Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

bibianca
23. zář 2014

@madlenka87 Jjo a ke vsemu se ten cas nekonecne vlece...

artepka84
23. zář 2014

@madlenka87 U me tam 14 DC videl Sula folikul, pichli mi hned Pregnyl a 19DC transfer...ja uz tomu nerozumim, jak to teda je...Koho jsi mela na utz ty? A folik jsi mela?

ewicka
23. zář 2014

Ahoj holky, já vás tady každý den čtu a všechno info úplně hltám. Minulý týden jsme byli s manželem poprvé u Texla a teď čekám na menstruaci, abych mohla začít brát Proveru. Takhle jsem se na tu tetu z Červené Lhoty ještě nikdy netěšila. Zatím mi brali krev jen jednou a ultrazvuk vůbec, tak doufám, že si to pohlídají a pořádně mě proklepnou. Holky a dávali vám v průběhu kortikoidy? Mám ještě roztroušenou sklerozu, tak jestli mi je nedají, tak si je nasadim sama. Dali vám medrol nebo prednison?

madlenka87
23. zář 2014

@artepka84 Byl tam Fisher a nic neříkal, tak nevím. Ale když mi nic nepíchali, tak jsem folikul asi neměla.

madlenka87
23. zář 2014

@ewicka Ahoj, vítám tě mezi námi snaživými 😀 Kortikoidy se nirmálně nedávají. Já je měla jako prevenci hyperstimuláku. Měla jsem ten Medrol.

ewicka
23. zář 2014

@madlenka87 Díky za info 🙂 Tak si je nasadím sama po konzultaci s neuroložkou. Bude to hormonální nářez, tak nechci nic riskovat.

jawuna
23. zář 2014

@madlenka87 já jsem si to furt prohlížela tady, vždycky, když jsem volala, tak jsem si to kontrolovala 😀 http://www.sanatoriumhelios.cz/kultivace

jawuna
23. zář 2014

@artepka84 Když máš folikul, píchnou injekci, když ne, tak ne. Já jsem jednou měla a jednou ne. Ale na výsledek to vliv nemá 🙂

jawuna
23. zář 2014

@ewicka Ahojky, taky tě vítám...ty brďo, roztroušení skleróza je asi mazec, co? Já teda o ní nic moc nevím, takže jsem spíš zvědavá, jestli to neva. Můžeš bez problémů do IVF a stimulky?
Takové léky by ti asi neměl nasazovat gynekolog, ne?

ewicka
23. zář 2014

@jawuna No, je to mazec. Musela jsem čekat rok než budu mít RS stabilizovanou a teprve teď jí mám, tak můžu jít na IVF. Mám prý počítat s tím, že se dost zdravotně zhorším, ale věřím, že jen dočasně. Doufám. Ale miminko mi za to stojí. K těm kortikoidům - vím, že některý CARy je nasazují preventivně všem snažilkám, ale Texl o nich nemluvil. Jinak je může napsat kdokoli, nejsou to léky vyloženě jen na RS (na ty si píchám jiný). To je taky v háji. Píchám si injekce na RS, budu si píchat na IVF. Furt jen píchám, abych měla miminko a ani si u toho neužiju 😀

jawuna
23. zář 2014

@ewicka Ale jo, až ho budeš mít, tak na všechno nepříjemný zapomeneš, vím o čem mluvím 😉 Texl vám nekreslil obrázek o transplantaci ledviny? 😀 Ještě to mám někde schované...jeho teorie o tom, proč nedává preventivně léky, co nejsou potřeba...

ewicka
23. zář 2014

@jawuna Ne, to nám nekreslil 🙂 Ale jinak mi přišel fajn. Vysvětloval a vysvětloval až nám šla hlava kolem. Tak já ve čtvrtek zavolám do Bohunic na neuro, kolik si toho medrolu mám začít brát. A díky za info!!

