Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

lenusaak
22. říj 2016

@leoseeeek tak si ji fofrem nasad. Nejlépe nějaky polyvitamin, kde toho mas obsaženo víc pro zdravý vývoj. Ja uživam femibion je v něm kysrlina listová už naštěpená( pro připad, že by si ji telo štěpit neumělo) nasazuje se tri mésíce pred početim v našem pripade tri mesice pred stratem IVF. Má vliv na kvalitu vajíček, jelikož vajíčka schopna oplidněni u nas v těledozrávají tři měsíce, proto je v hodné to pouzivat takto s předstihem. Pokračuje se v tom dál v těhu, kdy pomáha na zdravý vývoj plodu a pomáhá predcházet tak vývojím vadám. Tak určo začni brát. Ten Femibion-sic něco stoji, ale obsahuje vše potrebné. Balení vyjde na měsíc a je dostupný v lékarnách 😊

zabbkakvak
22. říj 2016

@lenusaak jen dotaz bereš ten Femibion 1 nebo Femibion 2?

lenusaak
22. říj 2016

@zabbkakvak beru 1 😊 2 se myslim bere až od druhého trimestru😊

leoseeeek
22. říj 2016

@lenusaak dekuji😘...urco budu brat. Skoda, ze jsem to nevedela uz drive, uz pred IVF..

lenusaak
22. říj 2016

@leoseeeek na to prď😘nejdůležitejsito bude ted k transferu😊

linusha
22. říj 2016

Holky mám prosbu co vám prosím dělali za vyšetření než jste podstupovali IVF? Vrtá mě trošku hlavou zda máme vše udělané. Máme hormonální profil, utz, genetiku, několik spermiogramů, balíček funkčních testů na spermiích a pct. Na krev na přenosné nemoci máme ještě jít, za pár dní. Občas čtu že některým holkám někde zkoumali třeba ještě průchodnost. Díky moc 🙂

marlah
22. říj 2016

@linusha Ahoj to je fajn, společně to zvládnem ☺☺☺. A kdy začínáš?

marlah
22. říj 2016

@linusha Napíšu ti zprávu.... co máme za sebou my za vyšetření.

zabbkakvak
24. říj 2016

@leoseeeek
@ilonaat Ahoj holky tak dnes píchli pregnyl od středy zavádím utrogestan a v neděli ( v 10.00)KET ptala jsem se kdo tam bude tak čeká mě Filková.Chtěla jsem jednoho s Texlu ale koordinátorka říkala že kdyby byl všední den tak by to šlo zařídit ale víkendy že si střídají tak bohužel ☹
Jak se máte vy?

dragina
24. říj 2016

@lenusaak moc gratuluji mamco, opatruj se 🙂

dragina
24. říj 2016

@zabbkakvak ahojky, mě taky dnes píchli pregnyl, ale bohužel ve středu ještě jedna kontrola - to co vypadalo 5. DC - v pátek jako folikul, už 15 mm, tak dnes vypadá pořád stejně, takže nejspíš to folik není, ale cysta, tak fakt nevím co bude dál, Vzali mi krev na .. asi progesteron?Ve středu mrknou znovu, a říkali mi stejný postup, od středu utroš a v neděli zavedení,.. já se ani neptala, kdo by tam v tu neděli byl, tak díky za info 🙂, je fakt, že jsem se těšila na zavedení na někoho jiného, ach jo, už podruhé by to byla p. doktorka, nic proti ní, ale chtěla jsem to prostě s někým jiným 😀

dragina
24. říj 2016

Holky, jak moc je potřeba folikulu při KET? Mě to bylo v pátek, kdy jsem byla teprve 5. DC, divné, že by folik měl už 15 mm, nakonec to bude asi cysta a folik žádný. Byla jsem některá na KET při anovulačním cyklu?

jawuna
24. říj 2016

@dragina Jj, jednou tak a jednou tak, oba úspěšné. Folík není třeba ;)

ilonaat
24. říj 2016

@zabbkakvak Ahoj. Tak paráda. Ale mela sis rict, ze chces jedine Texla. Platis si za to a mas na to narok. Ja jsem si ho rekla pokazdy. I jsem jim rekla ze filkovou vylozene nechci. Holky rikaj ze je ok, ja s ni mam ale blby zkusenosti. Jestli ji nechces,tak jim zavolej.....

zabbkakvak
24. říj 2016

@ilonaat no tam byla taková docela nepříjemná Koordinátorka.Ja jsem ji rekla ze bych chtěla jednoho s Texlu a ona že víkendy si střídají že to není všední den tak to nejde. ☹

lenusaak
24. říj 2016

@zabbkakvak jee ty si tam dnes byla? My s draginou taky😊 tak na vikend budu drzet pesti!!! Jinak jsem měla taky Filkovou a i když je to psí čumák, tak si myslim že kvality lékare má vyborné a trsnsfer s ni byl váž ě supr. Vše mi popsala a ejhle po jejím výkonu jsem dnes na ultrazvuku viděla poprvé našeho drobečka.

