Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

dashi
14. črc 2014

@genio budu na tebe myslet, drž se 😉

artepka84
14. črc 2014

ahoj holky, tak se konecne hlasim z domova, odber uspesne za sebou, oplodnenych mame 12 vajicek. moc se o ne bojim, aby jich vydrzelo co nejvic, drzte prosim palecky. budeme mit pgd, pokud to pujde, tak treba se nakonec vsecky sejdem na transferu🙂))
to kejtblue: doufam, ze se pocasko lepsi, tady je krasne, tak snad i u vas, zavidim more, ten krasnej vzduch a vsecko, my se letos asi nedostanem, ale snad si to vynahradime necim jinym🙂
to genio: moc na tebe myslim, niceho se neboj, opu bylo fajn a narkoza jak krasnej sen

genio
14. črc 2014

@artepka84 jee tak to jsou krásné zprávy 🙂 držím palce ať se embryjka krásně vyvíjejí 🙂 a jak si se cítila další den po odběru? mohla jsi fungovat normálně? kdy budeš mít nové info? 🙂

artepka84
14. črc 2014

@genio v den odberu trosku brisko bolelo, ale pak uz jen sem tam, jinak opravdu v pohode. zítra zase voláme a pak hlavne uvidíme, jestli pujde pgd. na jednu stranu se bojim te manipulace s nimi pri pgd a pripadnych ubytku, ale n adruhou stranu je lepsi vedet, na cem clovek je. potrat uz jsem zazila a verim, ze pgd hodne pomuze k tomu vyradit spatna embryjka. tak na tebe zitra myslim a dej vedet, pokud budes u pc.

genio
14. črc 2014

@artepka84 to je fakt, taky se toho pdg obávám ale na jednu stranu to zas ušetří dalšího trápení, takže je potřeba to brát pozitivně, a neboj určitě vítězové projdou 😉 na pc budu zítra asi k večeru ale určitě dám vědět 🙂 já vás holky nemít tak se můj chlap zblázní 😀 protože stresuju hlavně tady a při něm už moc ne, což mu docela asi vyhovuje si myslím 😀

artepka84
14. črc 2014

@genio jo a jeste holky mely pravdu, ze pocet vajicek pred odberem je orientacni, takze pokud se ti, jak jsi psala, zatim cisla nezdaji nic moc, tak verim, ze budes zitra prijemne prekvapena

genio
14. črc 2014

@artepka84 faakt? protože prá jich tam moc nemám, fischer se naposledy tvářil tak tragicky že jsem se malem rozbrecela jako 😀

kejtblue
14. črc 2014

@artepka84 No to je dost! 😀 UZ sem o tebe mela starost! Nevim jestli sis vsimla, psala sem ti dokonce i osobni zpravu 🙂
Takze mas vsechno uz za sebou a ted uz te ceka jenom to pekny! 12 je super cislo, vubec to neni malo! My meli oplodnenich 15 a ted mame 3 mrazacky. Kdyz si tam zitra budes volat tak to bude jakej den kultivace embiku? Nejak sem nepochopila kdy si mela odber.. Kazdopadne drzim palce at pekne bojujou bublinky a pekne nam tu hned dej vedet, moc se tesime 🙂
Dovolenou si sice moc uzivame, ale poslednich par dni nam to ten dest trochu kazil, takze sme tu nejspis meli stejny pocasi jak ty v CR 🙂 Kdyz vsechno pujde jak ma, muzes se tesit ze na pristi dovolenou uz pojedete s mimiskem 😲
@genio Ten pocet je fakt jen orientacni..ja mela mit podle posledniho UTZ 15 max. 16 vajicek, a odebrali 19. Pamatuju si kdyz sme sli po odberu (jeste sem byla zmatena z narkozy 😀 ) nahoru za koordinatorkama, kdyz mi rekli kolik jich odebrali byla sem v soku, nechapala sem 🙂
Zitra se nam ozvy jak se citis, a jaka byla uroda. Drzim moc palce 😎

