Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jawuna
12. srp 2014

@petule1983 to určitě nééé, mně se ptali, jestli si pro recept dojdu nebo mi ho mají poslat poštou 😉

petule1983
12. srp 2014

@jawuna no, ale bylo to takove zvlastni, napred ze mi ho napise a pak prisel s tim, ze mam tedy prijit driv na krev... Tak uvidime 🙂

jawuna
12. srp 2014

@petule1983 Já jsem taky byla 10. den na krvi, to je v poho. Dřív to měli i v papírech, teď tam mají 12

madlenka87
12. srp 2014

@petule1983 @kejtblue Holky,a ony se berou nějaké další hormony zase ještě i po transferu? To jsem ani nevěděla... Vydžať, myslím na vás!

jawuna
12. srp 2014

@madlenka87 Jo, ale už se jenom zavádí nebo polykají, neboj 😉

madlenka87
12. srp 2014

@jawuna Mně ty injekce nijak zvlášť nevadí, bolela mě jen ta jedna. Vadí mi cpát si do těla chemii 😀 Ale tak důvěřuju jim, že to má význam!

jawuna
12. srp 2014

@madlenka87 to už je pak jen progesteron na podporu, to se bere až do 12. týdne

petule1983
13. srp 2014

@jawuna jeste jsem se chtela zeptat, na tu krev se asi musim objednavat, ze?

jawuna
13. srp 2014

@petule1983 No já jsem jenom volala koordinátorkám, že dojdu

artepka84
13. srp 2014

Ahoj holky, potrebovala jsem se do transferu odpojit z Konika, jak jsem psala. Vcera byl transfer, takze jsem zase zpet u vas🙂 Jinak jsem na vas samozrejme i tak nedokazala nemyslet, to se holt neda🙂 Docitam, jak jste na tom a mame to koukam skoro spolecne, tak se muzem podporovat, super...
Jinak ja taky blbe spala a jeste me pekne bolej zada, ach jo, homony asi...

madlenka87
13. srp 2014

@artepka84 Ahoj! Vítej zpět mezi námi! To je perfektní, holky, že to máte skoro nastejno, můžete se podporovat a sdílet pocity 🙂 I tobě moc držím palce, ať se mimíšek udrží!!!

artepka84
13. srp 2014

@madlenka87 Děkuju moc, Tobě bezproblémovou stimulku, musím říct, že jak to v Heliosu pořád vše kontrolují, tak tohle byla moje nejlepší pohodová stimulace...

madlenka87
13. srp 2014

@artepka84 Vážně? Tak to jsem moc ráda. Já jdu zítra na první krev, tak uvidíme, co mi řeknou a jak to bude vše pokračovat... Věřím, že dobře 🙂

kejtblue
14. srp 2014

@artepka84 Jak se citis dneska, nejaky novy "symptomy"? 🙂
@madlenka87 Jak dopadla krev a utz dneska?

madlenka87
14. srp 2014

@kejtblue Já byla jen na krvi... mám mršku první den. Je to teda tentokrát obzvlášť masakr 😀 Krev dobrý a zítra si mám začít píchat merional, či jak se to jmenuje 😀 Budu si píchat 112,5, měli jste to taky tak? Dost mě štve, že takhle drahými léky budu mrhat a každý den půlku ampule vyhazovat. Měla jsem trapný dotaz, jestli bych si jako tu půlku nemohla vždycky nechat na druhý den... tak nemohla 😀

kejtblue
14. srp 2014

@madlenka87 To v te ampulce co vyhodis neni lek, to je jen roztok, v podstate voda se soli a jeste s necim, takze lekama nemrhas 😉 Mela jsem to stejne, i tu davku. Uz jses v pulce cesty, drz se!

jawuna
14. srp 2014

@madlenka87 Já jsem měla 225, takže 3 ampulky, tohle jsem teda řešit nemusela 🙂 ale asi by se to zkazilo nebo by to nefungovalo, co?

madlenka87
14. srp 2014

@kejtblue Nene, půlku celého už smíchaného roztoku musím vyhodit. Mám 2 ampule po 75 ml na den a potřebuju 112,5 ml, což je jedna celá 75 ml + 1/2 ze 75 je 37,5. Takže je to dohromady 112, 5 ml. Roztok s tím nemá nic společného. Teda aspoň takhle mi to dneska koordinátorka vysvětlovala a vzhledem k tomu, že to matematicky vychází??? Tak jsem to snad pochopila dobře? 😒
@jawuna Ono není nikde napsané, že se mi to třeba po další kontrole nezvedne, ale zatím Texl říkal, že by mi to mohlo stačit. A ano, zřejmě by se to zkazilo, 24 hodin je prý hodně.

