FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

ametob
24. dub 2009

Jo jo, jenže žádnej není ideální, každej má nějaký + a nějaký - No však ještě než budu mít mimi.... To se ještě všechno změní.....

lenkacar
24. dub 2009

už abysme si tady posílaly odkazy na kočíky sakra než na bábovky co?

ametob
24. dub 2009

No jako bylo by to lepší 🙂

lenkacar
24. dub 2009

tovíš holčičko to by nebyly kalbičky a pivíčka a drákulíky

ametob
24. dub 2009

A víš, že mám pocit, že by mi to ani nevadilo, nějak se cítím připravená 😉 Ale jako jo, všechno má svoje pro a proti, já mám výhodu, že si to nemaluju jenom růžově to mateřství..... A nemám ráda, když mi kamarádi co mají děti říkají: Však počkejte, to poznáte sami.... Jenže oni měli představy, že s půl ročním mimčem objedou snad zeměkouli... Ale já to takhle nevidím🙂

lenkacar
24. dub 2009

přesně já spíš to vidim hustě černě a pak seš na vše připravená ,chválim tě!

ametob
24. dub 2009

Úplně hustě černě to nevidím, ale do černé to jde... 😀 Nezastávám když někdo říká: náš život mimčo nezmění, budeme stejní, budeme dělat stejný věci, to je přece blbost!!!!! 🙂

lenkacar
24. dub 2009

je to kravina hele mizim manža je tu papapa

ametob
24. dub 2009

Pááááááááá

ili5
24. dub 2009

Sukub, monali, kde jste, čtu vás tady stále a vy nikde. Napište mi aspoň na naši diskuzi Z ov...

petista
24. dub 2009

ahoj Ili, taky čekám, zda se holky ozvou a ony nikde 🤐

petista
24. dub 2009

tak Ili, dočetla jsem se, že začínáš v ne píchat ... 🙂 tak hodně štěstí...

ili5
25. dub 2009

petisto, díky, co ty, jak je?

sukubka
25. dub 2009

ahoj holky tak sem se vrátila až dneska,jak to tady pokračuje co je tu nového?

petista
25. dub 2009

Konečně mě manža pustil k PC, tak referuji, že kontrola dopadla dobře, OPU bude v út, dr. Dostál říkal, že sliznice krásná -12 mm, a vidí to tak na 6-10 vajuch, takže paráda. Je fakt zlatej. Jen škoda, v út bude OPU dělat Oborná a dr. Dostála radši. Ale to by se chudák asi musel zbláznit, kdyby tam byl pořád. Takže zítra odběry krve a Ovitrelle, v po dexamed - na protilátky a v úterý OPU. takže vidím ET na pá - ne.
Sukub, a co ty?

sukubka
25. dub 2009

ametob tak ty jdeš na pohovor 29.5? tak to já půjdu na další pokus až v červenci nebo tak nějak takže ty mě předeženeš a budeš těhule 😉

sukubka
25. dub 2009

peti tak to víš že mě se rozjela mrcha a jedu v pondělí do olomouce na hcg takže mám už ted depku

sukubka
25. dub 2009

jak píšeš že si budeš píchat ovitrele atd tak sem si úplně vzpomněla jak sem sii to píchala já a těšiloa se na opu

petista
25. dub 2009

jo Sukub, to úplně chápu, když jsem předtím jela na HCG, tak už jsem měla po mrše, takže bylo jasné že nic a celé jsem to obulela, vlastně to bolelo takhle ještě jednou kvůli tomu odběru krve 😒
Ale vidím, že už spřádáš plány na další, takže fuj fuj fuj
A řekneš si o to imuno? Kdyby jo, tak se objednej co nejdřív do FN, ať ti dají žádanku, protože i na výsledky z imuna se čeká asi měsíc a půl, tak aby ti to do července vyšlo 😉

sukubka
25. dub 2009

měl by mě to i sám dostál doporučit ne?po 2nezdařených ivf by tam měl posílat a toto bylo mé druhé?jak to tam probíhá napiš když jsi to už zažila,vemou mi krev a pak příjdu na 11h na výsledek a dostál si mě zavolá a co mi bude říkat?něco proč to jako nevyšlo nebo tak_?co říkal tobě?a nebude blbý s ním hned řešit další pokus?jak si to měla ty?

