Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

kejtblue
27. kvě 2014

Caute holky, jak se tady vsichni mate pri tomhle skoro letnim pocasi? Sice ted prsi od vcerejska, ale me to teplo dela strasne dobre 🙂
Holky co se teprve chystate na IVF nebo uz jste v prubehu, mate nejaky novinky?
@brunetka_a Jak se ti dari? Ja zacinam zitra pichat Dipherelin, tak sem trochu nervozni, jinak co se tyce Proveri, od ty doby co sem snizila davku na jednu tabletku pred spanim (misto dvou denne) tak si moje telo na t o zvyklo a ted sem v pohode.

brunetka_a
27. kvě 2014

@kejtblue díky za zeptání...mám se fajn. To jsem ráda, že už je ti dobře 😉 .... ty začínáš už zítra? já myslela, že jsme od sebe 1 den - já totiž začínám v pátek píchat. Neříkali ti v jakou dobu si to máš píchnout? ráno, večer nebo je to jedno? 🙂 já bych nejradši až tak kolem 17hod to je jistota, že mi to bude mít kdo píchnout 😀

jawuna
27. kvě 2014

@reenik já jsem VZP, takže to nevím :( nám dělali všechny vyšetření hned poprvé, když jsme tam byli

kejtblue
27. kvě 2014

brunetka_a Pardon, spletla sem to, pozitri zacinam, sem trubka :D
Rikali ze je to uplne jedno v jakou dobu, hlavne kdyz pak ten stejnej cas budu dodrzovat kazdej den. Takze u nas to bude nejak vecer, az pritel bude doma, aby mohl asistovat nebo uplne prevzit pokud to nedam sama :D

kejtblue
27. kvě 2014

@brunetka_a Pardon, spletla sem to, pozitri zacinam, sem trubka :D
Rikali ze je to uplne jedno v jakou dobu, hlavne kdyz pak ten stejnej cas budu dodrzovat kazdej den. Takze u nas to bude nejak vecer, az pritel bude doma, aby mohl asistovat nebo uplne prevzit pokud to nedam sama :D

jawuna
27. kvě 2014

Jéé, holky, tak se nám to tady zase pěkně stimulkuje a nemusí si tady jenom těhotné a porozené matky vykládat o počasí 😀 Moc držím palečky!!! Sleduju vás

terezi79
27. kvě 2014

@reenik Ja jsem u VZP nastesti...ale zkus si zavolat do Heliosu, tam Ti poradi.Vim, ze znama nejak resila prechod od nejake pojistovny k jine kvuli uhrade PGD

madlenka87
27. kvě 2014

@kejtblue Ahojík! Moc ti přeju, aby zbytek stimulky včetně injekcí proběhl už bez problémů, myslím na tebe! Už bych taky moc ráda do sebe něco píchala 😀 , ale my stále čekáme na tu genetiku a první konzultaci máme 10. června, takže si ještě musím počkat ☹
Holky, myslíte, že ten hormonální profil dělají v Heliosu nějak jinak a lépe než třeba na klasické gyndě? Jinými slovy, má smysl tam jezdit jen kvůli tomu, když to třeba nebudem mít spojené ještě s jiným vyšetřením? Díky!

terezi79
27. kvě 2014

@madlenka87 Ja jsem na hormonalni profil byla v Ostrave u me gynekolozky, urcite to pujde,zkus se domluvit v Heliosu;)

jawuna
27. kvě 2014

@madlenka87 Mně to tak zrovna vyšlo, ale když občas pročítám Texlovy odpovědi, tak píše, že hormonální profil se dá udělat kdekoliv, i u gynekologa. Ale nám brali krev jen jednou a z toho udělali všechny vyšetření, to vám budou taky dělat všechno

kejtblue
27. kvě 2014

@madlenka87 Dekuji za hezke prani, je mile ze na me myslis 🙂
Ja ti preju aby jste se co nejdriv dostali na spravnou cestu, a souhlasim s tim co rika @jawuna, v Heliosu nam nabrali krev jednou a z toho udelali vsechny testy. To ze na genetiku se pak cekalo dyl je vec dalsi, ale libilo se mi ze stacilo prijit jednou a bylo.

