Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

pepitas
25. dub 2012

@danielahe Jo, je to tak, pokud nedojde k transferu, tak je další pokus k dobru. Ale stejně je to k ničemu, když bych tak potřebovala darovat celé embryjko, což teda netuším, kolik to stojí. Ne, těch 100 tisíc jsem myslela dohromady za všechny tři pokusy. Já už ani nevím, jestli by mně vůbec něco pomohlo. U prvního dítěte jsem otěhotněla hned a přirozeně, tak prostě nechápu, proč to teď nejde žádným způsobem. Já jsem se té embryoložky ptala, co to znamená a řekla mně, že kultivují pořád těch 12 embryí, ale ani jedno není ve stádiu blastocysty. Ale z jakého důvodu, to netuším... Nedokázala mně říct, co bude dál...

pepitas
25. dub 2012

@veverka.terka Já si myslím, že každá tady víme, jak ten neúspěch strašně bolí a že není jednoduché se z toho dostat. Pro mě představa, že už nikdy nebudu mít mimčo, je šílená. Ani adopce u nás není reálná, protože kdyby zjistili, kolik máme dluhů a že manžel je doma 2 dny v měsíci, tak nemáme vůbec žádnou šanci. Nevím, jak toto já přežiju. Navíc su tady v baráku zavřená úplně sama. Než jsem šla na tento třetí pokus, tak nám Texl říkal, že se teď pozná, jestli ty moje vajíčka jsou vůbec v pořádku. Pokud nebudu mít ani teď embryjka, tak je to jasné, že to těma vajíčkama je. Takže jsme se vlastně s manželem hledali, až jsme se našli.

danielahe
25. dub 2012

@pepitas ...hele ja nevim, ja bych si to asi vykricela, aby mi apson jedno ci dve transferovaly....ve stadiu blastocysty maji byt mezi 5 a 6 dnem....6-7 den je nidace, embryjko je schopne zit v tele matky bez zavrtani tyden, rika se, ze holcici embryjka jsou pomalejsi, takze si budes volat jeste zitra?

veverka.terka
25. dub 2012

@pepitas jj, je to těžký a každej se s tím musí porvat hlavně sám, i když mu pomůže manžel, rodiče, kamoška...to hlavní je na něm. a v této chvíli už fakt vůbec neuvažuješ o dárcovstkých spermiích i vajíčkách? já vím, je to šílená pálka peněz a hlavně další nápor na psychiku....s tou adopcí je to docela škoda ☹

danielahe
25. dub 2012

@pepitas treba existuji nejake leky na vajicka......mas zdravou dceru mas, otehotnela jsi otehotnela a to prirozenou cestou, takze tu nadeji jeste porad mas...treba to nebude ted, bude to za rok nebo za 2,a le urcite se to povede ( moje kamaradce rekli, ze nikdy nebude mit deti...a ma 2 zdrave kluky 😉 )

veverka.terka
25. dub 2012

@danielahe @pepitas já teda nevím, jestli bych do toho šla.... nemyslíš Dani, že je to jenom další šílenej stres a škoda toho pokusu, kdyby se ještě Pepi rozhodla náhodou na další s dárcovskýma spermiema a vajíčkama?! nevím...určitě by to za pokus stálo, ale je zde moc ale...

pepitas
25. dub 2012

@danielahe Jo, zítra si budu ještě volat, ale už tomu nedávám žádnou šanci, že by se něco změnilo. Pořád nad tím přemýšlím, že bych si nechala zavést třeba dvě i když nebudou vhodné k transferu. Já už přece nemám co ztratit. I když na mě asi budou hledět jak na blázna. Já prostě nevím, co mám dělat.

veverka.terka
25. dub 2012

@pepitas a jak se teďka k tomu staví manžel? užs mu to volala?

pepitas
25. dub 2012

@veverka.terka Já teď momentálně nemám podporu od nikoho. Manžel je v zahraničí, rodiče to vůbec ani neví. Ví to jen jedna moje kamarádka, která už dvě zdravé děti má a to přirozenou cestou, takže nemá páru, co to je za stresy a co prožívám. Jestli jsem se správně dívala do ceníku, tak darované vajíčka stojí 77 tisíc a darované embryo taky 77 tisíc. Takže dle mého názoru je lepší si nechat darovat už celé embryo. Ale to bysme mohli nejdřív za 12 let, až vyplatíme všechny tyto dluhy. Vzhledem k mému zdravotnímu stavu je to ale hodně nereálné a navíc už bych pak na to byla i stará.

danielahe
25. dub 2012

@pepitas moc rady bych ti poradila, ale take netusim ☹ , v knizce co mam pisou, ze 6. den se embryo vyklube z toho sveho obalu a 7-8 den je implantace......zkus tem svym bobeckum trosku verit, ja vim, ze je to tezke na psychyku, ale treba se nekdo znich pochlapi a povyroste 😉

pepitas
25. dub 2012

@danielahe Léky na vajíčka asi neexistují, ptala jsem se na to už při druhém neúspěchu. Doktor říkal, že třeba to moje první těhotenstí byla náhoda nebo spíš zázrak. Nebo jsem přemýšlela, jestli se nemohlo něco stát při mých operacích.

