Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

daguli
15. dub 2012

@danielahe Ahoj,ja jsem si rikala,co s Tebou je-tak ted uz to chapu,tolik deti na krku,to by me asi caklo 😀 tak preji pevne nervy 😎

danielahe
15. dub 2012

@daguli No uz me taky pekne hrabe, ty 2 starsi si chteji hrat jen spolu a to mimino mezi sebou nechteji, takze ho musim zabavit, i kdyz je celkem hodny, tak i tak je to pekna makacka 🙂

pepitas
15. dub 2012

Ahoj holky, po dlouhé době su zase tady... Dalo mně pěkně zabrat, než jsem to všechno přečetla. Tak už se mi stimulace blíží pomalu ke konci... Včera jsem byla na ultrazvuku a vajíček je dost. Pan doktor byl spokojený... Říkal, že vše probíhá, tak jak má... Doufejme, že tentokrát nebude žádný OHSS. Ve středu bych měla mít posleddní kontrolu a v pátek odběr vajíček. Ale to se ještě uvidí.
Máte pravdu, že čím míň lidí ví o IVF, tím je to lepší. U mého prvního to věděli skoro všichni, u druhého jen rodiče a pár známých a teď u třetího to ví jen jedna kamarádka. Tentokrát jsem to ani rodičům neřekla, i když je to docela těžké. Už se mně ale nechce každému vysvětlovat, proč to nevyšlo.
Já teda beru jenom Femibion, nic víc... Ale nemyslím si, že by to nějak ovlivnilo IVF.
Ještě jsem se vás chtěla zeptat, jestli se vám dělají modřiny po těch injekcích. Nevím, čím to je, ale mám břicho samou modřinu, už mně to manžel nemá ani kam pichat. Při prvním a při druhém IVF jsem to neměla, tak nevím, jestli mně to třeba manžel nějak blbě nepichá. 😎

@veverka.terka Je mi moc líto, že to nevyšlo... Já v to věřila... Naštěstí máš ještě mražáčka a to už určitě vyjde, uvidíš...

danielahe
15. dub 2012

@pepitas Ahoj, pamatuji se, z pri prvnim IVF jsme mela taky modriny, bylo mi receno, ze je to od toho, ze si to spatne pichnes. Tedka jsem zadne nemela nastesti, i kdyz misto vpichu me svedilo 🙂 . Uvidis, ze vsechno bude ok, budu drzet palecky a v patek si na tebe vzpomenu, to jdu zase ja na kontrolu s pupikem 😉

pepitas
15. dub 2012

@danielahe Aha, tak mně to asi manžel špatně pichá... No, nevadí, já to vydržím, hlavně když to všechno dobře dopadne. 😉 Děkuji moc za podporu... Na kontrolu jdeš taky do Heliosu? Budu na tebe myslet, aby kontrola dobře dopadla a mimísek pěkně rostl a vyvíjel se...

daguli
15. dub 2012

@pepitas Ahoj,no tak to moc drzim pesti! A neboj,i kdyby prisel OHSS, tak ti pichnou inekci a bude to dobry ;) mam odzkouseno na sobe ;) Jinak ja jsem modriny nemela...

daguli
15. dub 2012

@danielahe to mas takovy mesi trening na to svoje mimi🙂 a do kdy tam ty poklady mas? 🙂

veverka.terka
16. dub 2012

@danielahe ahojky, já sem právě měla docela strach, co se děje, žes sem ani nepísla 🙂 ale to chápu, jak tam máš 3 děti, tak to je mi pak jasný 😀 to je tam máš na dý? aspoň se nenudíš a hezky si užíváš dětiček 😉
@pepitas ahojky, děkuju za podporu, snad to vyjde napodruhé....a tobě budu držet palečky! modřinky určitě nevadí, někomu se dělají, někomu ne, to je úplně normální. každý má to tělo kapku jiný 😉 hlavně, aby byl ten účinek, jak píšeš a zbytek se vydrží 😉
@daguli ahojky, dík za radu, už sem si koupila na zavádění GynoPevaril a doma mám Canesten mast, ale to bude OK, je to jenom nějaký svědění, to rychle zahojí 😉
my sme tady měli včera taky kupu dětiček 🙂 taťka měl v týdnu svátek, tak se včera sešli všichni sourozenci s dětma a protože bydlíme s našima, tak se samozřejmě ani naše bydleníčko nevyhlo náletu dětí 🙂 🙂 🙂 ale já sem ráda, aspoň je veselo, sice trošku binec, ale to se uklidí. a když se ta malinká roční neteřinka chce přitulit a pochovat, tak sem nešťastnější 🙂 dneska ji odpoledne budu hlídat, tak se těším, jenom, aby neplakala a byla v pohodě....

