Darování vajiček, má některá zkušenost?

veronikanel
15. lis 2013

Rozhodla jsem se(ano přiznávám,že především kvůli fin.situaci),že se pokusím pomoci ženám,které by moc chtěly miminko a nedaří se přirozenou cestou.Řeč je o darování vajíček.Něco jsem se dočetla,dotazník vyplnila,ale zajímá mě...Jsou nějaká rizika,že nebudu moct mít další děti já?A ty co už darovaly,jak jste se smířily s pocitem,že někde po světe možná chodí "vaše" dítě?
Přeci jen,to pomyšlení je zvláštní... ☹

jamia
7. pro 2015

@dzungala Ale jo, já spíš jen tak rozvádím myšlenky. Taky mi nevadí, že to někdo dělá pro prachy, naopak mi vadí pokrytectví.

mallenka15
7. pro 2015

Beru to, že potencionální dárkyne uvažuje, že by darovala neboť chce pomoct a ta finanční odběma dopomůže k rozhodnutí, že do toho tedy půjde. Takže i když nás to peníze stojí, tak ty peníze na to šetříme, neboť "vlastní" dítě moc chceme.

chomsapaja
19. pro 2015

@veronikanel
@veronikanel
Nedá mi to a na tvůj příspěvek musím reagovat. Nevěřím tomu že to neděláš pro peníze.byla jsem darovat a je to časově dost náročné a píchat si do břicha injekce a pak riskovat trombózy apod zadarmo jen pro štěstí druhých? Stujme nohama na zemi. Pokud by jsi to vsechno podstoupila a ty peníze odmítla pak se ti omluvim ale obě víme že za to co podstupujes si ty peníze zasloužíš a ja klidně přiznám ze zadarmo bych to neudělala a nejsem zdaleka jediná

chomsapaja
19. pro 2015

@chomsapaja špatné označení. omlouvám se Veronika

rekorderling
8. únor 2016

Drahá @dzungala, pokud pominu celou tu hru s penězi a zatajovanymi vedlejšími účinky, důvody darkyn k darování a celému loby okolo, myslím, že Vám trochu rozumím, berete to z pohledu neplodné ženy která touží být matkou. Děti nemám a nevím zda budu moci mít, ale s tikajicimi biologickými hodinami nebojuji. Rozumím, že pro většinu žen je přirozené chtít cítit vyrůstat dítě ve svém lůně, ale jak už jsem napsala dříve, dle mého osobního názoru je to neetické.
Zdůrazňuji že MĚ OSOBNĚ by vždy jako matku zajímala historie darkyne, prakticky všechny informace o ní od běžných nemocí v dětství, deformace zubů, zlomeniny po ty současné nemoci, problémy, psychoanalýza, veškerá nadání a naopak třeba neschopnost zpěvu, kresby a jiné. Také kompletní rodinná anamneza. Prostě vsechny informace které by mohl můj potomek zdetit či potřebovat vědět, které by mohly ovlivňovat jeho budoucnost. A také bych chtěla vědět kolik má ta žena svých vlastních dětí a děti z darcovstvi. Jsou ženy co jdou darovat vícekrát a doma mají několik děti. Co když se s nimi mé dítě setká. Jak to ovlivní jeho život. Co když me dítě vyhledá biologickou matku pomocí internetové sítě nebo naopak ona mé dítě? Měla bych milión otázek které by mizely s každým úsměvem mého dítěte ale vyvěraly na povrch při každém nezdaru výchovy.
A naopak jako darkyne bych se bála možnosti, že se budu stále cítit matkou toho dítěte. Stále v sobě budu nosit stín pochybností. Jak se má, kde je a kdo to vlastně je, zda je to slušný člověk a je v naprostém pořádku. Viděla bych jej ve tvářích mých rostoucích dětí. Já osobně bych s těmito myšlenkami nedovedla žít. (mé osobní "sobecké" hledisko)

Sama jste napsala, že je to hra na Boha. Většina z nás dostala nádhernou možnost reprodukce. Zažít zázrak vzniku a zrození nového života. Lidé by si s ním neměli hrát.

A nesrovnavala bych darování krve, orgánů, kostní dřeně s darovanim vajíček. Pouze z darování spermatu a vajíček vzniká nový život. Ostatní části zachraňují život stávající.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
rekorderling
8. únor 2016

@dzungala "berete to z pohledu" neznamená že jste neplodna

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
fufinka12
23. čer 2016

Ahoj holky 🙂 ja byla darovat 16.5,menstruaci jsem dostala 6 den od odběru,a ted marně čekám, styk s přítelem jsme měli chráněný, až na 3 vyjimky,to byl přerušovaný, je velká možnost otěhot?test byl zatim negativní, diky za typy: )

cukrik123
26. srp 2016

ahoj holky tak jsem se s manželem rozhodli, že pomůžeme někomu zažít ten nepopsatelný pocit když chováte svoje mimčo. ráda bych se ale dověděla jak to probíhá a jak jste to zvládali. paní z centra am jsem posílala dotazník psala něco o kompenzaci nákladů ale nějak nechápu co jiného by se do toho krom cestovného dalo zahrnout. nějak mě to mate jde přece o DAROVÁNÍ
najde se tu někdo na popovídání o tom co mě čeká?

