Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

katchik
7. črc 2010

A kde máme Sophie? Hanča tady taky dlouho nebyla.

petronela82
8. črc 2010

dobré ráno - teď je venku tak příjemně - ale už se kluse slunce - to zas bude hic

holky - proč po tom transferu někdo leží na zádech a někdo na břiše (jak jste se o tom včera bavili) na čem to záleží, vám Dr. vždy řekl jak si máte lehnout? 😨

nelina_
8. črc 2010

@petronela82 mě právě doteď nikdo neříkal, jak si mám po transferu lehnout, naopak jsem vždycky slyšela od sestříček, že si máme lehnout, jak je nám pohodlné. To až teď při embryotransferu s Dr. Černým. Prostě každé řekl, jak si má lehnout a zmínil se, že podle toho, kde jsou embrya zavedená. Byla jsem tím dost překvapená a už jsem se nestihla vyptat ..... ale myslím, že moc velký vliv to mí nebude, když to ostatní doktoři neřeší ?

petronela82
8. črc 2010

@nelina_ - AHOJKY, já transfery měla dva, první mi dělala Poláková a druhý Černý - a ani jendou mi nidko nic o ležení neřekl, tak nevím

mick
8. črc 2010

Ahojky holky,
u mě to řešil jen dr. Černý, abych si lehla na břicho a embrouš se chytil. Jinak to nikdo neřešil. Ono se to řeší snad jen u ženských, které mají zakloněnou dělohu. Nevím, jestli to má nějaký velký význam.

Holky, když jste si píchali Gonal chytá se špíček nebo se to píchá rovnou do břicha bez držení? Já to píchám bez držení a asi jsem si včera napíchla nějakej sval, i když přes tu tukovou vrstvu se fakt divim...

petronela82
8. črc 2010

@mick - ahojky, ty máš zaklonědou dělohu, já totiž ano, a nikdy jsem na pupku neležela, tak že mich to teď zkusila. Jestli to tedy chápu dobře tak holčiny se zakloněnou dělohou by měly ležet na břiše, jo?

a k tomu Gonal, já píchala Puregon (to si myslím že je to samé) a špíček jsem vždy držela, je to lepší, přesně kvůli tomu co se stalo asi tobě - teď nám asi pěkně modráš, co? mě jednou sestřička píchla Cetrotide bez přidržení špíčku a pak jsem tam měla si týdem móňo 😉

nelina_
8. črc 2010

@mick no právě,mě by zajímalo, jaký to má význam, kdyby to mělo význam, tak je mi divný, že to řeší jen ten Dr. Černý, musím se na to poptat a nebo rovnou hodím dotaz do Gestu a pak Vám se hodím odpověď jo?

mick
8. črc 2010

Holky, já si blběna měla včera píchnout 150 jednotek a jak je ten týden rozhozenej, tak jsem si píchla 225. Volala jsem do Gestu a nevadí to. Horší by bylo, kdybych to udělala opačně. Tak třeba budu mít víc vajíček 😉

@petronela82 já to s tou dělohou někde četla, že se pak leží na břiše, ale nevím kde...

@nelina_ jasně, napiš, ať jsme odbornice už na všechno 😉

steffi13
8. črc 2010

Ahojky holčiny 🙂 😉

beatrice7
8. črc 2010

Ahojky holky, tak jsem sem zase nakoukla 🙂 Držím palečky všem, kdo stimuluje, ať se to tentokrát podaří 🙂
Jinak k tomu ležení po ET, to by mě taky zajímalo jak to tedy je. Mně dělal ET Alexander, byla jsem ten den poslední a ležela jsem normálně na zádech, ostatní na břiše. Ptala jsem se na to dr, tak mi jen řekl, že u mě to bude takhle lepší 🙂 Nechápu.

steffi13
8. črc 2010

vy jste mě zarazili jak je to stim leženim a přemýšlim jak jsem to měla já..Při prvnim jsem měla Koreckýho a snad jsem ležela na břiše..ale při těch dalších už normoš na zádech..já jen vím,že před transferem píšou třeba v Iscaru,že máš být napitá víte to?

steffi13
8. črc 2010

bea,tobě to letí už jsi tak daleko 🙂

petronela82
8. črc 2010

@mick - moje mamina má taky dělohu zakloněnou do zadu (asi je to tedy dědičné 😀 ) a tý tehdy Dr říkala aby v těhu ležela na břiše, asi do té doby dikud to šlo 😀 - něco na tom ležení na břiše asi bude - ale na netu o tom nemůžu nic najít

@steffi13 - o tom pití jsem taky nic neslyšela, a víš důvod. měla bych ale strach abych se tam pak za tu hodinu (nebo jak se tam vlastně dlouho leží) nepočůrala

bea - ahojky - jak se vede - co ty horka, jak to snášíš

beatrice7
8. črc 2010

@steffi13 no letí to strašně 🙂 Fakt že jo. Je toho hodně co je potřeba koupit a zařídit, mně se ale vůbec nic nechce a navíc při každé zatěží ( tř.jenom žehlení ) mi začíná tvrdnout břicho... ☹ Takže musím polehávat... no nic moc.

steffi13
8. črc 2010

@petronela82 -já ti pošlu jak to tam píšou..právě si řikám,že taky nevim jak bych to vydržela a dokonce píšou,že 2h.před transferem to nevim jak u mě bych to zvládla

beatrice7
8. črc 2010

@petronela82 Ahojky 🙂 Ty horka mě zas až tak moc nevadí, já jsem spíš teplomilná, víc mi vadí zima. Ale když je to 35 °, tak i na mě je to příliš 🙂 Jezdíme na koupaliště a do aquaparků, já se sice moc nekoupu, jen se osprchuju, ale to mi stačí. A co ty, já se přiznám, že se ztrácím, ty stimuluješ ?

