Eurofertil. Máte s tímto centrem zkušenost?

lenkarehankova
8. kvě 2011

Ahoj děvčata...mám bohaté zkušenosti co se týče Ivf,již jsme proběhli třemi centry asistované reprodukce a nyní co jsem v péči Fn Olmouc asi 6 let,skusím změnu a vyzkouším nové Ostravské centrum Eurofertil..máte někdo zkušenosti s tímto centrem??? Budu ráda za jakékoli poznatky.Děkuji mnohokrát.

bernousek
18. kvě 2011

ahojky ja byla ve eurofertilu na jedne navsteve,pocit mam hodne pozitivni. Dr. Jaros nabiji optimismem,byl hodne prijemny. tak uvidime jestli se mu ten zazrak povede a my budeme stastnymi rodici 🙂

mourinka29
19. kvě 2011

ahojte,tak holky já mám zkušenosti s Eurofertilem výborné,jsem už tam bohužel jak doma 😠 😠 😀 ,absolvovala jsem tam v březnu první minimálku ,bohužel jsem neotěhotněla,dnesk jsem druhý den po ET,zase po minimálce ,mám u sebe dva bobíšky 😵 😵 ,tak ted jen čekat a já jsem nadmíru spokojená,pan doktor jaroš je velký sympaták ,je hodný ,na prvním pohovoru s náma probral fákt všechno ,sestřičky taky velmi příjemné,já jsem strašný strašpytel ze zákroku a sestřička dovede uklidnit 🙂 ,a je mi tam prostě fájn,já na podzim byla v repromedě v Brně a taky super,otěhotněla jsem tam,ale mimi jsem musela dát potom pryč z duvodu VV,a ted už nechcem do Brna jezdit,je to daleko,páč jsme z opavy,takže já eurofertil chválím,sice na první pohled je to ještě jakoby nezařízené,ale tím myslím jen blbosti jako dekorace a ták,ale zase bylo drahé vybavení,takže na začínající kliniku to uplně chápu 🙂 ,Tak se holky hlaste,at máme s kým pokecat třeba i v CARU 😀 😀

televizka
17. únor 2012

@mourinka29 Ahoj, prosím, jak jsou na tom cenově? Nevím, jestli jsi tam procházela celé IVF, ale třeba to na stránkách uvedené nemají, kolik se doplácí k tomu, co platí pojišťovna.

mourinka29
17. únor 2012

@televizka ahojky,já už vubec nevím,absolvovala jsem tam jen minimálky a pak jsem odtamtud odešla,páč ty jejich volné dny nebyly na moje nervy 😖 ,já neuměla vajíčku poručit,že je víkend a že musí počkat,nebo že je svátek,pak si vzala celá klidnika v klidu dovolenou a já měla celé léto čekat 😖 ,takže jsem odešla do Reprofitu v Brně 🙂 a odtamtud hned napoprvé čekám konečně tolik vytoužené miminečko 😵 😵 😵 😵 ,držím palečky,at se zadaří 🙂 a tady na MK není nikdo kdo by tam chodil ale na jiním serveru na emiminu ano,tam je z této kliniky rozjetá diskuze 🙂 🙂

televizka
17. únor 2012

@mourinka29 Aha, jaké volné dny? A oni měli celé léto zavřené? A mohla bys mi, prosím, poslat odkaz na tu jinou diskusi? 🙂

mourinka29
17. únor 2012

@televizka ano oni si zavřeli na celýýýýý červenec 😠 a volné vikendy mají a ordinují jen PO,ST, PA,což je strašně málo 😒 ,a mi kolikrát vajíčka praskly 😠 ,v jiných centrech,nejvíc brněnských se jede víkendy svátky,proto jsem odešla a odkaz nemám,už jsem tam dloouho nebyla a nevím ani heslo,ale najed si na emimino a tam do vyhledej dej eurofertil,diskuze ti vyjede 🙂

televizka
17. únor 2012

@mourinka29 Aha, tak to je fakt tragická ordinační doba 😒. Navíc jsem se dívala, že nemají smlouvu s VZP, u které jsem. No nic, tak asi zůstanu tam, kde jsem. 🙂
A vy jste teda jezdili až do Brna? A tam jsi otěhotněla taky po minimálce? To znamená co, málo léků, ale jinak klasické IVF?
My už jedno dítě po IVF máme, ale druhé se nedaří ☹

