Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

petulev
27. kvě 2010

Beo, já Ti psala mail a Ty jsi mi na ten poslední neodpověděla, tak jsem si říkala, jestli ses nepropadla do země 😀
Stimulka byla v pohodě, pak mi vzali 19 folíků, 18 vajíček, 3 z nich šly do háje rovnou, takže jich bylo 15. Měli jsme tu prodlouženou kultivaci, volala jsem tam za 2 dny, to říkali, že v pohodě a pak o den později nám ta v laborce říkala, že jich je už jenom 10 a že se všechny přestaly vyvíjet a že jim dávají posledních 24 hodin. No to byl fakt šok, takhle jsem nečekala, že skončíme. No ale nakonec se dvě zmátořily a jsou už od soboty "doma" 😉 Tak teď jako přemýšlím, kdy už zkusím ten test a tak. Já to mám ještě blbější o to, že mám ten OHSS v mírné formě, takže už teď vypadám jak ve 4. měsíci.
A co Ty? Co dělají dvojčátka? 😉

mick
27. kvě 2010

Holky já beru kys.list. ten Acidum Folicum každý den na krev a když jsem se ptala dr. Polákový, že beru Calibrum babyplan, tak říkala, že mám brát jednu tabletu za 3 dny, že to taky obsahuje listovku, ale to jsem nebyla těhu, tak u vás je to asi jiný.

Ahoj Bea!

beatrice7
27. kvě 2010

Ahojky Mick 🙂 Jak je ? Už se ti to zkracuje, jseš připravená ? 😉

@petulev, to samé jsem si myslela i já o tobě, žý jsi zmizela z povrchu zemského 🙂 Ale vážně, nic jsem od tebe nedostala, naposledy jsem ti odpověděla 7.5. a pak už mi nic nepřišlo. To hlavní jsi mi nenapsala, kolikátý den po ET už jsi ?
Já jsem v pohodě, dvojčátka taky, už bych je nejradši viděla a mazlila se s nima 🙂 Ale docela to utíká, už jsem ve druhém trimestru, léto uteče a pak jdu rodit 😉

sophiejane
27. kvě 2010

jo mick to se asi pozná víc než down, nebo možná až z tripple testů, hele já sama nevím, oni mi nic neřeknou - jen vezmeme vám krev a pak jo - výsledky dobrý a mě ani víc nezajímá 🙂

sophiejane
27. kvě 2010

no já zas dneska holky mindrák že mám menší břicho, jak jsem se včera vykadila z podoby a ještě mi zplaskávají vaječníky, tak ted už na mě fakt není nic vidět ☹ se bojím každý den, aby to prcek s málo plodovkou nevzdal ☹ ta příští středa v motole bude docela stresík tedy ☹

mick
27. kvě 2010

Aja, já myslím, že v Gestu dělají jenom hysteroskopii a na laparku musíš asi do nemocnice. To už je vysloveně operace i když laparoskopicky.

petulev
27. kvě 2010

Beo a jsi pořád na rizikovým doma? A jak to máš s vycházkama? No teda utíká to, to zírám. Dneska jsem 5. den po ET, ale nevim, na kolik si můžu věřit, když nebyly tak vyvinutý, bůhví co nám tam dali. No, ale zvědavá jsem 😉

beatrice7
27. kvě 2010

Sophi, proboha, jsi prvorodička. Já jsem v prvním těhu taky neměla nic a byla jsem z toho nešťastná 🙂 To je normální, u druhorodiček a kor s dvojčátkama je to bříško vidět mnohem dřív, protože ty břišní svaly jsou tím prvním těhu povoleny. Já už taky vypadám jako že jsem v 5. měsíci... 🙂

mick
27. kvě 2010

Bea, já jsem připravená, tak snad budou i embrouši v dobré kondici 😎

Sophie, to je dobře, že ti splaskávají ty vaječníky, aspoň se tělo může plně věnovat mimísovi 😉 . Na fotce bříško fakt máš, já ho vidim 😉 , neboj!

beatrice7
27. kvě 2010

@petulev, jo, jsem na rizikovém doma. Vycházky mám od 10 do 18 hod. Ale nějak si to nehlídám, dr. mi říkal, že na těhotný moc nechodí ale moc tomu nevěřím. Říkal, že kdyby něco, tak něco vymyslíme 😒 Jinak tipuju tě na dvojčátka, takže za 4 dny už můžeš testit 😉 I když holky tady se mnou asi nebudou souhlasit 🙂

beatrice7
27. kvě 2010

@petulev, a máš nějaké příznaky ? a jak stará embryjka ti zavedli ? Po 72 hod ?

