Gennet Liberec. Jste tam spokojené?
Ahoj holky
chci se zeptat nechodíte některá do Gennetu v Liberci,a jak jste tam spokojení.
Stručné shrnutí
- Gennet Liberec poskytuje asistovanou reprodukci včetně vyšetření genetiky, spermio/spermiogramu, folikulometrie, IUI, IVF, OPU a ET; dříve se kvůli nedokončeným operačním sálům jezdilo na OPU a ET do Prahy, později už klinika provádí OPU i ET přímo v Liberci.
- Vyšetření spermia v Gennetu bývá objednáno často do týdne a výsledky pacientky uvádějí „za hodinu“ nebo „ten samý den“, genetická vyšetření a konzultace mohou trvat týdny (v diskuzi čekání na výsledek genetiky cca 4 týdny).
- Náklady a doba schválení pojišťovnou jsou variabilní; klinika posílá žádost VZP a lékaři odhadují 7–10 dní, pacientky však hlásily doby od 1 týdne až po téměř 2 měsíce, a běžné doplatky za ICSI 7 000 Kč, PK 2 500 Kč a zmrazení 2 000–4 000 Kč byly v diskuzi uváděny.
Nejčastější otázky
Q: Jaké zákroky a vyšetření mohu očekávat v Gennetu Liberec?
A: Gennet Liberec nabízí spermio/spermiogram, folikulometrii, genetická vyšetření, IUI, IVF, OPU (odběr vajíček) a ET (embryotransfer); v diskuzi uživatelky uváděly, že OPU a ET se zpočátku prováděly v Praze kvůli nedokončeným sálům, ale později se prováděly i v Liberci.
Q: Jak rychle jsou výsledky spermio a genetických testů?
A: Spermio/spermiogram jsou v Gennetu často vyhodnoceny „za hodinu“ nebo „ten samý den“, zatímco genetická vyšetření a následná konzultace podle zkušeností v diskuzi trvaly přibližně 3–4 týdny.
Q: Jak dlouho trvá schválení léčby pojišťovnou (VZP) a kdo žádost podává?
A: Žádost o proplacení léčby zasílá za pacienta klinika Gennet; lékaři v diskuzi uváděli obvyklou lhůtu 7–10 dní, pacientky hlásily zkušenosti od 1 týdne až po skoro 2 měsíce (příklad: žádost podaná 19.12. schválena 8.1.).
Q: Jaké léky a protokoly se používají při stimulaci a IVF v Gennetu?
A: V diskuzi jsou zmiňovány léky Clostilbegyt (častěji psáno Clostilbegyt), Puregon a Pregnyl a imunosupresivum Prednizon; používané protokoly zahrnují krátký, dlouhý i ultrakrátký protokol a protokoly „s antagonisty“, s léčbou zahájenou obvykle od 2. dne cyklu, OPU kolem 11.–14. dne a ET 2–5 dní po odběru.
Q: Kolik může stát jeden cyklus IVF včetně doplatků podle zkušeností z diskuze?
A: Konkrétní položky v diskuzi: ICSI 7 000 Kč, PK (preimplantation kit/PK) 2 500 Kč, zmražení embryí 2 000–4 000 Kč, doplatky za léky v příkladech 2 000–5 000 Kč; typický odhad souhrnné ceny uváděn v rozmezí cca 10 000–15 000 Kč, zatímco ojedinělé případy zmínily i 50 000–60 000 Kč.
Q: Co je KET a kdy se používá?
A: KET znamená transfer zmražených embryí (zamražené „mrazáčky“) a používá se při opakovaném pokusu bez nutnosti nového stimulovaného cyklu; v diskuzi mají některé páry v rezervě několik mražených embryí pro KET.
Q: Jak dlouho se čeká na první konzultaci v Gennetu a na zahájení stimulace?
A: Pacientky v diskuzi uváděly termíny první konzultace do několika dnů až týdne; po vyšetřeních a schválení pojišťovnou lze stimulaci zahájit v dalším cyklu obvykle od 2.–3. dne menses, přičemž reálná doba závisí na výsledcích krevních testů a volných termínech (příklady v diskuzi: objednání první schůzky do týdne, zahájení stimulace do 1–2 měsíců).
Závěry z diskuze
Shoda
- Gennet Liberec provádí komplexní reproduční vyšetření včetně spermia, genetických testů, IUI, IVF, OPU a ET.
- Personál kliniky je opakovaně popisován jako vstřícný a objednací lhůty bývají kratší než v některých pražských centrech.
- Klinika odesílá žádosti o proplacení léčby pojišťovně (VZP) jménem pacientky.
Sporné názory
- Některé pacientky uváděly, že kvůli nedokončeným operačním sálům musely dříve jezdit na OPU a ET do Prahy, jiné pacientky uváděly, že OPU a ET jsou v Liberci již prováděny.
