Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

artepka84
24. čer 2014

Holky, dekuju. Moc ráda bych si pořídila pejska, ale kvuli praci nemuzem,byl by to chudak:( S tim sportem budu muset po stimulce pohnout, taky jsem tema vsema hormonama hodne pribrala...

jawuna
24. čer 2014

@patricia00 Já jsem měla asi jen Ibalgin, ale postupně to přešlo, snad už je to lepší...

patricia00
24. čer 2014

@jawuna Vcera vecer to bolo najhorsie. Musela som si dat 2 x Ibalgin, ale dnes uz je to ovela lepsie.

kejtblue
24. čer 2014

@artepka84 Promin ze se ozyvam az ted, jsem nejaka nachlazena tak se snazim kuryrovat a moc sem nechodila na net.
Tak jak se ted citis ty, se citim casto i sama. Nektery dny jsou lepsi, a nekdy to na cloveka proste takhle spadne..ten pocit ze je vsechno marny a stejne nic nevyjde. Ja si to vysvetluju tak, ze sme neustalym bojem tak vycerpany, ze proste tak psychika obcas klekne, ale to nema nic spolecnyho s tim jaka budoucnost skutecne bude, jestli dobra nebo spatna, je to jen momentalni selhani moc zatizenyho mozku..aspon teda muj nazor.
Ja to resim tak ze se o tom s nekym bavim, a pak se mi trochu ulevi..nebo se ponorim do nejaky cinnosti ktera me uplne pohlti. Takze v podstate to co tady holky uz psaly, ruzny priklady..
Ale napadla me jeste jedna vec..mozna se nebude zamlouvat vsem, ale me to prijde jako dobrej napad a samotnou by me to strasne potesilo 🙂 Rozumime si tady, podporujeme se, a vime co kazda z nas proziva..Proc se nesejit osobne? Udelat z toho nejakou prijemnou tradici.. Vim ze ty nejses z Brna, tak bys treba nemohla tak casto, ale dejme tomu jednou za mesic nebo dva mesice, proste se sejit, udelat si hezky den, nejakej program nebo tak, pokecat.. Takovy setkani Heliosacek 😎 Co vy holky na to?
@madlenka87 Urcite mu tam neco najdou, a to ne jen jednoho plavce ale vic 😀 Musi a basta! Jak rikas 🙂
Co vysledky, uz je mate? Dneska je utery..jeste maji teoreticky cas, ale nemuseli by to kurnik nechavat na posledni den! Drzim palce at jsou do konce tydne!
@jawuna Mrkni se co sem psala artepka84 😉
@patricia00 Mela sem to hodne podobny jako ty..vzdycky odpoledne a vecer kdyz uz se to dole unavilo to bylo horsi, a i ten tlak pri curani..ale na druhou stranu to kazdym dnem bylo o trosku lepsi a lepsi. Ibuprofen sem si musela vzit jen jednou, a to prvni den. 5.den uz sem se citila skoro jako normalni clovek, a dneska, je to tyden co sem byla na punkci a uz sem uplne dobra. 🙂

jawuna
24. čer 2014
kejtblue
25. čer 2014

@jawuna No to co sem ji psala ohledne domlouvani nejakyho toho srazu nas Heliosacek 🙂

artepka84
25. čer 2014

@kejtblue Já jsem urcite pro, akorat teda pouze když budu v Brne, pač od nás je to světa kraj🙂 S tema naladama je to presne, jak pises, chvilku si rikam, bude to dobry a pak prijde takovej strach...neumim si zivot bez ditete vubec predstavit a adopce je pro nas zatim nejak neprijemna...kdybych stimulovala, poprvy, podruhy, jsem jeste v pohode, ale takhle uz se docela bojim o zdravi a taky to takhle nejde dal kazdy ctyri mesice s praci, stresem, penezma, vztahem...proste uz vic nez rok jsme v tomhle ivf kolotoci a ja citim, ze uz to dal nez ted pocvrty nemuzu a nechci:( no, nechci tady depkovat, holky, abyste se nenakazily...🙂

kejtblue
25. čer 2014

@artepka84 Jsem rada ze se ti muj navrh libi 🙂 Kdy vy vlastne prijizdite do Brna?
My jedeme za 9 dni na tu dovolenou, tak nevim jestli se to stihne predtim, ale kdyby ne, tak potom budu urcite moc rada! Co vy na to ostatni holky? @jawuna @petule1983 @madlenka87 @genio @brunetka_a
Kdyz uz bys to vickrat nezvladla tak je pak jasny ze to tentokrat musi vyjit, protoze proste jina moznost neni!
Ja sice bohaty zkusenosti moc nemam, ale co sem tady cetla a obecne slysela, tak kdo prijde do Heliosu, tomu se zadari! 🙂 Delaji tam zazraky, a jeden takovej malej ruzovej, 😲 mimi zazrak tam ceka i na tebe i na me! 🙂

artepka84
25. čer 2014

Kéž bys měla pravdu! Ja zatim nevim, jeste jsem nedostala ms, chceme tam byt tak od pulky stimulky. Nejak se to vlece, na ms to zatim nevypada...

