Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

cuddle
27. dub 2012

@veverka.terka je mi 33 - ceka nas jeste nejmin 2 roky cekani, takze mozna v 35 - se dockam , kdybych zadala za 2 roky, uz to mam zase horsi, hodnoti hlavne vek matky a miminka davaji jen do urcite doby , pak uz jedine starsi dite

veverka.terka
27. dub 2012

@cuddle aha, tak to jo. já sem tě právě pdole profilové fotečky tipovala tak max. na 30....a vy máte i nějaký konkrétní požadavky? je asi hodně požadavků na výběr že? nemylsím jen vzhled, ale i zdrav.stav a barva pleti...jen tak, co vím...a taky čím víc člověk požadavků má, tí určitě dýl na dítko čeká?

onno
27. dub 2012

@veverka.terka právě že nevím stejně za 3 týdny bych šla na neschopenku.Tak je lepší možná zůstat doma.

veverka.terka
27. dub 2012

@onno to fakt nevím, já bych zůstala doma, protože vím, jak to u mě v práci chodí, ale zase na druhou stranu, nemáš aspoň tolik času přemýšlet nad tím vším...a tedka si na PN? ale je pravda, že si člověk aspoň pořádně odpočine, když je doma. 😉

onno
27. dub 2012

@veverka.terka já furt něco dělám teď se chystám umyt na hoře v pokojích okna.Pustím si nahlas tuctárnu a příjdou na mě sousedi 😀

cuddle
27. dub 2012

@veverka.terka ano ty si v te zadosti uvadis - jake dite by jsi chtela prijmout - neni to jakoze tvuj pozadavek, ale predstava, na co si troufas atd. - to pak postupne ladis - probiras s psychologem, na pripravkach se o tom mluvi, po pripavce upresnujes a ten vedouci pripravky Vam jako paru pak da doporuceni, jestli to vidi stejne nebo by neco upravil, dle toho jak Vas poznal
ptaji se na vek ditete - napr. do 6 mesicu, do roku, 1-3 atd.
ptaji se na etnikum jestli prijmes nejake - muzes napsat ne jako vseobecne, nebo jen vyjmenovat, napr. ze cernocha, misence ano, ale roma ne
take pohlavi jestli mas preference
a samozrejme i ty nemoci, jestli prijmes a pripadne s jakymi atd.
dalsi veci jsou typu babybox, utajovany porod, prima adopce
osvojeni sourozencu
atd. je tam toho docela dost
a vzdy k miminku vybiraji nejvhodnejsi rodice, ci-li nevybiraji dite tobe, ale k diteti rodice - zvazuji pomery rodiny, kde mu bude nejlip, jestli je pro nas vhodnejsi holka, kluk - jak stary , to vse resi poradni sbor

veverka.terka
27. dub 2012

@onno tak není, co řešit, vyprdni se na práci a zůstaň doma 😉 já peču dortík manželovi k narozkám 🙂

veverka.terka
27. dub 2012

@cuddle hmm, to zní teda docela náročně a složitě...

cuddle
27. dub 2012

@veverka.terka no na zacatku je to vsechno nove - co si pod tim predstavit atd. ale casem je to objasneno a udelas si obrazek - takze ted uz jasne vime co ano a co ne a uvidime ke komu nas vyberou 😀

veverka.terka
27. dub 2012

holky, můžu se optat, víte někdo, jaká musí být pauza mezi jednotlivýma IVF nebo je to celkem jedno?

adriana1010
27. dub 2012

@veverka.terka Já to pochopila, že pokud není žádný problém, OHSS nebo potrat po předchozím, tak se může hned v následujícím cyklu, ne?

veverka.terka
27. dub 2012

@adriana1010 no nevím, já myslím celý IVF se stimulací znovu. nemyslíš náhodou jenom KET? to určitě ano. ale celá stimulace úplně od začátku...

adriana1010
27. dub 2012

@veverka.terka Netuším Terko, já myslím, že pokud je někdo zdravotně v pořádku, tak není problém, ale až tak dalece tomu nerozumím, jestli se musí aspoň 1-2 cykly čekat..co já vím 😒

pepitas
27. dub 2012

@veverka.terka Ahojky, tak už su z práce doma a můžu říct, že mi to dost pomáhá. Neměla jsem ani čas nad něčím přemýšlet. Nejradši bych tam byla celé dny... Sice představa, že budu celý víkend sama, je děsivá, ale budu se s tím muset nějak poprat.

cuddle
27. dub 2012

@veverka.terka od posledni stimulace - do nove stimulace se doporucuji min. 3 mesice - take kvuli zadosti na pojistovnu, aby Ti schvalila nove leky, ci-li stimulovala jsi treba v lednu - tak v dubnu by uz jsi zase mohla zadat , kdyz neni zadny jiny problem, tak asi tuto dobu ti doporuci 😉

pepitas
27. dub 2012

@hotaska Ahojky, já jsem ty vajíčka měla nekvalitní asi vždycky. U prvního IVF jsme totiž taky neměli ani jedno embryo na transfer, u druhého jedno usmolené a u třetího taky nic. Dělali mně genetické vyšetření, ale z krve a tam mně našli nějaké chyby. No a včera mně udělali genetiku na těch rozpadlých embryích a zjistili, že tam bylo strašně moc genetických chyb, takže i kdyby se stala nějaká náhoda, že by to embryo došlo do stádia blastocysty, tak by stejně nemělo šanci přežít. Teď se s tím jenom musím vyrovnat....