veverka.terka
25. dub 2012

@pepitas to mě mrzí, tak ale aspoň s tou kamoškou si můžeš o tom promluvit, vyslechne tě a to taky někdy pomůže...a ty ceny sou dost šílený, tak to je asi pak jasný, souhlasím s Dankou a trvala bych na zavedení 2 embryjek, který se jim budou zdát z těch všechn aspoň kapku lepší než ostatní, opravdu v tuhle chvíli asi nemáš co ztratit, akorát ta psychika.... ☹ je hrozně těžký se takto rychle rozhodnout a sama, když s tebou není ani manžel, ale je to na tobě, všechno pořádně promysli, ještě máš do zítra čas 😉

hotaska
25. dub 2012

@pepitas ahojky, zahlédla jsme tvůj dotaz - Stalo se tady někomu, že 5. den neměli ani jedno embryjko vhodné na transfer a 6. den se to změnilo??
A mi to měli takto: 26vajíček odebráno, 22 na oplodnění a z toho 16 oplodněno. Pátý den ani jedno embryo vhodné k PDG, bohužel už si přesně nepamatuji v jakém stádiu byla. No a 6. den kultivace bylo najednou 7 kousků na PDG + 2 kousky do mrazáku bez vyšetření. Vím je to strašně těžké, ale třeba ještě není všem dnům konec. Naděje přece umírá poslední 😉

danielahe
25. dub 2012

@pepitas to je taky mozne ze ty operace na to maji vliv......zitra budes moudrejsi 😉

pepitas
25. dub 2012

@veverka.terka Já jsem při prvním IVF taky neměla transfer, taky nebylo co, takže teoreticky ten jeden pokus ještě mám. Já nevím, pořád nad vším přemýšlím, kde je chyba?
Manžel o tom ještě neví. Ještě jsem neměla ani sílu mu to sdělit. Navíc bych měla strach, aby se mu něco nestalo, když řídí.

danielahe
25. dub 2012

@danielahe jak psala hotaska.....pokud to embryjko neni vhodne na PGD, tak to neznameme, ze neni vporadku...neco jineho je, kdyby se spatne delilo 😠 ...takze jeste nic nemusi byt ztraceno

veverka.terka
25. dub 2012

@pepitas tak to pořádně promysli a určitě manželovi zavolej, částečně se ti aspoň kapku uleví a může ti být oporou aspoň chvíli po telefonu a proberete to spolu, co on na to. určitě se mu nic nestane a zavolej, bude rád, že ti může pomoct a bude ti o trochu líp 😉

danielahe
25. dub 2012

Koukam, ze misto pepitas, jsme si vzkaz poslala sama sobe 😀 😀 😀 😀

pepitas
25. dub 2012

@danielahe Mám totiž za sebou dvě operace páteře, přičemž ta druhá byla horší, protože mi ji dělali přes břicho. I když nevím, jestli by to mohlo mít nějaký vliv na vajíčka. Ještě mám coeliakii, která s neplodností úzce souvisí, ale tu mám od malička, takže taky nevím, jestli by to mohlo mít vliv.

veverka.terka
25. dub 2012

@pepitas souhlasím s Dankou! na PGD teďka kašli, my je taky nemáme, nešlo to, ale pokud by aspoň kapku byly embryjka zdravý a vyvíjely se jenom o kapku pomalej, tak by se to dalo zkusit 🙂 😉 zavolej manželovi, popovídejte si o tom a hned budeš klidnější a chytřejší 😉 😉 😉

pepitas
25. dub 2012

@veverka.terka Asi budu opravdu trvat na zavedení těch dvou embryí, ať jsou jakékoliv. A bude mně jedno, co si o mně budou myslet. Manželovi zavolám, jak přestanu brečet, protože by asi nebyl nadšený, kdybych celý telefonát probrečela. Věřím tomu, že bude souhlasit s tím, abych si je nechala zavést, i když nebudou v takovém stadiu, jakém by měly být. Jiné řešení tady stejně není.

pepitas
25. dub 2012

@hotaska Děkuji za odpověď, ale já už tomu prostě nevěřím. Do dnešního dne jsem tomu docela věřila, že to vyjde, teď už ne. Na zázraky nevěřím. Kašlu na PGD, já právě řeším, že nemám ani jedno embryjko vhodné na transfer, že ani jedno není blastocysta.

veverka.terka
25. dub 2012

@pepitas tak se trošku uklidni, umyj si obličej a zavolej manželovi 😉 a uvidíš, co ti ještě řekne on. a pokud se ti tohle řešení zdá nejlepší, jdi do toho! já bych to v tvojí situaci riskla a zachovala se stejně, udělala bych to.

pepitas
25. dub 2012

@veverka.terka Manžel mně teď poslal sms, že čeká na dobré zprávy a že já se mu neozývám. Ani nemám odvahu mu to napsat.

veverka.terka
25. dub 2012

@pepitas ale jo, určitě mu to zavolej, bude stát při tobě a bude tě podporovat, uleví se ti, když mu to povíš, uvidíš

danielahe
25. dub 2012

@pepitas ja mela 3 ma PGD, ale kdyby ani jedno neproslo pres PGD, tak jsem mela do zasoby taky jedno pomalejsi...takze oni ti urcite nejake do zasoby nechaji...uvidis zitra 😉

pepitas
25. dub 2012

@veverka.terka Na houby je, že je v zahraničí a nemůžeme dlouho volat, protože je to moc drahé. Už jsem mu poslala sms a až bude trochu "líp", tak mu zavolám.

pepitas
25. dub 2012

@danielahe Kdyby aspoň některé došlo do toho stadia blastocysty, tak budu klidnější... Nevím, jak toto čekání do zítřka vydržím. Nejradši bych si dala prášky na spaní a vzbudila se až zítra.

veverka.terka
25. dub 2012

@pepitas jj, ale určitě je lepší ho slyšet aspoň chvilku, než si psát přes smsky.uslyšíš jeho hlas a taky tě to víc uklidní 😉

veverka.terka
25. dub 2012

@pepitas žádný prášky, žadný spaní do zítřka! musím mít zítra čistou hlavu a taky se musíš dát psychicky trochu do kupy! pokud se rozhodneš pro transfer, embryjkám nepomůže, když budeš oblblá práškama a úplně hotová 😉 😉 😉