jawuna
23. zář 2014

@ewicka To si pamatuju jak teď, dva obrázky, jeden si teda už přesně nepamatuju, ale byl to takový panduláček a kreslil jak se ovlivňujou všechny hormony a proč je důležité to všechno kontrolovat. V tom jsem se trošku ztratila, i když v tu chvíli jsem jakž takž chápala...ale my tomu rozumět naštěstí nemusíme 😀
No a právě pak jsem se ho ptala na Prednison, co dávají jinde a nějak jsme zabrousili i do dárcovství a tak, no a kreslil právě ledvinu a jak moc se musí shodovat dárce a příjemce ledviny a když se neshodují skoro na 100%, jaká se dává vysoká dávka léků, aby to mohlo klapnout. No a pak kreslil embryo, že to je vždycky aspoň z 50% cizorodý matroš a stejně ho to tělo přijme. I když je to 100% cizí, když je od dárce a dárkyně, tak ho tělo stejně přijme a funguje to celé na úplně jiném imunologickém principu. A ty dávky, co se dávají, jsou prej stejně strašně malinké...no a teď jsem se do toho nějak zamotala. Prostě Prednison nedává, pokud nemá někdo vyloženě indikaci

bibianca
23. zář 2014

@jawuna Jejda tys to tak krasne napsala. Tak jen doufam ze stejne tak jako vam to vysvetli nam. Mne totiz v Bohunicich napsali duphaston na udrzeni ktery mam okamzite uzivat jak zjistim ze jsrm v tom. O tom bych mu asi taky mela rict. Jo a taky se lecim na neurologii v Bohunicich
@ewicka kvuli pourazovym migrenam. Chodim k dr. Kodesove ale jak jsem ji rekla ze chci byt tehotna tak mi prestala psat leky. Udajne to neprospiva a vlastne mi doporucila ze vubec nic nemam uzivat v tehu jen paralen a vlastne k ni nemusim ani chodit kdyz nesmim vubec nic. Tak tednevim jestli i o tomto rict texlovi? Kdyz tu ctu ze muze byt nejaky hyperstimulak...

artepka84
23. zář 2014

@jawuna Tak snad je to jedno s tím Pregnylem, no...Já měla jen pocit,ze ten prvni cyklus po stimulaci byl divny, mela jsem i nizsi sliznici nez normalne...Ty jsi mela ten pvni ket taky hned ten nasledujici cyklus po tom stimulacnim?
Ale ted jsem asi taky nejak rozhozena, pac dnes 31 DC a MS se zatim nerozjela. Mam obavy, aby to nebylo stresem a vycerpanim(hodne jsem po tom neuspechu bulela a taky prodelala virozu) a pokud neco neni uplne ok, tak abych si zbytecne v nadchazejicm cyklu nevyplytvala embryjko, coz ale asi nikdo nepozna...chjo, uz mi z toho holky hrabe, jsou to porad strachy, jestli pockat, nebo do toho jit..

ewicka
23. zář 2014

@bibianca , @jawuna jo jo, ještě že tahle diskuze existuje, protože co nepochopím u dr, tak tady jo 🙂 Na migrény beru triptany a ty se v těhu nesmí vůbec. Prý se budou muset v těhotenství vydržet 😒 Taky nechci zbytečně nic brát navíc a pokud se vše povede, tak nechci brát vůbec nic. Ale v průběhu stimulace budu muset. Holky, moc vám díky. Moc jste mi pomohly. A už mě začíná pobolívat v podbřišku, tak snad už to konečně dostanu.

jawuna
24. zář 2014

@artepka84 Poprvé ne, to nebyly embryjka po PGD k transferu, takže nebyl KET vůbec. Ale podruhé jo.
Pokud máš nějaké pochybnosti, tak tomu ten měsíc dej, nic se nestane a aspoň si nebudeš nic zpětně vyčítat a přemýšlet nad tím. Podle mě je to taky hodně o klidu a pohodě. Sice to asi neovlivní výsledek, ale když se budeš cítit dobře a věřit tomu, určitě to bude lepší 😉

jawuna
24. zář 2014

@ewicka No...je paradoxní, jak se začneš těšit na něco, co tě po dlouhé roky uvádělo jen do depky 🙂

bibianca
24. zář 2014

@jawuna
@artepka84 Holky, já se dneska ráno radovala, že už přišla jahoda, ale stále nic 😒 Je to jen sražená krev. Co když to budu mít tak pořád a vlastně prošvihnu hormonální profil 3-5 DC?? Achjo, snad se rozjede, mrcha...

