Darované vajíčka. Zkušnosti?

saja13
14. bře 2021

Ahoj holky moc vás prosím o pomoc, potřebovala bych vědět kdo má za sebou darovane vajíčka?jak postupovat po 2 ivf nezdaru? Jeli to možné?a co všechno potřebujeme?předem moc děkuju za rady ,budu vděčná za cokoli co mi poradíte

kocila
14. bře 2021

@saja13 ahoj,co to ctu?dlouhy protokol se nepovedl?to mi je lito..
Svagrova ma dite s darovanymi vajicky na prvni pokus..
Vyberou podobny vzhledu a vetsinou do 3mesicu se najde darkyne...pak rizeny cyklus pred ET..

merope
14. bře 2021

Možné to je, řekni v CAR, že bys měla zájem a domluv se s nimi. Je to finančně nákladnější. Ale z mého pohledu jen teoreticky - pokud se nedaří s vlastními, tak to může být jen vyhazování peněz za cykly, které nevyjdou. A ještě ti utíká čas pro druhé dítko (z mrazáčků 🙂 ). Zvláště pokud to vypadá, že je problém hlavně u tebe a ve vajíčkách, tak do toho klidně jdi už na třetí cyklus (jinak se chodí na čtvrtý - poslední na pojišťovnu). Budeš potřebovat fotky a vyplnit, co je pro tebe u dárkyně důležité. Podle toho se na ni asi čeká.

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
saja13
autor
14. bře 2021

@kocila ahoj jj bohužel se nepovedlo a stimulace ještě horší než při krátkém😳😭 teď vůbec nevím jak dál a uvažujem o darkyni, u mě je problém že potřebuju nejdřív laparku ale v tyhle době nevím kdy mě vezmou no, pokusím se zeptat a uvidíme

saja13
autor
14. bře 2021

@merope děkuju za radu, uvidíme co nám nabídnou ale jak říkáte nechci ztrácet čas, když je od dárkyne 5 embryjek tak sou všechny naše? Nebo se počítá jen to co zavedou?

saja13
autor
14. bře 2021

@kelerub přesně tak,moje řeč ❤️ mooc gratuluji, vy jste sly do darovanych proč? Jaké jste měli nároky na darkyni? U mě je horší že musím na laparku protože se mi zas objevil saktosalpinx a tím snižují šanci o 50%coz je dost, takže nejdirv operace ale to je teď v nedohlednu kvůli covidu 🤔😡 a jak řeší když dárkyne chytne ten covid taky se vše platí nebo jak to je? Neptali jste se na to?

kocila
14. bře 2021

@saja13 a laparku ti car neudela? Nebo jiny car,kde by laparka spadala do jejich zakroku-?...v klasické nemocnici nevim jestli se ted s operacemi chytas..kamaradce ani nevyndali zlucnik a to mela uz termin v listopadu...
A to jsi nemela zadne vajicko? Zkusila bych byt tebou jeste nativ,bez leku,ale pocitej 20kkc...

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
saja13
autor
14. bře 2021

@kocila měla sem vajíčka 🥚 jeden occyt 😭 - neoplodněno!!! Do nativu se mi prave nechce... A co ty tady? O ty laparce nevím, sem den po opu, zítra budu volat do Caru co a jak, takže uvidíme

saja13
autor
14. bře 2021

@kelerub nechala by jsi Teda odstranit vejcovod když tam je saktosalpinx? Ta tekutina tam není pořád, co jsem zjistila tak se mi hodně dělá po ovitrelu jinak skoro vůbec, pocit že přijdu o poslední vejcovod je strašný 😡😭 a děkuju za radu, určitě se do kupy dám ale bude to dyl trvat... Určitě se na profil podívám a fakt moc děkuji 😉

merope
14. bře 2021

@saja13 Záleží, o co přesně jde a co domluvíte - pokud jde jen o darované oocyty (oplodněné tvým partnerem), tak je tam garance, kolik jich bude minimálně a vše je "tvoje". Pokud bys měla darovaná embrya, tam je to jinak, ale to nevím. U nás chlap má spermio suprový. Ale pokud opravdu při stimulaci blbě reaguješ, rozpadají se, máš cykly bez ET, tak bych do toho z mé zkušenosti nervala další peníze. Já se nechala "ukecat" do čtvrtého cyklu s vlastníma - třetí den 2 "chudáčci", nic z toho. Takže 4 cykly, 1x blastocyta, 1x bez ET, 2x po dvou chcípácích třetí den. Zbytečně vyhozený prachy. Darované vyšly na první pokus. Už jsou mu 2 roky.

