváženíí hodně. Přeju , aby to klaplo bez pomoci CRM a nebo i s ní,ale hlavně, aby to klaplo....
Damai ahoj, máte úplně stejný problém jako my, nejdříve spg hraniční, léčba vytamíny, pak snížené, zkusili jsme IUI,ale při IUI SPG špatné, doporučeno IVF -ICSI. IUI jsme měli v únoru, Dr. chtěl , ať si dám pauzu a na IVF jdu v květnu. Po vyšetření a poslání žádosti se vlastně čeká na schválení od pojišťovny, to je do měsíce a od další MSúnebo průběžně s tou žádostí/ se připravuješ injekcemi na IVF, , pak se odeberou vajíčka, oplodní se za pár dnů se ti jedno nebo dvě vrátí a za dva týdny máš // a budeš tu s náma juchat a my ti budeme gratulovat. takže v lednu těhule... 🙂

damai
15. lis 2012

@ruda děkuji za vykouzlený úsměv na rtech 🙂 Jsme objednaní na 1.konzultaci příští týden, takže do týdne - což jsem ani nečekala, že tak brzo, super. Bude nás mít Dr. Křenek.
Vám se to metodou ICSI povedlo napoprvé, když ty jsi byla ok? Nám IUI rovnou řekl že ne, že by se do vajíčka spermie stejně neprokousala, že doporučuje icsi.. uvidíme, co na konzultaci..

ruda
15. lis 2012

ICSI je skvělá, ty jsi v pořádku a o manželův problém se tahle metoda postará, věřím na 100 %, že budeš v lednu těhule, ruku na to!!!!Křenka si chválí, nic tomu nebrání být těhotná, povedlo se napoprvé a mám ještě 12 dětiček na "zimním táboře"uvidíš, jen se ničeho neboj a těš se, věř tomu a uvidíš, že to klapne

damai
16. lis 2012

@milin ahoj, ve Zlíně je objadnací lhůta dost krátka na 1.konzultaci 🙂 Předevčírem jsem byla nás s manželem objednat a jdeme ted v úterý na 1.konzultaci, takže do týdne! Takže moudrá budu až v úterý po konzultaci 🙂 Jsme objednaní k Dr. Křenkovi

damai
16. lis 2012

@ruda ještě se prosím chci zeptat, jak to funguje s placením toho ICSI? ve které fázi prosím? Zatím to máme od dr. sečteno na nějakých 23-27tis 😖 ale specifikovat nám to bude po konzultaci..Díky moc

ruda
16. lis 2012

nás vše vyšlo něco přes 30,ale už si moc nepamatuju, kdy co a jak, myslím že léky nejdříve, pak jsem píchala a jak mělo dojít k ICSI tak těsně před výkonem zbytek, promiň je to už dávno, třeba poradí někdo, kdo to prožívá teď a ceník se možná změnil,...

fiallinka
18. lis 2012

@damai nás to vyšlo na 26000 cca i s mražením embroušů - to právě záleží na tom, jestli budete mrazit a kolik bude potřeba léků, ale v podstatě se to fakt pohybuje v té rovině, kterou vám řekli (ale taky už je to přes dva roky, nicméně je to pořád podobné, co vím). Jinak musím říct, že co vím, tak ICSI už má v podstatě skoro každý, protože je tam prostě větší jistota ( i u normálního spermiogramu), že se oplodní víc vajíček - doktoři ho navrhují vlastně automaticky, až na výjimky 🙂, takže neboj. U nás taky bylo ICSI, vyšlo to hned 🙂

ruda
18. lis 2012

@fiallinka ahoooj, co děti nezlobí?

jenda82
18. lis 2012

@damai Ahoj, můžu se zeptat jaké vitamíny a v jakých dávkách manžel bral? Nám se stalo totiž to samé. SPG byl katastrofální, ale po tříměsíční intenzivní kůře nulový. A slyšela jsem i názor, že přílišná substituce přírodních hormonů může potlačit vlastní produkci.

fiallinka
18. lis 2012

@jenda82 hmm, tak u nás to bylo vlastně podobně...