genio
14. črc 2014

@kejtblue no říkala jsem si že to bude v pohodě, ale čím víc se to blíží, tím víc jsem ve stresu 😀 od oběda je mi blbě, pořád běhám na wc, nemůžu jíst, nemůžu pracovat no děs...nechci vidět ten stres jak budu čekat jak se vyvíjí 😀 to bude už asi fakt po mě :-/ ale takové počasí jak v ČR tam určitě není... to mi věř 😀 tady je přímo příšerně

genio
14. črc 2014

@artepka84 tak tak, jak píše kejtblue - už žádné zanedbávání a pěkně podávat čerstvé info..jinak si to budem brát osobně :-P

kejtblue
14. črc 2014

@genio Taky sem stresovala, lhala bych kdybych rekla ze ne. Ale jenom den predtim, v den odberu kdyz uz jsem vedela ze bude po vsem sem byla uplne klidna. A taky se pak ukazalo ze nebylo proc nebyt, protoze to byla pohoda. Ver mi, jeste se zitra sama sobe zasmejes 😉 Nerikam ze to pak bylo prijemny tech par dnu po odberu, ale zadna hruza a nic za co by ten stres stal rozhodne... Vsak uvidis, vsechno bude v poradku 🙂

artepka84
14. črc 2014

To víte, že vás nezanedbávám🙂 Akorát toho po návratu z Brna, kde jsem nebyla u pc, bylo nejak moc, jeste peru několik praček a tak, znáte to...Zítra je třetí den, ráno volám, tak se samozrejme bojím. Človek u toho bání a čekání holt asi už nevyjde a pak si vždycky rekne, jak to bání před tím bylo zbytečný, že tohle je horší atd.🙂))

artepka84
14. črc 2014

@genio den pred jsem byla nervozni jak pred maturitou a v noci jsem naspala snad čtyři hodiny, ale pak se mi tak neskutečně ulevilo a vubec se mi z peknyho narkozovyho snu nechtelo budit do reality🙂

genio
14. črc 2014

@artepka84
@kejtblue ono je nejhorší že po tom odběru to vlastně už nejde jinak ovlivnit, a toho se trochu děsím, prostě příroda si to zařídí sama a my můžeme jen pozitivně myslet 🙂

artepka84
14. črc 2014

@genio mne se zas docela ulevilo, ze ted uz jsem udelala pro vajucha vse a chvilku si od nich odpocinu a bude to na nich🙂

genio
14. črc 2014

@artepka84 no to já se s tím nějak pořád nemůžu smířit no :-/ ale uvidíme po zítřku 🙂

kejtblue
14. črc 2014

@artepka84 Zitra po telefonatu hned napis dobry zpravy! Tesim se moc a verim ze to bude pekny cislo 🙂 Bani je normalni, a nejde to jen tak vypnout...to ja moc dobre vim!
Ale ja mam presto pocit ze budete nakonec mit dostatecny pocet bublinek i na PGD 😉
@genio Muzes to ovlivnit pozitivnim premyslenim. Mozna si reknes ze sem blazen, ale ja na svoje bublinky vzdycky mezi tema telefonatama (1.,3. a 5. den) myslela, a v duchu s nima mluvila aby bojovaly, ze se na ne tesim atd. Jestli to pomohlo nebo ne, to se nikdy nedovim..ale me to pomohlo se citit lip a ze jako budouci maminka pro ne delam co muzu 🙂

genio
14. črc 2014

@kejtblue určitě to pomůže, já si s něma povídám i teď 😀 ikdyž jsem možná blázen ale věřím na to 🙂 já fakt holky doufám že v srpnu budem všechny vyšilovat nad pozitivním těhu testem 🙂

kejtblue
14. črc 2014

@genio Bylo by to skvely! 🙂 😎 😲

jawuna
15. črc 2014

@genio myslím na tebe a držím palce!!!

