Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

ilonaat
12. črc 2016

@wendissek Vim o cem mluvis. Taky jsem se nemohla dockat. Z jake ChS ji budete mit?

wendissek
12. črc 2016

R.A.C popelka víme od zname ze je to super linie ted on ma taky chs ale ted neplanuji vrh spis dělá to ze lidem připravuje pejsky na vystavu

lenusaak
12. črc 2016

@wendissek vendi super !!!!! tak jsme od sebe jen dva týdny ! je super, že to jde jak po másle!! ted už nám druhý pokus vyjde !!!! 🙂

wendissek
12. črc 2016

@lenusaak to vis ze nám to vyjde už se moooc tesim jak budeme tehule. Lenicko a budou vám dělá to pdg ?

lenusaak
12. črc 2016

@wendissek Vendi nebudou , mam blbou pojištovnu ☹ snad vam už ted to pgd vyjde a uděla se !! myslím, že je to ohromný plus. Budete opakovat spermiogram / fregmentaci? mě řekli, že to nechají na nás, tak přemšlím, zda to ješte nedoplnit. A metody máte jaké ? Vendi a u vas je špatné spermio nebo je to kvuli tem potratům u vas?

petra_r_
12. črc 2016

@wendissek urcite bude!!!!

wendissek
12. črc 2016

@lenusaak nám texl řekl ze ano ze ne mu nelíbí ze to šílené skáče jednou je to úplně šílený pak zase může manžel dělat dárce tak to chce ropakovat ale az těsně před tim no já doufám ze ted se k tomu dopracujem

wendissek
12. črc 2016

Holky nevím komu ale děkuji za srdíčko ☺

lenusaak
12. črc 2016

@wendissek vendi a tu fregmentaci teda budete delat? takže bysme ji taky ješte ted stihli vid? asi ju ješte zkusíme delat at máme jistotu

lenusaak
12. črc 2016

holky od vikendu budu píchat merional, stíháme ješte udelat fregmentaci dna? vubec si nevybavuju jak dlouho trvají výsledky?

wendissek
12. črc 2016

@lenusaak stihas protože my mu máme pssnyou az co budu pichat 5 den menopuru aby manžel došel takže když tam ted přítel skočí tak úplně paráda

lenusaak
13. črc 2016

Holky picham teď diphereline, od vikendu budu pichat merional. Dost mě bolý břicho. Tupá stálá bolest na obou vaječníkách. U prvniho IVF v lednu mi nic nebylo, ted už takhle na začatku a takovýhle bolesti..neměla jste to taky některá? Řikam si, že od 1.IVF uběhl půl rok a za ten půl rok potrat i operace, tak je to možná celé citlivé..

wendissek
13. črc 2016

@lenusaak berusko doufám ze to nic není třeba to bříško je vážně jen citlivé po tom vsem co sis zazila

tomik1234
14. črc 2016

@lenusaak Popravdě jsem to tak měla u prvního IVF, když jsem byla po operaci, když mi odstraňovali vejcovody. Ještě si vzpomínám, jak se mě Texl ptal u předposledního utrazvuku jestli už mě bolí bříško kvůli stimulaci. Jsem mu říkala, že těžko říct, že mě bolí pořád...Už nevím, co na to říkal, asi nic zásadního, co bych si pamatovala. Tak je možné, že to ještě je citlivé.

michalka147
14. črc 2016

@lenusaak Pichej raději večer,mi když změnili dávku,tak jsem pichala až další den,tak se mi opu posunula,protože mi 2x navyšovali dávku.Pichala jsem si ráno

michalka147
14. črc 2016

@lenusaak Myslím,že 14 dnů

dragina
16. črc 2016

Holky, nevíte, proč se v Heliosu doplácí za injekce? Nikde jinde to po mě nechtěli, až jsem vybrala těch 2.225 jednotek, tak pak jsem si platila, to ano, ale hned od začátku na každou krabičku? Hlavně, že se všude říká, jak je IVF zadara a platí se jen nadstandardy.

