Darovaná embrya. Máte zkušenosti?

andreanovosadova
22. únor 2011

Ahoj, jelikož jsem tu nenašla diskusi na toto téma, ale pouze na téma darovaných vajíček, tak ho zakládám. Uvažujeme s manželem, že půjdeme do darovaných embryí z důvodů genetické chyby u našich embryí ze kterých jsem nikdy nedosáhla těhotenství ani po mnoha IVF. Zajímalo by mne, pokud tu někdo je kdo absolvoval KET s darovanými embryi jaké má zkušenosti. Ráda bych se dozvěděla více kolem problematiky darovaných embryí, úspěšnost otěhotnění z darovaných embryí, zda jste měli čersvé nebo zamražené embrya atd.

maja1111111
11. led 2021

@katusinek no na 3 ja uz nepujdu ,zvazuju zda vubec jit ted,,vzhledem k situaci ktera je..Ale asi ano ,,,ja jsem na 3 klinice a tady jim opravdu verim..jen na minimalce 2 krasna ebrya a to jsem skoro nemela ani na poslednim ivf v iscaru .,Mela sem mit 6 a nechali mi je popraskat...Ztratila sem tam 2 roky zbytečně...

a mate rh - nebo +????

katusinek
11. led 2021

@maja1111111 my máme oba 0+. a kde jsi byla předtím na klinice? já když to pročítám, tak stejně se dočteš i na dobré kliniky špatné recenze, takže já už mám taky dost rozporuplný pocity...a hlavně když je vše OK, proč se tedy nedaří - to ti pak taky nikdo neřekne a donekonečna zkoušet nelze, nejsem milionář :(

maja1111111
11. led 2021

@katusinek no to je na dlouho .Ja začínala v podoli pred 9 lety jsem byla na operaci kde mi bylo řečeno ,že nikdy neotěhotním ,že mam srusty a endometrizu..takže me rovnou poslal do jineho patra na ivf...pote v iscaru (nejdele)a ted gennet..po letech nova laparka a po srustech ani endometrioze ani pamatka...hned další mesic 2 tehotenstvi zasebou...obě špatně ...to byl nejhorší rok mého života...Sem se dávala 1 rok dohromady a snažila se najít duvod...nikdo mi ho neřekl...Takže asi tak to bylo 2015 od te doby už to nešlo

vavrovamichaela
11. led 2021

@maja1111111 @katusinek
Holky,jste moc statečné🙏Mohu se zeptat,co vám o těch DE v CAR říkali?Vychvalovali je nějak nebo sdělovali úspěšnost a tak?O Gennetu v Praze také uvazuji.

maja1111111
11. led 2021

@vavrovamichaela No statečné nevím ,je to otom ,že je to asi poslední možnost,vzhledem k tomu ,že manžel do adopce nechce...mě tedy nikdo nic nechválil ,jen fakta..Spíš se doktor divil ,že nejdu do darovaných vajíček...sem mu chtěla říct ,že ty peníze si netisknu,....a imunoložka mi řekla ,že uspěšnost muže byt dokonce vyší než s vlastními embryi ,což je zajímavé...

katusinek
11. led 2021

@vavrovamichaela v Gennetu mi napsala, že úspěch u DE je 39%...takže asi tak, to mají všechny ty kliniky stejné, co jsem tak zjišťovala. Přitom když čteš kolikrát ty diskuse, tak ti pak doktor napíše, že s DE je velká úspěšnost. No s těmi 39% se mi to poněkud rozchází...u darovaných vajíček uvádějí skoro 70%, že je prostě čerstvý transfer, jenže taky jsem četla kliniky, které zase uvádějí, že mají větší spěchy s KET. No mě už jde hlava kolem ze všech těch informací a hlavně mě se KET teď nezdařil, takže asi tak...

vavrovamichaela
11. led 2021

@maja1111111 taky to beru jako poslední možnost před adopci.Samozřejmě,ze pro ne je lepší s DV,to je za více peněz a třeba i na několikrát...Takže teď jsi v Gennetu?

vavrovamichaela
11. led 2021

@katusinek to se mi zda nějak málo🤔Každý bude chválit něco jiného.Narazit na dr,který to nedělá jen jako na běžícím pasu,je těžký🥺

bonavoxa
11. led 2021

Nejsou to embrya, je to vzniklý nový život, nesmrtelná duše. Nejde s nimi beztrestně manipulovat, nejde je jen tak vyhodit. Kdyby jste si uvědomili s čím si zahráváte, nikdy byste se do toho nepustili, jakkoli jsou důvody lidský pochopitelné a ,, obhajitelné".

katusinek
11. led 2021

@vavrovamichaela no takto mi napsala, pokud napíšeš do Gennetu, pošle ti to jejich koordinátorka, jaké mají procenta

katusinek
11. led 2021

@maja1111111 a u koho jsi byla - u jakého dr??

vavrovamichaela
11. led 2021

@bonavoxa no tak asi jsi si spletla svou skupinku....děti mas,takže toto ty nikdy nepochopis....Děkuji ti za tvé rady,ale já takový urcite nepotřebuji.

maja1111111
12. led 2021

@vavrovamichaela ano praha 1

maja1111111
12. led 2021

@katusinek Mudr.Vokroj ja ho mám ráda ,poslouchá me a nevnucuje jen sve nazory...

katusinek
12. led 2021

@maja1111111 já jsem k němu také objednaná a četla jsem na něj moc hezké recenze, tak se docela i těším 🙂

vavrovamichaela
12. led 2021

Holky budu cekat na vaše dojmy z Gennetu.
Bude to vás první transfer s DE tam,ze?Na kdy to plánujete?

