Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danielahe
12. bře 2012

Jinak vsem preji krasne dobre rano 🙂 . a myslim na tebe Ivetko, at to vsechno klapne a na Terezku, aby ji bojovnicci bojovali.

veverka.terka
12. bře 2012

@ivetka77 tak to je přece krásnej začátek, budu moc moc držet palečky!!! 😉
@danielahe jaktože bereš utroš orálně? to sem pak v těhotenství neužívá vaginálně? a jak jinak se daří, kdomě toho, že spíš a jíš 😀 ? už žádný krvácení ne? a kdy bude ultrazvuk, někdy tento týden? já si na chvilu budu volat, jak sou na tom mimoušky, doufám, že jich moc nepoumíralo ☹
@daguli a ty dagulíku, nebudeš taky moct už skouknout mimouška na ultrazvuku?

holky, už chcu být taky ve vašem stádiu, hlavně, aby ale ty // mršky na testíku pak byly..... 🙂

ivetka77
12. bře 2012

@danielahe
@veverka.terka
Dobre rano,holky, je to dobry, carka sili!!!Dekuji za podporu! 🙂

ivetka77
12. bře 2012

@veverka.terka Take moc drzim pesti a neboj,urcite tam budou-mame to tu tak pekne rozjety,ze proste nemuzes vybocit ;)

veverka.terka
12. bře 2012

@ivetka77 to je krásný!!! doufám, že se taky brzo přidám, ale mám strach.... ☹

veverka.terka
12. bře 2012

holky, mám v krku streptokoka, sem z toho úplně v čudu!!! ☹ ☹ ☹ už totiž asi 3 měsíce pořád kašlu, tak sem šla k svojí praktické doktorce, aby mi udělla nějaký odběry a výtěr a našlo se tohle. já mám takovou hrůzu z toho, že nebude moct mimoušek zpátky ke mě ☹ ☹ ☹ volala sem do Heliosu koordinátorkám, tak že se zeptají doktora a zavolají mi, božínku, ještě tohle všechno k tomu, achjo...teď tady sedím a bulím a su zase úplně psychicky na dně....

ivetka77
12. bře 2012

@veverka.terka Terko nebreč, v nejhorším Ti miminka zamrazí,já jsem to tak taky měla.Uklidňovala jsem se tím, že mi Texl vysvětlil, že maji po KETech stejně malinko vyšší úspěšnost že otěhotním, než když transferují embryjko hned po stimulaci...

ivetka77
12. bře 2012

@veverka.terka Teď se hlavně musíš uzdravit,abys byla pro mimiska fit ;)

veverka.terka
12. bře 2012

@ivetka77 já vím, že musím být hlavně zdravá, ale bude to zase měsíc čekání a psychicky sou to pro mě muka!!! děkuju za podporu...proč ti nemohli transferovat mimouška hnedka? bylas nemocná?
a taky vůbec nevím, jak to budu řešit s prací.... ☹

ivetka77
12. bře 2012

@veverka.terka Nebyla jsem nemocná. Nám ty mimoušky vyšetřovali, než nám je transferovali (PGD), tak se čekalo na výsledky.

ivetka77
12. bře 2012

@veverka.terka Na práci teď kašli,to hoď úplně za hlavu...není to sice lehký,ale myslim, ze nemá cenu se tím stresovat...

veverka.terka
12. bře 2012

@ivetka77 no, ale to mi budem mít taky tu PGD metodu....no, u mě je to s tou prací hoodně složitý, vůbec nevím, jak to budu řešit, prootže jít do práce třeba na 14 dní, pak zase jít na neschopenku, tak mě na 100% vyhodí...

ivetka77
12. bře 2012

@veverka.terka To snad ne:( V lepsim pripade bys uz ale mohla byt terhotna a bylo by Ti to jedno 😉

veverka.terka
12. bře 2012

@ivetka77 jj, sou to šílený poměry!!!to sem ještě nikdy nikde nezažila a ani od nikoho neslyšela...pokud bych na transfer šla a otěhotněla, tak je mi to fuk, ale pokud nebudu moct, tak to bude komplikovaný, ale asi bych se v heliosu domluvila, abych byla prostě na neschopence dál a hotovo...a kdy vlastně jdeš na krev?

