Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

bambulka247
9. čer 2019

@marion87 Celkovo bola tato stimulacia nejaka zmatena, zaciatok stimulacie mi nastavili az na 5.dc, stimulka len 10dni, foliky boli vsetkych moznych velkosti od 5 az po 24mm, takze ani neviem podla coho sa riadili. Na ultrazvuku neprijemna Filkova, ktora mi k tomu nepovedala ani pol slova. Vysledok nikoho netrapi, ved staci ze sme zaplatili. Ci bola chyba vo vajickach alebo spermiach nam nikto nepovie. No som mega zvedava co nam na toto povie Texl, lebo mi pride ze takychto pripadov u nich nejak pribuda,ale podla neho je vsetko v pohodeee. Inak planujem sa objednat na konzultaciu aj inde. Tebe prajem nech vam to posledne Ket vyjde. Urcite nestracaj nadej, my sme mali pred cca 2 rokmi tiez len jedno embryjko, ktore 5.den este nebolo pouzitelne a teraz je z neho to najsikovnejsie dieta.

marion87
9. čer 2019

@bambulka247 Moc dekuju 🙂 hodne stesi i vam, budu rada, kdyz mi pak napises, jak jste dopadli na konzultaci. Urcite se k nemu dostanete driv nez my.

bambulka247
10. čer 2019

@marion87 Urcite dam vediet, aj ty daj potom vediet, aj ked verim ze uz konzultaciu nebudete potrebovat ;) Ja som sa dnes chcela objednat na konzultaciu do Reprogenesis a prvy volny termin maju 9.10. :(

marion87
10. čer 2019

@bambulka247 dekuji, ozvu se ;) mozna je to tim letem, ze jsou dovolene? Vetsinou jsme dostali konzultaci u primare vzdy za cca 2-3 tydny bez problemu... bud je to tim letem anebo jim vyrazne pribylo pacientu, kdo vi... ale jinak jo, v carech jsou obecne dlouhe cekacky, zvlast kdyz chce clovek k nejakemu vyhlasenemu lekari. Mej se pekne a budu se tesit na novinky 🙂

marion87
11. čer 2019

Holky, muzu se prosim zeptat - mela jste nektera neschopenku po KET? Nevim, jestli by to vubec v Heliosu pripadne vypsali, kdyz neni tak uplne potreba...ale pokud bych radeji byla po Ketu v klidu, bez pracovniho stresu, docela by se mi ta moznost libila. Nevite, prosim? 🙂 dekuji!

utrikocku
11. čer 2019

@marion87 já po Ketu neschopenku měla bez problémů. Ale chodím jinam..

marion87
11. čer 2019

@utrikocku Dekuji 🙂 Ja se na to kdyztak zeptam, jen me zajimalo, zda ma nektera z vas zkusenost. Jsi v nejakem jinem brnenskem centru?

utrikocku
11. čer 2019

@marion87 chodím do Prahy do Gennetu. Ale o Helios také projevuji zájem, kdyby nám to tady nedopadlo. Pan primář ve mně vzbudil rozporuplne pocity. Pokusím se v případě další stimulace zůstat tady a domluvit se s mojí stávající doktorkou, ke které mám největší důvěru. Jinak s neschopenkou jsem vůbec neměla problémy, sestra mi jí v den odběru napsala. Ani jsem to neřešila s doktorkou. Ta jen řekla jednou, že mám na ní nárok, dle toho jak se budu cítit

marion87
11. čer 2019

@utrikocku Jj taky jsme byli v gennetu v praze na 2 ivf. Tam po OPU s neschopenkou problem neni. Nicmene ja se chystam na KET, kde neschopenka neni potreba, tak me jen zajimalo, zda jsou ochotni ji napsat jen z toho duvodu, kdyz chce byt nekdo po ketu doma a bez stresu.... Hodne stesti at vam to tam vyjde. My uz jsme utekli.

utrikocku
11. čer 2019

@marion87 já měla teda neschopenku i po Ket a je jen po opu a v pohodě. Ke komu jste v gennetu chodili?

marion87
12. čer 2019

@utrikocku K Jarosove. A ty?

utrikocku
12. čer 2019

@marion87 no paní Jarosova je strašně "byzy". Docela mi před rokem zkazila stimulaci, vůbec si mě neohlidala. Neměla čas, pokaždé u někoho jiného... ale měli jsme pár embryi, takže to mohlo být horší. Teď jsem u paní doktorky Langerove a přístup ke skvělý, je to odborníci, chodím jen k ní a hlídá si mě.