esetkaaa
16. zář 2016

Ahoj. Ráda bych se podělila o svoje zkušenosti s darováním vajíček pro kohokoliv kdo by sem zabrousil a hledal informace jako já před měsícem. Darovala jsem v Repromedě v Brně a nemohu si na nic stěžovat. Vše probíhalo bez problemu. Samozřejmě jsem si zjistila možné i nemožné, co mě může potkat atd. Mým strašákem byl hyperstimulační syndrome, kterého jsem se bála jako čert kříže. Tak jsem se na to zeptala....paní doktorka mě ujistila, že ten mi nehrozí a kdyby k němu mělo dojít bylo by to patrné už při stimulaci. Nezbývalo mi, než doufat. Paní doktorka měla nakonec pravdu a opravdu se nic neobjevilo a dokonce mě po odběru ani moc nebolelo břicho..resp. prášek jsem nepotřebovala, bolest při menstruaci je pro mě horší 🙂
Co mě k tomu vedlo? Asi dobrý pocit, že někomu pomůžu....určitě mě netrápí, že někde bude běhat moje dítě - možná to budou moje geny, ale dítě to bude maminky, která jej donosí, porodí a bude se o něj starat....geny jsou jen geny. A že na mě možná bude podobné? To je snad hezké a kolik kolem běhá lidí co mi je podobných a nic s nimi nemám ;) Rovněž špatný pocit z toho, že jsem někomu "dala" svoje "dítě" mě netrápí, protože je to blbost...žádné dítě jsem nikomu nedala, dala jsem jim vajíčko ze kterého MOŽNÁ dítě vznikne. Je jedno jestli vajíčko vyloučím neoplodněné při menstruaci nebo ho daruju. Když darujete krev, taky se netrápíte tím, kdo to asi dostane, jestli by se vám líbil nebo co s tou krví bude....jestli ji nedostane nějaký narkoman, který si ji nebude vážit (ano jsou to dvě rozdílné věci, ale princip je stejný). Taky obava z toho, že by mi došly vajíčka, nebo že bych pak nemohla mít děti je neopodstatněná....žena má za svůj život třikrát víc vajíček, než vůbec spotřebuje. Ohledně plodnosti....pokud vše jde dobře, není důvod aby pak žena nemohla mít děti, až se hormony vyplaví, vše se zas vrátí do normálu. Taky CAR by se měl dobře postarat o to aby se něco nepokazilo...je to v jejich zájmu, nechtějí přece ztratit cennou dárkyni, kterých moc není... ? Ohledně toho, že to dítě se pak potká s mým a budou mít dementní děti....stačí trochu číst po internetu....tyto děti i kdyby se tak blbou náhodou potkaly, dementní děti mít nebudou, protože se nejedná o přímé sourozence.
Takže pokud chcete darovat..nepřemýšlejte nad tím, že někde budou vaše geny 🙂 Není to hezké, že budou? A že pomůžete někomu mít rodinu? Uvážení je na vás....

esetkaaa
16. zář 2016

@rekorderling Možná tak mluvíte právě proto, že ty děti nemáte a nevíte ani zda můžete mít. Možná kdybyste po něm opravdu moc toužila a marně se snažila několik let.....asi by vás tyhlety detaily až tak nezajímaly. Kdybyste mohla mít svoje dítě a váš muž by zrovna neuměl kreslit, ani zpívat.....tak byste to dítě snad nechtěla? :D

esetkaaa
16. zář 2016

@rekorderling Sorry ale darovat krev jdeš taky za prachy. Proto se tomu říká KOMPENZACE a né odměna....stačí trochu číst.

esetkaaa
16. zář 2016

@rekorderling Vás nikdo darovat nenutí tak proč děláte morální přednášku těm co chtějí? Ano nejlepší je výčet všech možných komplikací.....víte kolik ženských na světě se cpe hormonální antikoncepcí a neví co jím to může do budoucna udělat? Víte co jíte v jídle a pijete v pití? víte co vám dělá znečištění různého druhu, plísně v byte, bakterie, které jsou všude a které nevidíte. A když už jsme teda u toho, že je to "proti přírodě", tak např. jíst chemikálie v jídle asi proti přírodě není? Aby jsme nebyli proti přírodě tak to bysme rovnou mohli žít v jeskyních a živit se kořínkama a lovit mamuty :D

sapetro
1. bře 2017

Já souhlasím s komentářem esetkaaa. Taky jsem darovala, konkrétně v Brně v Reprofitu 3x. Co se týče osobní zkušenosti, tak super péče, profesionální přístup a bez jediné komplikace. Také nemám špatný pocit z toho, že jsem do toho šla, ba naopak velmi mě to těší. Mám krásně zdravé děti. A dělá mi radost, že jsem mohla někomu pomoci k mateřství, pokud vůbec. Je to opravdu jen o štěstí zda se zadaří nebo ne. Nedaruji dítě, to je hloupost, jen možnost zplodit nový život.

