Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jawuna
19. čer 2014

@kejtblue Na tu krev určitě nemusíš, vím, že spoustě holek, co měly pozitivní test řekli, že mají přijit až na ultrazvuk, takže určo můžete v klidu dovolenkovat.
Mně před transferem ještě ultrazvuk dělali, ptala jsem se i na sliznici, tak mi ji znova měřili a pokud nemáš problémy, tak nevím, proč by ti ten transfer neudělali...
A pak mi řekli, že první a druhý ultrazvuk u nich a pak můžu ke své gynekoložce. Alébrž ona je v Heliosu, tak jsem tam stejně chodila celé těhu 😉
No jinak ten můj KETík je strašně tajný 😀

artepka84
19. čer 2014

@kejtblue Jezis, ja mam s tema strikackama a michanim problem i takhle, no uvidime, nejsem moc šikovná na tohle...
Řekla bych, že praxe ruznych center se opravdu hodne lisi, ja byla treba na krvi 11 den a jelikoz to nebylo moc vysoky(HCG), tak pak jeste 14 a pak za tyden. Ale je to spis o Tve jistote, kdybych nesla, asi nevadí. Akorát je asi lepší zjistit, zda HCG stoupá, jak má, kvůli mimoděložnímu atd. Pak na UTZ se chodí většinou na srdíčko (tak 7 týden těhu počítáno od poslední menstruace). Já jsem třeba docela nervák, tak já bych se spíš asi bála takhle někam jet, přece jen ten první trimestr je citlivý, ale jsou zase lidi, kteří v poho chodí do práce, cestují a tak. Dost holek po IVF je ale od začátku na rizikovém s neschopenkou a to taky nevím, jak by to bylo s dovolenou...Nechci Tě nějak strašit, spíš se snažím pár věcí k zamyšlení, ale pokud se budeš cítit ok, asi Ti to i doktor posvětí a prostě bys přišla po návratu na UTZ. Tak snad jsem Ti to nějak nezamotala...

artepka84
19. čer 2014

@jawuna Budem držet palce na tu tajnost teda🙂
Muzu se jeste zeptat, ty jsi byla na ivf dvakrat, ze jo? Byl nejaky rozdil v davkach leku, poctem vajicek, embryii a tak pri vasem prvnim a druhem pokusu? Mozna jsi to tu uz psala, ale nejsem tu od zacatku diskuze, tak nevim...
Jinak jsem rada, ze jsi kejtblue povzbudila(díky za to), snad jsem ji ja chuderu nepostrasila, ale ja jsem trochu straspytel, tak jsem napsala za sebe.Preju ji moc, aby to vyresila spravne.

jawuna
19. čer 2014

@artepka84 No já teda nemám vlastní zkušenost, ale mám kolem sebe už poměrně hodně známých, které jsem do Heliosu posala a jsem tudíž tuze chytrá a zkušená a žena a vím skooooro všechno 😀 Nee, dělám si srandu, ale tu dávku Texl dává podle věku a hormonálního vyšetření a předpokládané reakce na stimulku. No a vysvětluje to tak (nám teda hodně kreslil), že máš každý měsíc nachystaný jako určitý počet vajíček co se dá nastimulovat a když máš normální cyklus, tak všechny zaniknou a zůstane jenom jedno (škrtal kolečka 😀 )...no a když je ta stimulace, tak se nastimulují i ty ostatní co tam jsou a normálně by zanikly. To mě třeba hrozně překvapilo a proto si to pamatuju, protože jsem si myslela, že si tím IVF jako vyčerpávám vajíčka z dalších cyklů 😒 No a když pak dělají ty kontrolní testy a bere se ti krev, tak podle těch hormonů poznají jak reaguješ a jestli ti mají nebo nemají přidat dávku. Takže on ví, kolik ti má dát a to, že se napálí nejvyšší dávka nefunguje, to jsem se ptala taky, protože mám nižší AMH.
Zkušenost z jiného centra nemám, ale už jsem slyšela z hodně stran, že Texl je na stimulace fakt borec 😉 a když jsem se ptala koordinátorek kdysi na něco, říkaly, že on ty výsledky pokaždé kontroluje a rozhoduje jak dál, i když nedělá ráno ultrazvuk. Dokonce prý i když je na dovolené tak mu ty výsledky telefonují 🙂
Takže toho bych se nebála...

