FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

smilers
27. dub 2009

jj,svet je malej 😉 😀

ametob
27. dub 2009

To jo 🙂

smilers
27. dub 2009

🙂

sukubka
27. dub 2009

ahoj holky tak krev negativní,jelikož k transferu zbyli jen 2kvalitní emria a zbytek byl na nic doporučil nám imunologii v Plzni,tak až příjde další mrcha musím tam 1den cyklu zavolat a obědnat se na 14den cyklu.Doktor řekl že když má manža tak špatný spermiogram že by se nedivil aby ta genetika nedopadla tak špatně že budeme potřebovat dárce(bud vajíček nebo spíš spermii ale že nechce předbíhat imunologii,tak doufáme že nám takový ortel nepřipadne)ale kdyby nám něco našlo oddechla bych si že se našla chyba

ili5
27. dub 2009

sukub, to je mi moc líto, to není možné, tak jsem tomu věřila, že se to tam povede každé. Mám nyní taky strach, ty sperma máme taky moc špatné... Drž se a dej vědět co imuno. My byli na genetice a je v poho, ale imuno nebyli, ani bychom nešli, jdu ještě na 1 IVF a pak končím, už na 3 nejdu. Jedině s jiným partnerem. Jak to nevyjde, tak se rozcházíme, takže začnu úplně nový život, tak snad něco pozitivního mě potká.

sukubka
27. dub 2009

ili co že?rozcházíte se k vůli tomu že vám nevyjde ivf?a tak jděte přinejhorším taky do dárce to by nešlo?my máme genetiku úplně v poho ale ted po 2nezdařeném IVF nás poslali do plzně na tu imunologii ale pojedeme tam nejdřív tak za 6týdnů

petista
27. dub 2009

Sukub, tak uvidíte, co Vám na té imuno řeknou, každopádně je fajn, že ses s doktorem podomlouvala rovnou. Ili, neboj, sperma se dá obojí ICSI, přitom vyberou ty nej nej. Pokud vím, tak na jiném tématu otěhotněla holka, u jejíhož partnera našli jen jednu dobrou spermii, tu napíchli a mají chlapečka. takže hlavu vzhůru. Jinak musím říct, že jsi moc statečná holka, takže i mimouš bude statečný a zvládne to fuj fuj fuj pro štěstí.
Tak dneska jsem byla večer na píchanci ve FN -dexamed, to nám právě doporučili po vyšetření na imunologii v Plzni, připadá mi mnohem lepší jedna injekce než 3 týdny prednisonu. Tak zatím pá, zítra se ozvu, jak dopadlo OPU.

lenkacar
27. dub 2009

ahoj holky ili to jsi myslela vážně ?" jsem drobet v šoku ..já se teda na další stimulku necítim...jsem ráda ,že je něco u mrazu a snad i něco přežije rozmražení ..jinak to balim ..ale manžela si necham 😀

ametob
27. dub 2009

Ahoj, Sukubka, tak aspoň, že si na tebe udělal čas a teď aspoň víš, co a jak dál.... Pak se uvidí🙂 A co jízdy, stihla jsi?
Ili, neboj, nevzdávej to, nemusí to být tak černé 😉
Petista, dej vědět, držím pěsti 🙂
Dobrou holky 🙂

lenkacar
27. dub 2009

sukub tak už máš autoškolu v malíčku ne?ještě ti hodim perlu jo?o tý popelnici už víte ..to bylo před zkouškama den a udělala jsem vše ,bylo nás 5 ze 30kdo to udělala napoprvé a za týden jsem pověsila novou mazdu na strom 😠 😕 ,takže mě toho moc nenaučili v autoškole ..víc mě šla ta teorie 😉 a od té doby se bojim jezdit ,jak nemusim nejezdim..

lenkacar
27. dub 2009

jinak ili ted něco pro tebe ,po první stimulce jsem měla pocit ,že je náš vztah v troskách ,děsný pocity a poznala jsem ,že neumíme zvládat krizové situace a při druhé stimulce už to nebylo tak hrozný..takže si myslim ,že to u vás dopadne dobře... 😉 dokonce jsme probírali i dárce ,což předtím ani omylem..

lenkacar
28. dub 2009

dobré ránko kočky ,to je síla uzavírám a otevírám diskuze ,jsem jak nějaká vrátná co?

ametob
28. dub 2009

Dobré ráno, no Lenkacar, já jsem tvůj zástupce 😀

lenkacar
28. dub 2009

zástupce vrátného ? taky pěkná funkce 😀 😀 😀

ametob
28. dub 2009

Jo jo, přesně tak 😉

s9480
28. dub 2009

Ahoj holky tak si Vás tu čtu, Sukub držím palce aby to imuno dopadlo dobře a měli jste vlastní mimi,
ILI snad nebude tak zle, nevím jak jsi to myslela, ale máme to tak vlastně nějak podobné, s přítelem ("manžou") jsme spolu 9 let, on je rozvedenej - bezdětnej a brát se nebudeme dokud nebudu těhule - jinak nevidím důvod, no a pokud by se to tak do roka nepovedlo tak se s ním asi taky rozejdu nebo spíš on se mnou, děti chceme, ale adopci ne,a mu je už 36 pryč takže není na co moc čekat, sice jsme oba zdraví jak nám všude tvrdí ale to mimi se pořád nedaří a to už 5 let, miluju ho hodně ale nechci mu bránit ve štěstí a v tom mít děti, sice si to bez něj nedovedu představit ale taky si nedovedu představit že by kvůli mě neměl děti.

