Františkovy Lázně 2018

martuse01
14. led 2018

Ahojky, kdo se chystá do Fl v roce 2018? A jedete poprvé nebo opakovaně. Já byla loni na jaře a moc chválím chci jet tento rok opět, tak hledám někoho s kým se spojit na tento rok. Loni jsme se dali zde dohromady a bylo to tam pak super. Založila jsem nové téma na tento rok.

linusha
14. led 2018

Ráda bych opět jela v rámci pojišťovny ale jelikož je nárok na lázně jen 2x za život z důvodu ,,neplodnosti,, tak si ten pobyt chci ještě ,, vyšetřit,, na později. A letos tam pojedu jen na pár dní jako samoplátce. Jinak já tam byla v loni na podzim a potkala jsem tady a i pak tam skvělé lidi a bylo tom tam super. 🙂

martuse01
autor
14. led 2018

@linusha já tam byla po ženské operaci , bylo tam spousta holek s neplodností a je pravda, že se tam vracejí. Ale třeba my tam měli super partu ve věku od 20 skoro do 55 :D A paráda. každá měla jiný problém,ale jedna holčina otěhotněla ještě v FL, když jí přijel přítel navštívit o víkendu :D a druhá 2 měsíce po. Mě to tam také moc pomohlo.

martuse01
autor
16. led 2018

Nikdo se do lázní nechystá????
Kdyby někdo jel a jel poprvé tak mám pro nováčka slevový poukaz na 1000,- Kč . Mám jich více, tak si klidně i napište. Je to jeden poukaz na osobu ,ale jen pro nováčky, takže já jej použít nemohu.
Jinak jsem se koukala do kalendáře a já bych ráda jela duben , květen. Kdo se přidá ?

lenkams
26. led 2018

Zdravím holky, budu v únoru ve FL. Jedete taky některá?

viriniki
5. únor 2018

Ahoj, jak funguje žádost o lázně? Napíšou mi je v CAR nebo obvodní lékař? Je možné termín vybrat? Potřebovala bych jet o letních prázdninách, jsem učitelka. Jak tam probíhá léčba? Dik za odpověď.

mumik
5. únor 2018

Ahojky,také by mě zajímalo,jestli je možné si termín vybrat.? Jak cca dlouho trvá , než lázně schválí a co je hrazené? Kolik to pak ve skutečnosti vyjde,i když pojišťovna přispívá...?
Jsem po dvou mimoděložních tehotenstvi, takže nárok bych určitě měla mít. Na plodnost už mi to nepomůže,ale třeba před ivf by to smysl mohlo mít..

mumik
5. únor 2018

A děkuji za případné odpovědi 🙂

martuse01
autor
5. únor 2018

Lázně většinou píše obvodní lékař na základě doporučení odborného lékaře ( CAR, gynekolog ..) Termín si většinou vybrat můžete, když je volno v lázních. Většinou to je tak, že když víte, že máte nárok na lázně . Rezervujete si termín v lázních a na pojišťovnu nesete žádost už i s termínem a určitým léčebným domem. Jelikož když to mít nebudete a ponesete žádost na pojišťovnu ta to pošle do lázní a ty Vám sami vyberou termín a pak je to složitější. Proto doporučuji podávat žádost už s termínem . A cena? Pokud nechcete jednolůžák atd. Tak jsou zdarma. Třeba Františkovy i zdarma jsou pěkné. Jste na dvoulůžáku, společné WC. Doplatky si zjistíte na stránkách lázní.

viriniki
6. únor 2018

@martuse01 děkuji za odpověď, můžu se ještě zeptat na program, procedury? A který lázeňský dům je nej?

daphney
6. únor 2018

Ahoj holky. Ráda bych se přidala. Uvažuji také o lázních, ale nevím zda na ně mám nárok. Z ivf mám již skoro 6 letou dcerku a teď jsem po nevydařeném ketu pro mimodelozni těhotenství. Odstraněn vejcovod s břicho plné endometriozy. Zajímalo by mě jak dlouho se případně na lázně čeká a na kolik zhruba vyjdou různé doplatky. Klidně do zprávy. Předem děkuji 🌸