marion87
12. čer 2019

@utrikocku Mam zkusenost s obema, spatnou. O zkazene stimulaci bych ti mohla povidat. Nejsi zdaleka jedina. Okamzite jsme sli pryc. Nemela jsem po jeji stimulaci skoro nic dozrale, vajicka sla do kose, uplne promarneny cyklus na pojistovnu.

utrikocku
12. čer 2019

@marion87 to mě moc mrzí, dokazu si to docela představit. Ale zajímala by mě špatná zkušenost s paní doktorkou Langerovou, jestli mi to můžeš říct. Děkuju

ivivka
13. čer 2019

@marion87 já ano, bez problemu

marion87
13. čer 2019

@ivivka Moc dekuji! ❤

natvencl
2. črc 2019

@kyticka569 Ahoj, mohu se té zeptat, co se ti v Pronatalu nelíbilo? Já se pravé rozhodují mezi Prinatalem a Helliosem. Pronatal mám u baráku a Hellios 200km. Mám na 1.ivf synka od Apolinare. Bohužel dalších 5 ketu nevyšlo, takže druhé ivf. Opět nic. Kromě endometriozy mám i genetickou zátěž. Už toho mám taky dost za sebou. Chci, abty to vyslo. Diky!

bambulka247
4. črc 2019

@marion87 Ahoj, tak ako som slubila, pisem po konzultacii s Texlom. No v podstate sme sa nic nove nedozvedeli. Pricina neuspechu sa stanovit neda, za nich spravili maximum a nic viac sa spravit neda, ziadne dalsie vysetrenia, ziadna zmena stimul.liekov, protokolu, nic...vitaminy brat mozme, ale stejne moc nepomozu. Proste o tom rozhoduje priroda. Navrhuje to skusat dalej, presne rovnakym sposobom. No nic. Vcera sme boli na konzultacii v Repromede a mam z toho o mooc lepsi pocit. Vzali nam obom krv na nejaku sirsiu genetiku(v heliose nam vysetrili iba karyotyp),doktorka mi urcite doporucuje kratky protokol a doporucili mi skusit biorezonanciu(alternativna metoda). Plus hodne vitaminov, za nu teda urcite pomahaju. Tak sme sa rozhodli to skusit tam. Mala teda dost zaujimave argumenty, ktore vylucuju to, co tvrdi Texl. Takze uvidime.

marion87
8. črc 2019

@bambulka247 Ahojky, moc dekuju za zpravu! Ty jo, to je sila... Preju ti, aby to v Repromede sedlo lepe a uspeli jste. Je to hodne asi i o tom pocitu a duvere v lekare. Kdy do toho IVF pujdete?
My mame stale jeste pred sebou ten posledni KET, prespristi tyden jedu na UTZ a uvidi se, jak to dopadne.
Ja nevim, proc ma Texl ke vsemu takovy zamitavy postoj.... Ma proste svuj nazor a nic s nim nehne, jakoby nebyl otevreny jinym moznostem, zmenam.... Nesedi mi na nem uplne presne to same, co ty pises. Uvidime co my po konzultaci, snad ji zvladneme nejpozdeji na podzim. Manzel se netvari na to, ze bychom opet menili CAR (uz potreti), takze nevim, jak to s nami dopadne...Brno mame hodne daleko a menit zase centrum a stale dojizdet do Brna se nechce ani mne, ale uvidime. Kdyztak mi pisni zpravu, docela by me zajimaly blizsi podrobnosti ohledne toho, co ti v Repromede rekli, vcetne stimulacnich preparatu, davkovani apod. 🙂 Mej se krasne.

marion87
8. črc 2019

@bambulka247 Jeste jsem se chtela zeptat - jake vitaminy ty lekarka v Repromede doporucila? Ja jsem take chtela nejake brat, ale prave primar mi rekl, ze na vajicka nic neni a dal se o tom uz nebavil. Beru dlouhodobe Femibion, ale vim ,ze spousta holek bere ruzne vitaminy, napr. koenzym Q10 apod. a nekteri lekari naopak v ne veri a doporucuji je. Budu rada, kdyz mi reknes, jake ti doporucila. 🙂 Neco bych preci jen zkusila brat... Navzdory nizkemu veku a i vlekemu poctu vajicek, tak vysledky kultivace jsou u nas naprosto beznadejne a take netusim cim to je... :( Na zadny problem mi neprisli.