katusinek
12. led 2021

@vavrovamichaela já mám teprve příští týden konzultaci, tak jsem zvědavá. Maja už asi čeká na dárkyni nebo jen na KET?? 🙂

maja1111111
12. led 2021

@katusinek ne ja jdu na konzultaci taky asi za tyden 🙂...manžel mel trochu problem s DE...

maja1111111
14. led 2021

@katusinek tak pak dej info jak to probihalo.🙂..ja mam jinou koordinatorku tak sem zvedavá,nejdřív jdu ale k doktorovi se domluvit .

katusinek
14. led 2021

@maja1111111 určitě dám, já mám schůzku nejdřív s doktorem, tak jsem zvědavá, jestli mi bude dělat ještě nějaká vyšetření nebo ne a pak asi hned budem čekat na dárce, a snad už další cyklus bude KET 🙂 nemáme nějaké zvláštní požadavky, jen na tu krevní skupinu, tak uvidíme, snad to půjde rychle!!

katusinek
21. led 2021

@maja1111111 ahoj holky, tak hlásím že jsem po své první konzultaci v Gennetu. Sice jsem chvilku na doktora čekala, ale v pohodě. Jinak tedy Dr. Vokroj mě naprosto dostal - je neskutečně vtipný, pohodový, vše vysvětlí. Hned na úvod mi řekl, že na svých 41 vůbec nevypadám 🙂 tak nevím, jestli to říká každé 🙂 ale teda potěšilo 🙂 Jinak tedy jsme probrali naši anamnézu, ptal se mě jaké jsem měla operace, zákroky, co vše jsme prodělali...Co tam je nyní jinak, že na imunologii musíš na odběry přímo k imunoložce a první volný termín mám 8.3. což chlapa málem trefil šlak, že zase další měsíc a půl prostoj..no bude to na déle....Ale zase i doktor konstatoval, že dle všeho, co jsem mu řekla, že mám vše OK, tak radši udělá ještě hloubkovou imunologii, jinak pak už nevím,kde by mohl být problém

maja1111111
21. led 2021

@katusinek no super ....no koukam že maj narváno ....v breznu to je teda mazec☹,že všichni sou doma a jdou se oplodnit asi 😀..no me se tam teda v teto dobe nechce ,v praci mame covid a pulka lidi v karantene☹

katusinek
22. led 2021

@maja1111111 no mně spíš připadá, že oni to dělaj asi pro všechny kliniky tady v ČR. Ale to by spíš pak člověk čekal, že třeba ty svoje Gennet pacientky upřednostní. Jinak oni tento postup mají jen když má ta pacientka třeba za sebou potraty a více problémů, jinak říkala sestra, že tu běžnou imunologii by mi nabrala včera hned ona..no jsem zvědavá, co se z toho vyklube

maja1111111
22. led 2021

@katusinek a co říkal se divil ne ,co už máš za sebou ?nenavrhoval ti darovana vajíčka ,? a na tu konzultaci ke koordinatorce pujdete ted ?

vavrovamichaela
22. led 2021

@katusinek tak to je super,ze je sympaticky😉Ty cekacky jsou mazec,já nás objednavala minuly týden s jedeme 17/2 k dr Langerove.Já mám komplet reprodukční imunologii už hotovou,z Plzně.Cekacka taky mesic a půl a na výsledky další mesic😳
A bavili jste se konkrétně o tom DE?

katusinek
22. led 2021

@vavrovamichaela ale koukám, že Langerová je na Praze 7, takže ty nejdeš do Archy? Ohledně DE jsme se bavili, spíš jde o to, jaké máte požadavky, my říkali hlavně krevní skupinu, takže teď se budou řešit papíry, pak musíme poslat zálohu a pak jsme teprve zařazeni do programu. No stejně to prý do toho března vyjde, tak uvidíme

katusinek
22. led 2021

@maja1111111 ano přesně tak, nestačil se divit, co za ty roky máme už za sebou...Ohledně těch oocytů spíš říkal, pokud bychom chtěli vysloveně speciální požadavky typu mladá holčina, VŠ, štíhlá blondýna 🙂 takže asi tak...ale nijak mě do toho netlačil, co jsem spíš tak pochopila, tak u těch embryí ti prostě dají jen třeba tu skupinu a zbytek buď sedne nebo bude trochu jiný. Ale třeba oči nebo vlasy je nám celkem jedno, samozřejmě zrzečka bychom asi nechtěli 🙂

maja1111111
28. led 2021

@katusinek hele a to uz mas jako zazadane oto embryo??nebo to teprve az po te imunologii?a nevis kolik je ta zaloha a kdy se dava??

katusinek
28. led 2021

ahojky, záloha se skládá 12 700, ale zatím mi faktura nepřišla. Ale posílala jsem už koordinátorce ten papír, kde vyplňuješ fenotyp, ještě chtěla na 100% potvrdit naše skupiny a pak mi psala, že už jsme v pořadníku, tak asi až nám nabídne embryo a my ho schválíme, platíme zálohu. Po složení zálohy ho máš prý půl roku v rezervaci, kdybyste třeba zrovna nemohli hned na transfer

maja1111111
28. led 2021

@katusinek aha tak to jo ..ja to musela odložit ,tak jdu pristi tyden...ono stejne bych mohla nato jit asi nejdriv brezen duben kvuli situaci v praci..