Darovaná embrya. Máte zkušenosti?

andreanovosadova
22. únor 2011

Ahoj, jelikož jsem tu nenašla diskusi na toto téma, ale pouze na téma darovaných vajíček, tak ho zakládám. Uvažujeme s manželem, že půjdeme do darovaných embryí z důvodů genetické chyby u našich embryí ze kterých jsem nikdy nedosáhla těhotenství ani po mnoha IVF. Zajímalo by mne, pokud tu někdo je kdo absolvoval KET s darovanými embryi jaké má zkušenosti. Ráda bych se dozvěděla více kolem problematiky darovaných embryí, úspěšnost otěhotnění z darovaných embryí, zda jste měli čersvé nebo zamražené embrya atd.

missuttka
26. črc 2017

@leila01
@klokanka73 tak to se mate,my nemame ani jedno ditko.. ☹ u nas je mozne jen dar.embryo. ceka nas priblizne ke konci zari prvni pokus

klokanka73
26. črc 2017

@missuttka určitě se dockas

pavlina1976
27. črc 2017

@leila01 A máte udělanou imunologii?

leila01
27. črc 2017

@pavlina1976 ano máme 🙂

pavlina1976
27. črc 2017

@leila01 Tak to jo....Já právě až když jsem si jí nechala udělat, tak se nám tedy první pokus s darovanými povedl 🙂. Možná by se nám povedlo i vlastní, kdyby jsme si imuno nechali udělat dřív 🙂. Ale to už se nedozvíme 🙂. Máme Vojtíška a je to naše zlatíčko 🙂. A je nám i podobenej 🙂))))). Přeji hodně štěstí. Já měla zvýšené NK buňky....

missuttka
29. črc 2017

@pavlina1976 tak to je krasny,ze je Vam podobny 🙂 A kouka se na to jak vypadaji darci a prijemci? Myslim napr. my jsme oba tmavovlasy,hnedooky,tak aby jsme treba nemeli blondacka s modryma ocima? Ale ono je to jedno,hlavne ze to jde takhle 😉 ale jen me to napadlo

leila01
2. srp 2017

Tak krev negativni ☹

missuttka
2. srp 2017

@leila01

klokanka73
2. srp 2017

@leila01 to mě mrzí, a dávali jste jedno nebo dvě?

hanickas1
4. srp 2017

Ahoj holky, necetla jsem celou diskuzi..Ale my mame darovane embryjko 🙂 Zadaril se hned prvni KET a je z toho jiz rocni holcicka ! Byla to 6ti denni hatschujici blastocysta...Ted v rijnu jdeme znovu,tak se modlim..U darovanych embryjek je velika uspesnost.

klokanka73
5. srp 2017

@hanickas1 jj, my tedy dávali pro jistotu dvě a chytla se holčička. Za týden ji zase uvidíme na 3D. Ještě že tu ta možnost je. Takové překvapení to bude, snad nám bude trochu podobná.

leila01
8. srp 2017

@klokanka73 jedno.a ty jsi měla genetický vyšetřena embrya? Ja ne..pokud by jsme šli do toho znovu tak bych uz chtela vysetrene embryo.jeste chci aby mi vzali krev na stitnou zlazu a na prolaktin. Protože jsem si všimla že mi z prsu při zmacknuti vytéká jakoby mlezivo. Á í přes negativní imuno budu asi trvat na preventivně nasazení medrolu.pokud to bude možné.

klokanka73
8. srp 2017

Geneticky vyšetřena embrya prý stojí okolo 100 000kc. My dávali po dvou, kvůli větší úspěšnosti. A jedno se chytlo. Jinak to mléko z prsu může být zvýšeným prolaktinem, a to pak brání otěhotnění. A já měla TSH (štítnou žlázu) 3,3 což je v normě, ale prý ne když chci otěhotnět. Tak mně nasadili léky. Ale všechny tyhle testy mi dělali hned při první konzultaci, teprve pak byl transfer.

leila01
8. srp 2017

@klokanka73 100000??? Máte darované embrya nebo jen darované vajíčka a spermie manžela?100000 jsme dali za ivf s darovanymi vajicky.

klokanka73
8. srp 2017

Dvě darováná embrya za 36000kc. Ale pokud by jsme chtěli geneticky otestovat, vysli by prý na 100000kc. Tak prý dárci oba testivani a embrya prvotřídní kvality tak nám to muselo stačit. A holčička je podle testů v pořádku.

