Darované embryo, máte zmapovaná rizika, úspěšnost, cenu?

katty77
21. bře 2016

Ahoj holky, je tu někdo, kdo zvažuje příjem darovaného embrya? Máte zmapovaná rizika, úspěšnost, cenu,..? Nám byla tato možnost nabídnuta po 5-ti neúspěšných IVF....Díky moc z vaše zkušenosti!

wrtulka
21. bře 2016

@katty77 Zdravím ano my to zvažujeme no vlastně se na jeden pokus chystáme někdy na jaře..
nevím kde to budete podstupovat a jaká embria vám dají ale mě říkali že úspěšnost je vysoká.
Tady jsem k tomu něco napsla
https://www.modrykonik.cz/blog/wrtulka/article/adopcatko-z-vlastniho-luna-proc-ne-se6x6z/
možná ti to pomůže..

verca35
21. bře 2016

na tohle téme jsem přišla až když jsem zjistila, že je mi vlastně úplně jedno jestli bude dětátko moje geneticky nebo manželovo, až se narodí tak prostě naše bude, myslím si, že je to dobrá možnost pro každou ženu co po dítěti opravdu touží, protože potom jsou geny a vše ostatní tak nedůležitý. Právě jsem v procesu, ale pokud se nezadaří tak tohle je jedna z variant nad kterou přemýšlím.

katty77
autor
22. bře 2016

Holky, díky moc za reakci, je to vlastně jako adopce s tím bonusem, že si mimi odnosíme, pokud budeme úspěšní, tedy 🙂

wrtulka
22. bře 2016

@katty77 přesně tak 😉

pavlina1976
26. bře 2016

Ahoj, mám darované embryjko, byla jsem v Sanusu, protože ne všude to dělají 🙂. Také jsem k tomu došla, po 3 neúspěšných IVF a 3 neúspěšných KEtech, tedy neúspěšných, vždy biochemický, jednou zamlklé v 8tt. Takže s otěhotněním problém nebyl, ale byl problém v kvalitě mého vajíčka a v NK buňkách. Povedlo se na první pokus. Nechali jsme si dát dvě a chytlo se jedno - Vojta 🙂 . Dokonce jsem četla, že tělo ženy předává své geny přes plodovou vodu po celé těhotenství 🙂 . A je to určitě lepší než adopce, neb lidé kteří dávají jak vajíčka, tak spermie, jsou velmi podrobně prověření a musí splňovat určitá kritéria. A cenově je to velmi slušné - 18.800,-. Za mě je to skvělá možnost a jsem za ní strašně ráda 🙂

katty77
autor
6. dub 2016

@pavlina1976 Ahojky, děkuji za odpověď. Mám podobnou zkušenost - 3x těhotná a vždy to skončilo potratem. Proto uvažujeme nad touto možností. Asi bude také problém v mých vajíčkách, podstoupili jsme všechna dostupná vyšetření, příčina našich neúspěchů se nenašla. Poslední dvě IVF nás upřímně řečeno finančně úplně vyždímala (platili jsme dohromady skoro 200 tis) a mudr nám toto nabídnul jako řešení pro naši situaci. To jste měli jako samoplátci za dvě embryjka bezmála jen za 20 tis? Nám v Arletě bylo nabídnuto jedno za 30 tis. A to ti vkládali dvě od stejných dárců? Vybírali typově na vás? Děkuji moc!

jirikova
6. dub 2016

@katty77 ahojda, právě řeším v Sanusu darované vajíčko, poptala jsem i Arletu, ale zatím se mi neozvali..Cena za DV je v Sanusu 20tis. Už se s tebou nějak bavili o podmínkách dárcovství? A jaké požadavky máte vy?

pavlina1976
6. dub 2016

@katty77 Ano rozmražují 3 a nechala jsem si dát dvě. Je to od jedněch dárců. Na tipologii jsme se neptali, a popravdě ani nám to nenabízeli, že bychom si mohli vybrat tmavooký, vysoký atd....Já si myslím, že je to trochu o ničem, protože geneticky nevíš co bylo v těch rodinách dál, takže se klidně může narodit i modrooký i když budou podle našich požadavků 😉 . A stálo to 18.800,-Kč 😉

pavlina1976
6. dub 2016

@jirikova Myslíš asi darované embryjko ne? A ne darované vajíčko 🙂

jirikova
6. dub 2016

@pavlina1976 ne, mluvím pouze o darovaném vajíčku 🙂

pavlina1976
6. dub 2016

@jirikova Tak to mají opravdu lidové ceny, normálně darované vajíčko stojí kolem 80tis.....Taky jsme mohli jít jen do darovaného vajíčka, aby spermie byly manželovo, ale mě darované embryjko připadá prostě spravedlivější 😀 .