saja13
autor
14. bře 2021

@merope ano spermio máme taky suprove aspoň něco 🥰ja mela 1ivf krátký protokol a vajíčka byly 2 ale nezralé a dlouhy protokol to samé akorát 2 folici a 1 occyt který se metodou icsi neoplodnil a jelikož bych chtěla 2 deti tak do dalšího pokusu s vlastními se mi nechce 😳 bojím se že to dopadne úplně stejně...

evawest
14. bře 2021

U nas 6 pokusu s vlastnimi vajicky i spermiemi, sedmy s mymi vajicky a darovanymi spermiemi, porad nic, osmy pokus byl darovana vajicka i spermie a dvojcatum je skoro 10 mesicu. 👍💕

saja13
autor
14. bře 2021

@evawest a zavedli jen jedno nebo 2? Tolik pokusu psychicky nedám 😳 ani finance.. Máte můj obdiv tolik pokusu ❤️

evawest
14. bře 2021

@saja13 Pokazde dve.

merope
15. bře 2021

@saja13 Pokud je to jak popisuješ, tak bych se na vlastní oocyty vykašlala. Ale teda vkládala bych to po jednom 🙂.

saja13
autor
16. bře 2021

@merope mě teď nejvíc ze všeho brzdi operace saktosalpinxu... 🤔 uvidíme za 14 dni máme konzultaci, tak se uvidí co nám nabidnou

saja13
autor
31. bře 2021

@kocila pri tom řízeným cyklu se používá co za léky?taky se picha ovitrel na ovulaci nebo ne ?

saja13
autor
31. bře 2021

@evawest a co jsi mela za léky před transferem ?taky se picha ovitrele ?jde o to ze mě se saktosalpinx objeví vždy po ovitrelu ,tak ted mam dilema jestli ho nechat odstranit a nrbo nechat, 16.4 mam roční prohlídku tak to proberu s mudr tam a pak se případně domluvim s dr v caru

kocila
31. bře 2021

@saja13 pri rizenem se naopak ovulace potlacuje,takze se ovitrelle vubec neaplikuje

saja13
autor
31. bře 2021

@kocila a u darkyne je jen rizeny jo?a co se dává na potlačení?a proc se vůbec potlačuje?

evawest
31. bře 2021

@saja13 Ty jo, ja uz si to presne nepamatuju, ale urcite jsem mela na rust sliznice tabletky na rozpusteni pod jazyk trikrat denne Progynova, ty jsem mela na tyden a pak dali tyden s ultrazvuky, kde se ta sliznice kontrolovala. Ovitrelle ani zadnou jinou trigger injekci jsem nemela, u recipientek darovanych gamet se nepouziva.

saja13
autor
31. bře 2021

@evawest a taky byl problém s tím saktosalpinxem ?ja bych potřebovala někoho kdo má zkušenost?🙃 ale jsem ráda že se nepoužívá, včera sem měla konzultaci žádný saktosalpinx zrovna dr neviděla ale je fakt ze ten pravý podbrisek mam víc citlivý

saja13
autor
31. bře 2021

@merope jo a na co budu potřebovat fotky ?o fotkách nám nic dr neřekla vůbec 🤔jen že vyplníme dotazník kde je výška, váha, vzdělání atd..

evawest
31. bře 2021

@saja13 Ja ani nevim, co saktosalpinx je 🙈 takze te bohuzel zklamu, s tim zkusenosti nemam. Jen s darovanymi vajicky.

saja13
autor
31. bře 2021

@evawest v pohodě nevadí 🙃

merope
2. dub 2021

@saja13 Tak po nás chtěli fotky, aby to hledali i podle podoby. A asi se jim to povedlo - všichni tvrdí, jak je malý podobný na chlapa a sem-tam někdo teda i na mě. Tak jim pak občas prozradím, že je z darovaných oocytů.

saja13
autor
2. dub 2021

@merope no tak uvidíme a myslíš že můžu tam s nima řešit i ten saktosalpinx jestli mi tam poradi taky něco?přece jen vic nazoru uvítám 🙃

merope
2. dub 2021

@saja13 Tak určitě by měli vědět vše a podle toho se řídit. Ale já podobný problém neměla, tak nemůžu úplně radit.

saja13
autor
3. dub 2021

@merope jojo to chápu 🙂 ja jen přemýšlím jestli jim napsat uz ted a nebo čekat jestli půjdu na tu operaci?porad mam dilema ohledně toho právě ale jelikož nevím jestli ten saktosalpinx je v horní nebo dolní části vejcovodu tak to moc nechci riskovat ze bude mimodelozni nebo potrat