Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

dadakin
28. čer 2013

@zuzzu11 co na to říct je ještě šance sice malinká ale je,kdyby to nepadlo tak revize se neboj já ji měla ve 12.týdnu po zam.těhu u mě srdíčko při tomto těhotenství nebylo nalezeno tak lepší dřív jak si jít pro těhu průkazku a být odeslána na revizi,ale co bylo pozitvní já jsem po tomto potratu do 6.týdnů od revize otěhotněla a mám zdravou Natálku šla jsem na kontrolu po šestinedělí těhotná. A kolik máš HCG???

zuzzu11
28. čer 2013

@dadakin tak aj ty si mala zamlkle tehu :(? Len ja neviem ci mozem normalne otehotniet,ci nemam zrasty alebo tak. Ja rozmyslam ci by mi neurobili aj laparoskopiu rovno nech sa mi pozru ako to u mna vyzera. No s tymto tehu to nevyzera moc dobre :(. Ale to je super ze sa ti podarilo hned otehotniet a mas dcerku a teda druhe tehu si mala sup sup 🙂). Krv mi nebral mi povedal ze je to zbytocne lebo bude vysoke kvoli pacente co je tam a ze ona vylucuje HCG. Na druhy trinasty den po kete som mala 349,5 a treti tyzden od ketu som mala HCG 3699.potom mi uz nikto krv nebral.

bambina75
29. čer 2013

@zuzzu11 ☹ je mi to velmi luto..ja som si toto prezila pri prvom tehu, tiez som mala prazdny vak bez plodu 😖 ..neboj sa, urcite to nie je mimomaternicove..to cistenie prebehne velmi rychlo, nemusis sa bat, uspia ta len na chvilocku..treba mysliet pozitivne, ak mas este mrazacika, s tym to vyjde, citala som nejake clanky od Texla, ze druhy KET byva uspesnejsi, hlavku hore 😉

zuzzu11
29. čer 2013

@bambina75 Dakujem mojenko 🙂 . Tak aj tebe sa to stalo ☹ ?V ktorom tyzdni ti to zistili? Preco to vlastne vznika? Ja som tozmyslala ze ci by som si nedala rovno urobit aj laparoskopiu nech viem ako som na tom vo vnutri. A kedy idete na konzultaciu k Texlovi?

jarmisek
29. čer 2013

@zuzzu11 ahoj,to me mrzi,budu drzet pesti,kdyz Ti dal sanci,tak urcite jeste je..ja si taky myslim,ze mimodelozni to byt nemuze,neboj

engele
29. čer 2013

@zuzzu11 Zuzi, drž se, vyčkáme do pátku, třeba to ještě bude dobré.. a kdyby nebylo, máte embryjka ještě zamražená?

bambina75
30. čer 2013

@zuzzu11 Zuzi mne sa to stalo v 8tt, ale uz od 7tt som tak mierne krvacala, takze uz som tusila, ze nieco nie je v poriadku..a potom, ked som zacala uz velmi krvacat, som isla na pohotovost a tam mi povedali, ze vidia vak, ale bez plodu, ze ma musia vycistit ☹ ale ty nekrvacas, takze mozno naozaj este mas sancu, to by bolo skvele..preco to vznika, to ti Zuzu nepovie nikto, mne povedali, ze najcastejsie je pricinou genetika (ale ved tebe robili predimplantacnu), alebo imunologicka (mas urobenu imunologiu? vtedy sa telo matky chce zbavit vsetkeho cudzieho), hematologicka (ak mas nejaku trombofilnu mutaciu, cize plod nedostava ziviny), ak ma zena problemy so stitnou zlazou, ak ma celiakiu..je toho vela, a toto asi ani nie je vsetko, niekedy proste lekari nevedia, preco 😒 ja mam OK vsetky tieto vysetrenia, a aj tak som uz 2x potratila..no zrejme bude fakt problem v tej manzelovej fragmentacii. My ideme k Texlovi 18.7 a uz sa tesim 🙂 moja, ty bud hlavne v klude, ak to nevyjde teraz, na druhy pokus uz urcite 😵

zuzzu11
30. čer 2013

@engele Uz zajtra budem vediet lebo pojdem k svojmu gynekologovi 😒 . Ja by som to chcela mat uz cim skor za sebou ☹ . Tak predpokladam ze mi to navrhne urovit uz tento tyzden.Mame este jedneho mrazacika 🙂 .