ametob
28. dub 2009

s9480, moc bych vám prcka přála, nedovedu si představit, že by jsme došli až takhle na konečnou, že pokud by to nešlo, tak by jsme šli od sebe.... Jsme spolu taky 9 let, ale snažíme se teprve rok, takže to fakt nemůžu posoudit, ale já bych byla určitě i pro adopci....
No, přeju, aby jste to nikdy řešit nemuseli, zůstali pěkně spolu a dočkali se toho mimča🙂

petista
28. dub 2009

už to mám za sebou, OPU v pohodě, bez komplikací, našli 10 vajuch, manža spermio v poho, ale radši pro jistotu jsme nechali do 6 ICSi a 4 bobíšci si budou muset poradit přirozeně. Tak uvidíme, každopádně jsem moc ráda, protože minule vlastně byla sice 6 vajuch, ale u třech mi rovnou řekla, že to nevypadá nic moc, no a teď se tvářila celkem optimisticky. takže hurááá ET bude buď v pá nebo v ne, do té doby budu muset vyžehlit a zasázet rajčata a okurky, takže mám rozhodně co dělat, jelikož rajčat chci sázet asi 15 pod fólii, a žehlit jsem od začátku stimulky nežehlila, tak mám pěkný koš prádla. Počkám, jak mě přestane tlačit břucho a pak se do toho dám.
Jinak byste nevěřili, ale byla jsem na OPU s jednou děvčičou, tak měla 60 folíků a v nich 46 vajuch, muselo jít bolet bříško jako prase, mě docela stačilo ke štěstí těch 10. Tak zatím pá, budu nakukovat.

petista
28. dub 2009

JE vidět, jak u každého to působí jinak. Můj manža je úplné zlatíčko. Užil si chudák už svoje stresy s maminkou, jak mu umírala na raka. Myslím, že ho to nakonec ohromně posílilo a teď mám pocit, že nás tady tohle všechno stmeluje. Domluvili jsem se, že do adopce nejdeme. Četla jsem, že bezdětná manželství jsou šťastnější.

ametob
28. dub 2009

Petista: tak to je moc fajn🙂 Už aby to někomu klaplo🙂 Jééé, žehlení mám taky plnej koš a vůbec se mi do toho nechce. Já bych asi úplně bez dětí být nechtěla, ale co já vím, jak budu mluvit po pár nezdařených pokusech.....

lenkacar
28. dub 2009

peti tak to je prima že se zadařilo každý jajo se počítá ..holky manža taky nemá děti a tak se s tim bude muset smířit ,chce mě a nejde to ,tak co ..se nepůjdu pověsit přeci

ili5
28. dub 2009

Ahojky holky, nene to není k vůli IVF, jsme spolu 14 let, už nás drží jen toto, už jsme se rozešli dávno, ale pak jsme zkusili ještě ten KET, ten nevyšel, tak jsem přemluvila ještě na další IVf. Protože mi hrozí propuštění z práce, jsem na nemocenské, tak by mi to bodlo ze všeho nejvíc. A myslím, že po tom všem už bych si taky zasloužila něco pozitivního zažít. Smůla se mi lepí na paty a nea ne se pustit. Jak na mě sedne naopak štěstí, tak se asi ztoho pose...
Jinak zítra dojde paní ze socky, sepsat, že se budu starat o souseda, co mu umřela ta manželka v neděli. Jsem zvědavá co řekne.
Petist, super, ty půjdeš pro mimi a já možná na OPu. Možná se tam sejdem.

petista
28. dub 2009

Ili, tak lepší než nemocenskou máš pobírat dávky z péči o osobu blízkou. Tak to nás tam v pá možná bude víc, taky Lajci z našeho tématku se teď nahlásila na UTZ v pá

lenkacar
28. dub 2009

teda ili ty máš vyhlídky,já už odešla ze dvou vztahů a dítě ho určo nezachrání ,to jsou babské pověry ,jak je vztah vyždímaný je to na prd ..s tou prací něco lepší než nic

lenkacar
28. dub 2009

já jsem už doma zadara a mám z toho docela vítr..ale zase jít někam na měsíc ani ne ,to nechci..

ili5
28. dub 2009

lenko, já nechci vstah udržet, to já se rozcházím, já chci to mimi, budu s ním sama. Kdo jiný by se mnou šel do umělého, a za chvilinku už bude pozdě jít, nebo jen do 39 platí pojišťovna. Nemám co ztratit.
Petist, no já budu mít i nemocenskou, snad práci, jak mě nepropustí a i dávky na nemohoucnost, to jsou peníze navíc a pobírá je on a mě má jich dát. Nevím kolik mi přiklepnou, vzala jsem si asi velké sousto na sebe. 😀

lenkacar
28. dub 2009

ili mě je 37 vim jak tlačí věk 😉

lenkacar
28. dub 2009

proto zatim chci co nejdřív na KET pokud bych musela nedej bože na další stimulku a čekat 3měsíce tak bych šla ,ale na měsíc ne ..

lenkacar
28. dub 2009

víš co je chlapů co si tě vezmou i z bandou dětí?! mraky!

lenkacar
28. dub 2009

ten můj dělá u armády peněz maj jak srač..a každej druhej je bez ženský ..jak je to možný? prej jsou oddaný vlasti ..haha