Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danissa
13. led 2014

@terezi79 Moc gratuluji ke dvěma čárkám, krásný pocit, že 😵 😵 😵 ? Ať se vše i nadále vyvíjí, jak má. A čárka bude postupně tmavnout, trvá to několik dní, než se to pořádně vybarví 😉

Holky, nastávající maminky (a adminky), doufám, že vám nebude vadit, když toto napíšu - pokud pokukujete po kočárku, můžete mrknout tady na bazárek, pod mým nickem zde prodávám kočárek 😉 Tak jen tak, pro info.... 😉
Hezký večer

zirafka1988
13. led 2014

Milé dámy, hrozně ráda bych se přidala do této skupiny 🙂 jsem v tomto oboru nováček, tak bych od vás ráda nějaké postupy, rady, nározy apod. Helios jsemsi vybrala z toho důvodu, že Mudr. Hořínová, která zde ordinuje mi dělala někdy před 5 ti lety genetické testy a prokázala mi Marfanův syndrom. ráda bychse od vás dozvěděla, která máte s touto nemocí nebo nějakou podobnou zkušenosti, abyste mi napsali, jak na to dál ? jedinné co mi bylo řečeno, že doktoři dokážou vybrat zdravá embia, která nenesou genetickou vadu a vpravitje do mě? jaké testy tedy budu muset dostoupit, jak je toto všechno časově náročné, které pojiˇštovny přispívají, kolik to asi tak finančně vychází? to jsou takové hlavní otázky, které bych pro začátek měla. děkuji za vaše rady

pavli79
14. led 2014

@zirafka1988 Ahoj, vitej mezi nami 🙂 Netusim, co je Marfanuv syndrom... ale muzu potvrdit, ze ano, doktori umi vybrat zdrava embrya, která nenesou genetickou vadu, a pak je transferuji. Deje se tak na zaklade PGD, kdy zkoumaji ta embrya podrobne a hledaji ty geneticke vady. To co prezije PGD jsou naprosto zdrava embryjka pripravena k transferu. Na me tedka na Heliosu taky jedno takove ceka a pristi tyden uz bude snehulacek v teplicku u me 🙂

Casova narocnost: no nekdy v listopadu jsem zacala stimulovat (dostanes ruzne leky, injekce.. abys mela co nejvíce vajicek), na konci jsem byla na OPU (odber vajíček), manzel na odberech spermatu, pak se to oplodni a kultivuje (další tyden) a 5denni embrya se pak bud transferuji nebo kdo chce nebo potřebuje PGD, tak se to prodlouzi o 3 tydny, tolik trva to vysetreni. Me se to pak trefilo do svatku, takze proto jsem počkala s transferem az do ted, do dalšího cyklu, ale myslim ze se to da stihnout vse během 2 mesicu.
Financne: my si PGD platili dobrovolne (30.000), zadnou vadu nam nediagnostikovali, presto, před PGD byly 4 embrya v poradku, po vysetreni uz jen 1, tak jsem rada, ze jsme do toho sli, jinak bych zbytecne 3x potratila. Tobe, pokud mas takovy problém, to zrejme zaplati pojistovna.

Jinak, na strankach Heliosu je vse tohle dost dobře popsane, a co nebude, reknou Ti na konzultaci. Objednej se k primari Texlovi, je vyborny 😉

Tak hodne stesti, at se to Tobe i nam vsem povede!

zirafka1988
14. led 2014

@pavli79 Ahoj Pavli, děkuji moc za odpověď. Marfanův syndrom je vrozená vada srdce, ve zkratce, špatná domykavost chlopně, špatná průchodnost cév, žádná fyzická aktivita, žádný sport a nic takového, protože srdce nestíhá pumpovat krev, takže nic, při čem by se mi zbyteně hodně zvedl tlak- tak to jen tak naokraj 🙂 jelikož jsem až z Opavy, říkala jsem si, že bych vyhledala nějaké vhodné centrum v ostravě nebo olomouci, ale bohužel jsem žádné takové neneašla. a na Hleios tady slyším jen dobré reference.
jinak co se týče plánu, tak tento rok chceme dostavět domeček, ať nemám zbytečné stresy a příští rok na to vlítneme 🙂 tak jsem zvědavá.
no a mohu se tě ještě zeptat, zda nevíš, které pojišťovny to PGD proplácejí? vím, že asi všechny ne, nebo jo? to bych si misela ještě změnit pojišťovnu. tedka mám 213 RBP a nikdo mi nebyl schopný říci, zda tato pojišťovna ty vyšetření hradí či nikoliv.

moc děkuji 🙂 jsem ráda, že jsem našla spřízněnou duši 🙂

pavli79
14. led 2014

@zirafka1988 ne, všechny ne, precti si to primo na strankach Heliosu, které to jsou:
http://www.sanatoriumhelios.cz/metody-pgd-pgs
Ale pozor: pojistovna to hradi v pripade, ze k tomu je indikace, tzn. ze doktor rozhodne o tom, jestli je nutne delat PGD nebo ne. U nas to nutnost nebyla, proto jsem se o to tolik ve věci pojišťoven nezajímala...
V Ostrave ani v Olomouci zadne takove centrum asi nenajdes, jo jsou tam jiné centra, delaji to jinak, ale z toho co jsem se doslechla bych tam nesla ani za nic, radeji bych dojizdela sem.

zirafka1988
14. led 2014

@pavli79 přesně tak, raději budu dojíždět, navíc, já jezdím do brna ke svaté anně na kontroly právě se srdce, takže mi to dojíždění nevadí 🙂 a navíc ve velkém meziříčí bydlí moje teta tak si aspoň uděláme vždycky výlet 🙂
ještě jednou děkuji za rady 🙂

pavli79
15. led 2014

@terezi79 Teri tak jak pokracujete, vse ok?

