Folikuly bez vajíček. Má někdo obdobné zkušenosti?

sedmitecna
21. pro 2008

Ahoj, ráda bych našla někoho, komu po stimulaci a odběru nezískali žádné vajíčko, nebo jen velmi málo. Bohužel jsem po své první stimulaci krátkým protokolem s Fostimonem. Po odběru jsem měla pět prázdných folikulů a jedno nedozrálé vajíčko. Má někdo obdobné zkušenosti? Děkuji. 😉

len
21. pro 2008

Já jich měla prázdnou půlku...

sedmitecna
autor
21. pro 2008

Jee, ahoj Len, známe se z CAR Apolinář. Jsem po odběru a docela jsem zoufalá. Nějak mě to položilo víc než jsem čekala.

sedmitecna
autor
21. pro 2008

5.1. jdu na další konzultaci do Apolináře. Nevím, kdy se může začít s další stimulací. Tento pokus mi podle lékařů nebude počítán. Aspon že tak....

len
21. pro 2008

No, aspoň to... Máš nárok na tři plné s transferem a jeden případný bez transferu. Určitě pak poreferuj, jsem zvědavá, co s tebou dál, jestli zkusí jiný protokol, jiné léky, jiné dávky... Ale určitě na něco přijdou, neboj 🙂 Ptala jsem se v poradně Řežábka, jaký je vztah mezi počtem folikulů a vajíček při stimulaci a v běžných cyklech. Napsal, že to souvislost mít může (tzn. většina jich je prázdných normálně), ale taku vůbec nemusí (byl to náhodný jev a příště to dopadne úplně jinak). Ale chápu tvé rozčarování, pro mě byl docela šok už to, že bylo vajíčko jen v každém druhém... Ale znáš to - někomu stačí málo, třeba Kacatko od Apolináře - 4 folikuly, 3 vajíčka a chytila se obě. No a někdo jich může mít 25 a není z toho nic...

sedmitecna
autor
21. pro 2008

Problém u mě je se samotným FSH. Před několika měsící bylo 30,4= ovariální selhání ( v Podolí) a o pár měsíců později u Apolináře 5,4. Skáče si jako pominuté. Co Ty? Kdy se vrhneš do dalšího pokusu? A za jak dlouho se vlastně do dalšího pokusu může optimálně může jit? Díky

len
21. pro 2008

Hm, to FSH nic moc, tak snad se to bude držet nízko... Myslím, že říkají, že další pokus tak za tři cykly, ať se tělo srovná a odpočine si. Já mám povoleno to po šestinedělí zkoušet přirozeně (hahaha 😝) a na jaře se případně ozvat, tak uvidíme, uvidíme... 😉 Řekli ti o těch prázdných folikulech něco víc kromě toho, že si tě objednali na tu konzultaci?

sedmitecna
autor
21. pro 2008

Řekli, že si folikuly rostly jak chtěly, nesouměrně. Ovšem jako tragédii mi to nijak nepředkládali 🙂. U mě bylo vlastně to jedno nezralé vajíčko docela úspěch 😀 . Po menses hned přijít. Nevím, ale stimulace Fostimonem( 7 dní) na mě působila spíš pozitivně. Nic mě nebolelo, břicho mi nerostlo. Asi to bude chtít pořádně přidat hormonu 🙂 To přirozené snažení moc závidím. U nás je na tom špatně i manžel, jsme taková neplodná dvojka 😀. Prosím tě, kam chodiíš na tu Mojžíšku?

len
21. pro 2008

Hele, ber to tak, že ten první pokus bývá často opravdu jen POKUS 😉 Prostě si vyzkoušejí, jak na co reaguješ, trochu si tě oťuknou a příště už se jede načisto, budou vědět co a jak a příští Vánoce už klidně můžete být tři nebo dokonce čtyři 😉

Na Mojžíšku ti můžu hodit kontakt do IP, ale je soukromá a platí se. Ale spíš bych doporučila nechat si vypsat žádanku od nich, já ji teď dostala jen tak mimochodem skoro po dvou letech, co do CARu docházím - mají vlastní rehabilitační sestru na Strahově a to pak proplácí pojišťovna 🙂

milin
21. pro 2008

Ahoj holky,
pardon ze jsem lezu, ale tohle tema me zaujalo.Smim vedet jak zjisti ze v tech folikulech nic neni?