linusha
6. únor 2018

@viriniki @daphney @mumik ahoj holky mě vloni psala žádost moje gynekoložka, k žádosti přidala veškeré informace z CAR co měla. Jela jsem po 2 neúspěných IVF cyklech. V lázních byly jak dámy s endometriozou tak i po potratech i po IVF. Jinak co se týče žádosti tak jsem si ji donesla na pojišťovnu, kdy samotné schválení trvalo cca 14 dní. Po té mi domů přišel dopis s tím že lázně jsou schváleny a já si volala o termín - dostala jsem jej za cca měsíc (ale nabízeli mi i dřívejší termín, to jsem nemohla kvůli práci) a vybrala jsem si ubytování chtěla jsem 3hvězdičkový lázeňský hotel, takže jsem šla do do Metropolu. 🙂
Ubytování se pro klientky nabízí buď v Metropolu jak jsem již zmiňovala. V Adleru (ten je tuším 3-4) hvězdičkový nebo jeho depandanci Radbuza (ta je dvou hvězdičková), pak dále v Pawliku (4 hvězdičky) a jeho depandance Luisa a Jessenius a pak dále ještě v Ottavě 🙂 Který ubytování je nej to každá napíše něco jiného 🙂 Já byla spokojena na Metropolu, holky co bydleli v Adleru, Luisse či Jesseniu i Pawliku taky byli spokojené. 🙂
Doplatky za ubytování někde se neplatí skoro nic max. tak lázeňský poplatek ale já v Metropolu doplácela skoro 5300 za 4 týdny (normálně se jezdí na 3 týdny, ale když se tam dostane MS tak je pojištovna to ochotna i prodloužit)
Na gynekologické procedury se chodí dle toho kde je člověk ubytovaný. Z Metropolu, Adleru, Radbuzy se chodí do Adleru a Beethovena a případně do Aquafora a Císařských lázní. Z Pawliku, Jessenia a Luisy do Pawliku a Císařských lázní. Všichni chodí do plynných lázní. 🙂
Procedury strašně záleží s jakou diagnozou jede. Pokud je tam po potratech či IVF tak procedury jsou tyto: gynekologický plyn- sedí se na tom jak na záchodě a zevnitř proudí na spodek plyn, slatinný vaginální tampon - to je takový tampon se slatinou, který hřeje, vaginální irigace - výplach, masáže - většinou zad, slatinné zábaly - dává se slatina na břicho příp. na záda a je to taky hrozně prima krásně to tělo prohřeje, skupinové cvičení - cvičí se dle Mojžíšové, uhličité koupele, přísadové koupele, perličkové koupele, joga, šlapací bazény (ty já ale neměla takže je přesně nedokáži popsat), já ještě měla individuální cvičení - to bylo taky hrozně prima (moc mi tam pomohl pan fyzioterapeut od bolestí zad) a parafínové zábaly (ty jsem měla v období MS, protože při MS nejsou gyn. procedury a slatinné zábaly). Ty co měli endometriozu tak slatin. zábaly ani tampon nemají a mají např. slatinné kouple. Jinak procedury jsou od pondělí do soboty, kdy Po - Pá od 7-15 ale většinou se dají sfouknout dřív a v sobotu do oběda a též se dají sfouknout dřív 🙂 A pak je volno např. pro výlety 🙂
Odpolední program jak jsem psala po procedůrách je volno. Já to hodně využívala pro výlety po okolí a za kulturou a na ochutnávku místních pramenů. Vřele doporučuji navštívit Motýlí dům u FL, ochutnat všechny prameny ve FL, zrcadlový labyrint ve FL, pro automoto nadšence automotomuzeum ve FL, atd. 🙂
Františkovi Lázně vřele doporučuji je to obrovský relax jak pro tělo tak pro duši 🙂
Kdyby jste se ještě na něco chtěli optat, tak klidně se ptejte moc ráda odpovím 🙂 🙂 🙂

linusha
6. únor 2018

Jo ještě jsem zapomněla zmínit že do konce října je ve FL každý den nějaký program kterého je možné se zúčastnit např. Hraní na Harfu, klavír, housle, atd., 2x týdně Nordinc walking a taky třeba čokoládové fontány v jednotlivých lázeňských hotelech a taky jsou prohlídky jednotlivých lázeňských hotelů. A ještě některé lázeňské hotely umožňují buď 50% slevu nebo úplně zdarma vstup do Aquafora (aquapark ve FL) Po-Pá. Zdarma to měl třeba právě Metropol, holky z Radbuzy musely platit část vstupného. A během lázeňské sezony je toho tam ještě víc 🙂

daphney
6. únor 2018

@linusha moc děkuji za info, teď přemýšlím, zda si dát relax v podobě lázní teď nebo zkusit ještě jedno IVF a nechat si lázně jako případný relax pro případ nezdaru

linusha
6. únor 2018

@daphney není zač 🙂 Záleží čistě na tobě, jak se rozhodneš. Jen z důvodu neplodnosti má člověk nárok 2x za život. My po lázních šli do 3IVF. A pokud to nedopadne dobře (ale já doufám že to dopadne dobře 🙂 ), tak do FL pojedu aspoň na týden se zrelaxovat 🙂