danielahe
16. dub 2012

@pepitas nene do heliosu uz nechodim, chodila jsem tam k mudr pivovarnikove, byla moc hodna, ta se prestehovala na soukromou praxi...ale od te jsem taky odesla, pac jsem mela hodne zavazny problem (pri sexu jsem celkem hodne krvacela, po par min to sice preslo, ale byla jsem nestastna a vubes se mi nechtelo plnit manzelske povinnosti) a pani doktorka furt tak nejak jenom cekala a nechala me cekat rok, tak jsem to pak vzdala a chodim jinam, mam to na doporuceni a ta mudr je sice trosku strelena,ale hodna 🙂
Modriny se zahoji a v heliosu si te pohlidaji. 😉

danielahe
16. dub 2012

@daguli do konce dubna 😨 nejvic zabrat mi dava stejne ten muj, je cim dal tim drzejsi. dneska jdu na tridni schuzku, to bude mazec, dneska sel do skoly pekne nastvanej, pac si neco rozbil a neslo mu to spravit, tak se vztekal...jestli mu to vydrzelo do skoly, tak chudak ucitelka a na tridni schuzce pak ja 😎

danielahe
16. dub 2012

@veverka.terka jojo celkem dlouho. nekdy mi tu necha dalsi segra svoje dite, takze tu mam obcas 4 kluky, celkem psycho 😀 😀 😀

veverka.terka
16. dub 2012

@danielahe cože? to si děláš srandu? a na tak dlouho? tak to je síla 😎 ...a to jako nechodí ty ostatní děti do školy nebo chodí od vás? a to ti je tam ségry dají jen tak nebo sou nemocný nebo sou někde na služební cestě? tak to teda nevím, jak bych zvládala, obdivuju tě....a vy ste ještě v paneláku že, to musí být docela dílo 😀

danielahe
16. dub 2012

@veverka.terka to je celkem dilo, pac sice mame 3+1,ale asi ten nejmensi typ, ma to zhruba 60m2.....jirik je nastesti ve skole, pak jde do druziny a risa jde do skoly po prazdninach a od druhe segry, samik chodi jeste do skolky. risu s miminem tu mam pac, segre nema kdo hlidat, musi jeste chodit do prace, jeji ex se ji na to muze vysrat a tchyne taky a moje mati je prave v nemocnic, takze nemuze....nastesti si je bere obcas segra renca, ktera bydli se mnou v brne, ale vetsi cast je tu mam ja 🙂

veverka.terka
16. dub 2012

@danielahe no, tak to ti teda povím, že máš pěknej záhul, ještě teďka, když seš těhu, tak to je o to horší....

danielahe
16. dub 2012

@veverka.terka to se prezije...musim jit nakrmit kralika, chudak od rana ceka 😀

ivetka77
16. dub 2012

Ahoj holky, jak se dari?Co je noveho?Ty jo, Dani, ty mas do konce mesice na hlidani dalsi dve deti?A to jsi k tomu tehule?To musi byt hrozne narocny...tak drzim pesti a oreji pevnou vuli a pevnou ruku 😀

adriana1010
16. dub 2012

@veverka.terka - My jdeme do Heliosu zítra, v 9:00 na opakované spermio a ve 13:00 za dr. Texlem - KONEČNĚ 🙂. Jen mě mrzí, že jsem nestihla měsíčky. Už v sobotu jsem to dostala, tak pokud jsem to dobře pochopila, budu muset čekat do další menstruace, což mě mrzí :(, ale co už..nic jiného mi nezbyde.

jananovacek
16. dub 2012

@adriana1010 Tak at vam to dobre dopadne 😉

daguli
16. dub 2012

@danielahe Ty jo,to Ti nezavidim...tak pekne maleho vyceouj at Ti pomaha, musi to byt narocne...

daguli
16. dub 2012

@adriana1010 Ono to do te dalsi menstruace uz utece,neboj;)Za chvili uz se budes vlacet s pupkem jako ja 😀

veverka.terka
17. dub 2012

@adriana1010 ahojky, budu na tebe myslet a písni, jak ste dopadli.já sem začínal stimulovat až 16.den cyklu, takže teoreticky bys to mohla stinout i tedka, záleží, jakou vám naordinuje stimulaci, ale ten 1 měsíc čekání je už nic, když už ste vydrželi čekat na mimouše tak dlouho, tak měsíc už nic není 😉 ...drž se!

