Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

petule1983
8. čer 2014

@brunetka_a já si taky myslím, že to nevadí.. já vždycky dostala ms v neděli, v pondělí na krev a protože si píchám ráno, tak jsem první merional píchla v úterý ráno.. hlavní jsou hodnoty z krve a pak se uvidí, jak rostou vajíčka a opu nemusí být třeba 14, ale 13 den... 🙂

kejtblue
8. čer 2014

@petule1983 Vitej zpatky! Jsem rada ze uz to mas za sebou 🙂 Gratuluju, 25 je super cislo, a doufam ze jich bude stejne tolik oplodnenych, at je z ceho vybirat 🙂
Kdyz rikas ze citis bricho a spodek, rekni mi to na rovinu, boli to moc nebo jen tak neprijemnej pocit?

petule1983
8. čer 2014

@kejtblue snad se budou hezký vyvájet, uvidíme v týdnu 🙂 . No, upřímně, moc příjemný to není... spodek už přestává a ten podbřišek bude trvat dýl.. vaječníky jsou zvětšený, takže v břiše tlačí na všechno ostatní.. každá tu bolest máme jinou, slečna co byla přede mnou, tak říkala, že ji jen tlačí podbřišek, jinak nic, druhé zase naopak dávali nějakou kapačku na bolest.. já jsem si doma dala brufen a ještě si večer určitě vezmu... jinak jsem vyfasovala injekce proti hyperstimuláku, budu si až do čtvtrka chodit do Heliosu, aby mi ji píchnuli.. minule jsem dostala jen na další den a teďka rovnou na čtyři 😀.
A jak se cítíš ty, pociťuješ na sobě nějakou změnu? 🙂

patricia00
8. čer 2014

Dobry den, rada by som sa opytala. Ja zacinam stimulovat na buduci tyzden, ale ja mam predpisany kratky protokol. Zacinam 1 DC s Diphereline a 2DC sa k tomu prida Merional. Rada by som sa opytala ci stimuluje s rovnakymi injekciami a ak ano aku davku mate predpisanu. Dakujem za odpoved.

brunetka_a
8. čer 2014

@kejtblue jj tak doufám, že mi krev dopadne dobře...toho odběru se vůbec neboj, fakt to nic neni...pro mě bylo nejhorší a nejbolestivější to že mi nemohli před narkózou napíchnout žílu, pak už uplně v pohodě 😉 potom jsem lehce krvácela, ale to se stává a bolesti byly mírné, jako slabá ms....
@petule1983 25 kousků, to je krása 🙂 závidím, já se modlím aspoň za 10 kusů 😨

kejtblue
8. čer 2014

@petule1983 Neni to zajimavy jak to kazdej ma uplne jinak? Mrzi me ze te to boli, a doufam ze to brzo prestane 😖 Jako bychom toho nemely dost ze? :D
A doufam ze to budu mit spis jako @brunetka_a, bolest jako u slabsi ms, to bych brala 🙂
Nevim proc mas tech injekci proti hyperstimulaku tentokrat vic, ale osobne ja bych byla radsi za vic. Citila bych se tak nejak bezpecneji.. Zitra dej urcite vedet jak se vajicka/ebryjka klubou 🙂
Ja se citim vice mene stejne jako na zacatku stimulaku, obcas trosku pocitim vajecniky, ale sotva znatelne..mozna jenom nekdy trosililinku pri curani.
@brunetka_a Drzim palce zitra, aby krev dopadla jak ma a dekuju za uteseni, ted uz mi ten odber neprijde tak strasidelnej 🙂

petule1983
9. čer 2014

@kejtblue to teda jo, každá to má fakt jinak... ono asi aji záleží, kolik vajíček ti odeberou.. Jinak mě je teďka už mnohem lépe, tak snad už to tak zůstane 🙂. Dneska naštěstí nemám nic moc v plánu, jen si zajedu do Heliosu pro včeličku...
Jinak co mi teda ještě říkali (a jistě řeknou i tobě), tak pokud se odebere víc než 20 vajíček, tak v tomto cyklu nedoporučují (ba dokonce neprovádí) transfer, aby si vaječníky odpočinuli a dělá se až v dalším cyklu.. v Heliosu jsou spíše pro ten nativní cyklus, tak nejspíše proto.. po transferu by se to břicho zase mohlo zhoršit..