dashi
15. črc 2014

@artepka84 jj, nejdřív se bojíš kolik budeš mít vajíček, kolik se jich oplodní, pak trneš jestli se zadařilo 😉 , když se objeví // tak se bojíš jestli bude srdíčko a pak se bojíš 9 měsíců.....no a pak celý život 🙂 😉 držím pěstičky ať je vše jak má 🙂

artepka84
15. črc 2014

@dashi Přesně, přesně!🙂

artepka84
15. črc 2014

Tak nové info, máme šest pekných embroušů, ostatní jsou šestibuněční, takže spíš ne, ale třeba to jeste nektery dozene. Doufala jsem tajne v osm, ale tak snad ted bude do 5. dne nejaky nedrasticky ubytek...

kejtblue
15. črc 2014

@dashi Trefne receno! 😀
@artepka84 Gratulace! Drzim palce at bojujou dal bublinky maly 🙂

artepka84
15. črc 2014

Holky, posílám vtip pro nás všechny, abychom se z toho bání a čekání nezbláznily🙂
Putují tři spermie k vajíčku. Najednou se jedna rozběhne, předeběhne ostatní a říká: "Děťátko bude rychlé!"
Druhá spermie ji doběhne, podrazí nohy jí i té třetí a říká: "Děťátko bude silné!"
Třetí spermie říká: "Kluci, stejně to nemá cenu, jsme v prezervativu."
První a druhá spermie se zastaví, zesmutní, otočí se a jdou zpátky. Třetí spermie chvíli počká a když jsou první dvě z dohledu, vyrazí k vajíčku a bručí si pod fousy: "Děťáko bude chytré!"

genio
15. črc 2014

@kejtblue
@jawuna
@artepka84 tak holky odběr úspěšně za mnou, šla jsem skoro poslední, takže pěkné nervy teda. Vyrostlo nám 13 vajuch, tak uvidíme kolik jich bylo zralých a podařilo se oplodnit, snad co nejvíc 🙂 jinak cítila jsem se ok, ale teď mě začlalo dočela dost bolet břicho, hlavně levý vaječník :-/

kejtblue
15. črc 2014

@genio Sikovna! Vidis jak si to dokazala krasne, a jeste peknej pocet vajicek 🙂 Ted chvilku odpocinek, a hlavne to vedomi ze nejhorsi mas za sebou a pred tebou je uz jenom to sladky utrpeni! 😎
Akorat ted trosku premyslim..nevim jestli uz blbnu a cely sem to zapomela (i kdyz to bylo nedavno) ale kdyz si te po odberu pozvali koordinatorky nahoru aby ti rekly kolik odebrali vajicek atd. To ti nerekli rovnou kolik z tech 13 mas zralych a rovnou se zeptali kolik jich chcete oplodnit?
Pokud ste to meli jinak, tak zacinam pochybovat ve vlastni rozum..protoze mam pocit ze uz nas to bylo takhle 😖

genio
15. črc 2014

@kejtblue no to jo, to mi řekli že mi odebrali 13 vajíček, a my že chceme všechny oplodnit, ale které jsou zralé, tak to se pozná až později jak to očistí z té vody (aspoň tak nám to říkala embryoložka a dneska koordinatorka potvrdila). oni při odběru hned zjistí akorát, které folíky byly prázdné a kde bylo vajíčko, ale zralost poznají až před samotným oplodněním...aspoŇ tak jsem to pochopila. zítra si mám volat kolik se jich podařilo odplodnit (nejraději bych volala hned 😀

genio
15. črc 2014

@kejtblue ale bylo nás tam dneska strašně hodně. řada byla i na "červený pokojíček" dole, a nás nahoře bylo 8...takže fakt frmol 😀

kejtblue
15. črc 2014

@genio Mas pravdu, tak to asi bylo i u nas..jen sem to nejspis zapomela. Nevim co se to se mnou deje, zas tak stara jeste nejsem 😀
Ja byla taky posledni na rade tehdy, vim jaky sou to nervy, ale nastesti to slo fakt rychle..
Vzala sis uz neco od bolesti? Me rikali at se nebojim si vzit ibuprofen apod, tak kdyby te ten vajecnik bolel moc, radsi si neco vem at se netrapis.
A zitra volani v 10h ze? Tohle uz si snad pamatuju dobre 😀