Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

kacka77
12. lis 2007

Ahoj, chodíme taky do Gestu. Zatím mám ty nejlepší zkušenosti, vzali nás rychle, nikdy jsme nečekali, během prvního měsíce mi udělali všechny vyšetření z krve - hormonální profil, základní imuno a ultrazvukem sledovali ovulaci, manžel kontrolní spermio. Chodíme k Dr. Polákové, která se mi zdá moc rozumná. Já jsem v pořádku, manželův spermiogram špatný, za 6 týdnů bude další a uvidí se. Říkala, že to asi nebude na IUI, ale rovnou na IVF, ale uvidí se po dalším spermiogramu. Do ničeho nás netlačí.

Máte někdo zkušenosti s tamní laboratoří, náš spermiogram dělaný po měsíci se dost lišil od prvního , dělaného v Pronatalu.

mila30
12. lis 2007

Ahoj holky,
tak já také přidám svou trošku do mlýna 🙂 .
Já si na Gest nemůžu v nejmenším stěžovat, chodím k Dr. Koreckýmu a je opravdu fajn. Chodím tam už 2 roky, jak do CAR, tak i na normální gyndu, než jsem teda potřebovala vyřešit mojí neúspěšnost s miminkem. Jsem po dvou operacích a jednají se mnou na rovinu a hlavně mi všichni vždycky řeknou a vysvětlí co potřebuji. Ostatní personál je perfektní a připadám si tam strašně fajn, nikdy nečekám a to co slíbí dodrží. Mám za sebou 1.IUI a díky přístupu všech lékařů, u kterých jsem tam byla, jsem z toho měla fajn pocit a i přes to, že to nevyšlo, díky ním neztrácím naději 🙂 .
Určitě všem vřele doporučuji.
Jo a o Pronatalu jsem neslyšela nic dobrýho, moje kolegyně tam chodí a nikdy jí nikdo neřekne jak na tom je a pak jí najednou řekne lékař" jéééé vy nemáte ovulaci" a přitom jí nikdy tohle neřekli a léčí se tam už přes půl roku.

zuzannes
12. lis 2007

Taky všechny zdravím,
přidám se ke kladným zkušenostem. Chodím "zatím" jen na gyn (Praha 8), ale perfektní přístup a péče. Nemůžu si vynachválit. Určitě to pomáhá i psychicky, protože vím, že je vše pečlivě řešeno.
Všem doporučuji! 😉 Hodně štěstí!

chiwule
14. lis 2007

ahoj holky, tak dneska mám po kontrole, zatím měnit nebudeme. manža nechce hledat nic jinýho a taky to vypadá, že se v CAR konečně probouzejí a začínají konečně něco podnikat...jinak já dneska promokla deštěm se sněhem, když jsem šla pěšky do Pronatalu. Tohle mě tam děsně štvě, od budu to trvá 15 minut rychlou chůzí, byla jsem jak sněhulák a promočený boty taky nejsou nic moc 😒

kapunka
6. bře 2008

ahoj - tak po několika měsících - jak to vypadá v Gestu????? spokojenost????? 🙂 🙂

akras
6. bře 2008

Holky, jak to je s poplatky v Gestu. Objednávala jsem se tam poprvé, jsem po jednom potratu v cca 9tt (od početí) mimi se nevyvíjelo od 4tt, ale pokud to bude v pořádku, chci tam chodit jen na gyndu. Paní mi po telefonu řekla, že se doporučuje platit za zákroky nepojištěné pojišťovnou 1900 Kč za rok a v těhotenství 2500 za půlku těhu, tak jsem z toho zmatená.
Doufám, že na podruhé nám to už vyjde i bez větších lékařs. zákroků, tak se mi nechce zatím platit takové sumy. Za nějaký ten UTZ navíc si ráda zaplatím jednorázově.
Máte někdo zkušenost? Dík

terkytka
6. bře 2008

Byla jsem v Gestu poprvé minulý týden a zatím taky spokojenost. Ihned mi diagnostikovali PCO, dělají hormonální profil a imuno, jsem pobjednaná na folikulometrii, takže se aspoň něco děje. Uvidíme dál.

mareka
6. bře 2008

Ahoj,
já tam chodím, nemohu přijít normálně do jiného stavu , počáteční vklad 1900kč je to prý vstupní , pak jednou za 3 měsíce 500kč , zzatim se mi tam líbí oproti jiným doktorům se tam o to zajímají a pohli se mnou a manžou.
zjistili že má manža špatný spermie a začali s tím hýbat jiný mi řekli že jsem na to mladá docela se mi tam začíná líbit 😉

skopkovaj
18. dub 2008

Ahoj,

neznáte někdo prosím Vás dr. Procházkovou v GESTu ? Mám tam jít v úterý. Chodím do Gennetu, ale mám pocit, že to nikam nespěje. Nevím, jestli nedělám hloupost a jestli nemám zůstat c Gennetu u Dr. Brandejské ...

