Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

babulkaba
3. lis 2014

@bbibianca Moc děkuji a moc doufám, že to bude dobrý 😵

madlenka87
3. lis 2014

@babulkaba Gratulace veliká! To je supééér 😵 Vidíš, bylo ti líto, že jsi musela transfer odložit a nakonec jsi mě ještě předběhla 😉 Přeju, ať jde vše tak krásně i dál!

janina_08
3. lis 2014

ahojte 🙂 s radosťou vám oznamujem, že sa pridávam k tehu vlne 😀 dalo mi dosť zabrať, aby som to sem nenapísala už po dvoch čiarkach, chcela som mať istotu z krvi. dnes hcg 285, takže už len aby to vydržalo...
kto bude ďalší?? 🙂

jawuna
3. lis 2014

@janina_08 @babulkaba Teda holky vy jedete!!! To jsou super zprávičky!!! Paráda 😀

bbibianca
3. lis 2014

@janina_08 Gratuluji. Teda to budou krásní Ježíšci. 🙂

babulkaba
4. lis 2014

@madlenka87 Děkuji 😵 Mně ten odklad paradoxně pomohl se zklidnit, byla jsem z toho úplně šílená a jak se to muselo posunout, tak jsem to nějak přestala řešit a hrotit. Stejně si nic nemůžeš stopro naplánovat, tak jsem všemu dala volný průběh 🙂
A jak se jinak cítíš? Kolik je to dní od transferu?

jawuna
4. lis 2014

@babulkaba No, IVF a život tě naučí trpělivosti 🙂

madlenka87
4. lis 2014

@janina_08 Jé, to jsem tak ráda, móóóc gratuluju a jen tak dál 😵 Vidíš, jak se u tebe miminku páčí 😀 Já jsem to říkala 😉
@babulkaba Mě jen občas pobolívá břicho, jinak nic. Dneska 7. den včetně transferu. Uvidím, jak dlouho ještě vydržím s testováním 🙂

babulkaba
5. lis 2014

@madlenka87 Ještě vydrž 😉 Myslím na tebe 😵

madlenka87
5. lis 2014

Tak jsem to po včerejším čtení všech těch dobrých zpráv nevydržela a ráno udělala test... No, do dnešního dne jsem netušila, že na tom testu taky může vzniknout něco tak viditelně neviditelného 😀 Jako duch by bylo fakt silné slovo, je to jen takový stíneček. Chvíli jsem si říkala, že už jsem paranoidní, ale fakt tam je! Tak nevím no, nezbývá mi, než se modlit, aby se z toho skoro ničeho stala čárka a v neděli dobře dopadla krev. Ach jo, to bude teď úplně nekonečný.

jawuna
5. lis 2014

@madlenka87 Dyť teď je to jasnačka 😉 Straaaaaaaaaašně moc držím palečky, ať sílí!!!!!!!!!!!!!!!

lojzicka80
5. lis 2014

@madlenka87 Juchuchuuuuu, gratuluju, Madlenko, at carecka poradne zesili...

madlenka87
5. lis 2014

@lojzicka80 Holky, jste strašně hodné, ale s gratulacema, prosím vás, ještě počkejte 😖 Po neděli si je vyslechnu nesmírně ráda, teď jsem ještě hodně opatrná a snažím se držet při zemi 😀 Kdyby to byla aspoň fakt čárka, ale to je cosi 😀 No kdybych to chtěla vyfotit, poslaly byste mě na oční nebo k psychiatrovi 🙂 Já jsem sem ještě ani psát nechtěla, ale musela jsem to nějak vyventilovat... Tak nám prosím jen držte palce 😉

babulkaba
6. lis 2014

@madlenka87 My víme, ale stejně moc věříme 😉

madlenka87
6. lis 2014

Holky, prosím vás vy, které už jste měly to štěstí a spatřily dvě čárky, jaký test jste měly? Zítra to chci zase zkusit, tak odpolko vás budu informovat 😉

bbibianca
6. lis 2014

@madlenka87 no, ja jich vyzkousela dost a myslim ze nejlepsi jsou dr. Max. Drzim vsechny palce co mam at tam jsou krasne videt // 😉

bbibianca
7. lis 2014

Holky, tak já dnes začínám stimulovat jsem 16 DC a už jsem si vzala první tabletu provery. Uteklo to a teď už to doufám uteče taky, i když včera jsem měla takovou migrénu, že jsem se 3 x v práci vyzvracela a nakonec mě odvezli domů. Prospala jsem celý den i noc. Dnes je to trochu lepší, ale šéf asi moc nadšený z toho nebyl, ikdyž jsem byla překvapená, že mi vůbec zajistil odvoz asi jsem byla hooodně zelená 😀 Nemám z toho moc dobrý pocit, všichni v práci si myslí, že jsem těhotná, ale nejsem a teprve ten kolotoč po dr. začne. Dnes jdu na kontrolu k mému gyndr. a povím mu, že jsme již navštívili Helios. Ted si říkám, musí to vědět?