madlenka87
24. zář 2014

@jawuna To je super, ty obrázky! A to jsem si myslela, jak mám ty jejich stránky prošmejděné a na tohle jsem vůbec nedošla 🙂
@ewicka Je mi líto, že se musíš prát s takovou diagnózou... a ty kortikoidy snášíš dobře? Já jsem si to píchala pár dní a bylo to to nejhorší z celé mojí stimulace a odběrů ☹ Bolel mě šíleně žaludek, že jsem se i bolestí budila a z těch injekcí mě tak bolela noha, že jsem se belhala jak lazar 😀 U mojí babičky měli dr. taky podezření na roztroušenou sklerózu, tak brala kortikoidy a snášela to taky hodně blbě. Tak teda pevně doufám,že jsi na tom líp... Uvidíš, až bude miminko, budeš jako rybička, myslím, že to dá člověku obrovskou sílu!

madlenka87
24. zář 2014

@artepka84 Však ještě uvidíš, jak se budeš cítit, jaká bude sliznice a tak. Času zatím dost 😉 Jó psychika je mocná čarodějka, dává nám pořádně zabrat... Já zas třeba vím, že mě by žádné odkládání nepomohlo, tím víc bych na to byla upjatá a nervózní, takže radši rychle do toho 😀 Ale tohle máme každá úplně jinak!

madlenka87
24. zář 2014

@bibianca Já jsem se na tohle ptala Texla... Mám to tak, že třeba prvně 2 dny jen lehce špiním a pak až červená mrška... Tak říkal, že špinění maximálně 3 dny a pak přijít čtvrtý den na krev, ať to vypadá jakkoli 😉

bibianca
24. zář 2014

@madlenka87 aha, tak teď nevím... co s tím... špiním od pondělí to jsem začala lehce a ted to zesiluje, ale zatím to jen špiní... mám si tam dnes pro jistotu zavolat??

madlenka87
24. zář 2014

@bibianca Tak radši zavolej. Ty koordinátorky jsou moc milé, určitě ti poradí, co a jak. A jak to míváš obvykle? Je to jako normální, že takhle dlouho špiníš a pak je normální MS? Jako zas jestli si myslíš, že ta opravdová MS přijde, tak bych vydržela. Ale za konzultaci nic nedáš 😉

ewicka
24. zář 2014

@madlenka87 s tím špiněním to mám taky tak a přesně - taky se bojím, abych něco neprošvihla. Kortikoidy mi zas tak neva. Beru je jen, když se něco děje. A ani po nich netloustnu, jak jiní. Spíš naopak. Je to svinstvo, ale dokážou pomoc.
@bibianca a ty už čekáš na tu druhou menstruaci? Už jsi brala Proveru?

bibianca
24. zář 2014

@madlenka87 Jjo, asi už půl roku to mám tak divně, že až 5 dnů před ms špiním a pak se rozjede. Teď ta první po revizi byla taky tak. Ale brnknu si tam o polední pauze
@ewicka No čekám na 2. porevizní MS, ale v Heliosu jsme byli na první konzultaci uprostřed cyklu, takže jakoby čekám na tu 1., chápeš? Takže ted po výsledcích toho hormonálního profilu nám řekne co a jak dál navrhne řešení...

bibianca
24. zář 2014

Ahoj holky, už je to tu zase. Nedávno jsem řešila, jak to udělám v práci propustky, dovolená, neschopenka x IVF a teď? Už zase mě v práci stresují a deprimují, že bych se jim tu na to vykašlala hned teď. Kolegyně mi pořád předhazuje holčinu, která se má po MD vrátit a šéf mi dnes řekl, abych jednou neplakala a když tak že už bude pozdě. No, je to normální?? Jak si to mám vyložit? Jako včera jsem měla dojem, že jsou rádi, že jsem tu a dnes zase tohle. Já fakt nevím, co si o tom myslet 😒

ewicka
24. zář 2014

@bibianca Kašli na ně a těš se na miminko. Já to mám v práci podobný, ale můj cíl je jasnej. A volala jsi do Heliosu skrz tu MS?

bibianca
24. zář 2014

@ewicka Jjo, volala mám přijít 3-5 DC normálního krvácení. Takže mám ještě vydržet. 😒

bibianca
25. zář 2014

Holky, tak jsem se jahody už asi dočkala. Kolem poledne si tam zavolám a objednám se na hormonální profil a na konzultaci k Dr. Texlovi. Jsem zvědavá jestli nám už na něco došli nebo dojdou.. Už se moooc těším, co nám poví.. 🙂