Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

genio
21. črc 2014

@ivetinka1 no brečet už moc nemám co, už jsem se s tím tak trochu smířila o víkendu... no hold někdy to nejde jak po másle 🙂 musím si vymyslet nějakou činnost kterou se zabavím a za nějaký čas to možná zkusíme znovu 🙂

genio
21. črc 2014

holky moc děkuji za podporu 🙂 Vážím si toho. Každopádně budu moc držet palce ať vám to dobře dopadne a jste tady za chvíli všechny těhule 🙂 a těhulím pohodové těhotenství a zdravá miminka :-*

jawuna
21. črc 2014

@genio to je mi líto, drž se :(

ivetinka1
21. črc 2014

@dashi Je to otrava, cpát do sebe hormony. Já po nich i pořádně přibrala. A hlavně je beru pořád. I teď musím brát duphaston na snížení rizika potratu. Ale když to pomůže, tak to ráda podstoupím.

dashi
21. črc 2014

@ivetinka1 jj, co by člověk pro mimčo nevydržel 😉

artepka84
21. črc 2014

@genio Cítím s tebou, já si zažila zklamání třikrát (tři stimulky), tak myslím, že vím, jak ti je. Jetsli si muzu dovolit radit, tak hlavně se nevzdávej, klidne si dovol chvíli smutnění a neposlouchej rady typu "nemysli na to" a "musis byt psychicky v pohode", protoze to říkají lidi, kteri o tom nic nevedi.

genio
21. črc 2014

@artepka84 jojo na tyto rady už mám alegrii, bohužel je slyším skoro pořád 😀 no vzdávat se určitě nebude, jen se trochu musím dát dokupy a snad to vyjde někdy příště 🙂 ale moc děkuji 🙂

dashi
21. črc 2014

@genio
@artepka84 jj, proto jsem začala chodit sem na diskuzi, jelikož jsem tu holky, které podstupují to samé a máme si o čem pokecat a hlavně se podržet 😉 jak v dobrém, tak ve zlém 😉 Proto já to ani rodičům neříkám, že se chystáme na 2.ivf, stačily mi reakce při 1 😠 .

dashi
21. črc 2014

@ivetinka1 , @artepka84 , @jawuna no, holky mě první návštěva v car čeká už příští týden v pátek 😉 tak snad to s novým car dotáhnem až dokonce 😉 teď jen najít kupu těch papíru z bývalého car 😝 Myslíte, že bych stihla stimulaci už v srpnu, když očekávám další MS v srpnu?

jawuna
21. črc 2014

@dashi Asi podle toho jaký máš protokol, krátký jsem začínala s mrchou, ale dlouhý se začíná v předchozím cyklu. Hlavně se to nesnaž uspěchat ;)

ivetinka1
21. črc 2014

@dashi souhlasím s @jawuna - uvidíš, co ti řeknou doktoři, hlavně to neuspěchej.

dashi
21. črc 2014

@jawuna
@ivetinka1 jasně, žádné unáhlené reakce 😉 nevím, jaký bude jestli krátký , nebo dlouhý...si holt počkám až s čím příde pan doktor 😉 No, do nového car vkládám větší naděje 😉 🙂

jawuna
21. črc 2014

@dashi Myslím, že je to na místě, my jsme ukázkový příklad...sice jsme předtím nikde jinde nebyli, ale až primář Texl to fakt začal řešit a vyřešil 🙂 předtím jsem poslouchala jenom to, že je problém ve mně, že těhu neudržím a že je to ve spermiích se zjistilo až v Heliosu

dashi
21. črc 2014

@jawuna no my právě žádný problémy nemáme, teda dle lékařů, ale kde je zakopanej pes taky neví 😒 v bývalým car jsem si připadala jako houska na krámě, nejdřív tě sjedou jak vypadáš (asi usuzujou tvou finanční situaci) a pak začíná tzv. zázrak. A člověk se pak zpětně nestačí divit nad metodama 😠 Nechci aby to vypadalo, že jsem zapšklá, ale s pár holkama jsme se tak nějak na tomto názoru shodli. Není car jako car ☹ No uvidíme, jí se dala hlavně hodně psychicky do pohody díky lázním 😎 🙂

ivetinka1
21. črc 2014

@dashi ,@jawuna primář Texl je myslím kapacita, mně radil jen na foru, ale jeho rady byly vždy podnětné. Hodně lidí za ním dojíždí i z ciziny.

Co klade všem na srdce je, že je vždy dobré transfer jen jednoho embrya. Záleží na kvalitě, ne na kvantitě.

dashi
21. črc 2014

@ivetinka1 no vidíš, a nám v car kladli důraz na to, že 2 emb. mají větší šanci na uchycení tj. aspoň jednoho a 😒 a když jsem šla po 2 letech na ket, vůbec mi neřekli, že mi můžou zavést jen jedno, že další zmrazí zpět 😠

jawuna
21. črc 2014

@dashi Tzv. zázrak je co? 😀
...no to asi budeš v Heliosu čučet na drát 😉 tak tfuj tfuj...aby to byla šťastná volba 😉

ivetinka1
21. črc 2014

@dashi nám to v Car taky říkali, transférovali nám 2 embrya a nechytlo se ani jedno ☹.
Ono záleží i na tom jací jsou embryologové, kolikabuněčné embryo transférují,....

