Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

werinka1
6. čer 2012

@ivetka77 Děkuju 🙂 Už se fakt těším. Chci už zase těhulkovat 😵

jananovacek
6. čer 2012

@veverka.terka Ty uz mas srdickooooo???? Tyyyyy vogooooo....tak to vidis!!! 😉 😎 Mazeeec 🙂

flyaway
6. čer 2012

@ivetka77 To víš, že to přijde - mě to taky nějak pořád nedocházelo, dokud mě malá poprvé nekopla a nedala tím jasně najevo, že je tu s náma a už se jí nezbavíme 😀 .
No jo, uteklo to neskutečně, termín mám oficiálně 3. září, ale podle mě budu ráda, když to doklepu do půlky srpna - každopádně mám jistotu, že přenášet kvůli rh neg. nebudu, tak aspoň něco 🙂. Teď jsem ve 28. týdnu a do TP zbývá méně než 100 dní - už abych pomalu začala trénovat na porod 😀.
A v kolikátým že jsi vlastně Ty? Na fotoblogu to nevidím a už si to nějak nepamatuju... 😅

veverka.terka
6. čer 2012

@jananovacek jj, mimoušek je už velikej a má už srdíčko 😀

kinos
6. čer 2012

@veverka.terka Jjj, to je super 🙂. To je krásné 😵 . Já mám pořád samé koupele a injekce. Když se to píchne dobře, tak to vůbec nebolí 🙂. A když už jsem u těch injekcí, mám asi hloupý dotaz.... jak hluboko budu já píchat jehlu do břicha??? Njn zkouška v podobě první nebude u sestřičky, všechny injekce a léky jsem vyfasovala minule 😕 .

veverka.terka
7. čer 2012

@kinos ahojky, no, ty plyn.injekce ti zrovna nezávidím...a máš i nějaký cvičení? a co slatinný zábaly nebo irigace, líbí se ti to 🙂 ?už ses tam s někým seznámila? ty si to do břicha budeš píchat malou jehličkou, kterou máš a zapíchneš si ji tam celou, ale je malinkatá a tenoučká, řekla bych tam cca 2 cm, možná ani to ne. ale píchá se do břicha celá.

kinos
7. čer 2012

@veverka.terka Celou 😕, tak to není tak, jak bereš krev 😨 Se mě ptali, zda jsem brala někdy krev, že je to podobné, tak asi mysleli podobu v tom, že je to o jehle. Tak jak to zvládli všichni, tak snad taky 😉 . Cvičení mi zrušili kvůli páteři, ale naopak mi dali cvičení v bazénu, takže super. Jinak slatinný zábal mám až příští čtvrtek a irigace vůbec. Ale mám milion koupelí - různých druhů (od rašeliny před solfatan, perličkové, uhličité a nevím, co ještě), těch injekcí mám hafo a pak elektriku hodně a gynekolog. plyn. Jinak to je paráda, moc si to užívám. Zrovna dneska ta jedna injekce bolela, protože se píchají rovnou dvě 🙂. Aspoň to budu mít takové plynulé s těmi injekcemi 😀. Dneska pofičím se "rochnit" do aquafora. A copak ty, co žáha? Je to lepší? Už pomalu musíš shánět nějaké krásné těhu oblečky 😵 .

veverka.terka
7. čer 2012

@kinos neboj, ta jehlička je fakt malá, není to jak při normální injekci třeba do zadku 🙂 a při braní krve se taky používá větší, proto se zabodává jenom kousek, ale uvidíš, že to bude v pohodě, je to úplně nic 😉 jéé, tak to máš kapku jiný než já, já sem měla právě hodně cvičení, irigací, gynekol.plynů a slatinných zábalů. je fajn,že si to užíváš 😉 aquaforum je nádhera, mají to krásně udělaný 🙂 a už ses aspoň seznámila s lidma ve tvým věku?
já?! no, žáha, jak kdy, sem tam je to lepší, v noci pořád dost hrozný. a těhu oblečky asi dlouho shánět nebudu, když sem baculín, tak to na mě asi nebude docela dlouho vidět 😎 akorát sem si koupila dvoje 3/4 v pase na gumu, protože je mi nepříjemný mít stažený břicho, ještě, když je mi blbě od žaludku ☹ ale včera už sem koukala na miminkovský oblečky, ale jenom koukala 😀
tak si to krásně užívej, určitě máš i krásný počasí, tak je to úplně perfektní.pá 😉 🙂

ivetka77
7. čer 2012

@flyaway Ahoj,jsem 17tt, zitra uz 18tt 🙂 Ty jo,tak uz jen 3 mesice a budes rodit! to je super🙂 tak ja mam jeste nastesti par tydnu k dobru 🙂 A uz mas velky bricho?