pepitas
17. dub 2012

@danielahe To mě mrzí, že jsi měla takové problémy. Ani se ti nedivím, že se ti nechtělo plnit manželské povinnosti. A ta tvoje nová mudr to vyřešila hned? S těma dětma tě opravdu obdivuju. Já mám někdy dost z té mojí jedné hyperaktivní dcerky. Už je 14 dní doma, je nemocná a někdy je to k nevydržení. Aspoň, že chodím do té práce si "odpočinout". Nejhorší na tom je, že jsem to teď chytla od ní. Snažím se léčit, ale do pátku to asi nestihnu. To mě asi na ten odběr vajíček nevezmou, když budu nemocná, že?

@adriana1010 Já jsem taky začínala 16. den cyklu s Proverou, takže by vám to mělo vyjít. Je to moje třetí IVF a vždycky jsem to měla stějně, že jsem začínala ten 16. den. Však uvidíš, co ti dneska řeknou. Budu na tebe myslet.

@veverka.terka Je pravda, že ty modřiny jsou to nejmenší.. Moje první stimulace byla úplně v pohodě, vůbec nic mně nebylo. U druhé jsme měla OHSS a teď u třetí jen ty modřiny.... Takže je to pokaždé jinak. Zítra mám poslední kontrolu, tak snad bude vše OK, až na tu mou nemoc teda.

veverka.terka
17. dub 2012

@pepitas ahojky, to mě teda mrzí, že nejseš fit, s tím odběrem nevím nevím, uvdiíš, co ti řeknou....budu držet pěsti! ale zase, kdyby ty vajíčka a pak embryjka neměly být zdravý, tak se asi určitě vyplatí měsíc počkat a víc se vyléčit.

pepitas
17. dub 2012

@veverka.terka Zítra jak tam pojedu, tak se zeptám a uvidíme. Ale představa, že bych musela zase všechno absolvovat znovu, to mě děsí...

veverka.terka
17. dub 2012

@pepitas aha, no jo, to bys musela ještě asi píchat dál hormony nebo udělat nějakou pauzu že...ježda, já si ale myslím, že ten odběr vajíček je malinkatej výkon, tak pokud vyloženě němáš teplotu a seš jenom nachlazená, tak sand to bude dobrý....vůbec mě nedošlo, že odběr vajíček musí následovat přímo se stimulací, uvidíš no.budu držet pěsti!

pepitas
17. dub 2012

@veverka.terka Tak teplotu nemám, ani jsem nikdy neměla. Jen mám zelenou rýmu a docela dost kašlu a taky mě bolí v krku. Třeba to do pátku ještě vyležím. Dnes od rána ležím, ale za chvílu jdu na odpolední... Nevíš, co tak nejlíp zabírá?

veverka.terka
17. dub 2012

@pepitas no, tak to nezní zrovna nejlíp....mně zabírá dobře Paralen Extra nebo Coldrex,ale je to drašťák na tělo, je to dost silný, ale zase účinný. a taky ACC Long je výborný na kašel a rýmu. ale v lékárně by ti určitě poradili nějaký dobrý preparát, co má rychlý účinek.

pepitas
17. dub 2012

@veverka.terka Budu muset poslat manžela do lékárny. Já už to bohužel nestihnu.. Ten Coldrex mám jen ty sáčky, ale nějak to zatím nazabralo... A pořád piju zázvorový čaj, ale ten už taky nic. No, uvidíme, s čím manža dojede. O tom ACC jsem taky slyšela, že je dobrý, tak ho vyzkouším.

veverka.terka
17. dub 2012

@pepitas jj, zkus to.ale pokud ti nezabírá Coldrex, tak nevím no...taky mívám ty sáčky, ale většinou měly dobrý efekt.aby to nakonec nedopadlo tak, že to bude chtít antibiotika, uvidíš. ten ACC long ještě zkus, tím nic nezkazíš.a zázvor je určitě dobrej na nachlazení celkově, ten pij, určitě je to lepší než pít nějaký minerálky nebo černý čaje.

daguli
17. dub 2012

@pepitas Ahoj,ja myslim, ze Ti ten odber vajicek udelaji.Stejne by Ti je museli odebrat tak ci tak,predstav si, kdyby Ti vsechny ty vajicka popraskaly v brise,to nemuzou nechat, neboj...akorat pro tebe to bude neprijemny ze mas k tomu jeste to nachlazeni...Kdyztak si tam zkus zavolat at jsi v klidu;)