Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jawuna
11. říj 2014

@artepka84 Už to prostě musíš prolomit 😉 Budu na tebe moc myslet a držet palce!!!

artepka84
11. říj 2014

@jawuna @madlenka87 Holky děkuju, jste zlaty...

madlenka87
12. říj 2014

@artepka84 Na zítra tfuj tfuj, ať je to všechno v pohodičče a cvrčkovi se u tebe líbí a drží se jak klíště 😀

genio
12. říj 2014

@artepka84 zítra na tebe budu moc myslet 🙂 tfuj tfuj tfuj!!! hodně štěstí 🙂 a vykročit pravou a pozitivně myslet 😉

babulkaba
13. říj 2014

@artepka84 Držím moc palce!!!

bbibianca
13. říj 2014

@artepka84 Ahoj, taky se připojuji. Hodně štěstíčka. Nás zítra čeká konzultace výsledků u Dr. Texla. Jsem zvědavá, jak jsme dopadli a co nám navrhne.

madlenka87
13. říj 2014

@babulkaba Ahojík! A jak jsi na tom ty? Kdy jdeš na utz?

madlenka87
13. říj 2014

@bbibianca Paráda! Tak se pak ozvi, co vás čeká a nemine 😀 Určitě to teď pofrčí, uvidíš 😉

artepka84
14. říj 2014

Ahoh holky, konecne jsem tu zas u vas. Mooooooooc dekuju za veskerou podporu! Transfer probehl bez problemu a ted uz holt jedine to stesticko, kdyby konecne sedlo i na vola🙂

jawuna
14. říj 2014

@artepka84 To je nějaké stručnééé 😉 Člověk tady celý den čeká na zprávy...
Moooooooc mačkám a držím palečky 🙂

madlenka87
14. říj 2014

@artepka84 Ahoj matko pluku! Jojo, teď už zas jen to čekání 😒 Moc přeju, ať ti to utíká pokud možno rychle a hlavně ať je to tam!!! 😉 Můžu se ještě prosím tě zeptat, říkali ti teď nebo minule nějaký info o režimu po tom transferu? Mě docela překvapilo, že mi nikdo neřekl vůbec nic. Akorát někde v těch jejich pokynech jsem si přečetla, že nemám chodit do sauny a bazénu. Tak jsem z toho nějak vydedukovala, že můžu dělat asi cokoli? Ale třeba cvičit, kolo a tak? Vlastně ani neříkali, že bych třeba neměla nic těžkého zvedat, což je asi jasný, ale tak stejně...

jawuna
14. říj 2014

@madlenka87 Můžeš dělat co chceš 🙂

artepka84
14. říj 2014

@madlenka87 Díky, díky. Neříkali, akorát minule Dr. Texl poznamenal: "Tak a ted 15 minut a pak si muzete delat, co chcete." Věřím tomu, že to tak je. Samozrejme nedelala bych nic extremniho, ale to, na co je clovek bezne zvyklej. Saunu bych urcite nedavala, ale tam uz jsem stejne nebyla roky🙂 Bazen asi kvuli infekci, ale ja teda nikdy z bazenu zadnou nemela...ale s tim Utrosem by to asi taky nebylo dobry...
Jinak jsem tentokrat pred transferem Utros polkla, jak mi rekla koordinatorka (poprve v zivote, predtim jsem vzdycky pred transferem zavadela brzo rano) a motala se mi asi po dvou hodinach siska jak pri opici🙂)

@jawuna Jj, je to rychlovka, tak ani clovek nema co psat. Transfer utece rychle, horsi je to po nem🙂)) Dekuju za mackani vsech palcku, urco prcek v brisku macka taky🙂 A jak je jinak, uz mas poradny brisko?

madlenka87
14. říj 2014

@jawuna Výborný 😀 Mně prostě jen přišlo divný, že si tolik holek bere neschopenky a doslova leží s nohama nahoře a mají špatné svědomí, že 4. den vyluxovaly 😀 Já jsem luxovala asi 2 hodiny po transferu 😀 a jsem docela činná, tak se prostě raději ujišťuju, že to tím nekazím. Ještě, že tě tu máme, ty nám vždycky hbitě poradíš 🙂 Díky ti!

madlenka87
14. říj 2014

@artepka84 Tak fajn, jsem ráda a už nebudu mít černé myšlenky 😉 Kdo tam byl z Dr.?

