Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danielahe
13. bře 2012

@ivetka77 no tak oblecku bude dost a dost, mam 2 sestry my vsichni mame jenom syny 😀 a moje mladsi sestra ma dokonce syny 2 😀 , takze moje mamka ocekava uz 5teho vnuka v rade 😀 😀 😀

danielahe
13. bře 2012

@hanulka0102 to ja mam z heliosu doma prvnacka 🙂 u me je celkové skore 50%. Prvni IVF 2 emryjka a jedno se chytlo a ted 1ET neuspesne a KET uspesne...musim to zatukat 🙂 ale 100% testosteron 😀 😀 😀

veverka.terka
13. bře 2012

@danielahe tak to u nás, jestli se mimčo zadaří, tak naši budou 10-ti násobní babička a děda 😀 mám starší sourozence a všichni mají početný rodiny...a oblečků by bylo taky pěkná kupa, i když poslední je od sestry roční holčička, takže by to chtělo spíš taky holčičku🙂 a manžel není rád, že bude další kluk, bral by raději holčičku?

danielahe
13. bře 2012

@veverka.terka tak urcite je rad za mimi,ale chtel by dceru 😉 a co ten tvuj? 😉

veverka.terka
13. bře 2012

@danielahe je mu to vcelku fuk, ale kdyby si mohl vybrat, tak určitě kluka Karlíka po sobě 😀 a to já sem hnedka jasně řekla, že teda Karel určitě nebude!!!!ale on to spíš říká i tak ze srandy, aby mě naštval 😉

veverka.terka
13. bře 2012

holky, berete někdo nějaký vitamínky pro těhotný? mně to bylo doporučeno,ale nevím, jestli fakt jo nebo ne....každej má na to štrašně jinej názor...já bych je nejrači nebrala, moc pro to nejsem, ale pokud by to mělo být pro mimčo fakt dobrý, tak určitě joo...děkuju za rady 🙂

danielahe
13. bře 2012

@veverka.terka no u nas to tak nejak je.mam velkyho jirku a malyho jirku 😉 jinak ja beru femibion 🙂 a pred nim jsem mela kyselinu listovou.

hotaska
13. bře 2012

@danielahe
@veverka.terka holky vůbec mně neobdivujte, není proč. Prostě to přišlo a já se tím musela prokousat, člověku nic jiného nezbývá. Neměla jsem na výběr 😝
Jj, víme měli jsme PGD a "plavčí" nám tam chlapeček v pořadí druhý. Prvnímu jsou dva roky. Pak ještě jednoho chlapečka máme v zásobě v Heliosu a ty další dvě embrya co tam máme bez PGD ..... dám ruku do ohně, že jsou to taky kluci 😀 takže mi zase říkáme, že máme zaděláno na hokejovou pětku 😎
Jinak aby jsem řekla pravdu, pohlaví našich dětí mi je od určité doby tak nějak úplně šumák ....

danielahe
13. bře 2012

@hotaska mne uz je to taky jedno,hlavne aby to bylo zdrave. 🙂 ,ale kdyby se holka zadarila,nezlobila bych se.ted je pro me nejdulezitejsi ten muj bobecek v brisku. Vcera a dneska vecer lehce spinim,dr rikala,za to nemam hrotit a snazit se byt klidna,aby z maleho nebyl nervacek 🙂 .A odkud jsi?Z Brna nebo okoli? 🙂 A malej te asi nenecha moc odpocivat,ze? 🙂

pepitas
13. bře 2012

Tak jsem dnes byla v Heliosu a vyfasovala léky. Příští týden ve čtvrtek začínám s Proverou.
@danielahe Určitě to s prckem v bříšku dobře dopadne, když je teď v Heliosu taková úspěšnost.. 🙂 Já jsem měla oba pokusy v Heliosu. 1. IVF bylo ICSI to jsme neměli žádné embryjko na transfer, 2. IVF bylo PICSI a měli jsme jednu blastocystu, kterou mně transferovali, ale nechytlo se. Manželove spermie jsou asi hodně špatné, takže tentokrát to budem zkoušet s dárcovskýma spermiema. I když já jsem genetiku taky neměla úplně v pořádku. Tak uvidíme....

