Darovaná embrya. Máte zkušenosti?

andreanovosadova
22. únor 2011

Ahoj, jelikož jsem tu nenašla diskusi na toto téma, ale pouze na téma darovaných vajíček, tak ho zakládám. Uvažujeme s manželem, že půjdeme do darovaných embryí z důvodů genetické chyby u našich embryí ze kterých jsem nikdy nedosáhla těhotenství ani po mnoha IVF. Zajímalo by mne, pokud tu někdo je kdo absolvoval KET s darovanými embryi jaké má zkušenosti. Ráda bych se dozvěděla více kolem problematiky darovaných embryí, úspěšnost otěhotnění z darovaných embryí, zda jste měli čersvé nebo zamražené embrya atd.

lydiee
22. zář 2020

@macl77 Clinic Olomouc, geneticky testované DE 35 tisíc, z něj mám dítě💚

katusinek
22. zář 2020

@macl77 také čekáme na genetiku a imunologii, tu budu mít zítra výsledky, tak jsem zvědavá. My teď po 11 letech snažení otěhotněli přirozeně, ale bohužel v 9. týdnu zamlklé těhu..Jsme z toho naprosto zničeni, proto už chceme spíš jistotu, že se snad takto zadaří...U nás je asi problém v kvalitě vajíček, bude mi už 41 :(

macl77
24. zář 2020

@lydiee to je IVF CLINIC Olomouc? Tak tam jsem se popravdě ani na nabidku nedivala. Pro mě to je moc daleko. Ale super že jsi to sem napsala..možná poslouží ostatním. Díky..

macl77
24. zář 2020

@katusinek máte za sebou už nějaké IVF? Těch 11let snažení to bylo přes kliniku nebo jen doma?
A víš jakou máš hodnotu AMH? Já tedy mám 1,1ng/ml . To není zas tak úplně špatný, ale i přesto při prvním IVF jsem měla jen 3 vajíčka a nepřežilo kultivaci ani jedno. U druhého IVF 10 vajíček, kultivaci přežili 2, genetiku 1. S tím jsem měla můj první KET..a bohužel. Proto už zkoušíme jen darované. Genetiku u nás obou mám hotovou a žádný problém nenašli.. ale až teď po 3 neúspěšném KET mi odebrali krev na imunologii. Výsledek budu vědět tak za 3 týdny. Co u vás? Už máte ty výsledky? Jak dopadly?

lydiee
24. zář 2020

@macl77 ano, IVF Clinic Olomouc. Reagovala jsem na to, že pises, že jen v Reprofitu mají geneticky testovaná DE. Nemají, co já vím, tak kromě Clinic např.i v IVF Zlín...

katusinek
24. zář 2020

@macl77 ahoj, jj máme za sebou už 4 pokusy, já při prvním pokusu měla problém s odběrem vajíček, skončila jsem v nemocnici s krvácením do břicha. Měla jsem transfer nejdřív 1 embryo, pak dvě a nevyšlo to. Nedávno jsme šli do dalšího pokusu - zase jedno a dvě a ani to nevyšlo. Ale to už mi řekli, že kvalita embryí není nic moc, takže proto to asi nevyšlo..mimochodem to jsem byla také v Cube...nakonec jsme se tedy rozhodli pro darované embryo a po všech možných recenzích jsme vybrali Sanus, Až tam nám udělali genetiku a imunologii. Včera jsem volala na imuno a tam výsledky OK. Takže čekáme ještě na tu genetiku. AMH mám prý 0,5, takže už žádná sláva...co jsem se bavila s doktorkou, tak se nám zřejmě zadařilo po těch letech jen díky všem těm práškům po IVF, byl to asi tak šílený mix, že se i probral ten můj jeden vejcovod, co mám skoro neprůchodný 🙂 Katka

katusinek
7. říj 2020

@macl77 ahojky, tak co, nemáš už to imuno? my ho měli za 14 dní...

macl77
13. lis 2020

@katusinek ahojky.. dlouho jsem tu nebyla, protože mě to všechno už hrozně štve.
Imunologii jsem měla hotovou během 3 týdnů. Nic nenašli.
Zažádala jsem o hysteroskopii, ale tu mi teď zrušili a mám si zavolat až po Novém roce..
Už vůbec nevím co dál..

katusinek
15. lis 2020

@macl77 ahojky, tak to mě moc mrzí... já si právě říkala, jestli už jste neměli další pokus, když si nepsala...My měli až teď výsledky genetiky, čekali jsme nakonec 9 týdnů a zjistili nám u partnera strukturní balancovanou aberaci :( studuji to už od pondělka a to je zřejmě příčina našich nezdarů a možná i toho potratu, co se nám stal v červenci :( psala jsem tedy doktorce Dvořákové, že možná by stál za pokus ještě jeden cyklus moje vajíčka a dárce a pak až zkusit darované embryo komplet. Tak mi napsala, že ale asi až po Novém roce...Partner nechce už moc čekat, tak možná hned půjdeme do darovaných teď v listopadu... je to těžký rozhodnutí a samozřejmě i finance...