ivetka77
7. čer 2012

@kinos Ahoj,tak preju prijemne rochneni 🙂 Taky bych si dala lazne.Jsou nejaky pro tehule? 😀

ivetka77
7. čer 2012

@veverka.terka Na stazeny bricho jsem ze zacatku taky trpela, nekolikrat jsem se pozvracela hned jak jsem vystoupila z auta...to musel byt pohled pro bohy, fakt...mam totiz hondu,sedim v ni az na podlaze a to bricho fakt trpi...ted uz jezdim radeji manzelovym autem...

ivetka77
7. čer 2012

@jananovacek A co noveho u Tebe? Jak se citis mamco?

flyaway
7. čer 2012

@ivetka77 No já tajně doufám, že už jen 2,5 měsíce 😀
18. týden je super, to už budeš za chvíli v půlce 😉
Mrkni do mého fotoblogu, tam mám v albíčku fotku bříška, jak mi postupně roste... 🙂

tulipanek82
7. čer 2012

@werinka1 Je no tak to je super! To jsem stastna, ze nejsme jedini dojizdejici blazni 😀 Tak Ty uz jsi byla na IVF dvakrat? Tak do tretice uz to musi vyjit!!!
Jinak co se tyce toho meho vedce,tak se toho zhostil opravdu odpovedne-postahoval si clanky o IVF, ma jich v obyvaku na stolku si 15 cm vysokou kupu a po vecerech studuje...az me to zacina stvat 😀 Ale zase obcas je od neho aspon pokoj 😎

tulipanek82
7. čer 2012

@flyaway Ahoj a muzu se zeptat co cekas? 🙂

kinos
7. čer 2012

@veverka.terka jjj, tak nakonec se tu vynořilo i dost "mladších ročníků", už jsme se i seznámili, na procedury chodí i holčiny takže super. Tímto se věkový průměr snížil 😀

kinos
7. čer 2012

@ivetka77 tak počkej a příště pojedeš s malinkým nebo malinkou, ale ne zdravotně, ale na wellnes 😵 😵

kinos
7. čer 2012

@tulipanek82 My taky dojíždíme 😉 . Jéé tak to je super že tak studuje, to manžel jde vesměs dle mých instrukcí 😀 😀 😀. Miminko si přejeme samozřejmě oba, ale moc na studování tohoto typů není 😀 .

flyaway
7. čer 2012

@tulipanek82 Holčičku 🙂

werinka1
7. čer 2012

@tulipanek82 Tak to je zodpovědný 🙂 To u nás scháním neustále info já, pak to na něj vybalím a kolikrát mam pocit, že mi stejně neposlouchá a jenom přikyvuje 😀 Ale naštěstí neodporuje 😀 Já jsem dneska zjistila, že to IVF odkládám vlastně hlavně z důvodu, že se bojím neúspěchu. Takhle mam pořád šanci a naději a mam strach se o ní připravit ☹

werinka1
7. čer 2012

Holky chtěla jsem se zeptat, píchali jste si dexamed před ET nebo KET? Dexamed jsou nějakou kortikoidy a mají potlačit nějakou reakci na embryjko, jako aby ho tělo nevypudilo jako něco cizího. Texl nic neřikal, dostali jsme už stim.protokol, léky a o tomhle ani zmínka. Musela jsem si to při prvním IVF, druhym i KET píchnout v přesnou hodinu (teda je to do svalu, tak jsem musela k dr.), bylo to myslim tak den a půl před ET.

veverka.terka
7. čer 2012

@werinka1 já sem nic takového neměla, žádné kortikoidy, žádnou injekci před ET ani KET.