madlenka87
14. říj 2014

@bbibianca Co jste se dozvěděli na dnešní konzultaci? Jaký bude postup?

artepka84
14. říj 2014

@madlenka87 Já myslím, že už z toho spoustě holek hrabe. Já taky dřív promýšlela, jestli jsem moc nevěšela prádlo a kdejaký blbiny a ted jsem na to změnila názor. Ono taky v některých carech nepřiznají ne/kvalitu svých embryií a blbnou lidem hlavu radama o ležení. Toť můj názor🙂 Na transferu jsem měla opět Dr. Texla, minule tam byl společně s Dr. Fišerem. Uz jsi objednana na utz pred ketem?

madlenka87
14. říj 2014

@artepka84 Jojo jsem, příští týden v pátek 😉

artepka84
14. říj 2014

@madlenka87 Ty jo, to uteče jak voda🙂 Jdes 14 DC? Ja jsem uvazovala, kdyz mam ty delsi cykly, jestli by to nestacilo i pozdeji...

artepka84
14. říj 2014

@madlenka87 Jo a zakazuju ti se trapit tim, ze jsi neco mohla pokazit🙂 Proste to nebylo to pravy embo a ceka tam na tebe ted.

jawuna
14. říj 2014

@artepka84 Já mám pupek pořád 🙂 Už jsem 20. týden, takže už je to dost znát 😎 Prcek v bříšku vám mačká všem pořád, držíme spolu

jawuna
14. říj 2014

@artepka84 @madlenka87 Já jsem se 2. den ráno po transferu protáhla a hrozně jsem se lekla, že jsem něco udělala blbě, ale pak jsem si uvědomila, kolikrát jsem byla předtím těhotná a kdy jsem to zjistila a co všechno jsem dělala... A po druhém KETu jsem pořád malého tahala na rukách a zvedala ho, takže buďte v klidu, to nemá na výsledek vliv 😉

bbibianca
14. říj 2014

@madlenka87 ahoj, nevim mam smisene pocity. Vysledky u me jsou na jednicku u manzela neco nizsi ale ten duvod neuspechu je minimalni. Doporuceno ivf + pgd s dlouhym protokolem. Vyfasovala jsem recept na proveru a injekce ted nevim jak se to jmenuje ale nejake defe cosi. No a podle kalendare by to melo vyjit jeste letos myslim odbdr vajicek asi na prvni polovinu prosince. TKze tehotna budu nejdriv v lednu. No asi se z toho zblaznim. Mela jsem puvodne v planu ze pujdu marodit co nejdriv, ale asi to zak hned nepujde. Jen doufam ze me v praci do vanoc nevyforuji a vydrzim tam a po vanocich. Nevim. Vlastne mam jen 3 dny dovolene a jeste ani nevim kolikrat tam budu muset jet. No, kdyztakpujdu marodit ihned jak budu bez dovolene. Jinak jsem docela rada. Ikdyz kdyz nam to zacal vysvetlovat tak jsem si rikala a chceme to? Me myslenky se hrozne branily, takk to jeste pristi mesic zkusime pred stimulaci sami. Teda doufam ze by se nic nestalo kdybych 14DC otehotnela a 16DC zacala stimulovat. Uz se tesim na vanoce. Cestou jsme se stavili v ikea a olympii koupila jsem si vyzdobu domu a v tescome vykrajovatka na cukrovi. Tesim se az budu pect a zdobit.

bbibianca
14. říj 2014

@madlenka87 jo a nic jsme neplatili. Dr. Se nam o cene nezminil a ja byla vyhukana tak jsem se ani neptala. Koordinatorka jen rekla ze asi priste nebo kdy nevim budeme za ty injekce platit nejakych 5.500,- Dostali jsme cenik kde je u vetsiny psano hrazeno ZP. Jinak nam budou dellat PpCSi nebo zo druhe nevim. Vyberou nejsikovnejsi spermijku a striknou ji do vajicka.

artepka84
15. říj 2014

@bbibianca Jj, ty injekce stojí nějak takto, ale urcite neni hrazene ICSI/PICSI a další věci, takže celkem je třeba určitě minimálně s dvaceti tisíci počítat...S tou prací tě úplně chápu, já už o tom tady psala. Nevím samozrejme, jakou máš přesně v práci situaci,ale já bych asi šla na neschopenku, protože omlouvat se kazde tri dny, ze jdu k doktorovi a pak minimalne dva dny po odberu vajicek atd. mi přijde horší...