bbibianca
7. lis 2014

Holky, tak jsem mu to řekla a on mi to rozmlouval, že jsem mladá, že do 30ti času dost. Ze by si stanovil termín do kdy když to nepůjde, třeba konec velkých prázdnin a pak to začal řešit. Prej jsem mladá relativně brzy jsem vždy otěhotněla a jednou už tlouklo srdíčko a zamlklo to až po té. Prej to může zamlknout i přes IVF, tak teď váhám. Ráno jsem si vzala první proveru... tak ted nevím jestli ji vzít i ted večer 😒 nebo to zkusit ještě v klidu sami

ewicka
7. lis 2014

@bbibianca A když podstoupíš IVF, co můžeš ztratit?

bbibianca
7. lis 2014

@ewicka No, prej by neplýtval zbytečně pokusy. Prej není zaručeno, že to vyjde. Může se stát, že těhotná budu s IVF, ale ono to zase zamlkne.. 😒

ewicka
7. lis 2014

@bbibianca Stejně tak jako u přirozeného oěhotnění, ale u toho nemáš PGD, které může/nemusí hodně pomoct. Myslím, že když IVF podstoupíš, tak nemáš co ztratit, můžeš jen získat.

bbibianca
7. lis 2014

@ewicka No, prej jsem mladá do 30 ti času dost a že jsou na tom jiné ženy mnohem hůř. Takové 35.tnice tam už jde o měsíce..

bbibianca
7. lis 2014

@ewicka Jjo, v tom máš pravdu, tak možná ztratím 30 tisíc teď a ne 30 tisíc za půl roku plus další výdaje spojené s užíváním vitamínu po celou dobu snažení... Ach jo, už jsem to volala muži a on mi řekl, že by to zkusil ještě přirozeně...

ewicka
7. lis 2014

@bbibianca Ale furt nevím, když teď podstoupíš IVF, tak co můžeš ztratit.

bbibianca
7. lis 2014

@ewicka no, asi ty peníze... 😒
Navíc, já vždycky zastávala názoru, že chci mít děti do 30ti, že nechci být stará matka a hlavně nechci mít aby dítě kvůli mému neuvážení bylo nějak postižené - nemocné.. A když na to ivf nepůjdu teď tak do 30ti to asi těžko stihnu a taky se nemusí podařit hned. Nic není zaručené.. Vnukl mi brouka do hlavy. Teď jsem volala mužíčkovi a on mi říkal, že hlavně nemám bečet, že se domluvíme doma a ptal se mě co chci já a že to uděláme, tak jak chci já... Ale je mi hrozně... páč když jsem šla od dr. tak jsem si připustila myšlenku, že bysme to zkusili přirozeně a že bysme si mohli ještě fůru toho užít a teď když jsem došla domů, to tak na mě divně spadlo, že fakt nevím co dělat, když se rozhodnu pro přirozené početí, tak tento měsíc jsme opět prošvihli... utratíme peníze, sice když budu chodit do práce budu mít víc peněz jak na neschopence, ale stavěj proti sobě miminko x volný čas. To jsou prostě dvě věci, které nelze porovnávat, protože je to buď a nebo.

ewicka
7. lis 2014

@bbibianca Jak tě tak čtu, tak mám dojem, že víš co chceš, jen tě ten doktor rozhodil. Až přijde manžel domů, proberte to, zvažte výhody a nevýhody IVF, co myslíte, že je pro vás nejlepší a bude.

bbibianca
7. lis 2014

@ewicka Děkuji za podporu. A jak jsi na tom ty?

ewicka
7. lis 2014

@bbibianca Podle pondělního ultrazvuku se určí termín OPU. Nejdřív to ale bude tohle úterý. Už aby to bylo 🙂

bbibianca
7. lis 2014

@ewicka aha a to budes kolikaty den cyklu v to utery?

ewicka
7. lis 2014

@bbibianca 14.den, 12.den užívání FSH.