mourinka29
17. únor 2012

@televizka hej ale třeba ted tu ordinačku už změnili,to já už nevím,když jsem tam chodila já,tak začínali,tak se raději poptej a ano až do Brna,ale stálo to za to,víš ono v tom RF je ten přístup uplně jiný 😵 a já sice měla minimálku,ale zbylo mi trošku puregonu z ivf,tak jsem brala 2 clostyly + dopíchavala 100j puregonu a měla jsme deset vajíček a to mám jen jeden vaječník 😖 ,takže to byl na mě uspěch,protože já vždy končila se 4 vajíčkama max.
a je fájn,že už máš jedno dítko,je to fáákt zázrak,my si s manžou taky říkali,že aspon jednoo 😵 ,snad vše dopadne dobře 😵 ,ale tyky bychom chtěli dvě,u nás to asi jinou cestpou nepujde než skrz centrum,mám jen jeden vaječník a vejcovod,vaječník sice funguje,ale vejcovod né,

honza10
24. dub 2012

s eurofertilu mame krasneho kloučka držim te klinice palce..Protože tam nepracuji obchodnici ale lekari HONZA

pavel24
20. zář 2013

zdravím všechny co chtějí rodinu a normální cestou to nejde, tento problém se stal i nám, takže jsme navštívili eurofertil v OV, ze začátku se zdálo vše velmi příjemné a pozitivní, ale pravdou byl opak, sestřičky jsou opravdu velmi příjemné a vstřícné, pan doktor se taky tváří optimisticky a krásně řeční, jenže po prvním transferu zapoměl pan doktor napsat důležité léky a když se zmínil o zmražení embrií u prvního pokusu, tak na to také zapoměl, šli jsme do druhého pokusu a to už jsme jen slyšeli kolik co stojí a vůbec jsme se nic nedozvěděli, samozřejmě oba pokusy byly negativní a spoustu peněz fuč.
Na třetí pokus jsme se rozhodli navštívit IVF clinik v Olomouci, první dojem super, vyšetření výborné, přístup profesionální, pohádky o penězích nikdo nevykládal, všechno nám bylo vysvětleno, ukázano a to jsem se mohl zůčastnit posledního kroku zavedení embrií, ve finále nás tohle všechno stálo o 7000,- méně než v Eurofertilu, každý má jiné zkušenosti a názory, ale můj názor je, že kdo má hodně peněz a chce otěhotnět na 4 pokus tak jo, já doporučuji Olomouc, jak finančně, tak profesionálně.

ketuli
22. říj 2013

Dobrý den všem s přitelem se snažime o mimčo a tak jezdime do Ostravy do EUROFERTYLU na inseminaci a chtěla jsem se zeptak po kolikate se vám lidem podařilo otěhotnět já tento tyden jedu po druhe na inseminaci.

giona
2. únor 2014

Ahoj všem, my jsme do Eurofertilu docházeli a otěhotněla jsem na 4.pokus inseminací. Je dost důležité načasování inseminace, protože si většinou pacientky zvou na 11.-13. den a u nás se zadařilo 17.den. A dost možná své udělá i psychika. Neplatila jsem nic navíc kromě 200 Kč za UZ a pak jen 30,-poplatky. Sestřičky moc milé a veselé, pan doktor taky o.k. 🙂. Všem doporučuju!

gabriela2410
7. bře 2014

ahojky prosím o radu navštěvuji gyncentrum v ostravě kde mi řekli, že musím podstoupit IVF , jenže zatím na to nemám finance ☹ .Doslechla jsem se že u eurofertilu se to dá na splátky víte o tom něco?máte s tím zkušenost?Děkuji

lenkasaf
28. črc 2014

@mourinka29 Ahoj, já jsem taky kousek od Opavy a do Eurofertilu se s přítelem taky chystáme teď v srpnu. Můžeš mi prosím trochu osvětlit, co všechno budou po nás chtít a co nás čeká? Nemám představu a přítel taky ne. A vidím, že se vám zadařilo a v prosinci budete mít mimi, gratuluji. To vám pomohli tam? Děkuji za odpovědi. Lenka