leila01
8. srp 2017

@klokanka73 no u nas v car jedno vysetrene darovane embryo 36000 a dvě nevysetrene taky 36000.

uzovka68
9. srp 2017

@martulle ahojky my jsme to tet podstoupili jezdime do prahy ivf centrum international jsem od vcera po transferu a platili jsme 14000 dali jsme si tu nejdrazzsi mame v tom 2+1 zdarma

klokanka73
9. srp 2017

@leila01 To je tedy rozdíl. Hold každý centrum jiné ceny. Ale já si nestezuju. Já měnila CaR kvůli nespokojenosti a v Pronatalu se chovali moc hezky. A nakonec to vyšlo, a ještě jako bonus holčička, kterou jsme si moc přáli, když máme oba samé kluky. Tedy já holku mám, ale 23 let a bydlí s přítelem. A pak tři kluky a chlap jednoho. Takže my jsme mooc spokojeni, máme ji do Pronatalu přinést pak ukázat, tak donesu všem něco dobrého, hlavně jedné sestricce, která mi to všechno zařídila a starala se pořád.

leila01
9. srp 2017

@klokanka73 tak to je hlavní že jste spokojeni 🙂 no mám se snad taky povede 👶

klokanka73
9. srp 2017

@leila01 určitě, a zkusit zavést dvě nechcete?

hanickas1
9. srp 2017

@uzovka68 Ty jo to je levny..My v Reprofitu davame 25tis za jedno embryjko...
Jinak holky, jak tak koukam, tak darovana embryjka maji v KETu uspesnost, ze? Nas ceka dalsi KET 2.10.Tak bych si prala,aby to vyslo...Jinak kazdy rika,ze je mala celej tatinek, takze on si kazdy najde jistou podobu 🙂

hanickas1
9. srp 2017

Jeste me holky napadlo s tim Prolaktinem, ja ted akorat prestala kojit,a za tri tydny zacinam stimulovat..Jste mi daly brouka do hlavy, aby nebyl problem s prolaktinem a nebranilo to v tehu ☹

klokanka73
10. srp 2017

@hanickas1 tak vyšší hladina prolaktinu brání otěhotnění, proto většinou při kojení se neotehotni. Ale jsou výjimky, někdo otěhotní i tak. Mně tedy dělali hned při první konzultaci testy na všechny hormony. A dostala jsem jen léky na štítnou žlázu, která pro otěhotnění měla vyšší hodnotu.

hanickas1
10. srp 2017

@klokanka73 musim si neco procist o tom..Ale dr v CAR to vi a nic nerikala :-/

missuttka
12. srp 2017

Tak v pondělí zacinam brat medrol a za 5-6 tydnu nas ceka vklad. Meli jste nejake vedlejsi ucinky u medrolu? Dekuji

klokanka73
13. srp 2017

@missuttka tak super, držím palecky...Medrol je něco jako Prednison, že? Na potlačení imunity..já brala do 12tt Prednison, je to humus pro tělo,měla jsem snad všechny možné vedlejší účinky, hlavně jsem hrozně pribrala. Po vysazení jsem se 3tydny cistila, všude samý uhrik, pak to přešlo, jen váha neklesla. Doktor říkal, že je to normální, hold jsou to kortikoidy, a tak co by člověk pro mimco neudělal. Třeba je Medrol lepší, nebo ti sedne líp než mě Prednison.

missuttka
13. srp 2017

@klokanka73 ted jsem se snazila dat nejaka kila dolu,tak snad to nebude tak hrozne. Budu brat malou davku 4mg,tak uvidime 🙂

misutka30
16. srp 2017

@uzovka68 Ahojky, můžu se zeptat, vy se léčíte v EUROPE IVF International? a za jedno embryjko jste dali jen 14 000,-, pochopila jsem to dobře? A co znamená to 2+1? Děkuju za info.

uzovka68
18. srp 2017

@misutka30 dobryden ano chodime do ivf centrum international byli jsme zadat o darovana vajicka byla jsem uz trikrat na umelem v koline a nic tak jsme to sli skusit sem ivf uz jsem po zavedeni dvou embrii tak ter cekame platili jme 1400 000 .to znamena ze mame pokus od dalsi darkyne na vajicka a jeden je jeste zdarma

uzovka68
18. srp 2017

@missuttka ja taky beru medron anic myto nedela