zuzzu11
30. čer 2013

@bambina75 Ja si myslim ze nekrvacam lebo placenta este vylucuje do krvi hcg hormon a telo si mysli ze je tehotne. No hematologiu mám urobenu, tam to mam ok a chodim na krv pravidelne sme sa dohodli s jednou pani doktrokou na posledy ze som mala hustejsiu krv ale ze to bolo este v ramci normy. Tak sa jej opytam ci na buduce to nie je lepsie riedit. Tu imunologiu nemam urobenu. To robia v Prahe ze? Ako sa tam mozem objednat nevies mi poradit? So stitnou zlazou nemam problemi a celiakiu nemam to ti myslim budu zistivat aj v Heliose. No hold tych 30% co zostava aj pri PGD je medzi nebom a zemou 😒 . Pri pgd je sanca na ucyhtenie 70%. A idete na konzultaciu aj do Repro fitu? No som straasne zvedava aky budes mat pocit z Texla 🙂 . Moj muz si ho oblubil uz po prvom krate a ani teraz nezanevrel na Helios ani na nich nic zle nemoze povedat 😉 .

jawuna
30. čer 2013

@zuzzu11 asi jak říkáš, PGD ovlivní hodně, ale asi to nikdy nebude 100%, asi to není jen tou genetikou embrya 😒 Nám dělali imunologii v Heliosu, ale bylo to na pojišťovnu, tak nevím, jestli jste to měli i vy ze Slovenska...
Určitě jsou i případy, kdy se na příčinu nepřijde vůbec 😖

raffaelo
30. čer 2013

Ahojky holky, jdu si jenom pro info, ve čtvrtek jedeme do Heliosu na spermiogram, a zatím mi pán do telefonu říkal, že tak za 10 dní tam pojedeme znovu za panem doktorem a ten nám řekne jak to dopadlo. Je to nutné tam jet znovu, nelze to říct třeba přes telefon? Moc děkuji.

zuzzu11
30. čer 2013

@jawuna Mne by to nevadilo keby som si to zaplatila sama ved vsetko sme si platili ako samoplatci. Ale urobia oni v Heliose take podrobne imunologicke vysetrenie ako v Prahe? Ja si myslim ze toto nam asi robili pred stimulaciou ked sa to teda bezne robi 🙂 .

jawuna
30. čer 2013

@zuzzu11 Já jsem jiné než heliosové vyšetření neměla 🙂 ale to ti asi řeknou oni, jestli je to potřeba dělat jinde...Zítra na tebe budu myslet, snad se to ještě zvrátí a mimčo se objeví...

jawuna
30. čer 2013

@raffaelo Určitě ti doporučuju si tam pro ty výsledky jet, měli jsme tak dokonalý výklad, že by to po telefonu určitě nešlo 😉

raffaelo
30. čer 2013

@jawuna děkuji 🙂 naštěstí to nemáme daleko. A je to normálka, že se na to týden čeká? Jiné maminky tu psaly, že byly výsledky ještě ten den 🙂

jawuna
30. čer 2013

@raffaelo No primář Texl nám říkal, že podle toho, jak dlouho se na to čeká, se dá poznat, jak dobře se to dělá :D něco v tom symslu...prý pokud se to má udělat tak jak má, tak nemůžeš mít výsledky ještě stejný den, nějak se to speciálně barví nebo co. My jsme měli ještě navíc test DNA spermií, ale to bylo všechno do těch 10 dní.

raffaelo
30. čer 2013

@jawuna ahaa, tak to my jdeme jenom na to klasické základní vyšetření, jak to bude vypadat 🙂

jawuna
30. čer 2013

@raffaelo No my jsme měli ten základní spermio úplně luxusní a tu DNA úplně špatně :(

bambina75
1. črc 2013

@zuzzu11 Zuzi velmi ti dnes drzim palce u lekara..ja som si reprodukcni imunologii dala urobit v Prahe, ale nie v Podoli, robila mi ju doktorka Malickova, ona berie aj slovenske pacientky. Tu je kontakt: http://ulbld.lf1.cuni.cz/ambulance-klinicke-a-r...
aj ja sa uz tesim do Heliosu, teraz v piatok sme boli v Reprofite a jasne ze nam navrhli najskor skusit soft a az potom, ked to nevyjde aj predimplantacnu diagnostiku. Inak mala som z nich dobry pocit. No ja nechcem nic skusat, takze ja som rozhodnuta uz teraz pre Helios 😉
@raffaelo @jawuna no veru, aj my sme mali krasny zakladny spermiogram a fragmentaci DNA zlu 😒

