Gest Praha. Jste spokojené?

zuzulik
12. říj 2007

Prosím napište o vašich zkušenostech v Gestu v Praze, jak ste spokojené, jaká je tam starostlivost a vše s tím spojené. Nedaří se nám otěhotnět a je mi již 31.
Předem děkuji!Zuzka

petronela82
21. dub 2010

katchik - určitě - začíná "PLODNÉ JARO" vzpomínáš - za chvíli jsou z nás těhule.

Holky nečetli jste včera časopis Cladie - kolegyně si ji koupila a byl článek na dvě strany o GESTu a rozhovor se Šulcem

sophiejane
21. dub 2010

frantíci to umí 😉

sophiejane
21. dub 2010

a co tam bylo pěkného? oni vůbec jsou leckde, nedávno šulc v mf dnes

katchik
21. dub 2010

Sophie lepídýlko určitě. Už tám mají poznámku, že určitě ano. Teď ještě přemýšlím o AH, mě docela včera nahladola moje dr. Jenže to zase bude ket za šílený prachy. 😝

petronela82
21. dub 2010

ten časopis se jmenuje "CLAUDIA"

sophiejane
21. dub 2010

já bych na AH kašlala. jsem ho při ketu měla a prd...

sophiejane
21. dub 2010

ted jsem ho na jedno taky měla protože nás taky Korecký nahlodal a kdo ví, třeba je to zrovna ten co se chytl, těžko říct...

petronela82
21. dub 2010

sophi - např. tam psali, že když má pár problémy s početím ať se na ně obrátí, že jim pomůžou a Bea říkala že neberou nový lidi - tak kde je pravda, fakt by mě zajímalo proč ji tenAlexandr nevzal

sophiejane
21. dub 2010

katchi u tebe už se to sakryš musí přece povést...kolikátý to bude transfer? já bych ti to fakt přála...i mick samozřejmě i petrušce 😉

sophiejane
21. dub 2010

no oni ale asi mysleli jako do CAR, ale bea chtěla na péči otěhule

petronela82
21. dub 2010

holky - jaký lepidýlko a jaký AH

sophiejane
21. dub 2010

embryo glue...nějaký roztok po kterém se může embryo líp chytit...(glue je anglicky lepidlo 🙂 ) a AH je asistovaný hatching...naruší se obal embrya aby se líp vyklubalo ven...dokonce mi říkali že někde se to dělá laserem a ten může embryo poškodit ale v gestu to prý dělají ručně což je šetrnější

sophiejane
21. dub 2010

petruš ty jsi nějaká neposkvrněná informacemi 😉

petronela82
21. dub 2010

sophi - díky - jojo Hatching znám, při první IVF jsme ho měli, a to "lepidlo" - jak to funguje - vůbec to neznám - to mi Dr. nenabízel

katchik
21. dub 2010

Sophie asi se na něj vyprdnu. Teď to bude 6 transfer. 😒

Petronel ono o Gestu píší skoro všude. Nedávno byl Šulc na netu. Pak jsem v práci na WC 😉 otevřela nějaký šílený bulvár tipu Rytmus života nebo něco podobnýho a tam byla zase článek se Zetovou.
AH - asistovaný hatching
Lepidlko je embryo glue což je nějaký nový transferový medium, který má mít podpbné podmínky jako jsou v děloze. A udajně to může pomoct nidaci embrya. Mají to v gestu docela nově.

petronela82
21. dub 2010

katchik a sophi - teď jsem to lepidlo na str. GESTu našla - koukám že to stojí 1.500,- to už nás fakt nevytrhne - tak to zkusíme asi taky, ale při prvním IVF se o tom Dr. vůbec nezmiňoval, a ani v ceníku jsem to nenašla - jesli jsem blbě nekoukala - díky za info

mick
21. dub 2010

Ahoj Katchí, to je super, že ta sliznice vypadá,jak má. Těmi léky to určitě ještě povyroste 😉. Abychom nakonec nešli na transfer spolu, když můžeš čekat až do 25 DC.
Já tentokrát asi lepidlo nedám. Ten AH nám nikdy nepomohl, tak nevím 😒. Možná při 3IVF na jedno, ale když máme to ISCI, tak by to mělo být narušené ne? Nebo je to asi malá dírka.
Můj je to 5 transfer 😖. Ach jo.

mick
21. dub 2010

Petronel, ono to pro tebe asi moc ještě nebude, proto ti to nenabízeli. Koukali jsme na statistiky a pomáhá to ženským po 30 letech a hlavně po více neúspěších. Myslim, že s ISCI budete mít embroušů hodně 😉. Na druhou stranu to uškodit nemůže.

katchik
21. dub 2010

Mick s tím AH...já ti fakt nevím. Oni se na to názory dost liší. Mě dr. říkala, že u icsi je to jen malý vpich, když to u toho AH to nějak jakoby víc naříznou. Někdy se to embryo neuhnízdí kvůli tomu, že se nedotane z toho obalu. Ale zase dr. Řežábek z Apolináře tvrdí, že AH nezvyšuje úspěšnost, že pokud je embryo zdravé, tak by nemělo mít problém se z toho obalu dostat. Ale zase moje dr. říká, že některý ženský mají ten obal vajíčka tvrdý a proto se to embryo neprokutá.