barag
18. dub 2008

ahoj holky zvažuju, že začnu chodit do Gestu, prosím Vás můžete mi říct, jak se tam pracuje? byla sem nejdřív s ohledem na to, kde bydlím v Budějovicích, ale i kdybych se tam objednala na odpoledne, ztratím tím dojížděním skoro celý den

sylšela sem, že v gestu se pracuje až do sedmi, je to pravda? to bych zase tolik pracovního času nepromsrhala, mám i další zdravotní potíže, u doktorů sempořád a dny dovolené se fakt moc krátí. dík předem za Vaše odpovědi

poletucha
18. dub 2008

barag- zkus mrknout na www.gest.cz mas tam info o jednotlivych ordinacich v Praze...ta na Praze 5 ma kazdy den az do 19, dokonce maji i v sobotu dopo...u me to taky hralo velkou roli pri vyberu CAR

mila30
18. dub 2008

Holky já GEST doporučuji všemi 10. Já jsem tam moc spokojená a hlavně..jsou tam všichni moc příjemný a ochotný a opravdu jsou tam každý den do 19:00 hod a v sobotu do jedné hodiny.

latunka
18. dub 2008

ahoj,
chci se zeptat jetli vám někomu v GESTu dělali HSG,resp. tu verzi bez RTG záření,tedy tuším HyCoSy? Mě to budou dělat příští cyklus, už jsem si u holek v tématu HSG vyšetření zjistila,že to není nic příjmeného,ale nebyl tam nikdo,kdo by toto podstoupil v GESTu - mám strašný strach z bolesti,takže mě zajímá,jestli tady píchají oblbovačku rovnou nebo si o ní musim požádat? A ještě dotaz k odběru spermatu - můžu tady přiložit ruku k dílu nebo musí jít partner sám? Díky za odpovědi 🙂
Jinak dodávám,že první konzultace na mne udělala dobrý dojem, je to tam fakt na profi úrovni a Mudr. Poláková je moc příjemná 😉

barag
18. dub 2008

poletucho dík moc, já na ty stránky koukala ale ordinační dobu sem tam nikde nenašla, dík moc to je pro mě super zpráva, protože takhle sem se fakt začala dostávat do obtížné situace

terkytka
18. dub 2008

Ahoj Latunko,
průchodnost vejcovodů metodou HyCoSy jsem v Gestu podstoupila v úterý a můžu Tě uklidnit, není to nic strašného. Taky jsem si myslela, že to dělají rentgenem a budou mě oblbovat, ale dělá se to jenom fyzilologickým roztokem, který je sám o sobě kontrastní, průchodnost se pak sleduje ultrazvukem. Bolest se opravdu dá vydržet, spíš je to nepříjemné než bolestivé, nejprve desinfekce, pak tam strčí nějaký balonek na roztažení (asi dělohy), to začne tlačit jako když dostaneš menstruaci a potom je největší tlak, když se roztok dostane do vejcovodů, ale je to hotové za dvě minuty, takže se to dá v klidu vydržet. Celé to trvá asi deset minut, takže se neboj. Jinak s Gestem jsem taky moc spokojená, jsem tam dva měsíce a už nám dělali všech pěz základních vyšetření plodnosti (imuno, hormonální profil, spermiogram, kultivace a průchodnost) takže opravdu ryhclost. Folikulometrii mě sledovali v půlce cyklu po dvou dnech, žádná návštěva jim nepřijde zbytečná. Teď budemem podstupovat první IUI.

labla
21. dub 2008

ahoj,
přidávám se k názoru terkytka, průchodnost vejcovodů metodou HyCoSy jsem podstoupila minulý měsíc a opravdu to není nic strašného.Celý zákrok mě informoval co dělají a kdy přijde tlak. Opravdu to není bolestivé a za 10 min je vše hotové. Gest vřele doporučuji, vždy mi vyšli vstříc a lékaře si nemohu vynachválit. Dnes jdu na privní IUI, takže doufám, že to proběhne také v poho....... 😉

latunka
22. dub 2008

Ahoj holky 😉
Děkuju za povzbuzení, čeká mě to někdy příští týden - uvidím kdy odejde mrcha 😉 Oboum vám přeju hodně štěstí při IUI 😉 🙂 🙂