sedmitecna
autor
21. pro 2008

OK, vyzvu je k vypsání žádanky 😀. S pokusem to tak musím brát, já vím...jenže já jsem strašná, po jednom pokusu a už hysterčím 😀

sedmitecna
autor
21. pro 2008

Ahojky Milin, to že rostou folikuly zjistí dr na ultrazvuku. Bohužel jestli v nich je vajíčko, tak až pri samotném odběru. ☹ Jinak super, že jsi sem "vlezla" 😀

len
21. pro 2008

Milin, bohužel až ve chvíli, kdy ti je pod narkózou odsají a pod mikroskopem prohlédnou... Prostě dokud nepodstoupíš IVF, tak nezjistíš nic 😒 Na druhou stranu v běžném nestimulovaném cyklu nedochází k situaci, kdy by folikuly dozrávaly nerovnoměrně a pukly, když jsou vajíčka nezralá. Tohle je prostě riziko IVF, kdy ti nastimulují hromadu folikulů a bohužel u někoho jich více či méně neobsahuje oplodněníschopné vajíčko.

len
21. pro 2008

Hele, Sedmitecna, kdybys viděla, jak jsem hysterčila já, když mi pověděli, že všecko kromě těch dvou, co mám v sobě, se přestalo vyvíjet... Tak jsem si říkala - fajn, máme příčinu neplodnosti, v půlce folikulů není nic a ta druhá nevydrží růst ani tři dny - no a já to po nich chci devět měsíců 🙄 Ale ono to není zdaleka tak jednoduchý 😉

milin
21. pro 2008

Sedmitecna nu ja prave jsem nevedela jestli to jde zjistit i jinak.Takze si myslim ze budu mit urco podobny problem.Mam za sebou 4 IUI a nic.V car chteji abych sla v lednu na IVF, ale ja se toho bojim.Takze nevim co delat ☹ Je to strasne tezky.

len
21. pro 2008

Milin, 4 neúspěšný IUI nic neznamenají, to já měla taky a vajíčka aspoň v některých folikulech byla...
Můžu se zeptat, proč tě ženou v lednu na IVF?

sedmitecna
autor
21. pro 2008

Já jsem po jedné IUI. Jelikož má můj muž špatný spermiogram, byl to je hokus pokus. Nevyšel. Pak jsem šla hned na IVF. Nevím, jak bych Ti poradila, ono může být tolik příčin, proč IUI nevÿchází...IVF se určitě neboj, není to nic hrozného a kvůli výsledku se přežije všechno 🙂

milin
21. pro 2008

Trpim na cysty.Pri prvnich dvou inseminacich jsem mela Clostilbelgyt a po nem jsem mela 4 vajicka.Nu a pak jsem mela opet cystu.Pri dalsich dvou inseminaci jsem sla uz bez Clostiku.Nu a zase nic.Tento mesic do centra nejdem az v lednu.rekli ze pozadaji pojistovnu o svoleni a ze mi se mame rozhodnout jestli to chceme.Ale my si rikame ze jeste ne ze je jeste brzy.Jsme oba v poradku, ale nevime proc to nejde. ☹

milin
21. pro 2008

Myslim si ze je problem nekde ve me, ale nevim kde.Je to tezky mimi chceme, ale zase IVF.Je to preci uz vetsi zasah do tela a tolik hormonu do sebe cpat no ja nevim. 😖

sedmitecna
autor
21. pro 2008

Ono bloky mohou být i v psychice, jak se člověk na něco upne, jde vše hůře 🙂. Do kterého CARu chodíš?

milin
21. pro 2008

Nevim jestli je to o psychice ja jsem celkem v klidu jen ted pred Vanocema to na me nejak dolehlo.Ale ted mam strach co bude po Vanocich.