artepka84
25. čer 2014

Kolikatyho ze se vracite?

kejtblue
25. čer 2014

@artepka84 Nejak 26 nebo 27.7..

genio
25. čer 2014

ha 3 dny tady nejsem a 3 nové stránky 😀 činíte se teda :-P

@kejtblue sraz by byl super, jen já to mám docela dost daleko, takže spíš víkendy nebo jak budu v Brně. Jinak zítra jedeme pro výsledky spermiogramu a měla bych dostat první dávku injekcí 🙂 takže jsem zvědavá co nám Texlík nového řekne 🙂

kejtblue
25. čer 2014

@genio Tak kdyz sem kazda napiseme kdy se nam to zhruba hodi, nejakej termin urcite dohodnem 🙂 Teda aspon doufam..mozna sem jedina ktera to proziva 😀
Hodne stesti zitra, at je spermiogram super a muzete zacit!

genio
25. čer 2014

@kejtblue jasne ze se domluvíme 😉 teda aspoň v to doufám 🙂 jsem moc ráda že Vás tady holky mám. Protože být na to sama tak nevím :-/

madlenka87
25. čer 2014

Holky, já osobně se teda na setkání asi zatím moc necítím ☹ Velice nerada bych se tím teda některé z vás dotkla, ale nějak na to asi nejsem připravená. Tím, jak v sobě pořád hodně řeším, jestli vůbec děláme dobře, když chceme do ivf jít a tak... Tak takováhle anonymní diskuze mi momentálně nesmírně vyhovuje 😉 Možná až budu jednou vědět, že mám v břiše mimi a vy taky, tak by se mi scházelo a povídalo mnohem líp 😀 Ale to jen a jen můj pohled, určitě pokud vy ostatní chcete a cítíte, že vám to pomůže, tak je to perfektní nápad a hurá do toho!
Jinak naše genetika stále nic, ale na jejich obhajobu musím říct, že jsem to špatně spočítala a ta maximální tří měsíční lhůta vyprší až příští pátek, nikoli tento.
@genio Zítra přeju s Texlem pohodové setkání, dobré výsledky testů a hurá do toho! Držím moc palce 🙂

genio
25. čer 2014

@madlenka87 ono někdy je dobré raději déle počkat ale mít kvalitní výsledky a ne jak někde to udělají šup šup ale pak to nestojí za nic :-/ no já si myslím, že nám to tak pěkně vyjde že se sejdeme už s mimčama v břichu všechny 😀

madlenka87
25. čer 2014

@genio To máš určitě pravdu. Já jak jsem z toho byla ze začátku nervní, že to dlouho trvá, tak teď už vůbec 😀 Prostě až to bude, tak to bude. Užívám si hezkého počasí, děkuji za každý příjemný den a těším se na lepší zítřky 🙂 Jo a na takto avizované setkání se už nesmírně těším! 😀

genio
26. čer 2014

@madlenka87 užíváš si krásné počasí? 😀 a kde prosím tě jsi? u nás je všechno jen ne krásné počasí ... na depky jak stvořené teda :-/ no taky se těším na takový srazík jak si budeme stěžovat jak nám je blbě 😀

kejtblue
26. čer 2014

@genio Moje rec! Bez tohodle fora by mi preskocilo..navic sem se tu dozvedela tolik uzitecnych informaci, ktery mi ulehcily celej prubeh IVF!
Az budes v Brne tak dej o sobe vedet! 🙂 Ted budeme na ty dovoleny do konce cervence, ale pak budu zase v Brne, a v podstate brzo po prijezdu by mel byt i ten KET. Takze to bude zajimavy obdobi, nemuzu se dockat!
Nevim kdy mate dneska tu schuzku s Texlousem, ale napis urcite jak ste dopadli!
@madlenka87 Vsak to je v pohode, kazda to mame jinak, to je normalni. Urcite sem pro setkani az uz budeme tehu, ale navic jsem pro i predtim! 🙂 Hlavnim duvodem je asi to, ze veskere moje kamaradky maji jine problemy nez ja..bud deti neresi vubec, a nebo uz maji a to po prvnim/druhym pokusu, hned nekolik za sebou.
Takze i kdyz je mam moc rada, a ony se me snazi podporovat ve vsem, o nasem IVF jich nevi moc, a ti co vedi tak pres vsechnu svoji snahu se proste ztotoznit nemuzou. Ja jim to nemam vubec za zle, kdyz si to clovek neprojde a neni v ty situaci, tak to proste nemuze pochopit, a tohle ja si uvedomuju, tudiz po nich nechci nemozne. Ale o to vic me to pak tahne sem, kde vim ze to chapete uplne vsechny! A tim padem mam chut tu sit podpory jakoby upevnovat a zprijemnovat. Nevim jestli to popisuju srozumitelne :D
S tou genetikou teda mate jeste tyden, jestli to chapu spravne, do toho nejpozdejsiho terminu? Doufam ze to ale prijde driv!