mourinka29
28. črc 2014

@lenkasaf ahojky,ne nepomohli tam,poprve v reprofitu v brně,nesrovnatelné s ostravou,opravdu ve všem,já do eurofertilu začala chodit,když se otevíral,byl to děs tehdy,bylo to prázdne,dr i jaroš mi nesedšl,absolutně ne,byla sem tam na 3 transferech,už u nich i říkal,že to je špatné a já měla psychiku v prdeli,přitom jak v repromedě,tak v reprofitu jsem otěhotněla hned u prvního pokusu,ted zázrakem přirozeně 😀 ,udajně se to tam ted zlepšilo,,ale já jelikož sem byla u zrodu, a ještě tam nic nebylo,centrum nedodělané ,zmatky,tak za mě děs,ale ted jsem slyšela,že se spravili,tehdy měli otvíračku 3x týdně,a když mi vyšel odběr na víkend,tak jsem měla smulu 😠 😠 😠 ,bud byly v pátek vajca malé,nebo až v pondělí přerostle,prostě hnus 😠 ,jinde v brnech maji i svátky i vikendy otevřené,za mě doporučuji reprofit,otěhotněla tam ted i švagrová,švagr po rakovině,neměl nejdříve žádne spermie,,ted už má a jinde jim to nedopadlo,na naše doporučení taky zkusili reprofit a čekaji mimi,jsou už ve 12tt,před tím vyzkoušeli ostravské centra a nic ,tak přeji hooooooodně sill a nenechte seee a řekněte si v centrech,co máte na jazyku ,oni se většinou nepřetrhnou ,krom RF,tam dělali vyšetření hned a nečekali až na 3ti nevydařený,jako v ostravě

lenkasaf
28. črc 2014

@mourinka29 Děkuji za odpověď. Tak asi nejdříve vyzkoušíme tu Ostravu, třeba se už opravdu truchu spravili a když to nevyjde, tak půjdeme jinam. Děkuji a užívej si těhulkování !!

glorca23
10. zář 2014

Já Eurofertil doporučuji, protože jsem otěhotněla. Pan doktor vždycky všechno vysvětlí a sestřičky jsou báječné.Musím uznat, že je to fin a psych. náročné. Nepodařilo se to na první pokus, ale pan doktor zkoušel ještě další testy a nakonec se podařilo.

pipinka14
22. zář 2014

KOlik stojí to IVF? neplatí to pojištovna? 3 pokusy do 39 let?
Jak to je, dekuji za info 🙂

silvie123
11. dub 2016

Také mohu Eurofertil jen doporučit, příjemné sestry, pan doktor vždy ochotný, vše vysvětlí. Při druhém IVF jsem otěhotněla. Jinak cena je individuální, podle toho, co je potřeba za léky atd., nebojte se zeptat. Při vkládání 1 embrya při prvních dvou pokusech pojišťovna přispívá na 4 pokusy, ale i přes příspěvek pojišťovny počítejte tak 17 - 25tis. (horní hranice je se všemi příplatky, ICIS, prodloužená kultivace, asistovaný heating atd.)

tricky23
28. lis 2016

Předem se omlouvám, že je recenze tak dlouhá.

Již téměř tři roky se snažíme o miminko a protože bylinky, cvičení a měření bazální teploty nepomáhalo, tak jsme se rozhodli nechat si pomoci. Centrum jsem vybírala víceméně namátkou, protože nikoho známého v okolí nemáme a tak jsem po přečtení pár kladných recenzí zavolala do Eurofertilu. Zezačátku se všechno zdálo fajn, pan doktor nám jako jednu z prvních věcí řekl, ať nečtu diskuzní fóra, že prý mě to znervózní a pak jsme se pustili do "léčení". Nejdřív jsme absolvovali 3x2 cykly neúspěšných inseminací, s tím se ale při naší diagnóze (u mě PCO, u partnera zhoršená pohyblivost) počítalo.

Potom jsme přistoupili k IVF. Stimulace proběhla v pořádku, a na konci června jsem podstoupila OPU. Bylo mi sděleno, že se podařilo odebrat 6 vajíček, oplodněna byla 4, ale jen 2 z nich se začla hezky dělit. Vzhledem k tomu, že tou dobou pan doktor, odjížděl na služební cestu (nebo dovolenou, kdo ví) mi bylo vysvětleno, že se tato dvě embrya nechají ještě tři dny dozrát a poté se zamrazí. Já jsem nijak neprotestovala, protože jsem si řekla, že si ještě naposledy pořádně užiju léto a taky mi pan doktor vysvětlil, že vlastně to zamrazení je pro embrya prospěšné, že procentuelní úspěšnost je dokonce prý malinko vyšší, než u transferu rovnou po odběru. No dobře, bylo mi to divné, ale držela jsem hubu, vždyť jako laik tomu prd rozumím.

Na kontrole před samotným transferem se mě ještě pan doktor zeptal zda budeme transferovat jen jedno nebo obě zmražená embrya. Rozhodla jsem se pouze pro jedno, protože představa dvojčátek je trochu divoká. První KET bohužel nevyšel, ale co se dá dělat, člověk podepisuje tuny papírů, kde vlastně schvaluje, že s tímhle počítá, takže se nedá svítit.

