Dávaly jste transferovat 2 embrya? Uchytila se obě?

petulev
30. bře 2010

Ahoj holky, za měsíc nás čeká první IVF, tak jsem se chtěla poptat na pár otázeček - třeba mi pomůžete to nějak osvětlit 😉
1. Dávaly jste si transferovat 2 embrya?
2. Pokud ano, kolika z vás se stalo, že se uchytila obě?
Mám z těch dvojčat trochu hrůzu, tak mě tyhle otázky trochu trápí, děkuji.

elana
2. dub 2010

Lip, nemáš zač a mám velkou radost, že Ti to pomohlo 😵

A hodně štěstí k plození, určitě se dočkáte brzo 😉

liptonek
2. dub 2010

el - neskutečně moc. Protože takhle pozitivní zprávy jsem ještě od nikoho neslyšela!!! Prostě budu věřit, že se nám to taky povede.
A stím štěstím nápodobně !!! 🙂 Určo to vyjde. prostě MUSÍÍÍ !!!

elana
2. dub 2010

Liptonku, IP 😉

fiallinka
2. dub 2010

elano, se vším, co jsi tu napsala, absolutně souhlasím 🙂

lip, já bych být tebou taky vůbec neklesala na mysli - stejně jako elana tě potěším tím, že znám holčinu, která takto rychle přišla v 25. týdnu o dvojčata a teď má zdravého chlapečka. Většině nikdo neřekne, proč se to stalo, může to být infekce, ale spíš prostě nedostatečnost děložního hrdla - tělo nezvládne dvojčata... Být tebou se těhu nebojím, jen bych si nenechala vkládat dvě embrya, kdybys šla do ivf.

já osobně jsem to hodně rozmýšlela, ale rozhodla jsem se zase pro dvě - bohužel zdravá až tak nejsem, ale žádný z mých problémů se netýká toho, že bych dvojčata nemohla donosit a vlastně jsem je až do toho 35+6 donosila...a problém s trombofilií se dá víceméně vyřešit injekcemi...

nicméně jsem rozpolcená - strašně bych je chtěla (přesto, že znám všechna rizika), ale na druhou stranu vím, že lepší by ze zdravotních důvodů bylo jen jedno

tak uvidíme - dnes jsem totiž měla pozitivní test, jsem 9. den po ET a ta čárka nebyla úplně nejslabší...

smilers
2. dub 2010

fila gratulace 😵 takze se na vas stesti usmalo, to je fajn

liptonek
3. dub 2010

fialinka - moc, moc moc, moc, gartulujuuu !!!!! 😅 to je úžasný! a díky moc za pozitivní zprávy! 🙂

lindakap
27. dub 2011

Ve zprávách říkali, že i ČR vláda uvažuje o zákazu transferu více jak jednoho emrya, prý je velmi nákladná péče o předčasně narozené děti, které prý většinou jsou z umělého oplodnění. Zato prý budou hradit 5 pokusů...