- Doba schválení od VZP je uváděna jako 7–10 dní podle lékařů, ale v praxi se pohybovala mezi 1 týdnem a téměř 2 měsíci v závislosti na termínu podání a praxi pojišťovny.
- Hodnocení administrativní spolehlivosti kliniky se lišilo: v diskuzi byly zmíněny i chyby (zaměněné zkumavky, opomenutí podpisů).
Otevřené otázky
- Jaké jsou přesné dlouhodobé úspěšnosti (pregnancy rate, live birth rate) IVF/ICSI v Gennetu Liberec ve srovnání s jinými centry — v diskuzi nebyla uvedena statistika.
- Kolik bude stát konkrétní léčba pro konkrétní pár včetně doplatků na léky, ICSI a prodlouženou kultivaci — ceny v diskuzi kolísají a závisí na individuálním plánu.
- Jaké protokoly jsou pro koho nejvhodnější (krátký vs. dlouhý vs. ultrakrátký) a dle jakých přesných kritérií je lékaři volí — v diskuzi se uvádějí různé volby bez jednotného pravidla.
Zmíněné značky a firmy
Gennet Liberec, Pronatal, Sanus, Iscare, VZP, liberecká nemocnice
Zmíněné produkty a metody
Clostilbegyt, cloctylbegyt, Puregon, Pregnyl, Prednizon, ICSI, IUI, IVF, OPU, ET, KET, PGD, laparoskopie, hysteroskopie, folikulometrie, spermio, spermiogram, hormonální profil, ultrakrátký protokol, krátký protokol, dlouhý protokol, protokol s antagonisty, zamražení embryí (mrazáčky)
Místa a osoby
Liberec, Praha, Hradec Králové, divadlo F.X. Šaldy (Liberec), nová knihovna (Liberec), MUDr. Ivo Petr, primářka Bydžovská, primář Stejskal, Johanovská, Kraus, Lidák, Koudela, Vrkoč
Kapi tak to na tom budeme dost podobně. Já nemám vejcovody a k tomu vysoké FSH. Poslední co jsem měla měřené a nejvyšší bylo 19,9 a anti muller mi vyšel jakž takž 1,68 😝
A já jsem měla 1 stimulku s Fostimonem v červnu tu mi stopli hned v začátku páč jsem na Fostimon nereagovala a pak jsem stimulovala v říjnu a to vyšlo hned na poprvé.
Nadis.h já mám kupodivu FSH v normě,ale anti muller 1,5....je mi 28 let ☹ jak se to u Tebe projevovalo?Já cca 2 roky v kuse špinila...ale měla jsem blbého gynekologa,takže jsem se do gennetu dostala až po těch dvou letech..jinak by se na to určitě přišlo dřív...naštěstí jsem tohle nemusela prožívat při prvním otěhotnění,to se povedlo hnedle,teď jsem za to nesmírně šťastná...a čím si stimulovala v říjnu?
Kapi právě že se to u mě neprojevovalo ničím. Menses pravidelně po 28i dnech-žádné problémy spojené s mrchou nic. Já si spíš myslím, že to u mě způsobovalo kouření. To mi dr Petr řekl, že to je nejspíš ten hlavní důvod.
A stimulovala jsem Gonalem 300iu denně a 15 dní + sprej do nosu Synarel.
Nadis.h aha,tak to já nekouřím ☹ nikdy jsem nebyla nemocná a stejně mám teď problém...mně dr Petr říkal,že to je dané od narození...ale u nás v rodině s tím nikdo neměl problémy...naštěstí jsou už dnes takové metody,že nám to dává naději 🙂 ale moc si mě potěšila,že se vám to povedlo a hnedle takhle relativně brzo 😀 já mám gonal,luveris,cetrotide a dneska ten ovitrelle....
Kapi no já čuměla taky. První odběr jsem měla 10,03 což ještě šlo... A pak to haprovalo...6,něco..pak 10,3 pak 8,16 a pak těch 19,9... 😝 U nás s tím taky nikdo problém nemá. Moje mamka otěhotněla ve 39 hned.. A předchozí děcka jsme 3 plánovaný na měsíc.. 😒
Určitě se zadaří!! 😵
Nadis.h jojo,teď jsem přečetla tvůj příběh 😉 tak mi to dává naději 🙂 manžel má naštěstí ukázkový spermiogram,tak aspoň že tak...jedno dítě už spolu máme...tak doufám,že se to taky podaří...a měli jste ICSI a PK? my pokud budou vajíčka,tak to určitě chceme
Kapi ICSI jsme měli.Museli jsme.To byl další soking!!!! Při 1 spermiogramu přítel hoooodně kouřil a výsledek byl jen 3% pod normu. Pak přestal tak jsem si říkala jaká to bude paráda při OPU a v tom odběru prvním co dal v den OPU nenašli žádnou použitelnou spermii!!!! 🙄 Na podruhý se naštěstí povedlo takže štěstí!!