dashi
21. črc 2014

@jawuna no uvidíme ostatně příští týden 😉 tzv. zázrak = léčba a jiné 😒 to je na delší povídání 😉

jawuna
21. črc 2014

@dashi :( no tak snad to bude v Heliosu lepší...my jsme měli 2x transfer jednoho vyšetřeného embryjka - hečující blastocysty a 2x to vyšlo. V obou případech mražáčci. Vzhledem k tomu, že to bylo moje 5. a teď 6. těhu, ale 1. a 2. úspěšné, tak jim strašně moc věřím a všude je doporučuju, protože tohle je fakt zázrak 😵

ivetinka1
22. črc 2014

@jawuna a jak dopadly ty čtyři předchozí těhu? To jsi o to přišla hned z kraje?

@dashi Ty pojedeš taky do Heliosu? Moc ti držím palce

dashi
22. črc 2014

@ivetinka1 jj 🙂 chodila jsem do car v ČB, ale je na čase udělat změnu 😉

ivetinka1
22. črc 2014

@dashi Věřím, že jsi se rozhodla správně. Helios je myslím dobrá volba. Alespoň podla fora a reakci Mudr. Texla to na mě tak působí. A hlavně bych řekla, že jsou hodně napřed oproti ostatním CAR 🙂

dashi
22. črc 2014

@ivetinka1 no vkládám do nich velké naděje 😉 , ne jsem realista po tom všem čím jsem si prošla 😉 Ale máš pravdu v tom, že dělají asi určitý věci jinak než v jiných car.

jawuna
22. črc 2014

@ivetinka1 Jj, vždycky docela brzo, nakonec se zjistilo, že to bylo asi špatnou genetikou toho embryjka, protože jsme měli špatnou genetiku spermií, nebo teda měly špatnou DNA. Takže se pak dělalo PICSI a PGD a poprvé jsme měli jenom geneticky špatné embryjka, to nebyl transfer, podruhé už byly 3 dobré a 2 špatné a z těch dobrých už čekám druhé mimčo 😵

ivetinka1
22. črc 2014

@jawuna Tak to byla dlouhá cesta za miminkama, ale vyplatilo se 🙂

jawuna
22. črc 2014

@ivetinka1 Top teda sakra dlouhá...už jsem ani nedoufala a dr. Texlovi budu nadosmrti vděčná 😵 ale stálo to za to, fakt že jo 😉

madlenka87
23. črc 2014

Holky, dlouho jsem tu nebyla... velmi mě zlobí internet 😠 Jsem ráda, že se k nám přidávají další bojovnice 🙂 @jawuna Nesmírně gratuluju k srdíčku! Moc a moc ti to přeju 🙂
@genio Ach jo, strašně mě mrzí, že vám to nevyšlo... úplně je mi z toho úzko ☹ Držím ti palečky, aby ses brzičko oklepala a našli jste sílu na další pokus! Objímám tě...

kejtblue
23. črc 2014

@genio Omlouvam se ze sem se tak dlouho neozvala! Balime se ted, tak je cirkus..Jedeme pozitri domu, takze v Brne budeme nejak brzo v sobotu.
Moc me mrzi ze Vam to tentokrat takhle nedopadlo, musi to byt pro tebe tezky.. ☹ Myslim si ale ze na podruhe uz to bude jinak, protoze uz se bude vedet co a jak..Mylim se nebo se snazi nejakyma testama dopatrat k tomu proc se to stalo aby to priste mohli upravit nejak? @jawuna Mam pravdu nebo placam?
Jak se drzis ted? Kdyby ses chtela se mnou kdykoliv setkat v Brne, kdyby ti tohle treba pomohlo tak muzeme nekam zajit na kafe 🙂
@artepka84 Promin ze odpovidam az ted! Dovolena nam tu pomalu ale jiste konci, a ja se snazim stihnout vsechno co jsem naplanovala (jsem odtud, takze to neni uplne klasicka dovolena, snazim se videt s rodinou a vsema kamaradama atd), a ted uz se zaciname i balit..je to vzdycky vyprava se zviratkama!
Po vysazeni Duphastonu jsem zacala 3.den spinit, a pak 4. den se zacala rozjizdet MS. Fisher mi rekl tehdy ze do 5 dnu od vysazeni by MS mela prijit, ale to je asi individualni. Jeste porad cekas az ti dorazi?
Jinak bych se s vama vsema pochopitelne rada videla jak se ted vratime, ale chapu ze ne vsichni to maji blizko..a tak si rikam ze podle toho jak kdo bude v Brne kvuli transferu/kontrole. Ty asi podle vysledku PGD ze? Bylo by moc fajn kdybychom meli transfer aspon priblizne ve stejnej den 🙂
@jawuna Obrovsky gratulace na srdicku, jses dukaz toho ze kdo bojuje tak vybojuje, a jak vam to ted krasne jde jedno za druhym! 😲 🙂
@madlenka87 Jak ses na tom ty, co delas tyhle dny?

jawuna
24. črc 2014

@madlenka87
@kejtblue Díky moc, holky 😵