S čím ale člověk opravdu nepočítá, bylo že když jsem přišla na kontrolu po neúspěšném KETu, tak jsem předpokládala, že se domluvíme na dalším transferu, bohužel místo toho ale přišla velice studená sprcha. Embryo prý od začítku bylo jen jedno. Jedno se totiž prý přestalo dělit před zmrazením. Což... se taky stává... taky jsem podepsala papír, že se může stát... Ten problém byl v tom, že nám to nikdo neřekl. Takže došlo ke konfrontaci přímo u pana doktora v ordinaci a potom ještě v čekárně. Kdy jsem se snažila panu doktorovi vysvětlit, že takovou zásadní informaci by měl pacientkám oznámit, že tohle není jen "no stalo se" situace. Načež pan doktor odmítl si přiznat chybu, bylo mi řečeno, že jsem si to zřejmě špatně interpretovala (takže jsem vlastně úplně blbá, když nepoznám rozdíl mezi 1 a 2) a že on si nic takového nepamatuje, protože tam má hodně pacientek. Jinými slovy jsem si to asi vymyslela nebo co.

Takže pro všechny, co by byly takové naivní jako jsem byla já... prosím vás chtějte všechno na papíře! Protože od našeho příchodu do Eurofertilu byly jediné papíry, které jsme kdy dostali jen a jen faktury (nekřesťanské). Takže bohužel na tenhle kopanec nemám ani fyzický důkaz.

Způsobilo mi to mnohem větší trauma, než nepovedený transfer a přimělo mě to se znovu pořádně začít soustředit na sebe, bylinky, cvičení a zdravou stravu, předtím, než půjdeme někam jinam. Ale pro zatím nechci doktorský plášť vidět minimálně půl roku.

Pokud by někoho zajímalo víc informací, klidně piště do zpráv.

nevesta172
24. únor 2017

Ahoj holky, nějaké nové poznatky ohledně Eurofertilu? Jste tam spokojené?

dri
21. dub 2017

moje zkušenosti s Eurofertilem:
2IUI ,2016- bez úspěchu,
IVF v dubnu 2017.
OPU - 9 vajíček/ 8 zralých a oplozených ICSI, zůstaly všechny embrya. ET 4.den po OPU, zavedeno 1embryo, a zadařilo se. Jsem těhotná. Zbývajících 7 zamraženo.
V Eurofertilu jsem velmi spokojená, sestřičky,paní embryoložka velmi příjemné, pan doktor Lachčina vše vysvětlí. Kdo chce více podrobností, pište do zpráv.

kaaacaaatkooo
Autor odpověď smazal
Zobraz
roooni
29. kvě 2017

Taky můžu vřele doporučit. Já chodila k Dr. Lachčinovi. Je to velký sympaťák, všechno mi vždycky vysvětlil, veškeré moje otázky vždycky zodpověděl. Dokonce mi dal na sebe i soukromý telefon, kdyby byl náhodou nějaký problém (což jsem ještě nikde nezažila, takový přístup). Sestřičky taky moc milé a pozitivní. I chlap se tam s nima vždycky zasmál 🙂 Já mám po 3x2 IUI a povedlo se nakonec přirozeně těsně před posledním pokusem. Takže určitě všem ostatním doporučuju tuto kliniku...

pampeluska13
21. srp 2017

A
hoj,budouci maminky,me zkusenosti s ivf jsou nasledujici.Na zacatku jsem jezdila do fertimed,hodne spatna zkusenost.Jen je zajimaly penize a stale jsem na neco cekala,kdyz jsem jezdila na kontroly pokazde me prohlizel jiny doktor,Tri pokusy a nic.Kamaradka mi poradila doktora Jarose eurofertil,hned ze zacatku jiny pristup,pan doktor jak pisete je pozitivni a vnimavy doktor.U pana doktora na druhy pokus jsem otehotnela a ted mame dvojcatka holku a kluka.

biedronca
Autor odpověď smazal
Zobraz
biedronca
Autor odpověď smazal
Zobraz
biedronca
Autor odpověď smazal
Zobraz
lilavatty
17. črc 2018

Ahojky, může mi prosím někdo napsat do zprávyrecenze, postřehy, rady a tipy ohledně Eurofertilu? Sepisuji přehled na blog 🙂 Děkuji

biedronca
30. pro 2018

Neceka některou z Vas IUI v EuroFertilu? Na kolik vas první IVF vyšlo?