bbibianca
15. říj 2014

@artepka84 Moc moc děkuji za reakci. No, s tou neschopenkou to nějak zvažuji, ale nevím jak to udělat protože zatím ani nevím jak to bude probíhat. Tys měla dlouhý nebo krátký protokol? Při tom dlouhém se píchá od 16 DC a pak ještě v tom dalším cyklu, kdy je odběr těch vajíček. Vím, že se chodí na UTZ a krev během stimulace, ale nějak nevím jestli se chodí když je dlouhý protokol už od toho 16 DC nebo potom až od nového a to 1DC. Chápeš? Asi jsem to napsala dost chaoticky 🙂 Ty seš nebo jsi byla na neschopence od kdy? No, já práci náročnou moc nemám ne fyzicky, ale na psychiku je to dost na hlavu a hlavně i pracovní kolektiv stojí za prd. Tak bych šla ráda na neschopenku, ale nechci nic uspěchat zbytečně. Co když to nevyjde atd..Chci to prostě nechat do doby dokud to nebude nutné..

artepka84
15. říj 2014

@bbibianca Nemáš vůbec zač. Já měla ted dlouhý protokol, od toho 16 DC pícháš injekce jakoby na hormonální útlum a potom ty stimulační až od menstruace. Kontroly jsou až v té stimulační fázi cca každé tři dny krev a ultrazvuk. Jelikož to máme do Brna hodně daleko, byla jsem ted na neschopence, kazdy pokus pro me je dva dny na ultrazvuk a dva dny na transfer pokud nechci vstavat ve tri rano a stresovat se, ze bud nepojede D1, nebo bude mit vlak zpozdeni atd. Protože máme hodně mrazáčku a chci chodit kazdy mesic na ket, neslo by to s prací(kam jsem navic taky dojizdela cca ctyri hodky denne), takze jsem ted zustala doma. Myslim, ze bys mohla mit neschopenku cca dva tydny, pokud by to v praci byl problem, nektere holky si ji nechavaji napsat i od obvodaka, abys tam nemela do prace razitko ivf (predpokladam, ze to v praci nevi).

bbibianca
15. říj 2014

@artepka84 No, podle MS bych měla začít stimulovat na přelomu listopad/prosinec. A neschopenku bych si vzala určitě od obvodáka. Nikdo to v práci neví, ale myslím si, že to všichni tuší. 😒

Nějak nerozumím tomu ket, to je kdy?? já myslela, že od 1DC začíná jakoby stimulka OPU je cca 12 DC a pak při PGD je v dalším cyklu transfer. U nás by to vycházelo tedy asi na polovinu ledna. Vysvětloval nám to včera, ale příliš rychle navíc se mi hlavou honilo x myšlenek a vůbec nic si z toho nepamatuju. 😒

A kdy se to všechno vlastně platí?? až po akci nebo jak tam začnu jezdit na ty kontroly?? Dnes ráno jsem byla úplně happy, ale teď to na mě zase dolehlo. Ten smutek atd.. všechno se mi zdá zase daleko... Přitom jsem si říkala, že už je skoro konec října a listopad snad nějak přežiju. Jo, a měly ty injekce při dlouhém protokolu na tebe nějaké vedlejší účinky?? Nejraději bych šla marodit již od zítřka :( Tady ty deprese nesnáším... 😒

artepka84
15. říj 2014

@bbibianca Chápu te,taky s psychikou stridave bojuju. Ket je kryoembryotransfer, tedy transfer zmrazeneho embrya, pokud mas pgd, tak ani cerstvy transfer nemuzes mit a je v nasledujicim cyklu, jakmile jsou vysledky pgd. S tou stimulkou to pises dobre, je od 1/2 DC a cca kolem 12-14 DC je OPU. Predem se neplati. Snad jsem to vsecko napsala dobre, kdyztak me holky zkuseny kolegynky opravi🙂

bbibianca
15. říj 2014

@artepka84 Dnes jsem si celý den četla o tom dlouhém protokolu. Původně jsem myslela, že je úspěšnější, tak jsem byla ráda, ale dnes jsem si přečetla, že to není pravda 😒 Chjo. Kdy plánuješ testovat?? nebo budeš čekat až na odběry??