Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

adriana1010
1. čer 2012

@veverka.terka Terez jsem ráda, že nejsem bobkáč sama 🙂, ale já jsem extremista, to jo 🙂, hlavně aby tam bože zítra něco zůstalo !!
Jinak super, pátek beru 🙂, jen doufám, že budu těhuuuuuu!

ivetka77
1. čer 2012

@veverka.terka Veveru,janca ma pravdu, me taky porad poboliva brisko a prvni dva mesice jsem mela orad pocit,ze to musim kazdou chvilkou dostat 🙂 takze pohodka, zadny stresy, nic to neznamena;)

ivetka77
1. čer 2012

@adriana1010 Neboj, pekne se na to vyspi,zitra budeme cekat na dobre zpravicky;) ty nas bobkacku 😉

adriana1010
1. čer 2012

@ivetka77 děkuju, děkuju 🙂, zítra v osm hodin budu volat a minutu po osmé píšu 🙂

adriana1010
2. čer 2012

Ahoj holky, tak nevím zda mám být štastná nebo nervozní, do stádia blastocysty došly všechny tři ! To je super, ale jen jedno je krásná blastocysta a dvě jsou časné blastocysty, nechávají všechny do zítřka, protože ta jedna hatchovala jen jednou bunkou, tak si mám volat zítra, ted mám zase strach, že nevydrží ani jedno :( , ty časné blastocysty se zlepší do zítřka, máte s tím zkušenost? měl jste to někdo do šestého dne? Ale zase je asi dobře, že jsou všechny tři zatím...

adriana1010
2. čer 2012

Holky a myslíte, že nám zamrazí i ty časné blastocysty, když se budou vyvýjet dál? I když jsou trošku pomalejší?

veverka.terka
2. čer 2012

@adriana1010 Adri, vůbec se nestresuj, to je naprosto super výslededk! já sem měla taky obě embryjka až do 6. dne a myslím si, že nevadí, že sou kapku ty 2 pomalejší, důležitý je, že sou ve stádiu blastocysty a uvidíš, co ti řeknou zítra, ale neboj se, transfer bude a něco na zamražení taky, takže je to super!!! 🙂

veverka.terka
2. čer 2012

@kinos ahojky, kdy přesně vyrážíš do lázní, už teďka někdy žejo? to máš super 😉

veverka.terka
2. čer 2012

@ivetka77 děkuju za uklidnění Ivi, už se nebudu tolik pozorovat 😉

adriana1010
2. čer 2012

@veverka.terka Jéééé, Teroušku uklidnila si mě trošku, doufám, že ten jeden mrazáček bude, je mi jedno že to nebude vyšetřený, pevně doufám, že budou ok...🙂, jak je jinak tobě?

veverka.terka
2. čer 2012

@adriana1010 uklidni se úplně, je to v pohodě. já taky nemám tohle mimčo vůbec vyšetřený a vidíš, že se pěkně uchytilo 😉
mně je dost špatně od žaludku a žáha mě pálí čím dál víc, v úterý jdu ke svojí gynekoložce, tak s ní musím nějak vyřešit tu žáhu, nemůžu totiž vůbec spát, jak je to urputný ☹ . nějaký Rennie a Gaviscon mi už vůbec nepomáhá, sem jak v jednom plameni, tak uvidíme. ani nemám moc chuť někam extra chodit ven na procházky, sem jak přejetá a pořád unavená, vím, že to k tomu patří a musí se to vydržet, ale aspon s tou žáhou musím něco udělat. co máte dneska v plánu vy? manžel pracuje na domečku, takže se docela nudím....

adriana1010
2. čer 2012

@veverka.terka přítel musel jet k rodičům na vysočinu, potřebovaly pomoct se dřevem,tak dojede až zítra odpoledne, nechtěl jet, ale posílala jsem ho tam, je z toho víc na nervy než já a stresuje mě 🙂, mám aspon klid, taky dnes nikam nejdu, jsou ohnostroje, ale nějak nemám náladu, pustím si přátelé a snad mě to rozesměje 🙂, budu ráno volat a klepat se jak osika 🙂, s tou žáhou určitě něco udělej, to chápu, že se to nedá vydržet, já na to netrpěla nikdy, snad ani nevím co to je 🙂, ale přítel si na to furt stěžuje..musí to být dost nepříjemný :(, ty jogurty jsi zkoušela? nebo to mléko?

veverka.terka
2. čer 2012

@adriana1010 takže seš taky sama doma....no, já bych tak potřeboavla si s někým povídat, hrozně mi to chybí. manžel, když dojede večer z práce, tak na to nemá moc náladu a o víkendu zase pracuje na baráčku a kamoška je dneska v práci, takže se budu válet 🙂 mně ani neba právě sledovat filmy a ni číst, jak je mi šoufl a hlavně ta žíha. snad mi gynekoložka poradí a uvidím. jj, ty jogurty i mlíko sem zkoušela,ale bez efektu, zkoušela sem kde co, co sem vyčetla a nic nezabírá ☹ ☹ ☹ tak odpočívej a buď klidná, určitě bude všechno v pořádku a pofrčíš si zítra pro mimouše 😉

adriana1010
2. čer 2012

@veverka.terka Terezko a kolik ti jich vydrželo z pátého dne na šestý?

veverka.terka
2. čer 2012

@adriana1010 my sme už pátý den měli jenom 2 a obě vydržely.