steffi13
8. črc 2010

@beatrice7 -tak hlavně na sebe opatrně vůbec to nehroď dělej si přestávky nic neuteče 😉 ...a víš co budeš mít si to asi tady psala ale já jsem už ve všem tak zamotaná 😝 ..to vedro asi pro tebe musí být síla co..

mick
8. črc 2010

@petronela82 jó, já si vzpomněla, ono to nebylo o uhnizďování, ale o souloži, že když jí máš zakloněnou, tak se to má zkoušet zezadu. My to zkoušeli, zezadu,zepředu, ve stojce a stejně prt 😀.

@steffi13 já to taky někde četla, že v nějakym centru máš mít plný močák a naopak v Gestu mi říkají, abych si ještě odskočila před transferem. Hm, taky nevím v čem je výhoda....

@beatrice7 tý jo, fakt to letí a už mimísky cítíš, jak se vrtí? Já ani nevím, od kterého týdne jsou pohyby, tak snad se jich taky někdy dočkám 😠

steffi13
8. črc 2010

takhle to píšou v Iscare: Na embryotransfer žena přijíždí v den určení laboratoří 2-5 dní po odběru vajíček nejčastěji ve 12.hodin (někdy může termín transferu být posunut na ráno). Odebere se do 2. patra na lůžkové oddělení. S sebou je nutné mít noční košili a přezůvky. Před výkonem je nutné, aby žena měla částečně naplněný močový měchýř, proto doporučujeme cca 2 hodiny před výkonem nemočit. S transfery se začíná kolem 13. hodiny a po výkonu žena 30-60 minut odpočívá na lůžku. Poté může sama odejít, doprovod není nutný, ale doporučujeme odvoz autem.

beatrice7
8. črc 2010

@steffi13 no prý to bude páreček, potvrdili mi to 2 dr., že "prý to vypadá na páreček, ale nejsem si zcela jistý " Oba řekli stejnou větu, tak snad 🙂 Já jsem taky ve všem zamotaná, ale ono je to tak asi dobře, jsem poprvé v životě zcela nad věcí, vidím věci jinak a nic mě nerozhodí 😀

mick
8. črc 2010

@steffi13 hm, ono to má fakt každé centrum jiné, nám zase dávají na uklidnění ten diazepam a musíme mít odvoz. Tak třeba ty embrouše ještě nějak kontrolují v děloze a je lepší, když je plný močák. To je taky škoda, že v Gestu nedělají, že se nepřesvědčí, jestli jsou na správnym místě.

petronela82
8. črc 2010

@beatrice7 - to já jsem taky teplomilná, ale tak do těch 30 st. pak už se roztékám - zvlášť v kanceláři. jinak já stimuluji na KET (od neděle) a za týden jdu na KO - kouknout na peřinku => do do konce července tu budete mít tři nové těhule => mě, @mick a @steffi13 😉

steffi13
8. črc 2010

@beatrice7 -tak to je krásný..já když už bych měla dvojčátka tak bych to chtěla stejně 🙂 😉

jo dneska se mi zdál vlastně sen..že se mi narodila holčička..porod byl strašně dlouhý nechtělo se mi budit jak to byl hezký sen.. 😝 😅

petronela82
8. črc 2010

@mick - s tím diazepanem, dr. mi o něm před prvním ET říkal, ale při samotné ET mi ho nikdo nedával (ani jednou) já bych si ho stejně nevzala protože jsem tam pokaždé byla sama autem - a v pohodě

steffi13
8. črc 2010

@mick -no musim ti říct,že ten diazepam zrušili už ho nedávají aspoň mě to tak řekli,že je to prý zbytečný...

beatrice7
8. črc 2010

@mick ahojky ! 🙂 Cítím je, někdy málo, jindy víc, někdy vůbec. Dneska jsem se vzbudila jak se mi tam převalovali v bříšku 🙂 Docela to i bolelo. Koupila jsem si ten Angel sounds, je to super, když mimča necítím, tak si je poslechnu přes krabičku, slyším srdíčka a jsem klidná 🙂
Ty jsi psala, že v létě začneš se stimulací, viď ? Kdy přesně ?

mick
8. črc 2010

@steffi13 mě se zdálo o dvou čárkách a byli tam, tak se ti ten sen ttřeba splní 😵 . No vidíš, to jsem si měla zařídit rovnou sen s miminkem a ne s dvouma čárkama, těma to jenom začíná 😉

steffi13
8. črc 2010

@petronela82 -ty si to tak krásně napsala 🙂 🙂 🙂 a máš v tom pravdu ,že to tak bude 😀

beatrice7
8. črc 2010

@mick Jakto že se nepřesvědčí ? Mě po ET Alex. kontroloval jestli jsou tam kde mají být.... Že by to dělal jinak než ostatní ?? 😕

petronela82
8. črc 2010

@beatrice7 - grutulji k párečku - to by jsem taky chtěla, narozdíl od @steffi13 mě by se stejné pohlaví nelíbilo

jo a holky mě se taky zdál sen (si už minulý týden) a v tom snu se mé mamině udělalo šoufl v obchodě, tak jsem ji odvezla k Dr. a tak nám řekli že je ještě čas, že rodit ještě nebude - my koukali jak telata a oni se divili že mamina neví že je těhu - asi už mi to všechno taky leze na mozek 😀