Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

veverka.terka
30. lis 2015

@ruzicka77 prave,bohuzel vsechno vysetrit nejde a nekdy se neprijde na to proc se nedari. A neni to u vas i psychika?

veverka.terka
30. lis 2015

@lenusaak jee,tak to ja sem pracovala v uplne opacnym smeru -v domove duchodcu 😀 Leni,ted su 5.den po KET,takze stimulaci uz mam za sebpu. A z ceho mas strach,z toho pichani nebo celkove z tech hormonu? Oboji je v pohode,mám za sebou uz 2.IVF.
No,je nejlepsi to fakt probirat s nekym,kdo to zazil,zaziva,jinak kazdej rekne,to bude dobry,neboj. Ale nevi,co to je za nervy. Ja mam ted kolem sebe tolik tehuli a cerstvych miminek,ze je mi z toho dycky tak smutno. Kdyz slysim,ze ani to mimco neplanovali,ale ze kdyz uz zo prislo,tak co uz. No,a my vsechny do toho cpeme tolik energie,sil a penez...Je to tak nespravedlivy :-/.

veverka.terka
30. lis 2015

@kinos kzery den jdete na konzultaci ,ted v tydnu zejo? 😉

barboratov
30. lis 2015

Holky je z vas nekdo samoplatce?

kinos
30. lis 2015

@veverka.terka příští středu

kinos
30. lis 2015

@veverka.terka je to už je 5. den...to rychle utíká

veverka.terka
30. lis 2015

@kinos rychle? !vlece se to jak blazen 😀 ☹

kinos
30. lis 2015

@veverka.terka vzdyt uý jsi v polovině a jaký byl koncert?

veverka.terka
30. lis 2015

@kinos ale myslim na to kudy chodim,i když se hodně snazim od toho odpoutat a furt neco s malou provadet,ale i tak to tam furt v te hlave je...koncert byl super! Pak sme sli jeste na vecu,takze krasnej vecer 😉

kinos
30. lis 2015

@veverka.terka Jéé to je super, že jste si to užili!!!! Si vůbec nedokážu teď představit, že budu už tak daleko jako ty... 🙂. Já se taky dívala na ct2 ohledně ivf - njn není to tak jednoduché. Já si vždycky říkala, ty jo když budu mít hoodněe embryjek, abych to zvládla, že bych chtěla určitě všechny. Ale pak v reálu je to o tom, aby vůbec nějaké embryjko bylo... 😕. Ale však už máme Pavlíčka, tak když tak máme splněno 🙂. Na adopci jsme se moc s manželem neshodli, už jsme měli i papíry, ale ještě jsme je nepodali. Ono totiž adopce (když už máme vlastní) moc nepřichází v úvahu, spíše pěstounská péče, pro kterou je třeba více i manžel. Ale mne u celého procesu vadí to šílené prověřování, kurzy, testy a pak udržování kontaktů s původní rodinou... No však uvidíme, jak to všechno nakonec dopadne 🙂. Dneska byl Pavlíček poprvé ve školce a je to moje šikulka, zvládl to super!

zandi
30. lis 2015

Holky hezký večer 🙂 napadají mě takový technický...s manželem máme naplánovaný IVF, ale prý zatím to zkusíme bez metody PGD...Když to teďka v únoru nevyjde, musím pak na odběr vajíček znovu nebo se použijí např. ty co se zamrazí? Protože to PGD bude v druhém kole...když to nevyjde na poprvý. Tak mě zajímá jestli vajíčka zamražovat nebo ne, když bych pak musela na to znovu, přece jen nestojí to pětikorunu. Omlouvám se jestli je to hloupý dotaz, pořád jen teď googlím a hledám...je to totiž pro mě pořád šok, že "jinak" nám to nepůjde. A další otázka, dělali byste si genetický test? Mě to pojišťovna neplatí a stál by mě 5000 Kč. Říkám si, že kdybych nešla na IVF a otěhotněla přirozeně tak si předtím taky nedělám přece žádný gen.test krve, ale zase si říkám, že nechci nic podcenit, tak se to ve mě mele.

jawuna
30. lis 2015

@zandi Nám to teda platila pojišťovna, takže jsme byli v jiné situaci, ale nějaká genetická chyba právě může být důvod, proč to nejde...PGD se dělá na embryjkách na konci kultivace, to by ses asi musela stimulovat znova a znova udělat embryjka

zandi
30. lis 2015

@jawuna Problém proč to nejde je v manželovi - špatný spermiogram, maximální dobrý výsledek byl 2,5 mil. spermií ne všechny v pořádku. Já jsem po všech stránkách dle dr. v pořádku, proto vlastně ani nebude napoprvé PGD. Proto si říkám, jestli tu genetiku dělat..

veverka.terka
30. lis 2015

Holky ,mala ma horecku pres 38,asi to vypada na nejakou virozu,ja su 5.den po KET,mam strach,ze pokud to chytnu,tak je jasnej konec 😢 poradite neco?