pavli79
28. kvě 2014

@reenik Ahoj, dlouho jsem tu nebyla, ale pokud uvazujes o prestupu k jiné pojistovne, tak ted je to tak, ze pokud prestoupis do konce cervna, stavas se pojistencem nove pojistovny az od ledna následujícího roku. Pokud to nestihnes do cervna, a prechazela bys třeba v rijnu, pak pojistencem nove pojistovny budes az od ledna toho prespristiho roku, takze sup sup, poradne si to rozmysli a kdyztak rychle do toho 🙂

reenik
28. kvě 2014

@pavli79 já vím no... právě už jsem skoro přesvědčená, že se přehlásím. Ještě se poptám v tom Heliosu, která pojišťovna tam vychází u nich nejlépe z hlediska těch vyšetření... ale asi opravdu přejdeme. díky za radu 🙂 je to fakt na prd, člověk se přehlásí a změna bude až za půl roku....

petule1983
28. kvě 2014

@reenik taky uvažuji o přestupu k jiné pojišťovně, ta u které jsem teď neproplácí PGD.. zatím teda máme na pojišťovně žádanku o proplacení, tak jsem zvědavá, jak se k tomu postaví.. pokud ne, tak asi přejdu jinam...

reenik
28. kvě 2014

@petule1983 aha a myslíš, že je nějaká šance, aby ti to proplatili, když to ta klinika nemá u nich nasmlouvané? Mně právě taky doktor naznačoval, že to PGD by pro mě bylo asi vhodné a RBP, u které jsme, to neproplácí ☹ Tak vážně nevím... ale asi ji opravdu změním,jen se tam chci poradit, jaká by byla asi nejlepší, jestli mi to budou schopni říct.....

petule1983
28. kvě 2014

@reenik no, já když jsem se byla na pojišťovně ptát osobně, tak mi řekli, že ne... ale třeba když zkusí podat žádost Helios, tak třeba to vyjde... prý údajně někomu proplatili polovinu z té mojí pojišťovny... ale každá to má jinak, některá to prostě striktně neproplácí...

reenik
28. kvě 2014

@petule1983 no necháme se překvapit...a můžu se zeptat, proč ti doporučili to PGD? já jsem zvědavá, co mi příští týden navrhnou.... po vyšetřeních chodím už téměř rok a zatím na nic moc nepřišli...

petule1983
28. kvě 2014

@reenik z manželovy strany je vysoce pravděpodobná genetická porucha embryí, tak proto.. no, my teď čekáme na vyjádření pojišťovny, tak jsem zvědavá 🙂

terezi79
28. kvě 2014

@reenik Ja myslim, ze se da zkusit induvidualne zazadat u pojistovny, ale neverila bych, ze to proplati..sla bych do toho prestupu asi radeji, ale zkusit zazadat muzes, jeste mas cas

