Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

sophiejane
7. čer 2010

uf teda holky tady je vedro...já jim to ted v práci pěkně zkomplikovala..prý už někoho přijali...tak prý jestli bych nechtěla menší úvazek, protože vědí, že se budu pokoušet dál...no to je situace...já bych samozřejmě mín hodin ráda...už dlouho přemýšlím, že si k tomu udělám živnostak a třeba ma kamoška překlada knížky, harlequinky 🙂 ale musela bych pak takovou práci sehnat, dá se to krásně dělat z domova, takže i kdybych zase zůstala doma, byly by prašule, to bych tedy brala...a nenudila bych se a nemyslela na to...

no vůbec se v tomhle nevyznám, kolem živnostaků a tak, tak to musím prozkoumat a pouvažuju o tom, protože ta škola je docela i doost vysilující a bodlo by to...

mick
7. čer 2010

Ketyz, ty léky na nervy v podání čokoládek bych taky brala, ale to bych asi pak neprošla futrama 😀 . A ten estrimax budeš brát taky do 12tt?

steffi13
7. čer 2010

Mick-já jsem 82 😎
mňam pangas toho miluji..holky přiznám se dneska nevařim je mi nějak s toho vedra fujj
Ketyz jak bereš utroš?hmm krůtí vy děláte chutě 🙂
Petronel-tak ať ti to dobře dopadne 😕
Sophie-tak to by si měla dobrý udělat živnostňák a dělat nějaký ty překlady..

sophiejane
7. čer 2010

a já jsem holky 76 😠 už mám na to mimi nárok 😖

mick
7. čer 2010

Sophie, to zní dobře. Byla bys doma a přitom vydělávala. Kdyby ti ta kámoška něco dohodila, tak by to bylo super. Mohla bys nám pak vyprávět harlequinky, protože tam je vždycky zaručený happy end 😎. S tím živnosťákem neboj, myslím, že bys to neměla tak náročný, spíš je vopruz to zařizování sociálky, zdrávky, finančák. Já dělám účto manželovi, ale on je klasický plátce DPH, což ty bys asi nebyla. Každopádně super stránka www.podnikatel.cz , tam je to hezky popsaný a já tam taky hledala, jak na to 😉. V práci dělám jenom podvojný účto, tak jsem se musela naučit i daňovou evidenci.

ketyz
7. čer 2010

mick - no já doufám že ho budu brát tak jak mi řeknou a ne jen do příštího týdne, ale po pravdě nevím do kdy se bere

steffi - zavádím 2-2-2, ráno a večer je to fajn, to si doma lehnu, v práci na záchodě, je to trochu tělocvik, ale už to umím... 🙂

mick
7. čer 2010

Steffi, to jsem jako Petruš 😉 . A jak tobě naordinovali utrouš?

Sophie, neboj. Letos zaděláme a rok 2011 je náš. 2 jedničky, to bude šťastný rok uvidíš 😉 !

mick
7. čer 2010

Steffi ne jsem, ale jseš. 😉

steffi13
7. čer 2010

mick 🙂 jj..mě naordinovali 2-2

steffi13
7. čer 2010

já jsem se v tom nějak zamotala a nějak to nechápu asi velké vedro 😉

steffi13
7. čer 2010

jo už to chápu celý jsem to zamotala 😝

katchik
7. čer 2010

vy teda jedete, člověk si chvilku zdřímne. 🙂
mě se zrovna hřeje, polévčička od babičky s nudličkama...tu ona umí výbornou.
Jinak jsem taky 78 🙂

Kety utroš + estrimax se bere do 12tt, embryo je na těch hormonech závislé. Tak mi to řekla Poláková.

Petronel držím palce.

Sophie ty překlady by nebyly špatný. Nemusela by jsi se rozčilovat ve škole a mohla by jsi pěkně makat z domova. Už jste přemýšleli kam vyrazíte k tomu moři?

winterska
7. čer 2010

cab - ty jsi byla na opu v pátek nebo v sobotu? jestli v pátek, tak to jsi byla jedna z těch, co jsem tam budila mým hekáním 😒

katchik - měla jsem modrý svetr, červené pruhaté triko a igelitku s čerstvým chlebem od Paula a byla jsem zblblá z narkozy 🙂

katchik
7. čer 2010

Winters, tak to jsem viděla někoho jiného. Jsem ráda, že hysterka dopadla dobře. A jaký máte teď plán? Pojedeš do lázní?

winterska
7. čer 2010

holky - na mě nemáte - jsem r.72!! a taky ledňáček 18. IVF se v Gestu dělají do 39. let - tak mám posledních pár měsíců před sebou...

jo jinak Haník píše na FB, že ji krásně rostou folíci a že možná už koncem týdne půjde na OPU - snad sem taky napíše 🙂

winterska
7. čer 2010

kat - dnes odpoledne volám své gyn dr, tak uvidíme 🙂

mick
7. čer 2010

Winters, mě měla matinka ve 40 letech 😉, takže žádný strach. Do třetice to musí klapnout . Já myslela, že jde Hani na IUI a ne na IVF?