A PK jsme neměli. Já jí nechtěla. Chtěla jsem bobky co nejdřív u sebe.
Nadis.h děkuju za informace...my PK zkusíme,dr.Petr nám to doporučil,tak mu věřím a asi bych to chtěla i tak...tak teď jen doufat,že se to povede a všem ostatním snažilkám tady taky...a těhulkám přeju pohodové těhotenství 😉 ještě mám dotaz haha říkali jste to okolí při léčbě? já mám takovou zkušenost,že to raději nikomu neříkám,nemusím pak čelit otázkám typu:Tak co,už jsi těhotná....atd. však to asi samy znáte
Jojo PK je dobrá pro výběr těch nejlepších vajušek. Ale já jsem měla po tom všem bobky,že nedojde ani k ET.
Kapi já to nikomu neříkám. Je to moje soukr věc. Vědí to samo holky tady a jinde na diskuzi,vědí to moji rodiče ti jsou normální a moderní a fandí nám a jedna kámoška. Zbytku do toho je prd. V práci jsem řekla, že jsem těhu přirozeně neplánovaně a hotovo.
Nadis.h taky mám takový názor...taky to ví jen moje máma a švagrová...já se za to nestydím,je to nemoc jako každá jiná,ale je to velmi citlivá věc a nepotřebuju,aby to probíral někdo jiný 😉 a matřský pudy se halt nedají nijak zastavit
Přesně.Cizým je do toho prd. A v podstatě všem.Je to jen Tvoje tělo a Tvůj problém a nikdo krom doktorů ho za nás nevyřeší. 😉
Ahoj holky, tak vás jdu zas po čase pozdravit,nějak nebyl teď čas. Dnes jsme byli v gennetu na kontrole a vyfasovat konečně injekce,proběhla ukázka,jak píchat a docela jsem si oddychla. Budu prvních píchat gonal a to první 3 dny 225 IU a po třech dnech 175,5 IU a pak dle výsledku,jak reaguju bych dostala ještě cetrotide.
Sestra mě nechala na prázdno vyzkoušet vpich a bylo to v pohodě.Tak jsem ráda.Akorát tedy mě překvapila ta cena.Dr. Petr mi před měsícem řekl,že to bude stát něco přes 4 tisíce a já dnes vyplácla za ty dvě pera 5.300,-Kč. Kolik jste holky platily vy?Mě se to zdá nějak moc jen za ten gonal.
Kapi,jinak držím palce,ať to vyjde,třeba se tam někde potkáme při ET nebo OPU.Já mám jít na řadu prý tak kolem poloviny března,tak jsem zvědavá.
Ahoj Sluníčko,já platila taky za dva gonaly 5 300,-....pak jsem ještě doplácela asi 700,- na třetí pero 300 IU....budu Ti držet pěsti...já jdu na OPU teď ve čtvrtek 🙂 jsem zvědavá
SLUNICKO: cetrotide budeš brát každopádně, to je na to, aby se vajíčka neuvolňovala. A ten se teda píchá klasickou injekcí. To mi vždycky píchal manžel, já to nedala.
Teď při druhém IVF jsme jeden večer píchala tři injekce (gonal na dvakrát + cetrotide) a to jsme toho měla plný kecky ☹
DVOJCATA: Jani, je mi moc líto, že to nevyšlo. Vím, že slova jsou teď na prd. Člověk se až diví, jak ho to sebere, když vlastně přišel o něco, co ještě neměl ☹
Na KET bys myslím mohla hned po téhle menstruaci. prý to nevadí, spíš naopak - že je tělo tákov "pohnojené" jak se říká. Budu moc držet palce.
V Iscare byl KET za 4900,-
Holky,moc vám všem děkuji za info,už jsem se bála,že mám zas něco extra 🙂
Kapi,tak to se máš,že jdeš už teď,to budeš mít brzo miminka u sebe,držím moc palečky a samozřejmě i ostatním 😉. No jinak s tím pícháním cetrotide jsem tedy na sebe zvědavá.Můj manžel mi to teda určo nepíchne,neboť mu vadí i když mu berou krev,natož aby někomu píchal injekce.