kinos
30. lis 2015

@veverka.terka Nebojej, však ty už jsi nemocná byla.Nemáte doma lichořeřišnici - v začátku zabírá super.

veverka.terka
30. lis 2015

@kinos myslis pro malou nebo pro me?mozna ji i doma mam,kouknu,jestli neni prosla. Mne teda ale nikdy moc nezabrala...

kinos
30. lis 2015

@veverka.terka Teď pro malou, nám zabírá, neředit vodou, nakapat i 10 kapek třikrát denně, tzn.ještě teď pak ráno a v poledne. A ty preventivně aspoň hodně pij, vincentka je fajn a může ji i těhule 🙂

veverka.terka
30. lis 2015

@kinos ted uz spi,rano to prozkoumam a najdu,popr.ji zajedu koupit a dam ji ji. Dekuju!A vincentku mam pit myslis?Mam ji doma. Kdyz su nachlazena,tak ji prolivam nos 🙂.

kinos
30. lis 2015

@veverka.terka Při nachlazení jedině vincentku pít 🙂. Ať je to jen malá virózka a už je zdravá!

lenusaak
30. lis 2015

@petruska87 ja u ni byla zatím dvakrát a dojem sme měli stejný s přítelem. Možná jen srovnávám s moji užasnou gynekoložkou. Netvrdím, že je špatná, to ani nemůžu , ale spíš prvni dojmy jsou takové jak jsem psala🙂 zbytek také zatím teprve poznám 🙂) a jak zvládáš stimulaci? taky z toho mám trochu strach 😕

lenusaak
30. lis 2015

@veverka.terka no myslím tu hormonální stimulaci 😀 injekce snad nějak zvláádnu i když jsem si zatím nikdy sama nic neaplikovala 😕 měla jsem totiž píchnutý Pregnyl minulý měsíc a byla jsem po něm hrozně podrážděná a bolel mě pravej vaječník ješte víc než jaký bolesti bývají při MS, potom přišly zimnice se zvýšenýma teplotama, tak se spíš bojím hormonů po téhle stránce... a při tom transferu, bývá u toho manžel/přítel? ja ho tam chci mít, jen nevím zda se to tak dělá? 😅
Jinak držím palečky aby to klaplo, určo se to teď vleče , že? než budeš moct testovat 😖

lenusaak
30. lis 2015

@zandi ja mám taky jednu technickou 😀 nám brali karyotyp na genetice a v prosinci jdeme pro výsledky a nic sme neplatili. Myslíš tenhle odběr nebo potom nějaky rozsáhlejší? ten karyotyp se týká chromozomů, jinak nám zatím nic jiného nabídnuto nebylo.
Jinak k tomu PGD to nám řekli, že je zbytečné dělat hned napoprvé pokud je příčina neplodnosti známa a je fakt, že zrovna za hubičku to není :-/

zandi
1. pro 2015

@lenusaak To bude asi ono. Podstoupil to manzel, tomu to pojistovna plati, ale me ne ☹. Navic nam to nabidla koordinátorka, ne dr, tak jsem si rikala, ze na to kaslu - v prvnim cyklu, ale kdyby to nevyslo tak si to pak doplatim. Jsem zvedava jak to cele dopadne 🙂 Ty stihas uz stimulaci v prosinci takze v lednu bude transfer?? Budu drzet palce 🙂 Ja to mam 27.12. dostat a pak stimulujumeme...

zandi
1. pro 2015

holky je ta druha carka na spravnyn miste nebo je to falesny test? Protoze jinak se zazraky deji...

emisekkk
1. pro 2015

@zandi jasně, je to pozitivní!

zandi
1. pro 2015

@emisekkk Ja to vubec nechapu. V lednu mela zacit stimulace, vyslechli jsme si minuly tyden, ze by byl zazrak pocit prirozene a dnes jen tak z hecu jsem test udelala pac mi dva dny meska menses a vidim tohle...normalka jsem si musela sednout znovu na zachod a rozdychat to...

emisekkk
1. pro 2015

@zandi jé tak to je pěkné, to ti moc přeju. Já myslím, že se to povedlo.

wendissek
1. pro 2015

Holky mam dve zamkle těhotenství za sebou jedno v červenci a druha revize me cela zitra uvazujem navštívit Helios pro testy genetiky,imunologie , spermiogramu atd je nam totiž 23. 24let a je divný proc porad potravin muzu se zeptat proplaco to vysetreni pojišťovna?

veverka.terka
1. pro 2015

@zandi moc gratuluju, to je krasny,ze i zazraky se deji 😉. A trosku teda i zavidim...

zandi
1. pro 2015

@veverka.terka Děkuji 🙂 Furt nechapu. 14.12. jdu k dr tak snad bude vse ok...