genio
26. čer 2014

@kejtblue no že by přeskočilo mě to by ještě šlo, ale manžel by asi ze mě zbláznil protože bych to nejspíš řešila s ním 😀 a to jsem úplně na začátku, ani nechci vidět jak budu stresovat až to bude v plném proudu 😀 no mám to až ve 4. teď ještě pěkně pracuji a v 1 budeme vyjíždět huraaa Brno 🙂 na jednu stranu se těším ale na druhou se bojím :-/

petule1983
26. čer 2014

ahojte holky ,stezi Vas docitam 🙂. Jinak mi teda vcera volali z genetiky,tak bohuzel ani jedno neni vhodne k transferu :(. Takze vyuzijeme ty nevysetreny, sice z toho mam strach, ale zkusit se ma vsechno,ze? Takze se domluvim v Heliosu a pokud to pekne vyjde, tak to asi zkusime jeste tenhle cyklus... takze asi tak u nas.. Jinak teda co se tyka toho setkani, ja jsem klidne pro, my uz se s @kejtblue videly,takze neni problem 🙂

artepka84
26. čer 2014

@petule1983 Ahoj Peti, to mě mrzí, ale i nevyšetřený mají určitě šanci. Ale myslím, že je dobře vedet, na čem člověk je, my nikdy pgd nemeli a zbytecne se trapili transfery. ..Kolik jich vlastně máte? Jestli se nepletu, tak něco z téhle a i z předchozí stimulace?

genio
26. čer 2014

@petule1983 hlavu vzhůru 😉 nevyšetření budou určitě šampióni a vše dopadne na výbornou, věřím to a držím palce

petule1983
26. čer 2014

@artepka84 mame dve,jedno z prvni a jedno z druhe stimulace..ptala jsem se prave geneticky, jestli, kdyz ty dve nejsou vhodny, tak jestli je velky predpoklad toho ze i tyto dve budou spatny, tak mi rekla,ze to ne, ze to proste jak u normalniho tehotenstvi to riziko, ze ty embrya nemaji genetickou pamet ci co,takze kazdy je proste individualni..tak uvidime..pristi tyden jdu na utz a podle toho se naplanuje transfer... Do dalsi stimulace jit nechci, doku nevycerpam vsechno 🙂. a jeste jsem si menila pojistovnu kvuli PGD,takze stejne budem cekat do noveho roku...

petule1983
26. čer 2014

@genio diky moc za povzbuzeni, snad aspon jeden bude statecne bojovat 🙂

artepka84
26. čer 2014

@petule1983 Skvely, dve je krasna sance, pokud jedno ma 60%. Tak taky drzim, co jde...

artepka84
26. čer 2014

@artepka84 Jo a das si je obe najendou, nebo po jednom?

petule1983
26. čer 2014

@artepka84 nene, po jednom, tak nejak si myslim, ze je to lepsi 🙂.

jawuna
26. čer 2014

@petule1983 Určitě je to lepší ;) škoda sněhuláčků, ale třeba se vyloučily ty špatný a zůstaly tem ty dobrý, moc držím palečky 😉

madlenka87
26. čer 2014

@petule1983 Je mi moc líto, že z vyšetřovaných se nezadařilo... Ale určitě děláte moc dobře, že chcete zkusit ty nevyšetřený, věřím, že to vyjde!

@kejtblue Přesně tak,mají ještě celý příští týden, aby byly výsledky ve stanoveném limitu 😉

Holky, já jsem si dneska volala do Heliosu na výsledky hormonálního profilu... Tak ten je v pořádku, ale mám zvýšenou koncentraci jakési látky s hrozným jménem, které jsem pochopitelně ihned zapomněla 😀 A znamená to s největší pravděpodobností, že jsem alergická na nějakou potravinu ☹ Což prý může způsobovat v těle opakující se záněty, o kterých třeba ani nemusím vědět, v každém případě by díky této obraně schopnosti mohlo moje tělo odmítat přijmout embryo ☹ Byla mi doporučena schůzka s Texlem, který mi poví všechny podrobnosti a dohodnem se na nějakém řešení. Tak příští pátek odpoledne. Říkám si, že třeba by fakt mohla být už i ta genetika a mohli bychom to probrat rovnou všechno. Doufám, že to nebude nic vážného a že nám to ještě víc nezkomplikuje naši cestu za vymodleným miminkem...