veverka.terka
12. bře 2012

tak je to dobrý, koordinátorka mi volala zpět, že se ptala Texla a prý to nemám řešit, že streptokoka může mít spusta lidí v sobě a ani o tom neví a miminku to neublíží, takže můžu normálně na transfer jít, jupííí 🙂 a pak se třeba po 1/2 roce udělá znovu kontrolní výtěr z krku a uvidí se

danielahe
12. bře 2012

@veverka.terka ahoj, ty ses tady s ivetkou pekne rozepsala 🙂 , utros beru oralne, pac jsem krvacela a mam to 2-2-2 😒. Utros ti prokrvuje delohu, tak se to bojim zavadet, kdyz to jim ustne, tak tech hormonu do delohy moc nedojde. Asi bych ho mohla brat uz vaginalne, ale bojim se, ze se mi vrati krvaceni, pac po prvnim krvaceni jsem ho taky jedla 🙂 a v pondeli uz jsem si ho zavadela a ve ctvrtek jsme zacla krvacet....asi to s tim nema co delat, ale radeji zustanu u oralni uzivani 🙂. pokud nebudou komplikace, tak v patek mam kontrolu u sve gyndarky a uvidim, co mi rekne. Pri prvnim tehu jsme chodila kazdy tyden na injekce.....ty my vyhovovaly vic,ale uz netusim co to bylo a mam pocit, ze ani pred transferem jsem zadnej utros nebrala a vse bylo ok.
No vidis, ze s tim streptokokem je to ok 🙂 , ja tomu drobkovi u me davam taky zabrat 🙂
A na praci se vykasli, jestli mas smloubu na dobu neurcitou jen tak te vyhodit nemuzou...nesmis se bat, kdyz citis nejakou nespravedlnost, musis se ozvat........ 😠

danielahe
12. bře 2012

@ivetka77 Tak to je super novina 😵 , jinak Ja mela taky PGD a nic se zamrazovat nemuselo, to jsi asi mela tu kompletnejsi metodu F... (nezam presny nazev 🙂 ), kdy se posilaji vzorky na zkoumani do Australie, ze? 🙂 Jinak s tim ketem asi neco na tom bude, pac et byl u me negativni a ket pozitivni 🙂 , asi premrazene deticky maji lepsi sanci 😀 😀 😀. Obcas jsem koukala i na jine diskuze a tam holky maji spatnou zkusenost s ketem...jenze nekde mrazi i nekolikabunecna embrya a cekaji, jestli se bude dal vyvijet atd......takze helios je opravdu na urovni 😵

veverka.terka
12. bře 2012

@danielahe jj, pěkně sme se rozepsaly 🙂 ale strašně sem si oddychla...
no, mně zase teda bylo řečený, že ET má větší úspěšnost, ale celkově prý 2.pokus, at už Et nebo KET bývá úspěšnější než 1., tak doufám, že u mě to tak ale nebude 😉 !!! aha, já sem myselal, že třeba při těhotenství se bere jenom orálně. a myslíš, žes mohla krvácet kvůli tomu utrošovi?to nee ne?! no, to teda dáváš mimčo zabrat, a už je ti aspoň líp? a co syn? je už zdravej? a ty sis taky nechávala dělat výtěr na streptokoka, že? a byl negativní? nebo ještě nemáš výsledky?
s tou prací je to na prd, už sem se hodněkrát ozvala a bylo to ještě horší, ale na neurčito mám, tak aspoň že tak...ale jedné kolegyni to tak udělali, zmínila sem, že se pokouší o mimčo, tak ju hnedka preventivně už vyhodili a uvedlo důvod-nadbytečnost! fakt hnus, co se někde děje!!! ale nebudu to řešit, práce teďka není to nejdůležitější....
já si taky myslím, že při PGD se nijak nečeká, to ta metoda PICSI je ta na čekání měsíc, to s eposílá do Austrálie...ale celkově si taky myslím, že Helios má hodně dobrý výsledky a je mezi 10-ti nejlepšími v ČR, četla sem to někde na netu
a ty už nejdeš do heliosu na UTZ, už deš jenom ke svojí gynekoložce?