jawuna
19. čer 2014

No nám doporučovali po transferu jet na dovolenou a nic neřešit...takže přístupů je asi hodně 😀

artepka84
19. čer 2014

@jawuna Já Texlovi taky moc věřím, i když člověk je z toho všeho počtvrtý už pěkně vystreslej, to si asi umíš představit🙂 A pro me je to ted hodne novy, protoze mne za moji celou karieru IVF pred Heliosem delali jedinej krevni odber a to pred zahajenim prvniho IVF🙂)) kolik jsi mela vajuch/embrousku, jestli se muzu zeptat?

jawuna
19. čer 2014

@artepka84 Při 1. IVF jsem měla celou dobu 225 jednotek, stimulovala jsem Menopurem, odběr byl 14. den, vajíček bylo 11, jedno embryo na PGD 5. den a jedno 6. den, obě geneticky špatné :(
2. IVF bylo taky furt s 225, akorát byl odběr 13. den, taky 11 vajíček a na PGD jsem měla 5. den 2 embrya a 6. den ještě 3...a 3 z nich byly ok a z prvního KET máme Ondráška 😵
No a dál se uvidí... 😉

jawuna
19. čer 2014

@artepka84 Njn, je to boj...já jsem byla v Heliosu sice na svém prvním (i druhém) IVF, ale předtím jsem byla 4x těhu kdy to nedopadlo...a hlavně jsem pořád poslouchala, že je chyba u mě, což Texl vyvrátil, našel příčinu, udělal IVF s PGD a bum...

artepka84
19. čer 2014

@jawuna To je skvely, ona vsechna ta vysetreni jsou fakt dulezita, ja jsem koukala, co vsecko v Heliosu vysetrovali...A tobe davali 225j kvuli veku, jestli se muzu drze zeptat? 😀 Mne je 30(moc mlada si nepripadam🙂)), jsem navic docela vaha(174/80) a mam mit 150j.

jawuna
19. čer 2014

@artepka84 No to já nevím kvůli čemu 🙂 Texl řekl, dál jsem neřešila

artepka84
19. čer 2014

@jawuna Hlavně, že to vyšlo a jeste mate tolik snehulacku a navic po pgd, to je super.

jawuna
19. čer 2014

@artepka84 Taky ti to vyjde, Texl je kouzelník ;) ale teda musím říct že i všichni kolem něj, mají tam skvělý profi tým

artepka84
19. čer 2014

@jawuna Jj, taky na mě udělali moc dobrý dojem-systém, pořádek, pečlivost. Ted jeste to stesti...

