Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

veverka.terka
12. zář 2012

@ivetka77 takže je to mimoušek, to co cítím žejo 😉 🙂 jj, už víc lidí mi říká, ať si ejště užívám klidu a že jak pak bude kopak víc, tak to nebude někdy až příjemný 🙂 co by člověk nevydržel pro mimouška že 😀 😉 🙂

jarmisek
12. zář 2012

Holky ja mam jeste do mimouska daleko,ale uz ted se tesim,az me bude kopat,musi to byt super🙂My jsme si jeste nechali dovysetrit spermijky a me imunologii,tak uvidime.Podle toho pry pak budem chytrejsi,pan doktor nechce nic podcenit, je to posledni pokus,budeme mit i pgd aHCG nebo co,proste vsecko co jde,tak snad budu mit take brzy vlneni 😵

adriana1010
12. zář 2012

@veverka.terka
@danielahe holky tak neudelame ten vylet do boskovic tento vikend nebo pristi tyden? Teezko funguje ten angel sound? Uvazuju o nem 🙂

veverka.terka
12. zář 2012

@adriana1010 klidně dofrčte, příští týden určitě mít čas budu, o víkendu nemůžu, v sobotu zde budou dělníci, budu vařit a v nedělu jedem k ségře na pouť, ale v týdnu by to určitě šlo 😉 🙂 Adri, ten Angelsounds je úžasnej, su na něm závislá 😀 každej den poslouchám Julinku, jestli tam pořád je 🙂 ale myslím si, že teďka už je to docela zbytečný to kupovat, za chvilku začneš cítit pohyby mimoušků a budeš vědět, že tam sou 😉

tulipanek82
12. zář 2012

Ahoj holky a jak ten Angelsounds zni? To jako budu slyset pohyby? To by me taky zajimalo,ja si na ne asi jete nejaky ten patek pockam 😅 V kolikatem tydnu jste je kdo zacali citit?Uz se nemuzu dockat 😵

veverka.terka
12. zář 2012

@tulipanek82 přes ten Angelsounds sou slyšet pohyby, takový to vlnění, jak když plave ryba 😉 ale hlavně krásně tlukoucí srdíčko!!!!je to úžasný, když slyšíš jak pořádně bije, je to jak dusot koní 🙂 a je to slyšet cca od 12tt., já sem to dostala ve 14 tt. k narozkám a hnedka sem srdíčko našla a krásně slyšela. ze začátku mi trvalo chviličku, než sem miminko nahonila a našla srdíčko,ale čím je miminko větší, tím dřív je slyším. teďka, když už ten přístrojek přiložím, tak hnekda slyším krásně tlukot 😉 🙂 určitě je to krásná věcička, ale někdo řekne, že zbytečnost...asi bych si ji jen tak nekoupila,ale jako dárek je to krásný!

danielahe
12. zář 2012

@adriana1010
@veverka.terka tak ja v tydnu muzu pouze dopoledne a jirka mi chodi domu o pul jedne, takze to je passe, ja muzu jen vikendy odcestovat, jinak od po do pa pouze brno...nojo je po prazdninach a ja mam povinnosti 🙂, jirka mi ted jede na 14 dni pryc, tak jedine az se vrati, to bude az do meho porodu doma, tak to bych se mohla zdejchnout, jinak si netroufnu zmizet a nechat jiru samotnyho doma, neco jineho je, kdyz jsem v brne a neco zarizuji 🙂
@tulipanek82 ja zacla poradne pohyby citit az po 22 tt pac mam placentu na predni strane delohy 🙂

19111987
14. zář 2012

Ahojky holky omlouvam se ze vam sem tak vpadam?Minulej rok jsme s manzelem podstoupili IVF v Repromede uz dvakrat a neuspesne?Chtela jsme se zeptat jake mate zkusenosti z touto klinikou,moje gyn.doktorka nas zene do PDG ale kdyz jsme si precetla kolik nas to bude stat v repromede tak jsem myslela ze zesilim tak jsme se chtela zeptat jestli jste uz nekdo byl na PGD a na kolik vas to vyslo dekuji za odpoved

veverka.terka
14. zář 2012

@19111987 ahojky, v Heliosu se PGD neptaí, hradí ho pojišťovna a myslím si, že Helios je opravdu dobrej na IVF a já bych teda neměnila 😉 ! my sme celkově za 1 celý IVF včetně PGD, který bylo hrazený pojišťovnou, dali cca 20 tisíc.ale počítám do toho i vyšetření spermiogramu, oplodnění 10 vajíček metodou ICSI. byli sme celkově spokojení. sice nám 1.ET nevyšel, ale 2.KET se podařil 😉 .určitě do toho jděte 😉 😉 😉