vavrovamichaela
27. pro 2020

Ahoj holky,jste tu ještě a jak pokracujete s DE?Zaciname o nich také uvažovat,tak hledám info a zkušenosti🙏

maja1111111
4. led 2021

@vavrovamichaela ahoj ja sem na zacatku premlouvam manzela..taky hledam zkusenosti

katusinek
4. led 2021

ahoj holky, nevím odkud jste, já teď podstoupila transfer v Iscare, ale bohužel bez úspěchu...Asi jsem si naivně myslela, že toto už vyjde, když já nemám žádný problém, ale bohužel...A to jsem měla znova dělanou imunologii, prolaktin, štítnou žlázu - vše OK. Takže já už fakt nevím...

vavrovamichaela
4. led 2021

@maja1111111 mám vytypovany tak tři car v Praze,co chci je geneticky otestovany embryo.

katusinek
4. led 2021

a jaké máš tipy?

vavrovamichaela
4. led 2021

@katusinek a co ti řekli za info k tomu embryu?Bylo testované?Zvazuji Gennet,Cube a PFC.

katusinek
4. led 2021

co jsem projížděla kliniky, tak co už tady také zaznělo, tak skoro žádná embrya geneticky netestují, jen dárce
@vavrovamichaela je to strašně těžký, jde také hlavně o kvalitu embryí. Co jsem třeba koukala na bývalý Gest, tak ty mají embryo za 48 tis. a nemají tam info, že by bylo geneticky testované a ještě ani nekoukají na fenotyp..tak to jsem koukala jak blázen na ty ceny :(

vavrovamichaela
5. led 2021

@katusinek chci teprve sepsat mail s komplet anamnezou a plus dotaz na to DE.
Toto třeba Gennet

katusinek
5. led 2021

@vavrovamichaela ahojky, já dnes akorát dostala email od jejich koordinátorky, takto mi napsala co se týče dárkyň
Našimi dárkyněmi jsou většinou studentky vysokých škol nebo mladé matky z České republiky ve věku 18 až 32 let. V databázi máme přes 1700 dárkyň. Dárkyně podstupují gynekologické vyšetření a opakované vyšetření na sexuálně přenosné choroby. Dále jsou podrobeny genetickému screeningu.

vavrovamichaela
5. led 2021

@katusinek a to je odkud,z Gennetu?

katusinek
5. led 2021

@vavrovamichaela ano přesně tak

maja1111111
10. led 2021

@katusinek ahojky a ty jdes na darovane??

katusinek
10. led 2021

@maja1111111 ano určitě, protože se snažíme už 11 let a já myslím, že to už je naše jediná možnost...je mi 41, takže asi tak :( byla jsem teď v Iscare, ale bohužel se nepovedlo. A to jsem si fakt myslela, že s darovaným embryem to tam bude 100%, protože já problém žádný nemám, vše OK - genetika, imulogie, štítná žláza, prolaktin...

maja1111111
10. led 2021

@katusinek no sme na to podobne me bylo vcera 43 asi 11 pokusu nic se nechytlo a darovane posledni motnost i posledni pokus chci v gennetu..jdu na konzultaci Jinak zadny problem take nemame...3 potraty jen trochu imunita je aktivnejsi...Jen se chci domluvit na jine krvi emrya nez je manzel...Moc se nato netvarila...i imunolozka rekla ze je to dobry napad. ja sem 0- a manzel ab+..A necchi riskovat problem s rh faktorem

maja1111111
10. led 2021

@katusinek a v iscare si musela mit stejnou krev embrya ??

katusinek
10. led 2021

@maja1111111 a to jsi měla všechny pokusy jen IVF, darované si tedy ještě neměla? A genetiku máte tedy OK? u nás u chlapa zjistili translokaci 5. a 6. chromozomu, i když jeho brácha už má dvě zdravé děti...a do Gennetu jdeš jen pro to darované, nebo už jsi tam měla IVF??

maja1111111
Autor odpověď smazal
Zobraz
maja1111111
10. led 2021

@katusinek ano se svymi vajíčky ,vzdy krasna embrya a blastocysty a nic,,Genetika v poradku..predtim v iscaru a nikdy vic..hovada..V gennetu minimalni stimulaci 2 pekna embrya opet nic..proto chci naposled zkusit darovane...Manzel uz nechtel ,musela sem ho premluvit..Uz jim neveri

katusinek
10. led 2021

@maja1111111 to je právě nejhorší, když je vše OK a stejně to nedopadne...já když jsem v květnu otěhotněla přirozeně, tak než jsem to zjistila, tak jsem tahala gumy do auta, jezdila na kole, nijak jsem se neomezovala a vydrželo to - sice jen do 9.týdne,ale i tak...a u IVF se šetřím, nepiju kafe, žeru vitamíny a já nevím co všechno a nedopadlo to...já jsem jednou četla diskusi myslím s Texlem z Heliosu, a ten napsal, že nejpozději 3,cyklus s darovanými by měla žena otěhotnět, jinak je chyba v klinice...tak co z toho

katusinek
10. led 2021

@maja1111111 my jsme s partnerem chtěli, máme oba 0, tak jsme chtěli také nulu

maja1111111
Autor odpověď smazal
Zobraz