jawuna
19. čer 2014

@artepka84 Tak už si mu šla naproti...tak to přijde 😉

kejtblue
19. čer 2014

Holky @jawuna a @artepka84 Dekuji za rady! Jsem ted trochu klidnejsi 🙂 @artepka84 Neboj se, nevydesila si me, ja to prave zvazuju z obou stran...jestli je lepsi (kdyby teda k tehu doslo) tady zustat dyl jak bude treba, nebo to resit v Chorvatsku. Jsem na pul Chorvatka, a klidne si muzu zajit i tam na krev nebo utz, jenom ze mam v Helios duveru ze jsou nejlepsi, tak bych proto radsi kdyby vsechno dulezity probihalo skrne ne 🙂 Jo, asi sem zapomela podotknout ze ta dovolena je na tri tydny, takze ani ten utz by se tady nestihl na tech 7 tydnu.
Ja se jeste zeptam doktora pri transferu na tyhlety zalezitosti...Akorat me trochu stve ze transfer nejspis bude v sobotu, takze tam asi bude mit sluzbu jenom jeden doktor, tim padem se snizuje sance ze nam bublinku bude zavadet zrovna Texl. Odbery mi delal Sula..jenze ja radsi Texlouse 🙂
A nebo to taky cely resim zbytecne, nikdo nerekl ze to musi vyjit na poprve..jen sem se chtela pojistit.
@jawuna Ty tajemna zeno 😀
@artepka84 Spolehni se na Texlouse s tou simulkou! Podle toho co rikas si te jinde moc nemonitorovali, ale tady si te ohlidaji a dostanes presne kolik budes potrebovat, uvidis 🙂
A nemusis se bat ze bys me nejak lekala svym nazorem, ja se dokazu spolehlive videsit sama, nepotrebuju k tomu jiny 😀 I kdyz je pravda ze mi nepridalo kdyz mi ta embryolozka dneska rekla at pocitam s tim ze nejvetsi redukce je mezi 3. a 5. dnem kultivace.. 😖 A kdyz uz sme u toho, moje vedma pritel prisel z prace, a rekl rovnou ze on typuje 5. Ja se neodvazuju k tomu ani nic rict... 😀
Uz mas pichlej Dipherelin?

patricia00
19. čer 2014

@jawuna normalne som sa teraz dostala do stresu. Ja idem v sobotu na 3. kontrolu a potom na odber a podla doterajsich vysetreni to vyzera na 12 vajulek (uvidíme kolko sa zacne delit) a chceme ist rovnako na PGD. Ked si napisala, ze pri prvom pokuse ti nepreslo cez PGD ani jedno vajulko dost ma to vystresovalo.
Bol zisteny nejaky problem preco nevyslo PGD?

jawuna
19. čer 2014

@patricia00 Nééé, nestresuj se ☹ My jsme měli hodně špatnou DNA spermií, přes 50% špatných, takže se to tak i trošku čekalo... Každopádně proto se to PGD dělá, sice bys měla transfer a čekala 14 dní na výsledek a třeba bys i byla těhu, ale stejně by to nedopadlo. Já jsem to brala tak jak to bylo a mělo být...byla jsem předtím těhu 4x a nikdy to nedopadlo dobře, takže jsem byla připravená na vše, takže když nám řekli, že není ani jedno dobrý, vzali jsme to jako něco, s čím stejně nemůžeme nic dělat. Neříkám, že nás to nevzalo a že jsme zase nesbírali další síly...ale věřili jsme Texlovi, že se to může podařit a ono jo...rozhodně to stálo za to 😵

jawuna
19. čer 2014

@kejtblue 😉 😀 😎

jawuna
19. čer 2014

@kejtblue No ještě co se týká těch počtů, říkají, že na konci je tak v průměru 30% z oplozených vajíček

patricia00
19. čer 2014

@jawuna my mame 9% DNA spermii - co sa da, ale 100% spatnu morfologiu. Fischer hovoril, ze spatna morfologia pri dobrej DNA nema vplyv ale vies ako teraz ku koncu uz mi v hlave vyria rozne otazky a podozrenia.

madlenka87
19. čer 2014

@kejtblue Krásný počet, super! Ale hrozně jsi mě překvapila, že koordinátorka říkala, že jsou nejkritičtější ty následující dny, já jsem si právě myslela, že nejhorší je začátek 😒 V každém případě na tebe dál myslím a bublinkám posílám pozitivní energii 🙂 Já zítra ráno odjíždím pracovně na celý víkend pryč a nebudu u internetu, to jako nevím, jak přežiju, když v sobotu je den D! No budu moc držet palce a v neděli večer hltat informace 😀 Jinak já jsem dnes volala do Heliosu, konečně se mi podařilo zastihnou paní koordinátorku Vránovou, se kterou jsme měli domluvené, že zkusí zavolat do té dětské na genetiku... volali tam, ale prý nám dělají těch vyšetření hodně, o dost víc než se dělá párům běžně, takže prý to fakt trvá a musíme být trpěliví. Tak já jsem teda trpělivá 😀 Holky, zdar a sílu všem a krásný víkend! 😀