daphney
6. únor 2018

@linusha Tak to moc přeju aby to dobře dopadlo a lázně už nebudou třeba 🙂 Asi to ještě promyslím, ale spíš to vidím, že teď oběhám nutná vyšetření (Imuno, manžel androloga) a zkusíme 2IVF a v případě nezdaru se pojedu dát trochu dohromady

viriniki
6. únor 2018

@linusha děkuji...zítra jedeme na krev po 3.IVF... měli jsme tentokrát Nativ, takže z pojišťovny mámy vyčerpaný 2 cykly. Zbylé 2 necháváme na darovane vajíčko... Tak když to zítra nedopadne, jako že asi ne, tak se při další konzultaci na lázně poptam. Zítra na to nebudu mít náladu, cítím další neúspěch

martuse01
autor
6. únor 2018

@viriniki už vše lunusha napsala, TOP hotel je Imperial,ale tam snad normální lidi ani nejedou :D Jinak v Pawlik je asi brán i mezi místními za ten nej. Je propojen s aquaforem a císařskými lázněmi. Za mne tam bydlela Basiková, Svěrák, Nárožný a cestovatel Stingl . Za 3 týdny slušný VIP obsazení. Ale doplatek za 3 týdny byl přes 20 tis.

linusha
7. únor 2018

@martuse01 páni to byl tedy solidní doplatek, ale nedivím se mu. Co vím tak Imperial měl za 3tydny doplatek 38 tis. Což taky není vubec málo

Ale zas třeba depandance pawliku nemají takové doplatky jako Pawlik sám.

88lucisi
11. únor 2018

Ahoj, ja jedu 18.2. 🙂 Teda s největší pravděpodobností. Budete tam některá?

88lucisi
11. únor 2018

@martuse01 Ja bych měla zájem o ten poukaz pro nováčka, jestli ho ještě máš. Byla bys moc hodná.

martuse01
autor
14. únor 2018

Všechny poukazy holky odeslány, pokud ještě někdo chce tak si písněte. Je to pro toho kdo ještě ve Františkových lázních ještě nebyl. Poukaz je na 1000,- a lze jej použít na doplatek a nebo na útratu v lázeňském domě za pití atd.

zuzekk
24. únor 2018

tak děvčata, já se pomalu chystám! v neděli 4.3. jedu. Kdo se přidá? 😉

martuse01
autor
25. únor 2018

Tak mám už také rezervováno. Nástup 1.7. :D Je to jak za mladých let nástup na pionýrský tábor :D
Kdyby jste někdo chtěl mám stále volné kupony pro nové klienty lázní na slevu 1000,– (lze použít na doplatek nebo útratu v lázeňském domě ).

88lucisi
25. únor 2018

Ahoj, ka jsem ve FL do 11.3.;-)

zuzekk
25. únor 2018

@88lucisi a jak se tam máte? 😉 počasíčko asi spíš chladné, což 😀 nějaké novinky? nápady? co zařídit, vzít si? mám pocit, že všechno vím, ale zachvilku nastoupí cestovní horečka... 😉

pepuska1
7. bře 2018

Holky nabízím slevový poukaz na 1000,- do hotelu Dr. Adler. Ráda pošlu

martuse01
autor
28. bře 2018

♥ Holky stále mám nějaké volné poukazy na slevu pro nové klienty platné do 31.12.2018 pro hotely : Imperial, Pawlik, Savoy, Belvedere, Dr. Adler, Goethe a Metropol. Poukaz je na slevu 1000,– Kč. Je potřeba jej předložit při příjezdu na recepci a bude vám o 1000,– ponížen doplatek. Napište si do zprávy a já jej pošlu na vámi udanou adresu.
Jen je to pro nové klienty lázní ♥

zuzekk
31. bře 2018

@martuse01 a ještě nahlásit předem při rezervaci, že ho budete mít... :-/

kamca777
5. dub 2018

Ahoj holky 🙂 Je tu někdo, kdo jede v blízké době do František? Já jedu v termínu 15.4.-13.5. (hotel Luisa) 😎 Jsem po operaci (endometrioidní cysta, mnohočetné srůsty). Jedu úplně poprvé, byť je to má druhá operace (poprvé jsem se dozvěděla o lázních, když už bylo po termínu).
Jsem z toho celkem nervozní, přeci jen, na měsíc sama do cizího prostředí, bez přítele 😇🙈 Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo z vás byl přímo v hotelu Luisa, jaké to tam je? 🙂
Dál by mě zajímalo, jak jste řešili to, když za vámi chtěl přijet na nějaký víkend přítel? Ten můj by chtěl dokonce na prodloužený víkend - vychazí v květnu totiž pěkně státní svátek na pondělí, tak že by si za mnou udělal výlet 😇😍

martuse01
autor
6. dub 2018

@kamca777 Kamil písnu ti zprávu ;)