Doba trvanlivosti zamražených embryí a spermií

papuchalk
29. srp 2010

Ahoj holky, prosím, jak dlouho vydrží zamražená embrya a zamražené spermie? Máme po IVF ještě několik dávek zamražených spermií a dvě zamražená embrya, z CARu nás nikdo nekontaktoval, že by to chtěli rozmrazit, ale nějak mě to teď napadlo...

len
29. srp 2010

Z hlediska "trvanlivosti" a "zachování kvality" prakticky neomezená (teoreticky i z embryí rozmrazených po dvaceti letech by mohlo dojít k otěhotnění), ale většina CARů to má omezené dobou, na jak dlouho si mražení zaplatíš (někde rok, někde dva, tři...), poté by tě měli kontaktovat (nebo ty je), máte-li zájem o prodloužení. Netuším, jestli jsou někde schopni toho, že pokud se neozveš sama, hned je likvidují, snad ne 🤐

hotaska
30. srp 2010

Nedávno jsem se na něco podobného ptala 😉 Pokud se embrya zamrazí, tak ohledně kvality už je potom jedno jestli na měsíc nebo na rok. Takže trvanlivost je dlouhá 🙂 no a u nás v CARu se platí měsíčně nebo jednorázově (třeba 1x ročně) a pokud nestihnu zaplatit, tak doplácíme i zpětně 😉 Myslím, že by je jen tak nerozmrazili, ale lepší je si zavolat a domluvit se.

evatk
30. srp 2010

zlikvidovat zmražená embrya apod. bez tvého svolení nemůžou, ptala jsem se na to

u nás se třeba platí zpětně za uplynulý rok, car nás bude kontaktovat

bellka
30. srp 2010

V Ostravském Gyncentru nám zlikvidovali naše zamražená embryjka v roce 2001 a dověděli jsme se to až tehdy, když jsme je chtěli převézt do jiného CARu, neboť jsme s jejich přístupem a metodami nebyli spokojení. Po jistých dohadech jsme trvali na tom, aby nám to dali písemně a na jakýmsi kousku papíru jsme obdrželi sdělení, že u našich embryjek byla poškozená pipeta nebo co a proto byla určena k likvidaci. Velice zvláštní, že tento problém zjistili až po několika letech a ještě, když jsme je chtěli odvézt. Takže né všude jednají podle zákonů a etiky.