jirikova
6. dub 2016

@pavlina1976 no já to mám pokus na pojišťovnu, tak proto. 🙂 Jinak by to bylo kolem těch 100 tis. za pokus, to ano..no já mám co dělat s tím, že to nebude moje vajíčko, natož ještě aby spermie nebyly manželovi, to už by mě asi úplně kleplo 😀 a byla jsi v hradeckém Sanusu? a platila jsi tedy celkem kolik, jestli se můžu zeptat? Nás by to mělo vyjít na cca 45tis., na pojišťovnu.

pavlina1976
6. dub 2016

@jirikova Aha, to jsem ani netušila, že toto jde taky na pojišťovnu, tak to je dobře 😉 . Byla jsem v Jihlavě v Sanusu. A stálo to vše těch 18.800,-Kč jako samoplátci, jak je to KET, tak k tomu nejsou potřeba hormony atd 😉

katty77
autor
7. dub 2016

Taky se mi ta cena nezdála, ale pokud to je s přispěním pojišťovny, tak tomu rozumím... My jsme všechny placené pokusy vyčerpali na své buňky, takže už jsme dobu samoplátci... Já chodila na první 3 IVF do Sanusu v Pcích, ale pak jsme přešli. Nicméně pokud bychom měli platit za dvě embr necelých 20 tis tak je to o něčem jiném než v Arletě jedno za 30 tis... Ptali jste se, co jsou dárci zač? V Arletě nám řekli, že ženy jsou osvědčené dárkyně (nikoli pacientky) a dárci studenti VŠ v Ostravě... Nám je v podstatě taky fuk, odkud ta embrya jsou, dárce prověřují asi všude stejně kvalitně, takže to v rámci výběru taky nemá význam... Takže teď asi opravdu hraje roli cena... a upřímně rozdíl více jak 10 tis je zásadní... V pondělí jdu do Arlety na hysteroskopii, tak se ještě jednou poptám...

katty77
autor
7. dub 2016

@pavlina1976 to máš pravdu, že do finále je typologie druhotná, jen nevím, zda bychom to chtěli říct rodině, spíše ne, tak kdyby bylo mimi výrazně jiné než my, tak budeme asi muset s pravdou ven...U vás v rodině ví, že jste přijali darované embryo? A děťátku to budete říkat?

katty77
autor
7. dub 2016

@jirikova my jsme taky původně chtěli darované vajíčko, ale jako samoplátci bychom platili kolem 110 tisíc a na to už fakt nemáme... proto embryjko, vyjde levněji.

jirikova
7. dub 2016

@katty77 @pavlina1976 Já nechápu, že to darované embryo vyjde o tolik levněji, vždyť to vajíčko i sperma přece musel taky někdo darovat..nebo jak to chodí? Taky jsem se nakonec rozhodla pro Sanus, hlavně kvůli ceně..jen mě štve, že Sanus nefunguje na emailu, nebo alespoň ten můj doktor ne..sestřička z dárcovského programu odepisuje 1x denně večer, takže se to taky táhne, ale ten doktor mě mrzí, když máš nějaké pochyby nebo dotaz, nemáš se na koho obrátit..

katty77
autor
7. dub 2016

@jirikova já osobně si myslím - i když každý doktor to vyvrátí - že se přihlásí dárkyně vajíček, její stimulaci platí příjemkyně (jako teď ty společně s pojišťovnou), ale vajíček je třeba hodně, tak jich část odeberou právě na oplodnění dárcem, nenechají to zkultivovat do blastocysty a zamrazí... Ta, co platí stimulaci ani dárkyně se stejně nikdy nedozví, kolik vajíček bylo skutečně punktováno... Nedovedu si představit, že by centrum samo platilo stimulaci dárkyně, aby pak vytvořili embrya... Pak může být embryo levnější.. Ale je to jen domněnka...

pavlina1976
7. dub 2016

@katty77 Přesně jsme se rozhodovali také dle financí a já si prostě nemůžu pomoct, ale mě to přijde prostě spravedlivější, když je to darované celkově 😉 . Rodina to neví a nehodláme jí to ani říkat, ani Vojtíkovi to neřekneme. Já jsem nepřiznala ani na genetice a velkých utz a screeningách a tripple testech. I s mým věkem vše vyšlo OK, takže jsem mlčela 🙂. Přečti si o tom, je prokázáno, že matka přes dělohu po celé těhotenství předává miminku svoje geny, takže prý se ovlivňuje genetická informace 😉 . Já mám dceru normálně počatou a není mi podobná a ani tátovi, takže asi tak 🙂.

katty77
autor
7. dub 2016

@katty77 oprava: nechají to zkultivovat do blastocysty

katty77
autor
7. dub 2016

@pavlina1976 taky bychom to nechtěli říct, určitě ne rodině, jako věřím, že by děťátko měli rádi, ale mohu si být jistá, že až tak, jako ostatní biologické děti mých sourozenců? Vzhledem k tomu, že taková situace u nás nikdy nenastala, tak jistá bych si být nemohla a jak by to dítě k tomu přišlo? A jemu bychom to řekli až v dospělosti, asi by to mělo vědět už kvůli případným zdravotním potížím v dospělosti nebo u jeho dětí...