@hanulka0102 Moc, moc gratuluju k //....

onno
13. bře 2012

Ahoj chodím do Heliosu jdu si pro radu .Nevím kolik vložit embriek jestli jedno nebo 2.Máme 2 poslední mrazáčky.A na dallší celé IVF nemáme finance.Prosím poraďte?Děkuji

danielahe
13. bře 2012

@onno ahoj,taky jsme meli 2embryjka.chtela jsem si dat obe,ale uspesne mi to rozmluvili 🙂 ,subjektivni pocit mas,cim vic tim lip,ale studie ukazuji pravy opak.ja mela 1et bez uspechu a ket uspel 🙂 ,takze bych se vlozeni jednoho embryjka nebala 🙂 .Na heliosu doporucuji stejne jedno 😉 .

hotaska
13. bře 2012

@danielahe vidíš, paní doktorka určitě ví co říká 😉 ..... á propos řekli ti proč ta krev a špinění? Našli nějaké vysvětlení? Jinak nejsme přímo z Brna, ale nemáme to daleko. O klidu na lůžku nemůže být absolutně řeč 😎 to máš pravdu.

hotaska
13. bře 2012

@onno taky jsem pro jedno. Pěkně postupně a navýšit šanci 😉

danielahe
13. bře 2012

@pepitas tentokrat se to povede,uvidis a dekuji za podporu 🙂 .ten muj to ma taky spatny,ale zatim jsme to zvladli.vic jak 2bobecky nam nezustali 🙂 .jsem si rikala,ze kdyby to neklaplo na isci,tak priste jdeme na pisci,ale to zatim neni potreba.nekde jsem cetla,ze kontryhelovy caj a kyselina listova je dobra na podporu,jsou to takove babske rady,ale treba na tom neco bude 🙂 ,ja do otehotneni brala oboje a ted basim femibion,prej je nejlepsi 😝 .pa a drzim palecky. 🙂

danielahe
13. bře 2012

@hotaska moje gyndarka rikala neco o stare krvy,pred injekci byla cerstva,ale k ni jsem sla po injekci,takze to uz byla stara krev a male nmozstvi.rikala mi,ze je to mormalni a na heliosu mi rekla koordinatorka,ze deloha je hodne prokrvena a pry zmena polohy muze zavinit krvaceni,takze ten utros mi lezi v zaludku,ten tu delohu prokrvuje 😠 , vzdycky to zacalo po tom,co jsem ho zacla uzivat vaginalne,takze od ted,i kdyby nebyly potize,budu dokonce polykat 😀 .jirula je sice velkej,ale mame co delat se skolou,je palicatej jak mezek 😀

veverka.terka
14. bře 2012

@onno ahojky, taky jsem pro 1 embryjko, další si v nejhorším případě můžeš nechat na příště, ale nám bylo řečeno, že 1 má větší šanci přeží. my si taky budem nechávat zavádět 1 a ani sme o 2 neuvažovali, předpokládám, že doktoři ví, co říkají... 😉 hodně štěstí

danielahe
14. bře 2012

@veverka.terka ahoj terezko, tak jak se mas? Na kdy ti vlastne vychazi ET. Mne je od vcrejska pekne blbe, na jidlo se nemuzu ani podivat, tak jsem si udelala aspon domaci citrusovy juice 🙂 A ty taky asi nemas vychazky pri neschopence, ze? 🙂

veverka.terka
14. bře 2012

@danielahe ahojky Dani, mám se nervózně 😉 teďka sem si volala do laboratoře a zatím žádný embryjko není připravený na to PGD vyšetření, takže to bude zítra, i transfer. no, tak to ti nezávidím, ale bohužel to k těhotenství patří, ale to se určitě zase časem zlepší hm 😉 vycházky mám 4 hodiny, ty nemáš žádný? vždyť můžou být max.6h?! ale ty asi kvůli tomu, žes krvácela ne?já se jdu každej den aspoň na chvilku projít, nakoupit, jinak sem taky pořád doma, ale docela se i nudím.... 😒 tak hezky odpočívej, pospávej a ať ti není moc špatně

danielahe
14. bře 2012

@veverka.terka to ja uz se taky pekne nudim 😀 . Mne na Heliosu rekli, ze mi je daji pozdeji, ale jak jsem znova krvacela, tak jsem vychazky neresila, ale jak pujdu v patek na kontrolu, se doktorky zeptam. Nakoupil mi Jirka, nez odjel do prace a malyho mi vodi kamaradka ze skoly, ale zitra budu muset ja, no snad to bude ok. 🙂
Ja mela taky ET sesty den. Mela jsem 4 bobanky, 3 na PGD prosli 2 a jeden prdola bych takovej pomalejsi, takze to byla takova pojistka pro pripad, kdyby pres tu genetiku zadny embrous neprosel 😉