herkuleska
1. bře 2017

@sapetro ahoj, mohla bych tě požádat o detailní aplikaci hormonů? Na vajíčkách jsem byla asi před 7 lety a zvažuji, že půjdu znova, ale už si to moc nepamatuju 🙂... A ta mě zajímá jak často nyní hormony aplikovat a jak dlouho? Prozradíš mi to, prosím. Děkuji.Katka

sapetro
2. bře 2017

Ahoj, jistě, ráda se podělím o osobní zkušenosti. Aplikace léků je po dobu 10 dnů, já si je aplikovala 1 x denně injekčním perem do řasy na bříšku, bylo to prakticky bezbolestné a velmi jednoduché. Kde si darovala ty?

smudlinkaluca
21. bře 2017

Holky muzu se zeptat?Cetla jsem ze kompenzuji nahrady.Jak se ty nahrady prokazuji?dekuji

luciceklucik
6. čer 2017

@schnek
Mít potomka alespoň ve Zlíně na klinice není podmínkou. Jsem studentka a děti ještě nemám a darovala jsem v lednu tohoto roku. V červenci se naskytl další termín pro nějakou paní, sami mi z kliniky zavolali a nabídli termín. Ale ze všech diskuzi se mi dělá špatně kvůli těm komplikacím a proto přemýšlím zda jít znovu, nebo počkat až po svých dětech. V prvním darování jsem neměla žádné komplikace.

niki0606
10. čer 2017

Ahoj, mám s darováním vajíček bohaté zkušenosti a dokonce můžu i srovnat dvě kliniky. Darovala jsem již 4x, po čtvrté to bylo už naposledy. Víckrát se to už ani nedoporučuje. Darovala jsem 2x před dětmi na klinice Reprofit a pak 2x po dětech na klinice Unica. Obě sídlí v Brně. Mám dvě krásné a zdravé holčičky a zároveň jsem snad i někomu pomohla k vytvoření rodiny. Co se týče srovnání klinik... v Reprofitu to bylo fajn, vše se oběšlo bez komplikací, ale co se týče osobního přístupu a péče tak se nedá srovnat s klinikou Unica. V Unice jsem se cítila úplně jinak. Nechci tady spisovat slohovou práci, takže jen tak ve zkratce. Kdyby někoho zajímaly podrobnosti, ráda pomůžu, poradím nebo předám zkušenosti. V každém případě kdybych měla doporučit kliniku, tak rozhodně kliniku Unica. Mohu předat i kontakt na paní, která se stará o všechny holčiny, které chtějí darovat. Je opravdu úžasná, vše perfektně vysvětlí, stará se, skvělá komunikace. Takový servis jak s touto paní jsem v Reprofitu rozhodně neměla. Tak snad to někomu pomůže v rozhodování 🙂 Kdyby Vás cokoliv zajímalo tak klidně napište 🙂 Nikol

bledulka84
11. čer 2017

@luciceklucik ja to udelala pri studiu VS 2x a podruhe skoncila na JIP s hyperstimulacnim syndromem, kdyby do toho jednou chtela jit moje dcera, tak udelam cokoliv, aby si to rozmyslela.
Shodou okolnosti jsem lezela minuly tyden v porodnici kvuli komplikacim v tehu a protoze to mam v karte, prohodil o tom par slov primar a opravdu jsem nebyla/nejsem zdaleka jedina, kdo po tom takto skonci.

luciceklucik
13. čer 2017

@bledulka84
Ano slyšela jsem od více holek, podruhé už to je nebezpečné hlavně na ten syndrom. Určitě už do toho nepůjdu.

bledulka84
13. čer 2017

@luciceklucik podle me ses rozhodla spravne, zdravi mame jen jedno...

dalja789
15. bře 2018

je tu paní, slečna, která byla teď někdy, nebo půjde darovat vajíčka?

dalja789
27. bře 2018

@niki0606 kde na Moravě je dobrá, ale opravdu dobrá klinika na darování vajíček, spermii?

niki0606
27. bře 2018

@dalja789 Já osobně jsem darovala vajíčka na klinice v Brně a byla jsem naprosto spokojená. Jinam bych nešla. Pokud chcete, mohu vám dát kontakt na paní která má darování na starost.

dalja789
28. dub 2018

@niki0606 takže jsi tam byla maximálně spokojená. Jak dlouho to celé trvalo?

mishel88
9. kvě 2018

@janicka85 tak co pisesty,ženy zbytečně vydesi.. ja jsem 2 x po darování vajíček a mám krásné tři děti a teď jsem tehule.... takže to z po darování už mít děti nebude je pěkná blbost...