katty77
autor
7. dub 2016

@pavlina1976 jinak o tom předávání genů nemohu nic najít... ☹ máš někde nějaký odkaz?

wrtulka
7. dub 2016

Zdravím všem držím moc palce aby se zadařilo a tobě Pavi aby byl malý zdravý.
Holky můžu? Já seomlouvám ale nedá mi to. Řekněte to těm dětem i rodině. Víte co je to fakt blbé žít ve lži. Mám adoptovanou dceru a celá rodina ji přijala fakt bez problémů a to to můžu porovnat s bio bratrancem babičky nedělají vůbec žádné rozdíly.
Taky nad darovanými embrii uažujeme a už teď jsme to rodině řekli a všichni nás popořili že žádný problém smáli sme se že aby se nespletli a nedali mi tam černouška 😀
Ono to dítko vám prostě nebude podobné, bude mít jiné geny, třeba povahu, a hlavně ta anamnéza, potom třeba časem nějaké nemoce ..
ale hlavně hlavně jde o identitu toho človíčka. Co když se to dozví nějak blbě v dospělosti (třeba z důvodu právě té nemoci, potřeby darování orgánu apod) víte jak moc to s ním zamává!Někteří lidé se s tím nedokážou do konce života porovnat jako jo někdo dobrý 😀 ale riskly byste si to? Navíc vám budou vyčítat že ste jim lhaly
Neberte to ve zlém fakt radím říkat !!

wrtulka
7. dub 2016

@katty77 jo to četla zrovna včera v nějakém článku že se přišlo na to že matka předává své geny embriu nějak výživou nebo tak a že je to taková otázka jak tyhle děti že by měly jakoby genovou výbavu od tří lidí

katty77
autor
7. dub 2016

tak ohledně toho předávání genů je to tady: http://ona.idnes.cz/ivf-geny-darovane-vajicko-v...

katty77
autor
7. dub 2016

@wrtulka děkuji za tvůj názor, jenže ne každá rodina je tak otevřená... Navíc když si to vezmu obráceně, mohla bych být třeba i já paranoidní - mít mylný pocit, že moje dítě má rodina méně ráda, to by taky mohlo narušovat vztahy... kvůli nemocem bych to řekla, ale pokud nebude třeba, tak až v dospělosti a jen tomu dítěti...

katty77
autor
7. dub 2016

@pavlina1976 jsme to našly obě najednou 😀

wrtulka
7. dub 2016

@katty77 než jsem měla dceru uvažvala jsem stejně dneska sem ráda že žijeme ve 100% pravdě
po porodu se řeší věci typu jééé on je tak podobnej tomu a tomu a to uvidíš sama nebudeš se v tom cítit dobře..mimino to nepozná ale až se to bude řešit (věčně se řeší kdo co po kom má) v jeho 3,5 8 a tak dál letech tak ty děti to vycítí nejsou blbé jako nevycítí že sou z darovaných embrií ale že se něco tutlá, že je něco jinak ..tu energii
víš jak budou celý život stavět identitu na tom že já jsem takový jako táta, jako máma. mám po nich to a to a tohle zase ne..a pak když mu to řekneš v dospělosti tak se jeho identita to já které si myslel že zná zhoroutí jako domeček z karet
hele tohle je aspekt o kterém ti doktoři nic neřeknou ale radím ti vyřešte si ho
ono s tou rodinou je otázk ajeslti se nebojíš zbytečně jeslti by nesatčilo hodit otázku co oni na to..

katty77
autor
7. dub 2016

@wrtulka a to tomu dítěti řekneš, když ti ze srandy řekne, že máte stejný nos, né, to nemůžeme mít stejný nos, protože já nejsem tvoje biologická maminka?

Gesta, chování, vyjadřování, to vše dítě získá tím, že je pochytí od rodičů ať jsou biologičtí či nikoli, takže pokud by někdo řekl, že to dítě je celej táta, tak bychom byli spíše pyšní než že bychom se styděli za lež - lež by to nebyla, může být podobný otci, právě díky chování či gestům.. Identitu tvoří přece prostředí, sociální a kulturní prostředí toho človíčka, nikoli biologický původ. A pokud se nám z dítěte podaří vychovat sebevědomé dítě uvědomující si lásku nás-rodičů, tak by pro něj měl být ten šok z poznání menší než celoživotní pochybování o sobě samém, zda ho má rodina ráda stejně jako ostatní děti.

něco jiného to je u klasické adopce, tam je jasné, že je třeba dítěti říct, že je adoptované.