brunetka_a
29. kvě 2014

@kejtblue tak co první injekce? jak jsi to zvládla? 🙂 😉

kejtblue
30. kvě 2014

@brunetka_a Tak vcera vecer to probehlo, a musim se priznat ze to neslo uplne po masle 😀 Chtela sem to udelat sama, i kdyz pritel pochopitelne asistoval, jenze ono to nejak neslo... Je az prekvapive jak je silnej pud sebezachovy, nedovoli cloveku jen tak lazo plazo do sebe bodnout. Pritel videl ze to nikam nevede, tak se nabidl ze to udela on, jenze to bylo jeste horsi...zdrhala sem pred nim po baraku jak decko 😀
Tak sem se nakonec odhodlala ze to proste zvladnu a basta, vzala sem si to a zacala..zarazilo me jak strasne tvrda je kuze, neslo ji jen tak prorazit. Kdyz to dela doktor tak to vypada jako po masle, ale ja musela fakt pritlacit abych prorazila kuzi 😀
A pak uz sranda..nebolelo to vubec, ani jak sla tekutina dovnitr, nic..nejhorsi byl ten zacatek no 🙂
Sem si jista ze ty nejses takova posera a budes to mit raz dva!
Jinak dalsi novinky: vcera sem zacala spinit, takze mesicky na ceste bud dneska nebo zitra, coz je tak o tyden driv nez se predpokladalo (brzo sem ovulovala tenhle cyklus - mesim si bazalni teplotu), takze je mozny ze se to cely posune a se vsim se zacne driv. Tim myslim ty druhy injekce (Merional) atd. Coz by mi vubec nevadilo, kdyz by to znamenalo ze pak i odber a transfer bude driv, stejne uz mam pocit ze se to tahne sto let a nemuzu se dockat 😀
Omlouvam se za dlouhatansky rozpis, ale chtela sem se s Vama holkama skutecne podelit o vsechno, a doufam ze vy mate taky nejaky novinky! A nebudu tady jedina ukecana ja 😎
@brunetka_a jak se citis ty, a kdy dneska zacinas s vcelickou?

brunetka_a
30. kvě 2014

@kejtblue teda to je story, ale hlavně že to dobře dopadlo 😀 já jsem větší posera, takže jsem to nachystala a nechala si to píchnout 😀 bylo to v pohodě, i když jsme napíchly asi zrovna žilku ... jinak myslíš že by ms přišla tak brzo? já myslela, že právě ta provera ji načasuje...tzn že dokud ji nevysadíš tak to nedostaneš...

terezi79
31. kvě 2014

teda holky, vy tady to pichani licite jako hororove sceny 😀 Ale ja to uplne chapu....prvni injekce byla take boj,ale ted uz bych mohla o pichani injekcii prednaset 😀

jawuna
31. kvě 2014

Jj, první je nejhorší, pak už je to brnkačka 😉

kejtblue
31. kvě 2014

@brunetka_a Jsem rada ze tvuj pichanec probehl min dramaticky nez ten muj 😀 Ale holky @terezi79 a @jawuna maji pravdu, ze napoprve uz je to nejhorsi, vcera vecer uz mi to slo mnohem lip, dokonce i bez modraku 😀
Co se tyce menzes, me prichazi driv kvuli tomu ze sem mela driv ovulaci. Takze ted uz druhej den spinim, ale zatim sem to nerozjelo tak sem do Heliosu na odber krve jeste nevolala. Dneska vecer beru posledni Proveru. Ta ma zajistit ze menzes prijde i pres Dipherelin kterej ho brzdi, tak doufam ze uz se to rozjede, at mam za sebou ty odbery a vim kdy muzu zacit stimulovat s tema dalsima injekcema!
Jak se jinak vsichni citite? Jeste nekdo nachcipanej z tech zmen pocasi?

jawuna
1. čer 2014

@kejtblue Teď už to uběhne ani nebudeš vědět jak...hrozně to poletí... a za chvilku budeš rodit 😉

kejtblue
1. čer 2014

@jawuna V to doufam! 🙂
Zitra nejspis pujdem do Heliosu na krev, vypada to ze mesicky se konecne rozhoupaly..
Je tady nejak ticho, jak se maji vsichni ostatni? Prece tu s @jawuna nejsme samy? 🙂

jawuna
1. čer 2014

@kejtblue to víš, je hezky, všichni jsou venku 🙂

madlenka87
1. čer 2014

@jawuna
@kejtblue Já teda bohužel venku nejsem, je krásně a já trčím doma v posteli ☹ Mám šílený kašel, zítra jdu k doktorce, ach jo...

kejtblue
1. čer 2014

@madlenka87 Doufam ze to neni nic vic nez nejaka viroza, co rychle prejde..Taky na me neco leze posledni tyden, ale zatim jenom kycham, a trochu me skrabe v krku.
IVF nam rozhodne nic nenarusi 🙂 😎