petista
25. dub 2009

Sukub, asi tě zklamu, ale na výsledky tam byla dr. Oborná, neříkala mi vůbec nic s tím, že se mám objednat do poradny protože tam měli spoustu lidí. takže jsem se objednala, udělala jsem na ně smutné oči, jakože mi nevyšlo IVF a a chci to řešit hned, tak mě objednali asi za měsíc, takže docela mazec

petista
25. dub 2009

Jinak prof. Gallová z Plzně, u které jsme ně tom imuno byli, říkala, že po 2. IVF nezdařeném by se imuno mělo dělat automaticky, takže tě tam asi určo pošle.

sukubka
25. dub 2009

to si děláš srandu?já jako myslela že to tam semou proberou?no a co ti říkali po tom měsíci?to tam možná taky v pondělí bude oborná že?jedu tam toto pondělí!o to imuno si řeknu a kam posílají do Prahy?

petista
25. dub 2009

V pondělí by měl být Dostál, ale někdy si to vymění, takže vlastně dokud tam nedojdeš, tak nevíš, kdo bude. No a potom měsíci jsem se dr. Dostálem domluvila na tom imunu a probírali jsme další alternativy, laparku, lázně apod. a nakonec jsme se domluvili ,že laparka u mě indikována tak úplně není, vejcovody mám prohlédnuté, děloha vypadá Ok, takže mi to zatím nedoporučuje. A na lázně jsem jaksi nenašla čas ...
Posílají do Plzně k prof. Gallové, která má být nějvětší kapacita na imuno u nás

petista
25. dub 2009

Jinak já jsem taky byla minule pěkně naštvaná, že to se mnou neřešili hned, ale ono se to pěkně za ten měsíc rozleželo a člověk by mnohem klidnější, takže možná ví, proč to dělají...

sukubka
25. dub 2009

laparku sem měla 2x jednou jak sem měla mimoděložní pak sem šlq na druhou protože mi před ivf řekli že i 2vejcovod je špatný že musí pryč tak nevím jestli mi taky nabídne laparku nebo hysteroskopii nebo něco no uvidím,snad bude mít čas!a myslíš že mě hned obědná na 3ivf když budu chtít,protože tam sou jinka dlouhé obědnávací doby.a na to imuno chci jít a to mi tam jen vemou krev a manželovi taky že?

sukubka
25. dub 2009

nevím čím to už sakra může být že to nevyšlo myslím že bude nějako hyteroskopii nebo něco chtít!a to by mi dělal dostál nebo někdo ve FN?

petista
25. dub 2009

Sukub, imuno vyšetření jsem podrobně popisovala na tématu z OV do OL tak někdy koncem ledna, myslím tak kolem 28.1. tak se tam kdyžtak mrkni.
Pokud už si měla 2 laparky, tak není důvod pro hysteroskopii, protože to je jen vlastně zjištění stavu dělohy. Však uvidíš, neboj, Dostál ti doporučí to nejlepší. Mě říkala po tom předchozím pokusu, že i když je však OK, embryjka pěkná, tak stejně je to pořád mininálně 50 na 50, takže polovina ano a druhá ne. Ale šance je pořád a chce to jenom trpělivost a čas.
A pokud tam bude Dostál, tak si na tebe trochu času určitě udělá. Já osobně mám pocit, že vůči svým pacientkám jsou takoví víc hovorní a vstříční než vůči pacoškám toho druhého. Ale i dr. Oborná je moc milá, možná to bylo tehdy opravdu tím, že neměli čas a bylo tam hodně lidí

sukubka
25. dub 2009

mrknu na to jestli to najdu co si psala a ty máš imuno jo?já mám právě taky věčinou smůlu že je tam hodně lidí a myslím že bude i v pondělí no uvidím 😒 ale pokusím se na něco domluvit!byla bych rači kdyby tam byl dostál 😉 víš ty laparky sem neměla ani jednu ve FN a mě připadá že dostál chce vše tam ve FNb tak bych se nedivila kdyby mi něco takového doporučil,uvidíme!tobě se to už krátí že?taky se ti vše tak vleklo mě dostál pořád posílal někam na nějaké vyšetření

petista
25. dub 2009

JOjo ,taky se to vleklo, ale částečně i našim přičiněním. Do FN jsem začala chodit v lednu 2007, pak jsme zkoušeli nějaké inseminace, v lednu 2008 mi dělali HSG - rentgen na průchodnost vejcovodů, zjistily levý neprůchodný, takže polovina inseminací byla k ničemu, pak jsme si dali do podzim pohov a na podzim bylo první IVF - nic no a teĎ druhý pokus. Po tom prvním jsem začala cvičit MOjžíšku, je fakt, že na zádech to hodně poznám. Piju kontryhel a asi to má nějaký vliv, neboŤ teď mám mnohem vyšší sliznici než při prvním pokusu.