cabalkova
7. čer 2010

winters, byla jsem na OPU v patek, byla jsem na posteli uprostred, ty jsi byla u zdi nebo u okna?? JInak ja jsem rocnik 74, takze taky nic moc... nejak mi zivot nadelil chlapa az pozde, tak co nadelas, ze jo...

winterska
7. čer 2010

tak gyn dr. musí mít dostat písemnou žádost od CARu, že mi lázně přímo doporučují.. A ještě bych měla dostat nějaký papír od své praktické dr.. a ideálně se ještě poptat u pojištovny (OZP) - Steffi - to jsi taky musela tohle oběhávat?

sophiejane
7. čer 2010

a mě ho nadělil hodně brzo a já kráva myslela že do 28 je na děti dost času 😠

winterska
7. čer 2010

taky jsem toho pravýho získala dost pozdě - btw. dnes máme výročí 2 roky od svatby - a žádnou svat. noc mít nebudeme protože i když jsem v ovulaci, špiním 😢

winterska
7. čer 2010

cab - byla jsem na té posteli u zdi - ještě jsem se vracela pro klíček..

ketyz
7. čer 2010

no vidíte, mě ho přidělili i včas, ale je to trochu starší ročník, manžel můj drahý, tak se mu ty potvory už nechtějí moc hejbat a v kombinaci s mými anovulačními cykly, taky kam by se hnaly

mick
7. čer 2010

Holky, tak jsem pročítala na netu ty mutace, co mám já a tady jsem našla na porodnice.cz odpověď. No tak Vám nevím, v Gestu to vůbec neřeší, tak si říkám jestli to nemůže být důvod neúspěchu, že si nepíchám miniheparin. Tak nevím,jestli bych se na to neměla v Gestu zeptat, ale představa, že řeknu, že jsem to četla na internetu, tak ze mě udělají blbečka, co všechno řeší, ať to nechám na nich.

To je ta odpověď, já mám tu double teterozygocii. Jsem z toho rozhozená.

Dobrý den,jak se nově ukazuje, riziko potratu nijak nekoresponduje s hladinou homocysteinu matky, ikdyž vám toto všichni hematologové budou tvrdit opak. Naprostá většina porodníků pro změnu zase ignoruje nová data, která o této problematice jsou...to na úvod na rovinu. S dvěma potraty a double heterozygocii MTHFR jste pro mě jasnou kandidátkou na aplikaci miniheparinu po celé těh.,jenže to vím jen já a možná pár dalších kolegů v ČR...jasně ověřená data z posledních výzkumů,jenže pochybuji,že uvedené právě řada kolegů vstřebává....virtuálně tedy více pomoci nemohu...

katchik
7. čer 2010

Mick zkus se na to zeptat, ale vím, že řada gyn. tohle neřeší. Kamarádka má myslím MTHFR heterozygot a mají to snad oba (to nevím přesně) píchala a píchá si clexane. Je těhu teď už nějaký 25tt její hematolog jí řekl, že si ty injekce už píchat nemusí, že to jeo ok. Jí to nedalo a pátrala po netu a psala i na porodnici.cz Kouckýmu a ten jí potvrdil, že si to píchat musí, že by mohl být psůser. Pak se k němu dostala přes nějakého známeho a bude jí hlídat až do porodu. To je jen okrajově já už si nepamatuju úplně přesně tu její problematiku, ale vím že to hodně řešila. Můžu ti na ní dát kontakt a můžete to spolu probrat.

sophiejane
7. čer 2010

to je drsný mick...nám je ted konečně taky testují, a obávám se, že u mě něco najdou, máme v rodině trombozy...

mick
7. čer 2010

Katchí, to má to stejný jako já. Zkusím poslat dotaz na Gest, co mi Šulc odpoví. Třeba by se ten ket povedl, právě psali, že se díky hustější krvi může špatně vyživovat embryo a to se stalo možná mě. Tu odpověď napsal dr. Koucký 😉. Myslim, že po 2 IVF, by to fakt nějakou změnu chtělo. Jsi hodná, uvidím, co mi odepíše a kdyžtak bych si ten kontakt vzala. Díky

mick
7. čer 2010

Sophie, hustý je, že to neřeší. ten dr. Koucký to jasně napsal, že na to porodníci kašlou a ty nový studie nestudujou. A ono je to logický, jestli máme hustější krev, tak těmi mini cévičkami co vedou k embroušům neprojde. Jdu psát dotaz, tak vám dám pak info.

katchik
7. čer 2010

Mick tak jestli máš to samý, tak to určitě řeš. Ona si určitě něco píchala i před transferem.

Sophie a vám genetiku dělají v Gestu nebo v Motole?

katchik
7. čer 2010

Mick tak ona je dvojitý heterozygot+manžel taky a mám kratší APTT v krvi.