19111987
14. zář 2012

@veverka.terka Tak to je superv repromede by nas to stalo 60 000kc tak to je velkej rozdil?S manzelem se chystame na dalsi IVF tak to rozhodne zkusim tam ale nevim co mi na to rekne moje gyn.protoze ta s Repromedou spolupracuje ale je to moje rozhodnuti a do toho mi nemuze nikdo mluvit?A muzu se zeptat co jste si nechaly zavadet ono se pry pri tom PGD muze vybrat pohlavi a holky jsou pry veci bojovnici 🙂

veverka.terka
14. zář 2012

@19111987 no, tak to je dost velikej rozdíl! ale tvoje gynekoložka ti do toho určitě mluvit nemůže, je to vaše rozhodnutí a hlavně vaše peníze! vůbec bych na ni ohled nebrala.my sme nakonec měli jenom 2 embryjka na zavádění a pohlaví sme si nenechali říct, takže nám jendo zavedly a 2. šlo do mrazáčku a napodruhé se zadařilo 😉 ale u toho 2. sme ani PGD neměli, protže to nešlo, jde to pouze, když se "vyhečují" buněčky a můžou odebrat z toho embryjka vzoreček, ale nejde to vždycky.ale myslím si, že si vyloženě nemůžeš vybrat, jestli chceš zavést klučičí nebo holčičí. oni ti akorát klidně řeknou, co je to za pohlaví, ale že by sis mohla vybírat, to teda nevím....já sem zjistila, že sme měli to vyšetření embryjko holčičku, dívala sem se pak pozděj do karty 😉 a teďka to zatím taky pořád vypadá na holčičku 😉

19111987
14. zář 2012

tojo ja si do toho nenecham kecat a jak rikas je to nase rozhodnuti a nikdo nam do toho nemuze kecat?A muzu se zeptat jestli jste meli vaznejsi problem nebo vam to jen neslo?Ja mam malinkou endometriozu a bohuzel 2 delohy ale to by nemelo nicemu vadit tak nevim kde se v repromede stala chyba ze se nam to nepovedlo?A hlavne jsme tam nechaly uz pres 50 000 a nic z toho neni?Uplne ti zavidim ze se vam to povedlo me se to uz nechtelo podstupovat protoze to zklamani bylo silene ale jdem do toho po3 a rika se do 3 vseho dobreho 🙂 a gratuluji 🙂

veverka.terka
14. zář 2012

@19111987 u nás byl hlavní problém manželův spermiogram, měl ho téměř nulový a u mě nějaký malinkatý srůsty po operaci slepáku. tak endometrioza by vadit přece pro IVF ani neměla, to se dá zredukovat, aby to nebujelo, co vím. jj, to je mi jasný, že zklamání je hrozný, mně to stačilo, když se to nepovedlo to napoprvé, byla sem úplně v prd..., ale pak sem se oklepala a šli sme na další KET a ten už sem brala víc s rezervou a víc sem si říkala, že to nemusí vyjít a vyšlo to 😉 🙂 neboj, určitě jdete na správný místo a udělají pro to maximun, aby se vám zadařilo. a všichni sou moc příjemní a ochotní 🙂 .

