Darování vajiček, má některá zkušenost?

veronikanel
15. lis 2013

Rozhodla jsem se(ano přiznávám,že především kvůli fin.situaci),že se pokusím pomoci ženám,které by moc chtěly miminko a nedaří se přirozenou cestou.Řeč je o darování vajíček.Něco jsem se dočetla,dotazník vyplnila,ale zajímá mě...Jsou nějaká rizika,že nebudu moct mít další děti já?A ty co už darovaly,jak jste se smířily s pocitem,že někde po světe možná chodí "vaše" dítě?
Přeci jen,to pomyšlení je zvláštní... ☹

rossmanka
5. čer 2018

každý má prah bolesti někde jinde, těžko něco popisovat, člověk to musí zažít.Není to nic strašného. Ale zase je pravda, že každá na to reaguje jinak.

zuzimuk
19. čer 2018
Uživatel zuzimuk je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zuzimuk.

Ahoj, rada bych darovala vajíčka, setkala se tu nektera s darovanim prosim?

bledulka84
19. čer 2018

@zuzimuk dobre si to promysli, zejmena mozne komplikace s tim spojene.

smetttanov
22. čer 2018

Ano, ja jsem na tom jiz 2x byla, co by te zajimalo?

zuzimuk
28. čer 2018
Uživatel zuzimuk je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zuzimuk.

No asi, jak vysetreni, odebrani vajicka probiha? Jake jsou podmínky? A co to obnáší?

smetttanov
1. črc 2018

Je to rychle zakrok, v anestezii.Následne máš den v klidu. Pokud mas dobry zdravotni stav, vek myslim od 18ti do 33let tak muzes. 🙂 Veskere vysetreni ti udelaji na klinice. Ja jsem osobne byla na klinice Zlíně, IVF.

emilkamilka
3. zář 2018

každý má prah bolesti někde jinde, těžko něco popisovat, člověk to musí zažít.Není to nic strašného. Ale zase je pravda, že každá na to reaguje jinak.

emilkamilka
1. pro 2018

@smetttanov prosím tě, jaký jě věkový strop pro darování vajíček?

sasa890
4. únor 2020
Uživatel sasa890 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sasa890.

já myslím, že strop je asi 30, možná něco málo přes 30, taky o darování teď přemýšlím, vy jste v tom zlíně přímo byli?

natalie897
25. únor 2020

Ahoj, ráda bych vložila svoji zkušenost, která je pozitivní a snad to někomu pomůže v rozhodování. Darovala jsem na klinice Unica, také protože to je první klinika u nás a mají dobré recenze. Objednala jsem se bez čekání. Při první konzultaci ze mě opadl stres a obavy, všichni byli moc milí a bylo vidět, že doktrům záleží, aby bylo všechno v pořádku. Při této návštěvě proběhl pohovor a odběr krve na genetické testy. Hlavně jde o to mít dobrý zdravotní stav, vyplňuje se dotazník i na rodinné anamnézy. Byla jsem vhodná dárkyně a tak mohlo dojít ke stimulaci vaječníků. Samotný zákrok nebolel, pockala jsem na klinice hodinu a mohla jsem jit domu. Kompenzace 28 tisíc byla navíc jako příjemná věc, ale zároveň z toho mám dobrý pocit, že to může pomoci někomu k vytouženému miminku. Jaké zkušenosti máte vy?

sasa890
3. bře 2020
Uživatel sasa890 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sasa890.

moc děkuji, taky jsem četla, že je za to i dobrá finanční kompenzace, ale o to mi ani tak nešlo, teď už vím, že do toho půjdu, jen si zjistit všechno možné o klinikách

stehla541
19. bře 2020
Uživatel stehla541 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od stehla541.

ahoj, nebyla jste některá darovat na klinice ve Zlíně? taky bych chtěla jít darovat a sháním nějaké informace

natalie897
24. bře 2020

@stehla541 ahoj pokud by ti nevadilo dojet do Brna, tak Unica je kousek od centrálního nádraží. Také jsem raději dojela sem. Je to první klinika u nas a ma dobrý reference. Navíc cestu ti hradí klinika. Vše proběhlo v pořádku, měla jsem z toho dobrý pocit a kompenzace se taky hodí. 😊

darija06
13. kvě 2020

Můžu se zeptat jestli je možné vajíčka darovat více jak jednou ? Nebyla jsem teda ještě ani jednou, ale chystám se na to a v případě, že je možnost pomoc víc, tak bych do toho ráda šla. Je to hodně velká zátěž pro tělo ? Nebo jak jste se v průběhu cítily ?

sapetro
11. zář 2020

@darija06 ahoj, co já vím, tak darovat by mělo jít cca 5x až 6x za život. Ale koordinátorka mi říkala, že všechna předchozí zařazení vždy hodnotí lékař a až po té se rozhodne, jestli dárkyně může darovat opakovaně. Darovala jsem opakovaně v Reprofitu v Brně, jak to chodí jinde, netuším 🙄
Když jsem si aplikovala injekce, tak jsem, žádné potíže neměla, možná ke konci stimulace mě trochu tlačil podbřišek. Ani jsem nepřibrala 🙂 upozorňovali totiž, že bych se mohla mírně zavodnit. No a po odběru jsem měla pobolívání, asi jak v prvních dnech měsíčků. Za mě super zkušenost 🙂

sapetro
Autor odpověď smazal
Zobraz
sapetro
11. zář 2020

@emilkamilka ahoj v Brně se dá v Reprofitu darovat do 32.let 🙂

darija06
23. zář 2020

Tak jsem si to zjišťovala na klinice ivf Zlín, protože o ní poměrně často čtu a tam mi odpověděli, že ano, dá se darovat opakovaně, ale s jistým odstupem, kdy je důležitá věková hranice a pak taky zdravotní stav 🙂

natalie897
20. dub 2021

Já jsem darovala v Unice už 3x, po každé bez problému. Věková hranice je od 18 do 33 let.

luu25
19. kvě 2021

@sapetro Ta věková hranice je dost podobná třeba v repromedě v brně mají 32.. nevím podle čeho se to určuje, že někde mají 33 a někde 32. Jinak bych se chtěla zeptat jestli některá nevíte, jestli může darovat žena co bere léky na štítnou žlázu.. máte s tím někdo zkušenosti?

emakrul
11. zář 2021
Uživatel emakrul je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od emakrul.

Určitě bych swi o tom zjistila co nejvíc informací, a ano každý zákrok má svoje rizika, ty jsou bohužel u každého zákroku možné... Já jsem byla a nastěstí vše dopadlo v pořádku 🙂 A jsem za to velmi ráda🙂

alexkisss
11. zář 2021

Ahoj darovala sem několikrát vajíčka a vše bylo v pořádku a v klidu SME pak počali naší třetí dcerku

sapetro
9. pro 2022

Já jsem taky otěhotněla po několika darování 🙂 neplánovaně! Myslím si, že je skvělé, že můžeme tímto způsobem pomoci. V mém okolí je stále více známých, co nemohou otěhotnět a tohle je pro ně často jediná možnost 😢 Přiznám se, i mě pomohla ta finanční kompenzace jako mamince na mateřské...

berushe14
11. pro 2022

@sapetro za ty peníze ty komplikace a ta možnost rakoviny spodku, prsou nestojí. Než za dvacet litru. Samozrejme, je to velká pomoc. Ale vydělávat si tím není dobre. Já vás třeba obdivuju. Já si tím prošla jednou a už to nikdy nechci zazit.