petule1983
9. čer 2014

@patricia00 Dobrý den, s krátkým protokolem zkušenosti nemám, ale i při dlouhém jsem začala brát 16DC Proveru, Dipherelin jsem si zaačala píchat od 23DC a merional pak na začátku cyklu...

jawuna
9. čer 2014

@patricia00 Ahojky, já jsem to měla stejně jak ty a stimulovala jsem 225 jednotkama

jawuna
9. čer 2014

@petule1983 Moc držím palce, to je úrodička 😉

kejtblue
9. čer 2014

@petule1983 Tak ted si me uplne vydesila, ja se tak strasne tesim ze bude transfer jeste nez odjedeme na dovolenou, a cely sem to casove tak poskladala aby na vsechno bylo cas, a uz se tesim... Nevim jestli bych to rozdychala kdyby mi nechteli tenhle mesic transfer udelat. 😢 😢
Myslis ze kdybych mela pres 20, tak je ukecam?

petule1983
9. čer 2014

@jawuna díky moc, snad se kulíšci budou snažit 🙂
@kejtblue v těch papírech je napsaný, že se to doporučuje kvůli možnosti rozvoje OHSS, ale snad ti bránit nemůžou, pokud na tom budeš trvat.. my to naštěstí neřešíme, ale je mi jasný, že bych z toho jinak byla strašně zklamaná 😖
A kam se chystáte na dovču? Úplně Vám to závidím, my máme dovolenou na baráčku 😀

kejtblue
9. čer 2014

@petule1983 Jo, vy mate PGD, takze to u vas tak jako tak potrva ty 2-3 tydny. Tak aspon nemas duvod smutnet, protoze tohle je pro vas urcite lepsi!
Jedeme do Dubrovniku (ja jsem chorvatka na pul, tak jezdim domu kazdyho leto). A prave se tohodle bojim protoze kdyby mi to nechteli delat, a rekli prijdte si pristi cyklus, tak to ja budu v Dubrovniku, takze bych musela cekat 2 cykly :((

jawuna
9. čer 2014

@kejtblue Říkají, že je to lepší a máš větší šanci, když se nedělá transfer hned ale až v tom přirozeném cyklu. Prý máš po té stimulce nějaké rozhozené hormony a je menší šance, že se embryoušek uchytí. Ale záleží asi jakou máš stimulku a kolik vajušek

kejtblue
9. čer 2014

@jawuna Jak si to mela ty? Delali ti transfer ten samej cyklus? A kolik si mela vajicek?
Me to Dr. Texl na te prvni schuzce prezentoval jako samozrejmost ze 5 dni po odberu je transfer..tak nevim jak casto se setkava s tim ze se to musi odlozit na dalsi cyklus.

jawuna
9. čer 2014

@kejtblue My jsme měli PGD, takže jsme čekali na výsledky a transfer nebyl hned, vajíček jsem měla 11 i v prvním i v druhém cyklu. Uvidíš kolik bude vajíček a jak budeš reagovat na stimulku...já jsem se o tom bavila s embryoložkou už když jsem se stimulovala já, že kdybysme neměli PGD, tak bysme stejně mrazili a transferovali až za měsíc...Asi to nevysvětlím úplně správně, ale prý když se stimuluješ, tak se hormonálně rozhodíš a není to jakoby přirozený cyklus a může to trochu snížit šanci na těhu, protože asi ta sliznice není tak kvalitní, to nevím...no a tak je prý lepší všechno zamrazit a transferovat až za měsíc v přirozeném cyklu. Ale možná to neplatí u všech, to nevím. A ta hyperstimulace v tom určitě taky hraje nějakou roli. Určo se na všechno vyptej u toho pohovoru s embryoložkou, tam bude čas, abyste vybrali to nejlepší 😉

kejtblue
9. čer 2014

@jawuna Dekuju za info, kazda informace me ted zajima!
Urcite to s embryolozkou probereme, jenom me zajimaly priklady z praxe. Protoze Texl se ani slovem nezminil o dalsim cyklu kdyz sme to cely ze zacatku planovali. Jakoze, bylo mi jasny (z vlastniho pruzkumu co sem si udelala na netu uz davno) ze kdyz je riziko hyperstimulaku, nebo k nemu nedej Boze i dojde, ze transfer pak neni dobrej. Ale nikdo mi nerekl ze by se mel odkladat radove u kazdyho, protoze je pak vetsi sance. Doufam ze tomu tak neni, myslim s tou vetsi/mensi sanci. Doufam ze kdyz vajicek nemam moc, ze je to v pohode..
Ale tak tohle se asi dozvim az ve stredu kdy mam krome krve a utz, prave ten pohovor s embryolozkou.