ivetka77
14. zář 2012

@danielahe
@veverka.terka Holky musim vas uklidnit, ja chodim cely den asi po hodinach a v noci to nastesti nepocitam, pac jsem takova na pul spaci 😀 Dani to teda doufam, ze mimisek bude nocni spac a ze si neprenese ty zlozvyky z bricha ven 😅 Jo my prvorodicky si to tak krasne malujeme, Ty mas tu vyhodu, ze uz vis, do ceho jdes 😀

ivetka77
14. zář 2012

@19111987 ahoj, vitej mezi nami🙂My jsme meli PGD a platila nam to pojistovna-presne jak pise veveruska. No a co nam rikali, tak pohlavi se vybirat nemuze,jedine v souvislosti nejakou nemoci, ktera je dedicna. Ale urcite Ti reknou, co ti zavedli;)

ivetka77
14. zář 2012

@19111987 Jinak jestli mas treti pokus, tak jsi tu asi spravne, protoze nam to tu skoro vsem vyslo napoprvy. 😉 Me se chytilo hned prvni embrijko...Tak budu drzet pesti,at se na Tebe taky usmeje hned stesticko...Jo a doporuceni od doktora jsme nemeli,nas muj doktor tlacil do uplne jiny kliniky, ale postavila jsem si hlavu a zavolala jsem si do Heliosu a objednala jsem se k Texlovi..sla jsem jak se rika najisto 😉

werinka1
14. zář 2012

Ahoj holky, s tim PGD to neni tak 100%ni. Bohužel. Já mam 211 - Ministerstva vnitra a ta PGD neproplácí!!!!!!!!!!!!!!!!! Zrovna dneska jsem to v Heliosu zjišťovala. VoZP, Všeobecná a Oborová ano, ale zrovna ta moje ZPMVČR NEEEEE!!!!!!!! Ani nevíte jak jsem nasratá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 15 litrů je sakra dost!!!!! Prej můžeme zkusit napsat individy žádost, ale nějak nedoufam v úspěch. 😠 😠 😠

veverka.terka
14. zář 2012

@werinka1 tý jo, tak to teda pěkně naštve, to věřím! ale víš co, za zkoušku nic nedáš. aspoň bych to s tou žádostí zkusila....

werinka1
14. zář 2012

@veverka.terka To víš že to zkusíme, musím jí teda dle sdělení pojišťovny napsat Helios s odůvodněním, tak snad budou ochotni to udělat. Ale vážně moc nedoufam. Jsem spíš připravená na variantu samoplátcovství 😠 A to jsem si myslela, že ta moje pojiš´tovna je vážně lepší než Všeobecná. Sakra mýlka! Acho jooooo. Už s tim nic neudělam. Ale ono těžko říct, zda ty naše budoucí embryjka vůbec dojdou tak daleko, aby mohla být testována PGD. Možná že řešim zbytečně předčasně záležitost, která se mě týkat nebude. Ale my vlastně doufáme, že nás to vyjde na 30 tis., protože to pak bude znamenat, že embryjka dojdou do 5 dne a budou se dobře kultivovat a budou schopný PGD. Doteď jsme vždycky měli nic moc embryjka a zaváděli mi je třetí den. ale Texl na to řekl, že spíš v CARu kam sme chodili, kultivovat neuměli 😒

veverka.terka
14. zář 2012

@werinka1 určitě v Heliosu budou ochotní, to sem si téměř jistá! a ještě k tomu, pokud máte poslední pokus, tak není o čem mluvit...neboj, embryjka vydrží, bude PGD a budou i na zavádění 😉 no, ten 3. den na zavádění-to je na prd, neboj, v Heliosu ste ve správných rukách 😉 😉 😉

werinka1
14. zář 2012

@veverka.terka Já bych jim vlastně ještě s radostí nesla 15 litrů za PGD! 😀
Holky jak dlouho jste stimulovaly? Pamatujete se? Já mam rozpis na 11 či 12 dní, ale pokud si pamatuju, tak jsem stimulovala 13 ne-li dokonce 14 dnů při 1IVF i 2.

veverka.terka
14. zář 2012

@werinka1 celková stimulace od první tablety Provery u mě trvala cca 3 týdny, skoro i o něco víc. nevím, co myslím samotnou stimulací? nemyslíš pouze píchání injekcí? možná ale máš krátký protokol. sou totiž 2 varinaty-krátký a dlouhý. ale přesně nevím, komu se který dává....