veverka.terka
27. dub 2012

@cuddle dík, myslela sem si, že je to takto nějak. i kvůli tomu, aby tělo mělo chvilku pauzu od hormonů žejo?
@adriana1010 já si myslím, že se právě musí chviličku počkat, jak píše Cuddle
@pepitas tak to je fajn, je dobře, žes aspoň chvilku byla myšlenkama jinde...no, ta představa toho víkendu, to asi není zrovna optimistický. a co třeba kamošky, rodina? vím, že o tom neví, ale to nevadí.jenom normální návštěva, popovídání si. nebo grilovačka, třeba i jenom s dcerou. má být krásně!!!nebo výlet, možností je kupa 😉 ale určitě neseď jen tak doma a nepřemýšlej nad sebou a využij krásnýho víkendu 😉 😉 😉

cuddle
27. dub 2012

@pepitas u nas to dopadlo tak, ze me ani manzelovi na genetickem vysetreni z krve nic nenasli - a divej, i kdyz jsme meli krasne blastocysty, tak byly spatne, zatim ani jedno dobre embryo se nam nepodarilo ze vsech tech 24 vajicek - nevim jestli je lepsi se takto dozvedet, kde je ta chyba a vedet, ze je pripadne takova a takova moznost ( darkyne vajicek, darovane embryo - i kdyz samo otazka penez ☹ ) a nebo nevedet cim to je , kdyz jsou vysledky relativne v poradku a svaluje se to na " nahodu". Stejne je zajimave jak dokazou testovat ty embrya - a co z toho poznaji. Hele o vikendu si udelejte nejaky hezky vylet - treba to hezke pocasi doda trosku usmevu na tvari. 😉

daguli
27. dub 2012

Ahoj holky, teda, vy jste se tu zase rozjely...takovych prizpevku o adopci-neblaznete, urcite budete mit vsecky nakonec sva vlastni miminka ! 😉 Mozna, kdyz zacnete myslet na neco jineho,tak se konecne zadari...treba i v tomto ta adopce muze byt napomocna, no...

daguli
27. dub 2012

@pepitas ahoj,je mi lito,ze to nevyslo...a dobre,ze jsi sla do prace, sedet doma a premyslet o tom by vse delalo jen horsi...dulezity je si ted procistit hlavu a vymyslet co dal! Treba se vam nahodou postesti a sejdou se penizky na dalsi pokus nebo na nejaky to darovany embryjko...

daguli
27. dub 2012

@veverka.terka To si asi zavolej do heliosu,myslim, ze tak asi 2-3 mesice by pauza byt mela...ale Ty mas jeste mrazacky nebo ne?

veverka.terka
27. dub 2012

@daguli ahojky, jj, mám jednoho sněhuláčka, ale přemýšlela se co dál, když to nevyjde, jak dlouhá musí být pauza, víš 🙂

daguli
27. dub 2012

@veverka.terka zlato,takhle vubec nepremyslej;) to jedine az kdyby to nahodou nedejboze fakt nevyslo 😉 Ale to vyjde!!!

veverka.terka
27. dub 2012

já bych jela na výlet hnedka, když je táák krásně, ale se 4h vycházek se toho moc nedá a taky manžel bude o víkendu opět pracovat na baráčku, takže je to passé, ale aspoň si udělám sama nějakou dlouhou vycházku 🙂
a co máte v plánu vy všichni na víkend? 😉

veverka.terka
27. dub 2012

@daguli ale víš, teďka už spíš počítám s tou horší variantou, abych nebyla tolik zklamaná, ani to zatím tak neprožívám. a ten mrazáček už nemá ani PGD víš, takže to není ani tak veliká šance....

pepitas
27. dub 2012

@veverka.terka Tak jsem si domluvila, že půjdu i zítra do práce, sice jen do dvanácti, ale dobré aspoň to. Láká mě to někde na výlet, ale samotné se mně nechce. Malá bude u bývalé tchýně, takže budu úplně sama. Jediné, co mě napadlo vzít pejsky a jet do Brna na chatu, ale co bych tam zase sama dělala. S rodinou se mně nechce nějak být, protože by do mě tak akorát rýpali, jak oni to umí. A když jsem se ptala kamarádky, co bysme mohly dělat, tak mně ani neodpověděla, takže asi nic, no... ☹ Škoda, že manža je tak daleko, někde v Itálii.

pepitas
27. dub 2012

@veverka.terka A nebo začnu bořit chlívky, co máme na dvoře. Původně to měl bořit manžel, když měl dovolenou, ale nějak to nestihl... ☹ Tak se do toho budu muset pustit sama.

daguli
27. dub 2012

@pepitas Tak minimalne to bude vyborne emocionalni vybiti... 😉

daguli
27. dub 2012

@veverka.terka
@pepitas
a nebo holky bezte na vylet spolu 😎

pepitas
27. dub 2012

@cuddle Nám právě Texl vysvětloval, že ta genetika je jen z krve a vajíčka je něco jiného. Že z krve jsou jen nějaké malé chyby a ve vajíčkách to může být úplně jinak, že tam těch chyb může být mnohem víc. Samotné vajíčko prý bohužel vyšetřit nejde.
Taky mě překvapilo, že dokázali vyšetřit polorozpadlé, nevyvinuté embryjko. Mně bylo hned jasné, že to bude špatné, když už mně ani dárce spermií nepomohl.