jawuna
9. čer 2014

@kejtblue já jsem to kdysi někde četla možná i na jejich FB? už nevím... jakože by to měl být teď ten nejlepší postup IVF, který ti nejvíc zvýší šanci, ale to je asi i v kombinaci s PGD
No určo dělají pořád i čerstvý transfery, kámoška teď byla na normálním transferu po stimulce, ale ta měla teda jen 6 vajušek, tak to asi taky hraje roli. A u tebe to vypadá jak? Už ti počítali folíky?

kejtblue
9. čer 2014

@jawuna Tak zatim jsem mela jenom ten prvni odber a utz, a tam Texl rikal ze na jedne strane vidi 4 foliky, a na druhe je jich pry vic ale sou mensi..Tak nevim co to pro me znamena. Jestli ve stredu uz jich bude dvojnasob, nebo stejne ale budou vetsi?
Da se uz z tohodle prvniho utz odhadnout dalsi prubeh? Jaka je tvoje zkusenost s rostoucim poctem v prubehu stimulace?

jawuna
9. čer 2014

@kejtblue Ten začátek si úplně nepamatuju, ale pak u toho pohovoru s embryoložkou, to bylo někdy v půlce stimulky, to už pak plus mínus ty počty na konci seděly, to jich nepřibývá, jen rostou

kejtblue
9. čer 2014

@jawuna Tak fajn, ten pohovor stejne jako druhej odber a utz, mam jak sem rikala ve stredu..tak doufam ze to cislo bude v pohode a jak rikas, uz se moc nebude menit!
Jinak, co se tyce PGD, nam nabidnuto nebylo, a kdyz sem se ptala tak nam rekli ze to u nas neni nutny. Tak doufam ze to znamena ze bude mozny i cerstvy transfer? JInak bych pak musela cekat dva cykly...a z toho bych byla fakt smutna :(

petule1983
9. čer 2014

@kejtblue a ty v Chorvatsku máš ještě příbuzné nebo tam jezdíte jen tak na dovolenou?
Tak už jsem se vrátila z Heliosu a výsledky mě teda trochu zklamaly... nakonec bylo zralých vajíček 22 a oplodnilo se jen 10. Tak uvidíme, jak se budou kultivovat, ale růžově to teda nevidím ☹

jawuna
9. čer 2014

@petule1983 Já jsem na 11 začínala, hlavu vzhůru ;)

petule1983
9. čer 2014

@jawuna njn, když mě se minule z 12 vajíček oplodnilo 8 a jen jedno došlo do 6dne a ještě se nedalo vyšetřit.. takže nejspíše ani tentokrát to nebude žádná hitparáda 😒

jawuna
9. čer 2014

@petule1983 Každý cyklus je jiný, my jsme měli poprvé 2 na vyšetření a podruhé 5 😉 Takže držím palce!!!

petule1983
9. čer 2014

@jawuna a máte ještě aji nějaké mrazáčky z PGD?

kejtblue
9. čer 2014

@petule1983 Otec (chorvat) tam zije a mamka (ceska) tam chodi v lete pracovat, protoze tady si praci nenasla. Takze tam ted sou vlastne oba 🙂
Mozna se oplodnilo 10, ale vis ze je treba jenom jedno zdravy a dokonaly na mimco 🙂 Takze si s tim nelam hlavu, a ja sem si jista ze kultivaci projde vic nez jedno! 😎 Zitra tam znovu budes volat?

jawuna
9. čer 2014

@petule1983 jj, ještě dvě ségry 😵

petule1983
9. čer 2014

@kejtblue ty jo, tak to máte dobrý 🙂 A na jak dlouho tam jezdíte? To musí být príma mít možnost takové dovolené 😉
Volat budu až ve středu, 3.den kultivace. To už aji ty budeš mít další výsledky z utz.... 🙂

petule1983
9. čer 2014

@jawuna dobrý, tak kdy si pro ně půjdete? asi až malý trochu povyroste,ne? (máte Ondráška, nebo se pletu?) 🙂