A isaosa, to se píchá taky do břicha nebo jinam?No hlavně,aby nám to všem vyšlo. 🙂
Sluníčko...cetrotide sice není v peru,ale ta jehlička je stejně málá jako u pera,takže je to OK a píchá se do břicha..to zvládneš
Jo? no tak to jsi mě uklidnila,to je dobře,už jsem se bála,že je to obyčejná dlouhá injekce,to bych asi nedala.Dík za odvahu. 🙂
Já jsem si ještě píchala luveris a to teda byla klasická injekce s normální jehlou...a taky se to dalo zvládnout 😉 nic se neboj....
Dobrou noc,papa
Ahojky, 🙂
tak si mě ve špitále nenechali. Uf uf. 🙂
Slunicko ta cena je normoš. Gonal není plně hrazený pojišťovnou a toto je doplatek na něj v množství na které pojišťovna přispívá. Do 2250 jednotek. Co bys potřebovala navíc tak pak už platíš za plnou cenu.Což je mnohem víc. 😝 Ale Gonal je moc dobrý!
Držím palušky! 😉
Ahoj Nadi, tak to je super...prosím tě vzpomeneš si ještě, jestli tě bolelo břicho před testem jako na mrchu? Mě bolí, ale ne furt, jen tak někdy, spíš když třeba potřebuju trochu na malou...se teď bojím testovat, páč ten 7 den jsem to asi uspěchala.... a teď se bojím 😀
Ahojky vespolek,
jmenuju se Jana a, protože podruhé čekám na výsledek a nepřeju si nic jiného než mít //, chtěla bych se k vám přidat 🙂
Chodím do Gennetu v Liberci a právě v sobotu ráno jsem podstoupila KET. Je to 4. den a moje nervozita stoupá. 😲
Info o mě:
Jana - 33 let
OPU 8.9.2009 11 vajíček - z toho se udrželo 6 bobánků
ET 13.9.2009 - 2 mráčci, bohužel neúspěšné
KET 13.2.2010 - z 4 rozmražených se probudily 2 bojovníčci a ty mám teď 🙂 🙂
Pocity: do včera jsem měla tvrdý a bolavý prsa, dnes poprvé přestala bolest, což nevěstí asi nic dobrého. Zavádím 2x2 utrouš, 2-1-2 estrofem, 1/2 anopyrin,1-1-1 magnesium, 1/2 pregnyl a ráno femibion k tomu všemu, takže slušná zásoba.
Jsem doma a do neděle budu, v pondělí plánuju jít do práce.
Poprvé jsem začala špinit a pak krvácet po 7 dnech :o(
...a když se se mi kdokoliv snaží vysvětlit, že se nemám stresovat, sedim jak vystrašenej zajíc. Kdo to zažívá podobně, tak ví o čem píšu.
Jinak za Gonal jsem platila taky 5.300 a teď za KET 5.200,- není to levná sranda.
Ifet: koukám, že ty jsi 7. den a já 4. tak držím palečky, ať se to povede 🙂
Jani vítej 😀
No další do party 😀
Mě je 27...teda už jen do května...tohle je moje 1.IVF a kurňa doufám, že taky poslední 😀
No já jsem taky jako vystrašenej zajíc, to jsi vystihla...člověk se furt sleduje, no krize...bereš toho teda požehnaně...já mám Utroš, Magnesium jako ty a pak 1/2 Prednison...
A jaký jsi měla embryjka? Víš jak byly velký?
Taky ti moc držím palce, doufám, že to kladne... 😀
já měla ty co jsou v poslední fázi vývoje nevim jak velký ale bylo tam nějaký číslo 120H.
já taky doufám, že to je první a poslední IVF.... už nemám žádný bobíky v mražáku a tak musím věřit, že to vyjde..
pozoruju se taky, to si piš... cítím dole lechtání a občas štípnutí a pozoruju si prsa, jak nějaká uchylanda... no asi to patří k tomu.... 😅
ano.... začala jsem špinit "takový tmavý kousky" a pak se mi to rozjelo... od té doby jsem ho nezaváděla, protože jsem to měla hrozně silný... začlo to odpolko a já si druhej den udělala test a níc... bylo to 8-9. den... na krvi mi to o 3 dny dýl potvrdili.... bohužel... vidim to jako včera,....
ale chodila jsem do práce, teď jsem doma... tak nevím jestli to na tomá vliv... já věřím, že jo.... 🙂
no a jak se cítíš ty??
Ahoj Holky,tak to vám budu držet pěsti,ať to konečně vyjde....já jdu zítra na OPU,tak začínám být pěkně nervózní...bojím se,že tám žádná kloudná nebudou...

Ahoj Holky!
Petra49 díky,jsem zvědavá jestli tam vůbec budou vajíčka.....
Můžu se zeptat s čím se která léčíte nebo léčila?
Já mám předčasné ovariální selhání....ale dr.Petr věří,že tam ještě nějaká vajíčka vyšťourá....
A povedlo se někomu otěhotnět hned na první pokus IVF?