marcellkaks
9. črc 2019

Ahoj holky, celkem sem teď vyděšená z vašich příběhů. Jsme v Heliosu 1IVF . Spermiogram normozoospermie se snizenou integritou DNA spermii 30%, imuno ok. Karyotyp cekame. Jsem 4 den stimulace diphereline a gonal. Mame mit MACS a PICSI. Kvuli PCOS nebude ET az si telo odpocine tak KET. Chapu, ze vsude se nejde zavdecit vsem a ze vsichni by chteli, aby se to podarilo na poprve. Mam dva chlapce prirozene pak mimodelozní a hned za tri mesice prirozene devce a opet dalsi mimodelozní, takze bez obou vejcovodu. Mam 6 let jineho manzela, ktery bych chtel mit i svoje deti proto IVF. Texl mi prisel v pohode, prekvapilo me ze me teda nevysetril UTZ , vlastne jeste nikdo z heliosu me nevidel " uvnitr" az zitra prvni KO stimulace.

marion87
9. črc 2019

@marcellkaks Ahoj, je to jak rikas, kazdy mame nejake zkusenosti, nikde to neni na 100% skvele. Ja Helios nezatracuji, jen mi tam nesedi dost veci, proto se rozhoduji, zda posledni IVF dat opet tam nebo ne. Presne to co pises - ze te pred stimulaci nikdo nevidel, tak to je to, co me zarazilo jako prvni nez jsem u nich zacala loni stimulaci... Stimulovala jsem, aniz by mi nekdo udelal jediny UTZ. Byla jsem uplne nova pacientka a vsechno sup sup... Co kdybych napr. mela cysty? To by asi nebylo dobre zacit stimulovat.... Nikoho to nezajimalo. Jeste Texl posmesne poznamenal, ze me urcite dostatecne vysetrili v predchozim CAR..Ehm, takze tak. Tohle uz u me osobne hranici s lajdactvim a mam z toho pocit ,ze je to vlastne kazdymu u zadku, jak nam to dopadne. Drzim palce at to vyjde. 🙂 Sama nevim, zda tam zustaneme....

marcellkaks
9. črc 2019

Jj. První konzultace říkám ok dobře jen jsme mluvili, druhá výsledky rovnou lèky ale UTZ nikde. Jako já byla u své dr.na gyndě, ale to oni nemuzou vědět. No jako co znám z okolí tak všem se podařilo z Heliosu všichni spokojeni tak prostě Helios byl jasná volba, jako vše je zatím ok, uvidím co zítra. Bude nás to stát 50-70 tisíc a za ty prachy si myslím ze mám právo být v dobrých rukou. A holky...stimuluji 4 den asi brzy ale nic necitim, akorat me teda boli hlava strasně ale to muze byt čímkoliv, bojim se, aby na me teda hormony fungovaly. Nebo je to brzo ? Muzou zabírat a nic necítit ? Děkuji. Urco projdu 1IVF v Heliosu pak Kety doufam,ze budem mít co mrazit. A pak se uvidí jestli jinam,nejsem už nejmladší a dalsich 100 tis....
Přeji ať se Vám zadaří.

hanyas
9. črc 2019

@marcellkaks nemusíš cítit vůbec nic. Buď ráda. Spousta holek ma pri stimulaci šílený stavy. A ta hlava nejspíš bude k tomu...

ivivka
10. črc 2019

@marcellkaks Nemej strach, oni vi, co dělají! “Rukama”jim prochází stovky pacošek. Akorát to utz vyšetření mi teda přijde divné. My začali vloni v březnu - predtim mimodelozni , odebrán vejcovod, na druhé straně časté cysty na vaječníku, spermio taky nic moc. Chodím tedy od začátku k JT, ale utz mi dělal rozhodne již na 1.konzultaci a vlastně vždy. 1.IVF -z et nic, ket mimi umřelo v 9.tt a dalsi ket a od 5.6.mame holčičku . Až při císaři se ukázalo, jakou mám v břiše paseku a primář z porodky se divil, ze se vůbec i přes ivf zadarilo! Takže je potřeba tomu na 100%verit s netrápit se neúspěchy, i když se to lehko řekne. Já po tom ketu , kdy to skončilo v 9.tt revizi, jsem odjela na dovcu a hned v dalším cyklu byl další ket a z nej princezna!