adriana1010
2. čer 2012

@veverka.terka já to nemůžu dostat z hlavy, stejně s tím nic neudělám, tak nechápu proč to na netu pořád hledám..., už myslím, že můžu dělat statistiky o všech co kdy na internet cokoliv napsaly :D, copak děláš Teruš? Já se šíleně nudím, jak sem tu sama, tak jsem jak prasklá přes hlavu 😀

veverka.terka
2. čer 2012

@adriana1010 božínku nezkoumej to, neuděláš s tím vůbec nic a uvidíš, že stresy budou zbytečný a bude to všechno OK!!! jo, tak to já se taky nudím, taky sem zde sama, je mi šoufl, nic se mi nechce.. 😒

jananovacek
2. čer 2012

@adriana1010 Mně vyšetřovali 5. den 3 a ty ostatní nechávali do 6. dne protože hečovaly málo a taky tam byly i nějaké časnější stádia, všechny, co byly blastocysty použitelný nebyly. Říkali, že to, že je to blastocysta ještě neznamená, že je 100% kvality, takže se to pak do 6. dne ještě protřídilo...už to do zítra vydrž ;) Na tom stejně nic nevymyslíš. Oni ví, co dělají 😉

veverka.terka
2. čer 2012

@jananovacek Jani, kolik jich vlastně máte v mrazáčku?

adriana1010
2. čer 2012

holky ale je tady taky velká možnost, že ani jedno není dobrý, že?

veverka.terka
2. čer 2012

@adriana1010 Adri, a něco pozitivnějšího tě nenapdá?( 😎 myslím, že s velkou pravděpodobností bude minimálně 1 na 100% úplně dobrý a uvidíš, že i aspoň jedno bude do mrazáčku. v klidu, nepřemýšlej jenom nad těma nejhoršíma variantama, to mimčo potřebuje, abys byla v klidu, když půjde k tobě 😉

adriana1010
2. čer 2012

@veverka.terka Tak jsem zjistila další věc, jelikož třetí den měly embryjka 15, 9 a 7 buněk, tak už to je špatně, protože by měly mít sudej počet chromozomů, evidentně se nějaká bunka rozdělila místo na další dvě na tři.. a to už je ten mozaicismus a tím pádem dochází pak k potratům :(, tak to nechápu..proč má potom cenu je nechávat dál kultivovat?

cuddle
2. čer 2012

@adriana1010 jejda ty se z toho internetu zblázníš 😀 - raději nic nehledej, pro ET potřebuješ být optimistická a pozitivně naladěná na embryjko 😉 - neboj zítra už budeš mít embryjko u sebe - tak nepřemýšlej kolik mělo buněk, některý jsou rychlější, nekterý pomalejší, holt nejsme všichni tabulkový - taky věřím, že mi v pondělí řeknou, že je to v pořádku a jen mi HCG stoupá pomaleji
kamarádka měla před 3 lety zavedená 2 embyjka 1 bylo jakože v normě - blastocysta a druhé bylo o dost pozadu, ale tehdy ještě davaly 2 a byla to jejich poslední šance, nechala si zavést obě a má 2 holčičky, prostě to dohnala 😉 pokud je embryjko zdravé a silné není určitě důležité jestli mělo 9 nebo 10 buněk - bud rada, ze se drží všechny 3 😵

adriana1010
2. čer 2012

@cuddle Děkuju, už mi opravdu přeskočilo 🙂, pročítám i rigorozní práce předních lékařů o vývoji embryí :D, přítel říkal, že preventivně nechá internet odstřihnout, už nebudu, jdu vařit, péct a dělat cokoliv, co mi zabere čas, tak do dvou do rána :D, budu na tebe zítra moc myslet, věřím, že smůla už je prolomená 🙂

danielahe
2. čer 2012

@adriana1010 adousku, ja mela taky vse az na sesty den 😉 . kdybys nechtela pgd, tak ti tu blastocystu, co hecuje uz zavedou dneska 😉 . Neboj do sesteho dne tam budou vsechny tri 😉

adriana1010
2. čer 2012

@danielahe Tak to by se mi prosím pěkně líbilo úúúplně nejvíc 😀 😀 😀 , ted ještě dočtu dva články a už s tím končím 😀 😀 😀 , přítel říkal, že mi sem do bytu koupí kozu a můžu transferovat :D, ale s nejistým přežitím pacientky 😀

veverka.terka
2. čer 2012

@adriana1010 Adri už nic nečti a věř, že to bude dobrý!!!pustila sis aspoň dneska ty Přátele? 🙂 teďka tam běží hezkej slaďák-Kate a Leopold, to můžu, tak se dívám aspoň na to 🙂. už nic nestuduj a buď klidná a připrav se na zítřek na mimouše 😉 😉 😉

adriana1010
2. čer 2012

@veverka.terka Já jsem nejpřipravenější na světě ! 🙂))) V podstatě jsem připravená už nekolik let, akorát ti moji mimouši to né a né ocenit 😠

veverka.terka
2. čer 2012

@adriana1010 no, ty seš připravěná sice vědomostně a fyzicky, ale teda psychicky nevím nevím, jestli se mimoušovi bude u tebe líbit hm 😉 😉 😉 tak ještě s tou psychikou se kapku polepši, hoď se do klidu a bude to příprava stoprocentní! 😉 ať pak není z mimča nerváček 😉

cuddle
2. čer 2012

@adriana1010 ja bych vypla pocitac, pustila si ten filmik, dala si nejakou dobrutku, vecer pozadala doma o peknou relaxacni masaz a nechala bych si zdat pekne sny 🙂 at jsi na zitra pripravena - je to zážitek 😵 😵 😵