Chodim do Fertimedu v Olomouci.

len
21. pro 2008

No vidíš, Sedmitecna, já si zase řekla, že budu propagátorkou přirozenýho snažení 😀 Pochopitelně pokud je nějaká naděje, při hodně špatným spermiu to nemá moc cenu 😒 Ale jinak si říkám - pokud to jde, odstranit problémy a nechat tělu nějakejch 15-20 přirozenejch cyklů s bylinkama a Mojžíškou... Protože popravdě IVF mi rozhodně nepřišlo jako procházka růžovým sadem, nějak mám pocit, že mi to za to moc nestálo 😒 Ono je parádní číst ty příběhy nadšených maminek, co jim to vyšlo, ale má to i tu opačnou stranu mince zhuntovanýho zdraví a psychickýho stavu pod bodem mrazu. Takže z vlastní zkušenosti bych asi řekla, že dokud je přirozená šance, nijak bych se do toho nehnala...

sedmitecna
autor
21. pro 2008

Všechno určitě dobře dopadne 🙂 Já vím, je to těžké, právě před Vánoci...připadá mi, že všichni jsou v očekávání, rodí a já nic. Ale věřím, že to všechno bude mít dobrý konec a určitě se to podaří, jen to někomu trvá déle 🙂. Věřím lékařům, však oni s námi něco provedou 🙂

len
21. pro 2008

Milin, tak když je to takhle, já osobně bych fakt ještě počkala 😔 Jestli bez stimulace ty cysty tolik nemáš, tak bych tomu klidně ještě půl roku dala... Ono totiž stimulace na IVF je milionkrát horší než Clostil, to jsou koňský dávky čistýho FSH... Ale záleží na tobě, pro mě bylo strašně důležitý se s tím sama vnitřně smířit, dokud jsem sama necítila, že tohle je ta správná cesta a že jsem vyzkoušela všecko, co se dalo, tak jsem se nikam nehnala. A teď nelituju. Taky samozřejmě záleží, kolik ti je a kolik máš času, mně je 28 a říkám si, že rok - dva čekání navíc mi stojí za to, abych měla čistou hlavu. V pětatřiceti bych mluvila jinak 😉

sedmitecna
autor
21. pro 2008

Len, rozumím Ti. A zastávám plně Tvůj názor. Pokud není žádná příčina, není důvod dělat IVF. Jen si myslím, že snad ti lékaři jsou rozumní a nenabízeli by někomu IVF, pokud by to nepotřeboval...Ale já věřím každému, tak nevím 😀

milin
21. pro 2008

Sedmitecna no prave kdyz tomu nerozumis tak jim veris.Ale pak prijdes sem na konika a kazdy ti rika neco jineho.Tak komu potom verit? 🙂

len
21. pro 2008

Nooo, teď teda rozhodně nemluvím o Milin, ale nemyslím, že je to až zase tak výjimečná situace, kdy zdravý holce po roce snažení rovnou navrhujou IVF, protože je přeci nejvyšší pravděpodobnost - prachy jsou prachy 😝 Což teda není situace Apolináře, tam jsem vyčkávala pěkně dlouho a IVF bylo aktem vrcholného zoufalství, kdy už opravdu nevěděli, co se mnou 😀

sedmitecna
autor
21. pro 2008

A věřím, že hodně dělá psychika¨. Člověk si může připadat, že je ok, ale podvědomí si dělá své. Jak říká Len, příroda si poradí také sama. Když jsme měla FSH 30 tak jsme se ohlédala a řekla stop. V tvojem životě je jen stres a prace a na nic jineho nemáš čas. Trochu jsem se zastavila a nevím, možná to mělo svůj podíl na zlepšení. 🙂

milin
21. pro 2008

Nemam za sebou imuno ani genetiku.Ale je to tezky 🙂 Pruchodnost mam v poradku, spg mame taky v poradku.Tolik bych si prala aby to ted vyslo aspon o Vanocich, ale nevim jak tomu pomoci.

sedmitecna
autor
21. pro 2008

Holky, tak já nevím 🙂 a zkoušela jsi Milin také třeba alternativní přístup?

len
21. pro 2008

Milin, věř sobě a manželovi 😉 Zvažte pro a proti, jak se cítíte, jestli to dítě chcete hned a za každou cenu nebo jak byses cítila, kdybys za půl roku byla tam kde teď. Jestli se tvůj zdravotní stav nezhoršuje a neohrožuje budoucí možnost otěhotnění, čekáním nic nezkazíš. Ale zase ne, abyste pročekali pět let 😀 Taky si nech rozležet v hlavě, co si od toho IVF slibuješ, jestli očekáváš úspěch nebo to bereš jako další možný krok, o kterém reálně víš, že se může zkomplikovat a nedopadnout dobře. Ale je to těžký, já vím 😔 Moc ti přeju, sť se rozhodnete dobře - a pozor, dobře není to, co si myslí všichni kolem, dobře je to, co vám připadne jako nejlepší řešení 🙂