kejtblue
14. srp 2014

@madlenka87 Promin, jsem trubka...mela jsem to uplne stejne jako ty, ale uz sem zapomela ze se s tim roztokem odstrikne pryc i ucinna latka 😀 Vubec si me nevsimej 😎

madlenka87
14. srp 2014

@kejtblue V pohodě! Uklidnila jsi mě 😀 Byly 3 možnosti. 1. dneska jsem to nepochopila a tudíž panika, nevím, jak si píchat 😀 2. nepochopila jsi to ty a celou dobu sis píchala moc 😀 3. jen jsi se spletla 😀 Ta třetí je ze všech nejlepší a fakt jsi mě uklidnila 🙂

madlenka87
14. srp 2014

@kejtblue A propo... jak se cítí těhule? 😀

petule1983
14. srp 2014

@madlenka87 ja mela ze zacatku 150j a pak mi to snizovali na tech 112,5j

madlenka87
14. srp 2014

@petule1983 Tak já prostě jenom nechápu, proč, když je těch 112,5 celkem obvyklá dávka to nemůžou laskavě vyrábět v nějakých i menších dávkách, abychom tím tak nemrhaly, kór když je to tak drahé... 😠

kejtblue
14. srp 2014

@madlenka87 Ja se bojim timhle smerem uvazovat..vis jak, nechci nic zakriknout ani se zklamat.
Ale jestli ses ptala jak se citim ja 😝 tak dobre, v podstate necitim skoro nic jinak..obcasny pms pocit v podbrisku, a sem tam boleni hlavi, jinak nic. Podle me je oboji nasledek Duphastonu, ale kdo vi..
Jak se citis ty? Uz je z tebe odbornik pres davani injekci? 🙂

petule1983
14. srp 2014

@madlenka87 jo, to chapu.. Kdyz tu pulku odstrikavas jen tak, je to docela naprd.. A na dalsi kontrolu jdes kdy?

artepka84
14. srp 2014

@kejtblue Dík za optání, cítím se fajn až na ty záda, to je asi z Utrouše se mi zdá, někde jsem četla, že ty bolesti v kříži se progesteronem zhoršujou. Nejlepší je ležet a chodit, ale sezení nic moc teda, tak se snažím procházky a čtu si...dneska jsem měla zase nějaký divoký sny o embryích, tak je videt, ze i kdyz se snažím si to nepřipouštět, podvědomí pracuje...A jak ty, co nového?

madlenka87
14. srp 2014

@kejtblue Jasně, chápu. Spíš jsem se snažila trošku odlehčit situaci, ale je jasný, že je to náročný období... Já jsem odbornice už na jedničku s hvězdičkou, můžu jít s fleku opíchat celou nemocnici 😀
@petule1983 V úterý nebo ve středu. Ještě se dozvím... Záleží, kdy tam bude Dr. Štěpánek na manžovo předoperační vyšetření (abychom mohli jet společně v jeden den).
Holky, dělali vám ultrazvuk už hned ten 4./5. den cyklu nebo zas jen krev?

petule1983
15. srp 2014

@madlenka87 ja jsem byla pak na kontrole 5.den cyklu a delali i utz, aby bylo aspon trochu videt, jak folikuly rostou..

kejtblue
15. srp 2014

@artepka84 Ja mam problemy se zadama celej zivot, takze tu bolest uz ani nevnimam..pokud nejaka je, tak si to ani neuvedomim. Ale porad mam krece v podbrisku. Do dneska byly jen takovy jemny, vubec bolestivy, ale ted v noci a dneska cely rano je pocituju uz silneji, jako silnejsi PMS krece. Tak mam strach, doufam ze to neznamena ze mrcha prijde 😢
@jawuna Mela si u nekteryho ze svych transferu taky takovy krece ze sis myslela ze to kazdou chvili dostanes?
@madlenka87 Kazdy nasledujici vysetreni behem stimulace uz vzdycky budes mit oboji, i utz i krev 😉 Musej se ujistit ze jim to ladi dohromady 🙂
Nejaky jiny pocity po Merionalu nebo vsechno v pohode?

genio
15. srp 2014

Ahoj holky 🙂 vidím že pěkně pokračujete 🙂 moc držím palce ať vše vyjde na 1* !!! já jsem se už trochu srovnala, včera jsme byli u Texle rozhodnout se co dál, tak říkal že výsledky mám dobré, že to prostě mohla být náhoda, že po 2.IVF už bychom mohli být chytřejší. tak uvidíme, Prozatím na ten druhý pokus moc nejsem přesvědčená, říkal že už v říjnu ale nevím nevím...