werinka1
14. zář 2012

@veverka.terka Napsala jsem to špatně. Mam dlouhý, ale myslela jsem tím od první injekce merionalu (někdo má menopur, gonal či puregon). Nepočítam ty injekce dipherelinu nebo proveru. Od prvního merionalu mam právě rozpis na 11 nebo 12 dní, asi podle toho jak budou zrát vajucha. Ale co si vzpomínám, tak jsem v Plzni stimulovala určitě déle. No, možná že to pak upraví podle toho jak to bude vypadat.

werinka1
14. zář 2012

A holky teda, začínaj se mnou cloumat ty hormony. Rozbrečela bych se na přání 😒

veverka.terka
15. zář 2012

@werinka1 aha, tak to pak jo, tak to sem měla myslím 13 dní od Merionalu. myslím si, že to ani víc jak 14 dní nebývá v Heliosu. copak tě rozbrečelo? 😉 🙂 no, a počkej, až budeš těhule, to bude teprve 😀

kinos
15. zář 2012

@werinka1 Pokud si pamatuju tak jsem měla taky 13 dní, sice jsem brala menopur, ale to asi takový rozdíl není. Ty jo, já si vůbec nedokážu představit, že by nám vkládali 3denní. Ty jo, my měli nakonec jenom jednoho bojovníčka a kdybychom je vkládali už třetí den tak minimálně dva pokusy by byly zbytečné, protože se dál správně nevyvíjely. A na odběry jedeš do Heliosu nebo to máš domluveno někdo jinde?

ivetka77
15. zář 2012

Ahoj holky, ja jsem mela stimulaci 12 dnu a 14 den bylo OPU...jinak Werinko drzim pesti at to pojistovna uhradi! Precejen tak moc by se jim nestalo, ze jo...akorat dopadnou tak, ze budou ztracen klienty, kteri budou chodit do pojistovny, ktera jim vyjde vstric...logicky...Jinak hormony, ty s Tebou ted budou cloumat pristich devet mesicu 😀

danielahe
15. zář 2012

@werinka1 ja kvuli PGD presla k vseobecne pojistovne, pac ta moje to taky neproplacela 😎 .
@ivetka77 jinak ja taky chodim casto i pres den, ale v noci to bylo stale lepsi, ted uz teda ne 😉...ja si myslim, ze ti zavedou co budes chtit, ne? kdybych mela treba 2 embrouse a jedno by byl kluk a druhy holka, tak by mi dali co si reknu a druhyho do mrazaku......aspon vim o jedne pani, co to tak mela 🤐 .... 🙂
@19111987 ahoj, moje gyndarka me taky cpala do jineho caru na spermio, ale rekla jsem ji, ze jsem byla pri prvnim ivf v heliosu, a ze pujdu zase tam, takze to je tvoje svobodna vule, kam pujdes 😉 🙂 , jinak u me prvni ivf 2embryjka a chytlo se jedno, z toho mame sedmi leteho syna a druhe ivf 2 embryjka, prni se nechytlo a druhy ket mi roste v brichu, ale uz ne dlouho 😉 🙂 , urcite to dobre dopadne a budes taky tehule 😉 🙂

ivetka77
16. zář 2012

@danielahe Coece nevim nevim,my jsme se bavili u pohovoru,ze srandy jsem rikala,ze by jsme chteli holcicku...a pan doktor rikal, ze se to da vybrat jedine kdyz k tomu maji nejaky lekarsky duvod, treba u nemoci,ktery maji jen kluci nebo obracene...mozna to byl pripad te pani,co?....
A jak se jinak citis? Ja asi tak jako hroch 😀

danielahe
16. zář 2012

@ivetka77 jestli tim pan doktor nemyslel treba spis vyber spermie,pac kdyby jsme my museeli mit treba jen holcicku,tak u nas by se 3pokusy na ivf vycerpaly rychle a to jenom s tim,ze mame samy klucici embrouse 😀 ... ale jinak nevim,pac me prijde divny,ze by mel embryolog rozhodnout jestli z tvych emryjek pujde prvni kluk nebo holka...stejne si je tam supnes vsechny postupne 😉 ...jinak jako hroch si pripadam,uz se sotva pohnu a mam16kg nahore 😀