labla
22. dub 2008

Ahoj latunku 🙂
určitě se ničeho neboj.Člověk má vždycky divný pocit, když neví do čeho jde 🤐 . Já byla včera na prvním IUI a to taky vůbec nic není, je to jak normální prohlídka.....takže hodně štěstí

terkytka
22. dub 2008

Ahoj Lablo,
já jdu na první IUI do Gestu zítra. Píchali Ti Pregnyl v sobotu večer a včera v poledne jsi byla na IUI? Jinak držím palce. Taky moc doufám, že se podaří, ještě je čas příští měsíc, pak je prý v červnu a v červenci v Gestu nějaká rekonstrukce, takže nebudou fungovat. Brala jsi něco na podporu ovulace? Já jsem na Clomhexalu.

poletucha
22. dub 2008

terkytka- jaka rekonstrukce? ja tam dneska volala a chtela se objednat na cerven a nic mi takovyho mi nerekli...teda prej si mam zavolat az v kvetnu,ze na cerven jeste nema rozpis 😕 to jako vazne nebudou fungovat? to by me jeblo,pac poletim jenom kvuli tomu do Cech.
Jinak holky drzim palce!!! 😉

terkytka
22. dub 2008

No doufám, že vás neděsím, musím se na to zítra zeptat, slyšela jsem to od jedné holky, co pracuje s mojí mámou v práci, prý už nestihne jít na KET, protože jí to takhle v Gestu řekli. Ale třeba na běžnou péči fungovat budou.

poletucha
22. dub 2008

terkytka- no ja jenom doufam,ze az tam v kvetnu budu volat,tak mi reknou,ze sorry,ale az v srpnu 🙄 budu vrazdit 😀

terkytka
22. dub 2008

No snad to takhle probíhat nebude! A ty jsi v jaký fázi snažení v Gestu? Zkoušíte IUI nebo už míříte k IVF?

labla
22. dub 2008

terkytka,
první IUI mě nechali bez léků, v pátek jsem byla na folikulometrii, kde byla stanovena OVU na pondělí a v po jsme byli na IUI, Pregnyl mi tedy nepíchali(ovu je pravidelná).Když to nevyjde tak od příštího měsícu budu brát Clomhexaĺ. Jinak jsem to čekala horší (člověk neví do čeho jde), ale je to bezbolestné a za minutku hotové + jsem tam 2 minuty ležela, pak mi udělali UTZ, aby zistili co a jak.... O rekonstrukci Gestu taky nevim, ale přijde mi to zvláštní, že by to na 2 měsícezabalili.... 😝

janeso
23. dub 2008

ahoj holky,jsem ta kolegyne od Terkytcine maminky - s rekonstrukci Gestu je to opravdu tak od 20.6. do konce července mají zavřeno, mě to tak řekl MUDr. Alexander, ale ověřte si to ještě telefonicky...Jinak Terkytko děkuju za čajík i tobolky, jses moc hodná a držím na dnešek pěsti, at vse dobre vyjde! 😉

grej
23. dub 2008

Jojo, opravdu bude rekonstrukce. Ale asi to nikde moc nerozhlašujou, aby tam teď neměli nával. Já se to dozvěděla od švagrový, ale jinak se o tom moc nemluví. Gynda prý bude normálně fungovat a něco přesunou na tu osmičku.

poletucha
23. dub 2008

holky tak jestli to je pravda,tak s nima koncim....ja tam vcera nekolikrat volala,bydlim v zahranici a kupuju si letenku jenom kvuli nejakymu vysetreni,...proc by mi to teda nikdo nerek? 😕 To jsem volala na vysledky,tak mi rekli at zavolam za pet minut,ze doktorka vysetruje...no a pak kdyz jsem se chtela objednat na dalsi vysetreni,tak ze si mam zavolat v kvetnu,ze nemaj na cerven rozpis...tak uz tohle me nastvalo

grej
23. dub 2008

No oni podle mě vyšetřovat budou, ale na té Praze 8. Ale proto asi nemají ještě jasno, jak bude rozpis. Pokud jde jen o vyšetření a není to IVF nebo IUI, tak myslím není třeba se bát.

terkytka
23. dub 2008

Dneska jsem se na to ptala, Gest bude celej zavřenej poslední týden v červnu, celej červenec a první týden v srpnu, ordinovat se bude jen na Praze 8 a 6 v ordinacích.
Jinak dneska jsem byla na první IUI, sliznice 11mm, spermiogram výborný tak děj se vůle boží. Uvidím za 14 dní.

grej
23. dub 2008

Terkytka - držím moc palce! Sliznice je krásná 😉