Financování umělého oplodnění, co vše se hradí?

petulkasusenka
20. črc 2012

Zdravím všechny maminky,můžete mi ríct,co vše se hradi?Pry hormo,paro a co ještě a zhruba v Sanusu v HK,co ještě?
A je pravda,že když mám své děti bez umělého,že mi umělé nezaplatí?

michaela28
20. črc 2012

Na to, aby Vám umělé op. zaplatili musí to dávat na schválení zdrav. poj. a je pravda, že k tomu musíte mít nějáký zdravotní důvod (buď vy nebo váš partner). Po schválení pojišťovnou si hradíte dávky hormonu a peru, každá žena potřebuje jiné množství, tudíž i cena se liší. Dále pak odběr vajíček pod anestezii a pak co budete chtít dále s embrii dělat, zamražení, ICSI, prodloužená kultivace. A to je asi tak vše, ještě dostane po odběru léky, ale to už je malá částka. Pak záleží na tom, jeslti se to povede z nezamraženým embriem, když ne a máte zamraženo tak se dál platí rozmražení a zavedení.

veri25
22. črc 2012

co si pamatuju u svého bratra, tak ti první tři pokusy neplatili, poté už ano a bohužel to není levná záležitost

martinka87
22. črc 2012

Ma zkusenost je takova, ze jsem mela leky, ktere hradi pojistovna (veskere) , PK zdarma a platila jsem jen 6000 za ICSI, chodime CAR Apolinar... Jinak nam bylo vse hrazeno, jen jsem neco doplacela v lekarne za Utrogestan, ale to si ani nepamatuji, byla to zanedbatelna castka.