werinka1
7. čer 2012

@veverka.terka Hmmm, tak budu věřit, že ví proč tak dělají. Ale evidentně ano, jste toho důkazem 😵

veverka.terka
7. čer 2012

@werinka1 Weri, on to každej CAR dělá kapku jinak, ale určitě ví, co dělají a mají to vyzkoušený. a taky sama za sebe si myslím, že celkově kortikoidy zrovna nejsou "skvělý" pro tělo, takže bych spíš byla ráda, že si je nemusím píchnout. 🙂

kinos
7. čer 2012

@veverka.terka však ono se ti ted už bude hezky pokukovat po miminkovském sortimentu, jenom pěkně studuj, pak od tebe budu tahat rozumy 😉 V práci už vědí, že se tam hned tak nevrátíš? 🙂 Mám velkou radost, že se tobě i miminku daří 🙂. Jak jste holky panejo pamatovaly na ty léky, se z toho zblázním... Nikdy jsem přesně nic nebrala, ještě že nechci otěhotnět v důchodu 😀 , protože to by byl můj konec. Ráno mi to jde, to už se budím s tím, že musím vzít proveru, ale večer to je katastrofa, něco do toho přijde a je prošvihnuto 😖 . No dneska o hodinu! Se musím polepšit.

tulipanek82
7. čer 2012

@werinka1 Hlavne pak do toho tretiho pokusu jdi s dobrou naladou a pozitivnima myslenkama.Rekni si proste, ze ted uz to vyjde... 😵
A co se tyce toho pripravku co pises-jestli sis ho predtim pichala a nevyslo to,tak bych to ted uz nepichala, souhlasim s veverkou,ze kortikoidy jsou tak trosku "svinstvo"-aspon to rika muj chlap 😀 A vubec nejlepe by mozna bylo se na to toho doktora Texla zeptat?Ale podle me, kdyby to melo nejakej efekt,tak by Ti to uz doporucil...

tulipanek82
7. čer 2012

@flyaway tak gratuluji k holcice! Moc bych si taky prala holcicku,tak uvidime co se postesti 🙂

danielahe
8. čer 2012

@werinka1 taky zadna injekce 🙂

@veverka.terka tyjo, tak to ja mam doma 3 bodycka a jeden teply hunaty over a ten jsem si koupila, asi 5 den po Ketu, nejak mi to nedalo si to nekoupit a jeste to bylo ve sleve 😀 😀 😀 , doma mam nejake starsi oblecky a jeste jsem si objednala neco po jedne mamince a ted uz nezbyva nez resit veci typu madrace, kocar, plinky...asi budu latkovat 😝 , jirka mi teda barvite lici, jak budu zeskrabavat hovinka z plinek, ale ty nove jsou uplne jine, nez co pouzivaly nase mamky a navic to setri nasi planetu 😉

@ivetka77 ahoj mamino 😉, vsak my se nenadejeme a budeme rodit taky 😀 , to bude zazitek 😠 😀 ...prcek uz se celkem ozyva, jen nekdy je uplny klid a nekdy mam pocit, ze se chce probouchat ven 🙂 , navic me strasne boli prsa a furt rostou, jestli to pujde takhle dal, budu mit za chvilku C 😀 😀 😀

veverka.terka
8. čer 2012

@kinos jj, už můžu pokukovat, ale ještě nenakupovat, pořád je moc brzy a může se něco stát....děkuju, že mi to tak přeješ, však se brzy taky dočkáš 😉 hele, s těma lékama si nedělej hlavu, hodina sem hodina tam, to vůbec nevadí, jenom prostě, abys nejedla oba naráz, ale takto je to v pohodě 😉 🙂 myslím si, že si ale za chvilu zvykneš, když ti ještě pak přibudou injekce, to budeš už úplně automaticky na to myslet,uvidíš 😉

veverka.terka
8. čer 2012

@danielahe ahoooj, už si tady dlouho nebyla....já sem prostě opatrná a zatím žádný oblečky, žádný věci!!!ale uvidíme, jak dlouho mi to vydrží 😀 látkovat?! no, asi je to fajn kvůli životnímu prostředí, ale já bych do toho nešla 😒 když to jde jednodušej, tak raděj tak.ale hodně to teďka propagují... a jak se jinak máš?