Tady je opověď Zetový:
Dobrý den. Ráda bych se Vás zeptala, zda doporučujete AH. Jdu na 2.IVF a tak bych co nejvíce chtěla zvýšit pravděpodobnost úspěchu.Ve starších dotazech Vaší poradny píšete, že AH doporučujete, protože prokazatelně zvyšuje šanci na úspěch. Dr. Řežábek ale zase ve své poradně píše, že podle posledních zpráv AH nemá prokazatelný vliv - pokud je dobře proveden, nic se AHem nezkazí (= v případě špatného provedení se může spíš uškodit). Dále píše, že na základě diskusí s ostatními CAR odborníky na konferenci (myslím, že Brno 2005???) mají ostatní CARy obdobné zkušenosti. Chápu, že každý CAR vychází z vlastních zkušeností, ale chápejte, jsem z toho trochu zmatená.
Předem Vám moc děkuju za Váš čas
a přeji hezký den.

Dobrý den,
každé centrum má svůj soubor výsledků, který podrobně analyzuje, aby se stanovily takové postupy, které maximálně zvýší Vaši šanci na úspěch. Navíc je i podstatný rozdíl v tom, jak se asistovaný hatching dělá, zda mechanicky ( to je náš případ), laserem nebo chemicky. Proto i zkušenosti s prospěšností asistovaného hatchingu se centrum od centra liší. Naše výsledky hovoří pro asistovaný hatching jak u čerstvých, tak i rozmražených embryí. Dle teorie, jak se chová nejtěsnější obal vajíčka ( zona pellucida) v mimotělním prostředí a dle teorie o uhnízďování embrya v děloze, kdy zárodek musí opustit zmíněný obal, je spíše asistovaný hatching racionální při druhém a dalším pokusu. Neúspěch transferu totiž může být způsoben i tím, že embryo není tak silné, aby protrhlo obal a dosedlo na děložní sliznici. Naše zkušenost je, že AH zvyšuje šance na otěhotnění. Správně provedený asistovaný hatching v žádném případě nemůže embryo poškodit nebo snížit jeho šance na uhnízdění.
Při volbě nadstandardních výkonů si vždy prostudujte materiály Vašeho centra a podle toho se rozhodněte. Obecně lze říci, že metodiky jsou si velmi podobné, rozdíly však odrážejí specifické know how každého jednotlivého pracoviště.
Držím Vám palce a přeji jen úspěchy
Mějte se hezky, pěkný den
RNDr. Lucie Zetová
Embryolog

mick
21. dub 2010

Katchiku, já ti taky nevim. Když se správně udělá AH a co když ho špatně nařízne? Na ket ho dávat nebudu. Na ty čerstvý embrouše bych ho na jedno embryo možná dala, i když u 2 IVF jsme ho nedávali. Lepidýlko zkus, ať je změna 😉 . Takže když půjdeme k Apo, tak nám žádnej AH stejně neudělají a výsledky mají dobrý. Fakt nevim.

niki2
21. dub 2010

Ahoj holky,
ja jsem se rozhodla, ze si dame i AH i to lepidlo. Dluzime tam pry za 4 roky mrazeni, takze to uz nebude takova palka, jak i pisete, zkazit by se tim nemelo nic, tak abych si pak nevycitala par stovek, ze jsem pro to neudelala maximum. Pro nas je to uz posledni pokus. Ale u nas je to uz jen takova "tresnicka na dortu".
Jo a to EG tam maji nove, snad od listopadu. S tim zkusenost nemam, AH jsem mela a dokonce u starsiho jsem videla, jak to uz opousti obal, prislo mi, jak kdyby tam mel takovy hak a pak se taky chytnul 🙂 Naruseno to uz tim ISCI je, ale... No tak uvidime.
My ted jeste resime, zda to o mesic neposunout kvuli dovolene, ale asi ne, hlavne manzel je hodne proti. Tenkrat mi Vicena rikal, ze maji statisticky nejvyssi uspesnost na jare. No a u mne to je teda zatim jedine obdobi, kdy jsem jeste neotehotnela 😀 Starsi byl transfer na podzim, mladsi v zime a to zamlkle bylo v lete...

sophiejane
21. dub 2010

apolinář holky nedělá hatching?

sophiejane
21. dub 2010

niki a co že jsi se rozhodla pro třetí? 😉

sophiejane
21. dub 2010

já budu ráda i za to jedno 😕

niki2
21. dub 2010

Sophi, my jsme chteli vzdycky tri, jeste nez jsme se dozvedeli, jak je na tom manzel blbe. Mame jeste posledniho zmrzlika, tak mu dame sanci, do dalsi stimulace bychom kvuli tretimu uz nesli. Jsme stastni, ze se nam podarilo mit dva zdrave kluky.
Ale nijak se nechranime, kdyby se stal nejaky zazrak, tak proste to treti bude.

sophiejane
21. dub 2010

zazrak se klidně stát může 😉

niki2
21. dub 2010

Jasne, to ja chapu, ja doufam, ze vas tu moc nedrazdim. Ale driv jsem chodila na diskuzi o neplodnosti a mela jsem trochu rozepre s jednou holcinou, pak jsem ji napsala, ze chci druhe, protoze vim, jak je to super to dite mit a ted kdyz uz ma i ona, tak to pochopila a nedivi se mi 😉
Jo a co jsme tam meli svoji diskuzi, nevim kolik holek, tak uz se dockaly vsechny 😉

sophiejane
21. dub 2010

neee, proč bys dráždila, neblbni...dyt to je každýho věc, kolik chce dětí...a někomu se podaří dřív, někomu později...

sophiejane
21. dub 2010

máš dobrou fotku 😅

niki2
21. dub 2010

no tom jsme parili jednou s holkama z nasi ted uz uzavrene diskuze 😉 a uz jsem si ji nechala