lenusaak
16. črc 2016

@dragina já teda neplatila za kazdou. Až od urcitého počtu jsem začla doplácet. To bylo 1.IVF v lednu, teď podstupuju druhé a teď od víkendu bych měla začinat s Merionalem. Pred 2týdny kdy jsdm si tam byla pro Diphereline mi koordinatorka řikala, že opet budu hradit merional až od určitého počtu, tak nevím proč je to u tebe jiné?

lenusaak
16. črc 2016

@michalka147 pichamv 19hod jako u prvniho 🙂

dragina
16. črc 2016

@lenusaak moc děkuji za odpověď - fakt ty doplatky nechápu a štve mě to, 2225 jednotek má být zdarma a není tomu tak, mám pojišťovnu ministerstva vnitra, a za každou krabičku menopuru jsem dala 850 Kč :(, prý se podílí pacient a je to běžné a divili se, že v jiném centru jsem neplatila.

michalka147
16. črc 2016

@dragina Je to bordel,a ty co děti čekají a nechtějí je,tak tu platit nic nemusí.

michalka147
16. črc 2016

@dragina Já mám českou průmyslovou,a taky jsem doplacela.

ilonaat
16. črc 2016

@dragina Ja jsem merional taky doplacela a po vypotrebovani urciteho mnozstvi jsme platili vsechno....ale ty prvni jsme rozhodne neplatili 850 Kč za krabicku. Jestli..... tak 85kc

lenusaak
16. črc 2016

@ilonaat
@dragina doplacim taky, ale nehradim v plne palbe zo až od urcitého množstvi, chapu to, ze ty teda platiš hned plnou castku nebo si myslela i to prispivani u prvnich krabiček?

michalka147
16. črc 2016

@lenusaak Platili jsme 85 Kč za jednu ampulku a v balení je jich 10,takže 850kč

dragina
16. črc 2016

@michalka147 ano přesně tak, v krabičce je jich 10, takže 850 za krabičku. Nějak zdlouhavě mi to vysvětlovali a divili se, jaktože jsem v jiném centru teď v březnu nic neplatila a byl to dražší preparát. Fakt mě to holky štve, že je to všude jinde, zvolila jsem toto centrum, s ceníkem jsem byla seznámena, ale nenapadlo mě, že se platí za injekce, i když jsem ještě nic píchat nezačala. Píše se, že máš hrazeno 2225 jednotek pojišťovnou a prostě to tak není :(

michalka147
16. črc 2016

@dragina Tak zkus zavolat na pojišťovnu,ať ti to vysvětlí. Pokud nám nevyjde Ket,tak uvažuji,že půjdeme do FN Olomouc,tam mají poloviční ceny.

lenusaak
16. črc 2016

@michalka147
@dragina já ted koukám na učtenky z ledna. Za merional za tu jendu krabičku jsem doplácela 40,-. Až když jsem vyčerpala to množství, na které mi přispívala pojistovna, platili jsme plnou palku kdy za tu jendu krabičku ( tj jeden prášek+ jeden roztok) jsem platila 330,- takže když jsem vyfasovala na 8 dni platili jsme 2640,-.
Takže pokud ted doplácite 85,- ( nejspíš ho museli zdražit) , tak neplátíte pořád plnou pálku či - li to znamená , že pojištovna přišpíva. Takže není nikde problém? 🙂

michalka147
16. črc 2016

@lenusaak pojišťovna má hradit plně 2225 jednotek

lenusaak
16. črc 2016

@michalka147 tak to se leda doptat koordinátorek v čem je zakopaný pes a zda je teda chyba u nich nebo se to jen blbě chápe. Mně to vychází počtem na 30 krabiček merionalu, že by mela pojištovna zaplatit plně teda, pokud by měla plně zahradit 2225j. Z ledna mi to vyhází , že mi 30 krabiček plne nezaplatila, ale na 30 jich přispěla. ( takže přispela penežne na 2225j merionalu) Nikdy jsem neslyšela ani od koordinátorky, že by mi měla pojsitovna neco plne zaplatit v lékach, ale jen že přispěje, abych neplatila plnou částku.
Takže vím na co se ptát, jak si pro nej půjdu, to mě teda fakt zajímá. 🙂