jarmisek
1. črc 2013

@jawuna
@raffaelo Jj,Jawu to vysvětlila asi uplne ukazkove-v prvním CARu jsme na spermijkach nemeli zadny problém-výsledky nam rekli hodinu po odberu!!!!A v Heliosu nam najednou zjistili,ze zas tak slavny ten nas spermiogram není...Tak to do sebe asi opravu něco ma...Radeji si pockat 😉 Mimochodem, navstevu Texla kvůli vysledkum bych si nenechala ujit, je milionovej a vem sebou i chlapa, muj z neho byl nadsenej, bude myslim pet chvalozpěvy jeste i u porodu 😀 😵 😵

raffaelo
1. črc 2013

@jawuna
@bambina75 holky a ta DNA se dělá pak dodatečně, předpokládám, že ji nedělají s tím základním spermiem, že?
@jarmisek já zatím nevím ke kterému dr. půjdeme, Jestli se automaticky chodí k tomu dr. Texlovi 🙂
Jinak můj muž měl první spermio takové, že měl množství 40 mil., pohyb 60%, ale skoro žádný progresívní pohyb, a taky morofologii 2% - což mi po študování přišel docela problém. A přitom paní řekla, že tam výrazný problém k přirozenému početí nevidí. Tak proto jdeme po 3 měsících znovu. Protože mi to vrtá hlavou. 😕

bambina75
1. črc 2013

@raffaelo ahoj, fragmentaci DNA spermii vam urobia spolu so zakladnym spermigramom, ak o to poziadate. Neviem, ci vam to v CZ preplaca poistovna, no my ako Slovaci sme si to museli sami zaplatit. Kazdopadne urcite si to dajte urobit, odporucam 😉 ak bude OK, aspon budete mat istotu..myslim, ze aj pre Texla a dalsi priebeh IVF je dolezite poznat, aku ma partner fragmentaci..

danaho
1. črc 2013

@zuzzu11 Ahoj Zuzanko,je mi líto že tu nečtu dobré zprávy. Třeba se ještě stane zázrak. Moc bych ti to přála. Revizi jsem podstoupla před rokem při spontáním potratu...co říct všechno se dá vydržet. Hlavně se k tomu nevracet a jít dál za svým vytouženým snem. Moc Ti přeju aby jsi tento zákrok podstupovat nemusela a vše bylo v pořádku 😵 Myslím na Tebe.

danaho
1. črc 2013

Holky jinak u nás trochu pozitivní zpráva. Přítel dneska poprvé po té operaci zlomené ruky řídil auto. Sice jen kousek,ale pokud bude trénovat tak by mohl na konci prázdnin zvládnout Brno. A pokud budu řízení trénovat já,tak mu s tou cestou třeba pomůžu.

raffaelo
1. črc 2013

@bambina75 dobře, tak já si to tam vyžádám navíc, pokud to tam nebude zahrnuté. Moc děkuji za radu 😉

jawuna
1. črc 2013

@raffaelo My jsme to platili extra, stálo to 2500, ale základní spermio dělají zadarmo

raffaelo
1. črc 2013

@jawuna myslíš to zjištění DNA, že stojí 2500 Kč?

zuzzu11
1. črc 2013

Tak holky moje uz som doma od doktora ☹ . Zazrak sa v nasom pripade nekonal 😢 . Gestacny vak je tam ma 19mm ale je uplne prazdny bez plodu. Tak uz mi brali dnes krv a zajtra si este dam dorovit predoperacne vysetrenia a v stredu rano ideme na to ☹ . Musime to ukoncit takto ☹ . Dakujem vam krasne vsetkym co ste nam drzali palce 🙂 . @bambina75 dakujem za link idem pozriet tu pani dr.na imunologiu. Urcite pis ako ste boli spokojni s sr.Texlom 😉 .ja sa dam do poriadku, oddychnem si trosku a potom pojdeme pre naseho snehulacika 🙂 .

jawuna
1. črc 2013

@raffaelo jj, nam to teda delali jeste s nejakyma dalsima dvema testama dohromady za necele 4 tis., ale samotne to vysetreni DNA stoji 2500

raffaelo
1. črc 2013

@jawuna děkuji, už jsem si to na jejich stránkách našla. Zeptám se jich na tu DNA, jestli ji nechat udělat hned, nebo počkat jak dopadne ten spermio.Ale zase si říkám, když už tak už..