veverka.terka
12. bře 2012

a jinak sou 2 emybrajka krásný, 7-buněčný, takže úplně v pořádku a 6 6-ti buněčných, ale zatím to prý neva, že to můžou dohnat, hlavně že žádný neumřelo....

danielahe
12. bře 2012

@veverka.terka PICSI je vyber spermie pres hyaluronan. A ta metoda, kterou myslim se jmenuje FISH 😀 .
Jestli na to krvaceni u me ma vliv utros, to nevim..asi ne, jen je to muj subjektivni pocit 😉 ...Na helios chodit uz nebudu,jen jsem se domluvila s koordinatorkou, ze kdybych krvacela opet, tak si tam zajdu pro injekci, je to pro me bliz, nez moje gynekolozka 🙂 , ale doufam, ze uz to nebude potreba 😒 .
No tak to ja bych asi do te tve prace, zacala chodit s diktafonem a nechala ho polozenej nekde na dobrym miste 😎 ... a to na jeji misto nikoho jinyho nevzali?..pokud jo, tak to se da dolozit, ze ja byla vyhozena pro nadbytecnost a o par dni pozdeji je tam jina sestra. 😠

danielahe
12. bře 2012

@veverka.terka ...nekde jsem se docetla, ze holcici embrijka jsou pomalejsi 🙂 v te misticce, to maji chudacci tezky, kdyby se to mohlo udat u mamky v brisku bylo by to lepsi 😉

veverka.terka
12. bře 2012

@danielahe aha, tak v tom mám chaoz v těch názvech...no, já se pak asi chcu domluvit, že bych i na gyndu chodila k někomu do heliosu, i pokud to nevyjde teďka na 1. pokus...
no, vzali pak za ni někoho, ale asi až tak po 1/2 roce, sou tam fakt děsný poměry! určitě vím, že bych se tam pak nechtěla vrátit po mimču!
tak odpočívej a ať je ti jenom a jenom líp 😉

veverka.terka
12. bře 2012

@danielahe jj,já sem četla, že po IVF se rodí 60% chlapečků a 40% holčiček... 🙂

danielahe
12. bře 2012

@veverka.terka Taky jsem mela pomalejsi embryjka a treba mezi nema byla nejak holcicka 😠 , jenze proste ten chlapsky element ji predbehl 😀 , mohli by se nad tim zamyslet na tech klinikach a po ivf a porodu chlapecka by ti mohli dat vybrat mezi holkou a klukem...za chvilu tu bude jenom samej chlap 😀 . Ve školce kam chodil Jirula ted maji ve tride jen 4 holcicky a u nas na ulici, co se bavim s maminkama, tak prevazuji kluci 😀 , jedna rikala, ze snad musi byt valka, kdyz se to tu klukama jenom hemzi a to maji prirozene poceti 🙂

danielahe
12. bře 2012

@veverka.terka jo a i nas domaci mazlik kralik je chlap 😀 , takze u nas doma jsem a budu jedina zenska 😠

pepitas
12. bře 2012

Ahoj holky! Jsem moc ráda, že se Vám tak daří.... Já to tady z dálky sleduju a úplně jste mně dodaly energii to zkusit znovu. Bude to můj třetí pokus a doufám, že i poslední. Zítra si jedu do Heliosu pro léky a od 22. jich začnu brát.

@veverka.terka Držím pěsti, aby se všechny embryjka držela..

danielahe
12. bře 2012

@pepitas uricte to bude vsechno vporadku a povede se 🙂

danielahe
12. bře 2012

@pepitas a jsme radi, ze jsme tak pozitivni 😀 a uz mas nejakyho potomka nebo je to prvni mrnous?

ivetka77
12. bře 2012

@danielahe Ano, mela jsem tu metodu co rikas,taky nevim, jak se jmenuje,ale jsou to nejaky tri pismenka🙂 a ta co zacinana F je asi FISH a to je ta druha, tu jsi asi mela ty,ne? 😀
@veverka.terka
Tak to vidis Terko, Danca ma stejny nazor;)

ivetka77
12. bře 2012

@pepitas My si tu dodavame energii vzajemne 🙂 Je fajn,ze mame zase partaka navic! Budu drzet pesti...