@ruda jasně, že jo 🙂, někdy jsou fakt drsní 🙂

jenda82
19. lis 2012

@fiallinka A vzpomenete si, jaké preparáty manžel bral, jak dlouho a v jakých dávkách?

damai
19. lis 2012

@fiallinka děkuji za info 🙂 a nechávala sis jedno nebo 2 embryjka zavést? to bude u nás závažné rozhodnutí 🙂
@jenda82 někde tady na diskuzích jsem četla, že ženské dávaly manželovi Macu, E, SelZink, Q10 koenzym a že sprmg. byl po 3 měs. ukázkový, tak to manžel vyzkoušel a katastrofa výsledek! Takže ted sekl se vším... jí jen Celaskon a Q10, když ji má doma.. Macu dobral a novou už nekupuje. Jinak v Caru mu doporučili Sel, Zn a vit.E.

fiallinka
19. lis 2012

@damai byla jsem na dvou ivf, vždycky jsem si dala dvě a pokaždé jsem čekala dvojčata. Jenže to pokaždé hodně pozdě dopadlo blbě a mám z každého těhotenství jen jedno dítě (v profilu mám odkaz na článek). Jenže tehdy ještě neplatily nové předpisy a ty dvě se dávaly automaticky. Mezitím jsem absolvala dva KETy se zmrzlými embryi a ty nevyšly (taky po dvou , ale embrya nebyly moc kvalitní a v obou případech to bylo jen biochemické těh.).
Přiznám se, že mám tak bblé zkušenosti s dvojčaty, (a to nejen ze svých těhotenství, ale těch problémů je prostě mnohem víc než u jednočetného těhu), že bych asi radši aspoň napoprvé šla jen do jednoho embrya, pokud budou pěkné.
@jenda82 tady si tykáme 🙂, jestli to nevadí... bral vit. E ještě s něčím a pak nějaký Neocarnitagin nebo tak nějak, no nicméně u nás to stejně nikdy nebylo pak už lepší, ani po dvou letech a druhém ivf.

milin
19. lis 2012

@ruda ahoj Rudy, nu my taky splácíme hypotéku a bydlíme neustále v rozdělaném baráku. Jenže aby Sárinka byla sama se mi vcelku protivý a nechci jedináčka. taky je to o přístupu rodiny a výchovy. Ale já vždy chtěla velkou rodinu. takže se i těším že půjdu na IVF a budu mít dvojčata. Já vím stojí to další prachy a hlavně potom to stojí prachy, ale i tak máme velký dům a být s jedním dítětem nevím nevím. Ale není to nic proti tobě, já to dokážu pochopit. Však uvidíš 🙂 sama jak Vám to bude vyhovovat.

@damai ahoj, ty jo to je super že je tam tak krátká čekací lhůta, to jsem ani nečekala. v Olomouci jsme vždy čekali tak víc jak měsíc, což byl děs. Přeji ti aby ti to brzy vyšlo 🙂 Pak podej nějaké info jak to probíhalo, děkuji.

ruda
19. lis 2012

@milin vím, že tonenínic proti mě, já taky napla, že druhé úplně nazvrhuji, jen je třeba to zvážit a naplánovat, peníze jsou jedna věc/ ne ta hlavní/, spíš, jak jsem pala, beru po porodu kvůli komplikacím doteď léky a s nima otěhotnět nesmím...takže se mi je nejdřív bude muset podařit vysadit, to bych mooc ráda a pak teprve můžeme jít do druhého...

milin
19. lis 2012

@ruda Rudy to je mi líto, já byla po porodu jen na výškrabu a i to jsem pěkně obrečela. Nevím co jsi měla ty a nevyzvídám, ale snad se ti to brzy upraví a budeš ok. 😀
Jdu malovat chodbu ať něco dělám 🙂

ruda
19. lis 2012

@milin můj problém není gynekologický, ale neurologický....je to na dlouhou dobu...ale věřím, že to bude v pořádku