mick
27. kvě 2010

Jé holky příhoda. Včera sázim rajčata a za námi jsou dráty vys.napětí na nich sedí vrána a kráká, tak si říkám, že je to dobrý znamení, že k někomu lítá s mimčem čáp a k někomu vrána. Připadala jsem si jako v Dařbujánovi: K nám poleť!!!!! Ale spíš to vidím, že mi brzy nějaká sousedka oznámí, že je těhu 😀 😀 😀 Další věc je, jestli jsem neměla halušku, protože co by tady v červnu dělala vrána 😀

petulev
27. kvě 2010

Beo, nemůžu Tě označit, neb nevim jak se to dělá 😀
Příznaky snad mě do včerejška strašně bolelo břicho, dneska už necítím nic, ani že by mě nějak zvlášť bolela prsa nebo tak. Takže příznaky asi žádné. Ale byly až po 96 hod. Už to byly staříci 😀

beatrice7
27. kvě 2010

🙂 ne, myslím, že to nebyla halucinace. Byla to vrána, která ti oznamovala že budeš mít miminko. Ale vážně, já těmhle " příhodám " docela věřím. I když tím nejsem posedlá, to ani náhodou. Jen se mi to víckrát v životě potvrdilo 🙂

beatrice7
27. kvě 2010

@petulev, klikni na Odpověz vpravo od mé ikonky 🙂 Já měla 72 hodinový. A hned asi 2. nebo 3. den po ET jsem se najednou vnoci probudila protože mě strašně pálily prsa. Ani ne bolest, spíš takové hrozné pálení. Jo a pořád jsem se budila na záchod, snad 5 za noc. Jinak pak v den očekávané MS jsem si myslela že je to v háji, protože to vypadalo, že to dostanu, úplně stejné bolesti, ale ono nic. Udělala jsem si test, už jsem to nemohla vydržet a byly tam dvě čárečky 🙂

sophiejane
27. kvě 2010

tohle mi napsala holka na diskuzi o málo plodovce:

ja som takto prišla o bábätko v 23 týždni. Tiež mi tesne pred odberom plodovej vody (indikácia- vek matky) zistili málo plodovej vody. O dva dni jej bolo zase menej,..... záver nevyvinuté obličky-čiže vrodená vývojová vada nezlučiteľná so životom a indikácia k prerušenie tehotenstva. U Teba to zistili skôr a predpokladám, že budú sledovať fungovanie
obličiek. Ak budú fungovať, je to OK . Viem že je možné doplniť plodovú vodu "zvonku", ale to sa vraj robí skutočne vtedy, ak je istota, že bábätko je inak zdravé. ...a tiež asi nie všade
Držím palce, aby bolo u Vás všetko OK

a pak mám být v klidu...jen si říkám, proč kurrva zrovna já??? prooooč???

petulev
27. kvě 2010

@beatrice7 Tak to já teda žádné takové příznaky neměla. U mě se to všechno stahuje k tomu hyperstimuláku, takže nevim. Ale dneska je to fakt nějaký divný, ač jsem spala 10 hodin v kuse, tak tady zívám, div si neroztrhnu pusu, ještě bych spala. Tak si asi na chvíli půjdu lehnout. A testík zkusím v neděli, to bude 8. den po ET, tak třeba by se tam mohlo už něco ukázat 😉

beatrice7
27. kvě 2010

@petulev, ty nedočkavko 🙂 Hele, kdyby to mělo být jedno mimčo, tak ti to ten 8. den testík ještě neukáže, budeš zklamaná.
Jdi si lehnout, to zní dobře- asi taky půjdu 🙂

beatrice7
27. kvě 2010

@sophiejane To je teď hlavní- aby ti zjistili jestli je mimi v pořádku a jestli mu fungují ledviny. Já bych se asi snažila zjistit jak se ta plodovka dá doplnit, ale asi jo, když to píše... zkus to někde najít.

sophiejane
27. kvě 2010

no nejdřív budou muset zjistit,m jeslti má ty ledviny a je to k něčemu, ale nevím, jeslti něco uvidí

sophiejane
27. kvě 2010

někdy s etam vstříkne fyziologický roztok, ale to se podle mě moc nedělá a hlavně to musí mít smysl

beatrice7
27. kvě 2010

Kdy tedy jdeš do toho Motola ?

sophiejane
27. kvě 2010

příští středu 😒

beatrice7
27. kvě 2010

Tak to je za chvilku. Zkus na to nemyslet, zaměstnej se nějak, hlaď si bříško a věř. Ve středu se uvidí. Půjdeš tam asi s přítelem ?

ketyz
27. kvě 2010

mick - no v práci to někdo ví, ostatní spíš tuší, ale je to vpohodě, kdo se přímo zeptal, tomu jsem přímo odpověla, nechci lhát, takže vždy vysvětlím, že je to strašně brzo a tak, jsem v klidu a je mi dobře

Katchik - taky mě občas dloubne, nebo mám dojem že to asi dostanu, takový ty tlaky - Poláková mi říkala, že tohle je normální, hormonů už mám v sobě strašně moc a takto se to projevuje, nenormální by bylo krvácení nebo vyloženě křeče, nekrvácím, křeče nemám tak doufám že vše je jak má a prostě víc budu na chvíli vědět příští pátek, pak to zase začne celé nanovo

sophiejane
27. kvě 2010

jo bea půjde zase se mnou já bych to sama asi nezmákla, ale stejně asi ještě nic nezjistí, aspon ale už snad budou ty výsledky z krve...jak jsi to vymyslela s těmi tripple testy?taky nevím, kdyžtak se zeptám příště koreckého, to budu ten 16tt až k němu půjdu

beatrice7
27. kvě 2010

Neodeslal se mi příspěvek.... 😒

beatrice7
27. kvě 2010

S těma triple testama jsem se musela dr. připomenout sama, on asi o tom nemá ani páru, doufám že příště tam už bude ten můj dr....

sophiejane
27. kvě 2010

to je děs teda, někteří doktoři...

beatrice7
27. kvě 2010

🙂 to jo. Musím jít něco nakoupit a uvařit, bože, ten čas tak rychle utíká ........