terezi79
16. led 2014

@pavli79 Ahoj, pokracujeme skvele, hlasim HCG 320 🙂

terezi79
16. led 2014

@zirafka1988 Ahoj,my dojizdime do Heliosu z Ostravy, predtim jsme chodili do CARu v Ostrave,tak mam srovnani,tady v Berne maji pokrokovejsi metody a milionovy pristup,mrazi jen po jednom embryu, to v Ostrave mrazili nekolik najednou. Podstoupili jsme IVF na prelomu listopadu a prosince a zacatkem roku jsem byla na transferu vysetreneho embryya, ja mam pojistovnu 211 a hradila nam to. Moc drzim pesti, cerim, ze sis vybrala dobre, alespon co me se tyce, Helios je nejlepsi rozhodnuti,jake jsme udelali 😵 😵

terezi79
16. led 2014

@danissa dekuji,ano, pocit je to nadherny! 😵

terezi79
16. led 2014

@pavli79 Jinak k predchozimu dotazu muj recept je delat vse jako normalne-chodila jsem do prace a je teda pravda, ze manzel me docela zabavoval, aby me nesvadelo testikovani. Kazde odpoledne me nekam vzal-do kina, na veceri se znamymi nebo na nakupy, rychle mi to uteklo a byla jsem v takove pohodicce 😵 Budu Ti moc mackat palusky,at Ti to vyjde!

engele
16. led 2014

@terezi79 to je super zpráva, přeju ať HCG roste a roste!!!!

zirafka1988
16. led 2014

@terezi79 ahoj, děkuji za názor, jsem ráda, že jsi tam spokojená.
jinak co se týče pojišťivny, dneska jsem tam psala a říkali, že by bylo nejlepší kdybych měla VZP, která hradi všechno, veškeré vyšetření i IVF.
takže měním pojišťovnu 🙂

engele
17. led 2014

@zirafka1988 je fakt že nám hradila hodně, ale doplácí se na léky, pokud někomu nestačí počet ampulí co hradí pojišťovna, což nestačí skoro nikomu, myslím že hradí jen 15 ks nebo tak nějak, zbytek už si hradíš sama, včetně doplatků na léky potom na sliznici a udržení těhu.
Nehradí pak ICSI, nebo PICSI, na které se ale zase váže PGD takže ho mít musíš a zaplatit ho musíš taky.
Pak nehradí zamražení a uchovávání embryí.
Takže tak či tak počítej s doplatkem cca 30.000,- Kč.

terezi79
17. led 2014

@engele Děkuji 😵 😵

terezi79
19. led 2014

Haloo, holky, kde je kdo? 😵 😵

pavli79
19. led 2014

Halo halo, tak jeste par dnu a ve ctvrtek me ceka KET 🙂

pavli79
19. led 2014

@terezi79 Nazdarek, tehulo 🙂 Jak se mas?

terezi79
19. led 2014

@pavli79 To je bezva, ze uz mas KETik za par, to to uteklo, ze? 😵 😵 Ja se mam dobre, trosku uz zacinam citit unavu,ale beru to jako dobre znameni 😵

pavli79
20. led 2014

@terezi79 No jo, na jednu stranu uteklo, na druhou se to vlece, znas to, chvili to vnimam tak, podruhe jinak 🙂 Takze unava uz se dostavila? Jasne, urco to je dobre znameni. Drzim palce i tak!!
A ještě testuješ? A co nejaka kontrola, ted nekdy asi budes muset ficet k doktorovi, ne?

terezi79
20. led 2014

@pavli79 Pristi stredu jdu na ultrazvuk 😵 😵

terezi79
20. led 2014

@pavli79 a znam to, je fakt, ze do toho ultrazvuku se mi to take pekne potahne....rano jsem zkousela test, dalnice jsou jako vysite, takze snad zatim dobry

pavli79
21. led 2014

@terezi79 vypada to ze je to uplne dobry, tak jen tak dal! A nevis co je s Radkou? Uplne se odmlcela...potkaly jste se i na KET?

terezi79
22. led 2014

@pavli79 Ano, po KET jsme ještě byly v kontaktu, ale teď vůbec nevím, píšeme si v soukromé poště, také se mi nějakou dobu neozvala 😖 Naposled jsme si psaly, že nás obě bolí prsa, tak doufám, že jí to také dobře dopadlo 😵 😵

engele
22. led 2014

@terezi79 Teri kdy bude nějaká fotka ??

pavli79
22. led 2014

Ahoj holky, poradte, jak se zbavit nervozity pred KET? 🙂 Ceka me to zitra, takovou dobu se na to tesim a dneska se dostavil pocit jakesi nervozity, bojim se aby to vsechno klaplo... Mely jste to taky tak? 🙂

terezi79
22. led 2014

@pavli79 Takze tabulka cokolady a dve deci cerveneho a nervozita bude ta tam;)

terezi79
22. led 2014

@engele Tak ja specielne pro Tebe jeste zitra pocuram test a vyfotim Ti ho :D

engele
22. led 2014

@pavli79 hoď se do klidu a těš se že embryjko uvidíš !!! Mě to drželo nad vodou a moc jsem se těšila 🙂

pavli79
22. led 2014

@terezi79
@engele
Diiik, ctu to az ted, ale cervene bylo 🙂 A embryjko uvidim? To jsem nevedela! Takze diky holky, jdu na kute a zitra mi drzte palce prosim ;)
P.S. Teri, ja chci ten pocirany pruhovany papir videt tez 🙂)