veverka.terka
14. bře 2012

@danielahe hmm, to je určitě na prd bez vycházek, přece jenom aspoň na chviličku jít se projít je fajn...ale to už ti pak určitě napíše. a to jdeš pro syna určitě jenom někde kousek ne, to by byla moooc velká náhoda, kdyby zrovna kontrola došla.
já sem s tím PGD akorát moc nepochopila to, že pokud to embryjko jaksi nevyleze, nějaká ta buděčka,tak to PGD nepude udělat že? a tak to by mi ho transferovali i bez toho, jestli to dobře chápu?tak sem zvědavá, sem z toho dost nervózní.du nachystat na oběd 🙂

pepitas
14. bře 2012

@danielahe V to doufám, že to vyjde.... Já taky moc děkuju za podporu... Hodně to pomáhá. Já jsem o tom femibionu taky slyšela. Kámoška nemohla rok otěhotnět a jak začla brát femibion, tak se jim zadařilo. Nevím, jestli to byla náhoda nebo opravdu těma vitamínama, ale vyšlo jim to. Asi ho začnu taky brát. Chtěla bych udělat maximum, aby to vyšlo.

danielahe
14. bře 2012

@veverka.terka , jo skolu mame blizko, tak snad to bude ok 🙂 . Oni totiz odebiraji par bunecek, ktere nesmi odebrat z te casti, z ktere bude budouci plod, a kdyz vyleze prave tato cast, tak to nejde. Ale urcite ti to embryjko transferuji, jen proste nevis, co to bude a jestli tam nejsou geneticke odchylky 🙂 . pri prvnim ivf se toto jeste nedelalo a mame jirulu, takze to jde i bez PGD 🙂 Co mate dobryho? 🙂

veverka.terka
14. bře 2012

@danielahe jj, tak sem to pochopila správně... 😉 testuju poprvé dršťkovou polívku z hlívy ústřičké a jenom žemlovku 🙂 sem zvědavá, hlíva byla docela drahá, ale prý je moc zdravá, tak se uvidí, jak to dopadne 🙂 ale manžel sní všechno 😀

veverka.terka
14. bře 2012

teda, já furt přemýšlím, jestli si něco koupit nebo nee, ale asi teda dám na vás a taky si ten femibion koupím....

danielahe
14. bře 2012

@veverka.terka To velkej jirka taky vsechno, ale malej si vymejsli 😠 , kdyby mohl, tak by to byly furt hranolky se smazakem. ja tu mam zbytek hoveziho a kopru, tak si udelam koprovou omacku, za normalnich okolnosti ji nejim, ale dostala jsem na ni chut 😀 ...jo jinak ta hliva je moc dobra, houby mam rada 😉

pepitas
14. bře 2012

@veverka.terka My jsme taky měli mít to PGD, ale jelikož nám embryjko nehatchovalo (to je to vylézání buňky), tak nám to vyšetření udělat nemohli. Ale embryjko mně transferovali. Klidně se to do zítra může ještě změnit a může začít hatchovat. Držím pěsti!

veverka.terka
14. bře 2012

@danielahe to ale taky s dětma bývá, vidím to u dětí od sourozneců, ti by jedli taky jedli pořád to stejný jak píšeš 🙂 hmm, tak koprovku teda moc nemusím, ale sním ji, hlavně, když bych ji nemusela vařit já 😀 já sem právě hlívu nikdy neměla v žádné formě, ale jinak hříbky úplně miluju, mňam, tak sem zvědavá 🙂

veverka.terka
14. bře 2012

@pepitas já si ty názvy přesně nepamatuju 😀 jj, taky mi embryoložka říkala, že ještě se to může do zítra změnit, uvidíme...děkuju!

danielahe
14. bře 2012

@pepitas ja si myslim, ze je to takove placebo na otehotneni 😀 😀 😀 , podvedome veris, ze ti to pomuze a uz se tak nestresujes a ono je to tady 😉 , uvidis...hlavne se nevzdavat. Ja ten svuj prvni neuspech obrecela a furt jsem tapala, kde se stala chyba 😠 , ale co, zivot jde jde dal a nas mrazacek cekal na sanci 🙂 a tu taky dostal. hlavne aby byla aspon 2 az 3 miminka a uvids, ze jedno se chytne urcite a treba ti zbydou jeste do zasoby na dalsi tehu 🙂 , je jaro, (ted to zrovna nevypada 😎 ), ale slunicko a teplo dela divy 😀 😀 😀