marion87
10. črc 2019

@ivivka To je super, moc gratuluji k dceri🙂 my jsme u JT nikdy na konzultaci nebyli, od zacatku nas davaji k primari... mozna je peclivejsi. Mne jak nove pacientce vylozene primar odmitl utz udelat. Jeste jsem se ho ptala, jestli by me pred stimulaci nemel nahodou vysetrit.... pry neni potreba. To mi neprijde normalni. Rada bych jom verila, ale jsou veci, jako tato, ktere mi nesedi.
Tou pasekou v brise myslis nejake srusty? Endometriozu? To je stejne silene, ze to nejde poznat z utz a clovek ani nevi, co se mu ram uvnitr deje a jestli je tam vse v poradku jak ma byt....

ivivka
11. črc 2019

@marion87 upřímně- já byla u primáře dvakrát - prvně nám vysvětloval výsledky testu, odcházeli jsme s tím, ze ivf je jediné řešení, ale úplně mimo, takže jsme pak byli znovu u Jakuba, aby nám to vysvětlil a pak podruhé jsem na nej narazila před ketem na utz a opět jsem z nej byla mimo 😣 takže nene, jistě je profik, ale já potrebuju hodně osobní přístup. Naopak JT mi přišel udělat ket, i když nebyl ten den v práci!
Každopádně ket dopadl v dalším cyklu po revizi a vím o více holkach, kterým to dopadlo po vyčištění dělohy či hysteroskopii
A u me v břiše sileny srusty, deloha prirostla k děložní stěně (prý zřejmě po spatne zhojene předchozí sekci - ještě jsem měla operaci kyly, slepaku...) , malou se jim nedařilo vyndat, najednou na sále 5 doktoru, já tři krevní transfuze, takze jsem si to užila se vším všudy!

marion87
11. črc 2019

@ivivka Wow, to je desivy. Je dobre, ze to vsechno dobre dopadlo..to jsou nervy, vid. :( Ale jak je videt, kdyz je embryo kvalitni, tak se asi udrzi i v takovych podminkach... 🙂
Tak mozna by stalo za zkousku dat si konzultaci u JT. Ja myslela, ze je nedela, ze se vzdy chodi k primari. Nikdy nam to totiz nenabidli. Hlavne pri stimulaci, kdy nebyl cas na nejake podrobnejsi dotazovani a clovek se 14 dni bavi v podstate jen s koordinatorkami, jsem mela velky pocit nejistoty... nikdo nevysvetli jak se to vyviji, proc se meni davkovani apod. Ale tak uvidime, co bude dal... Meli by vedet co delaji 🙂 At dcerka krasne prospiva a je zdrava!

ivivka
11. črc 2019

@marion87 určitě vi, co dělají, ale je tam děsný frmol, jedna pacoška za druhou, už je to spíše o businessu. Já jsem u JT registrovaná i normálně na gynde, i když dojíždim 90km, takže jsme vždy chodili pouze k není, ale teď jsem doporucovala na konzultaci kamarádku a jde k němu, takže rozhodne konzultace dela. Jiný doktory mají na těhotenské screeningy a některé operační výkony, ale konzultace rozhodne nedělá jen primář.
S těmi koordinatorkami je to někdy taky o nervy. Ale holt to platis, mas nárok na 100%info a tak se prej třeba 10krat dokola!

marion87
11. črc 2019

@ivivka Dobre, dekuju moc za tip. Zkusim se preptat.... jestli ted nevyjde KET, tak mozna zkusim konzultaci u nej. Planoval ti tedy i stimulacni protokol a vsechno kolem IVF on? O davkovani pak stejne asi rozhoduje primar, co jsem tak pochopila...na zaklade te krve a vysledku utz. Jen proste jak jiny lekar delal UTZ, jiny pak rozhodoval o tom, jake davky...a nikdo o me nevedel nic, protoze pokazde jiny lekar rano... Ja jsem takova, ze potrebuju ujistovat a ptat se, tu moznost jsem moc nemela... Nicmene asi je to take o tom, co si clovek protlaci a vybojuje. My to mame do Brna 3 hodiny cesty pres celou republiku.. Myslela jsem ,ze Helios nebude tak velke centrum,ze to tam bude domactejsi, osobnejsi...ale taky je to kolos, jako v Praze. :( asi to tak je ted vsude... Diky moc za info. 🙂 Ja pevne verim, ze snad nakonec pomuzou. Jen uz je to cekani zatracene dlouhe....