lenusaak
24. říj 2016

@dragina děkujuu😊

dragina
24. říj 2016

@zabbkakvak tak jestli půjdu v neděli taky na KET, tak bychom to mohly domluvit, že jsme dvě a chceme jednoho z Texlíků 🙂 i když, je mi to takový blbý vůči p. doktorce

lenusaak
24. říj 2016

@dragina taky budu na vikend drzet všechny pěsti ať je to šampionek už!!!!😊

zabbkakvak
24. říj 2016

@dragina já myslela že taky ještě půjdu na ultrazvuk.Ale ne až v tu neděli mám přijít.Ani krev nebrali tak nevím jestli před KET je to tak běžný.Jinak folík nepotřebuješ na KET důležitá je sliznice 😉

zabbkakvak
24. říj 2016

@lenusaak jjj tak asi jsem vás viděla.Seděla jsem u ordinace a ty jsi přišla a kecali jste tam. No ja šla za chvilku na řadu. Budeš hodná když budeš držet pěsti v neděli.Transfer nechám teda na Filkové uvidíme třeba to nebude tak hrozný.A velká gratulace a opatrujte se 🙂

zabbkakvak
24. říj 2016

@dragina to by bylo super kdyby jsi šla taky v neděli aspoň by jsme v tom čekáni na výsledek byly spolu.Nechám to tak dám Filkové šanci a uvidím.

dragina
24. říj 2016

@zabbkakvak jéé, viděla jsi nás? Měla jsi culík, taková pěkná holčina, kabátek myslím? Seděly jsme všechny tři u dveří do ordinace že? Když už UZV ani krev nemáš, tak jsi prostě dopadla skvěle, není u Tebe co řešit a v neděli si klidně můžeš jít pro drobečka, kdežto já, jsem exot, který má všechno na dlouho. Jak velký jsi měla dnes folikul? Já asi žádný a fakt to byla cysta, protože mě po Pregnylu hodně teď bolí podbříšek, tak se tam asi něco děje, praskla.

zabbkakvak
24. říj 2016

@dragina ne neměla jsem culík.Ja byla ta úplně na kraji u ordinace ta míň pěkná holčina 🙂 .Folík byl 16mm sliznice 8.No bylo by to super kdyby vše bylo ok i prcek aby se pořádně zavrtal.Neboj taky budeš ok a v neděli půjdeš taky 😉

dragina
24. říj 2016

@zabbkakvak tak nevím, která, já mám za to, že tam seděla na kraji jen jedna, pak Leňa a já. Asi vím, ale jistá si nejsem 🙂. Tak to máš krásně ukázkový všechno, navíc jsi i 12. DC, tak to nějak má být. Já mám sliznici parádní 9mm, na to, že jsem 8. DC, ale ten folík to asi není a taky po dnešku si říkám, jestli mi teda ten Pregnyl nepíchli moc brzy, i když na jiné diskuzi to taky tak holčina měla. Nesmím nad tím už přemýšlet, když tak to prostě posuneme zase o měsíc. Musím vydržet do středy, teda už zítra na večer tam zase cestuji

zabbkakvak
24. říj 2016

@dragina tak možná že se pleteme a neviděli se.Ja tam byla hned v 7.Jestli jste seděli tak jsem neviděla vás.Ty holčeny stáli a vykládali si.Já zas přemýšlím jestli se stihne uhnízdit....No je to hrůza asi nesmíme nad tím přemýšlet a musíme věřit že vědí co dělají.A ty nejsi z Brna?Kolikátý pokus máš?

ilonaat
24. říj 2016

@zabbkakvak Taky jsem chodila na ket bez predchozi kontroly. To znamena, ze neni duvod ti delat ultrazvuk navic, pac je všechno jak byt ma a tentokrat to bude skvely a v nedeli se do tebe prcek zahlondne a uz se te nepusti. A jak tady bylo receno, i Filkova musi byt profik. Texl by ji tam jinak nemel. Me jen proste nesedi. Je mi nesympaticka proto jsem ji nechtěla. Ale o jejich schopnostech nepochybuju....

zabbkakvak
24. říj 2016

@ilonaat tak to je dobré znamení je je vše ok.No je to první Ket tak je to pro mě změna po 2IVF kdy jsem tam pořád chodila na krev,ultrazvuk tak je to nezvyk jen jeden ultrazvuk a hned transfer 😉. Řekla jsem si že je jedno kdo bude dělat transfer hlavně ať to vyjde

dragina
24. říj 2016

@zabbkakvak nejsem z Brna, 2,5 hod. cesty autem, zítra budu cestovat vlakem 3 hod. Toto bylo moje 3. IVF - dvě ve FN Olomouc a jeden KET. Takže teď to bude moje 5. zavedení. Taky jsem tam byla hned na 7 hod., chvíli jsme stály, pak se uvolnilo místečko, tak si sedly - já malá tmavovláska, Leňa vysoká blondýnka 🙂

ilonaat
24. říj 2016

@zabbkakvak Jasný. ...ted to skvele dopadne 😉 Budu na tebe v nedeli moooc myslet. A pak tech deset dlouhych dni ..... uteče to a budou 2 // .....