jawuna
19. čer 2014

@madlenka87 Ukazovala nám to i embryoložka na obrázcích při pohovoru, proto se prý dělá ta prodloužená kultivace, aby se vlastně samy vyselektovaly ty nejlepší embrya, protože se některé přestanou samy vyvíjet a největší rozdíl je právě mezi 3. a 5. dnem

jawuna
19. čer 2014

@patricia00 My jsme zas měli dobrou morfologii a špatnou DNA, ale když je špatná morfologie, tak se dělá ICSI a oni při tom hledají spermie, které mají tu morfologii správnou

kejtblue
19. čer 2014

@jawuna Ajo, ted si vzpominam ze to vlastne rikali, tak sem to vypocetla, u nas je 30% procent z 15 = 4.5 😀
Kez bychom byli v prumeru, 4 uplne zdravounky blastocysty, nebranila bych se 🙂
@madlenka87 Ja jsem taky nevedela ze tohle ma byt to nejkritictejsi obdobi, ale to co @jawuna rikala o tom ze prumer je takovej ze do finale se dostane 30% procent z puvodne oplodnenych, to si pamatuju z toho pohovoru s embryolozkou.
Ses moc hodna ze to se mnou takhle prozivas, pro me to strasne moc znamena! Je to tady pro me takova psychicka podpora a terapie duse zaroven 🙂 Rozhodne to sem v sobotu hned hodim jak si tam zavolam v tech 8h rano, a bude to tady cekat na tebe, doufam pozitivni zpravy..
Stejne tak doufam ze uz konecne pohnou s tou vasi genetikou! Ja vim ze toho maji hodne, ale i tak to hrozne natahujou, maji si pospisit 😀 Uz aby to bylo 🙂

madlenka87
19. čer 2014

@jawuna Je to asi úplně logický, když se nad tím hlouběji zamyslím 😀
@kejtblue No jo no, nedá se fakt nic dělat, po absolvování IVF ze mě bude asi ten nejvíc trpělivej člověk na světě 😀 s vámi všemi samozřejmě!

artepka84
19. čer 2014

@kejtblue Jj, Dipherelin úspěšně píchnutej🙂 Já do sebe píchnu cokoli, spíš mě stresuje to míchání a ta manipulace předtím. Tak jsem zvedava na me a Tveho pritele sobotni sazkarsky vysledky🙂

artepka84
19. čer 2014

Já jsem ještě někde četla, že po 3. dnu se zapojuje vlatsní genom a je to hlavne na spermii, do 3. dne pry embrya čerpají spíše z vajíčka. Takže záleží, u koho je hlavní problém, zda u muže či u ženy.

kejtblue
20. čer 2014

@madlenka87 Nedali vam aspon odhadem nejaky casovy limit (do kdy budou vysledky) kdyz si tam posledne volala?
@artepka84 Me s tim michanim atd. pomahal pritel, co takhle zaprahnout pritele/manzela taky? 😝
Taky sem zvedava jak to s tou nasi sazkarskou agenturou dopadne tady, snad nezkrachuje 😀
A s tim genomem mas urcite pravdu, ze se zapojuje po 3. dnu. Akorat sem neslysela ze by to od te chvile bylo spis zavysle na kvalite spermie..ale zni to zajimave! Jak se to bere kdyz je hlavni problem u obou? 😀

artepka84
20. čer 2014

@kejtblue Manzel nejdriv rikal, ze bude michat, ale ted jel na ctyri dny na teambuildingovou akci, tak to zbylo na me🙂 Uvidime zitra, drzim co jde...

kejtblue
20. čer 2014

@artepka84 Dekuju! 🙂 My se tady s pritelem bavime jak dva blazni ze: a copak ted bublinky delaji, asi se tam nudi v ty laborce...aspon kdyby mely neco na cteni 😀
Kdy jdes na prvni kontrol.krev a utz?