Inseminace 2018

lilavatty
8. srp 2018
lilavatty
autor
8. srp 2018

Ahojky, v pátek jedemedo Gennetu a pokud budu mít ovulaci a manžel dobré spermio, půjdeme pravděpodobně na inseminaci 🙂 Kdo ještě máte v plánu třeba během léta na ní taky jít?

Jen abych řekla něco více- v roce 2016 jsem chodili do jiného CARu, kdemanželovi vyšlo spermio úplně nejhorší. Měl jen 4%dobrých spermií. Ale teď před měsícem měl spermio -87% dobrých spermií!!! Nevím, kde je chyba... Životosprávu nezměnil,spíše více kouří a cpe se 😀 Ale jsem za to ráda. Další problém je u mě, já mám anovulační cykly, vysoké AMH a pravděpodobně PCOS. Takže pokud se podaří "zprovoznit" mě,je to super!! Teď jsem právě dobrala Clostík na ovulacli, a v pátek se uvidí. Ježe budu teprve 10.DC, takže ovulace může být, a v tom případě bude inseminace. Nebo může být ovulace až o víkendu a bude jen plánovaný sex doma 🙂 Ale i tak se těším, že se to konečně hnulo a nemusíme zatím znovu na umělé. V minulém CARu jsem již 1x ET podstoupili, neúspěšně. A ještě nám zbylo 10 zamražených embryí. 🙂

anetka9
8. srp 2018

Ahojda, já už na ní byla v červenci:D🙂 Můžu se zeptat, kam jste chodili předtím?🙂

lilavatty
autor
8. srp 2018

@anetka9 Ahoj, předtím jsme byli v Pronatalu. A jak dopadla inseminace??? 🙂

anetka9
8. srp 2018

@lilavatty Aha🙂 my jsme v Iscare, tak sbírám informace:D no nijak no..klasicky nic..už sem zvyklá..:D

lilavatty
autor
8. srp 2018

@anetka9 to mě mrzí... a na IVF si ještě nebyla? Já právě v roce 2106 absolvovala i inseminaci, jenže jak bylo špatný spermio, tak tomu doktor nedával ani moc šancí... A pak při IVF nám naopak dával víc jak 50% šanci, a nic...☹ Tak jsme si dali pauzu přes rok, měnili práci...A teď začínáme znova. Sepisuji na blog recenze z různých CARů, tak klidně mi můžeš něco na iScare napsat??🙂 Budu ráda.

anetka9
8. srp 2018

@lilavatty Nebyla, ale směřujeme k tomu..🙂 my žádnej problém zatím zjištěnej nemáme..:/ teď jsem zkusila iui, ale buď nic nebo biochemický a vynutila jsem si vyšetření imunologii (na to hodně sázím, myslím, že tam je ten problém), jenže čekačka měsíc a půl, ale už mi zbývá jen to půl (21.8.) :D a když nenajdou nic tam, tak budu chtít genetiku a pak ivf no.. Ti napíšu do zpráv až budu mít chvíli čas🙂 Jinak je super, že se vám tak zvedli ty hodnoty u spermia🙂

ronja55
8. srp 2018

My se chytáme tedy až po novem roce asi. Manžel prodělal rakovinu varlete a bohuzel nam to ted par let prirozene nepujde, tak je pro nas inseminace jedna z možností. Pak jedině umělé oplodnění, ale to je u mě až poslední možnost...

monikaa91
8. srp 2018

@lilavatty Já jsem měla úplně stejný problém jako ty. Zjistili mi PCO, ovulaci jsem vůbec neměla a AMH vysoké. Chodila jsem na vyvolávačky, protože jsem neměla ani ms. Dostávala jsem Clostilbegyt, na který jsme docela dobře reagovala, ale pak už mi folikuly nepraskly ani s injekcí. Nakonec mi pomohly bylinky. Zkoušela si?

lilavatty
autor
8. srp 2018

@anetka9 Tak to je super, imuno je určitě důležitý.. U nás k němu zatím není důvod, ale taky sem se na něj už ptala.. 🙂 Dej vědět, díky moc a držim palečky 🙂

lilavatty
autor
8. srp 2018

@ronja55 to s manželem mě mrzí, ale hlavně že se z toho dostal a bojujete!!🙂 to je hlavní. Hlavně to nevzdávat.

lilavatty
autor
8. srp 2018

@monikaa91 Tak to máme stejné, také jsem chodila na vyvolávačka. Teď jsem měla 2měsíce Utrogestan a super, MS vždy dorazila, ovulace ale ne,. Tak proto teď Clostík.Bylinky,? to jsem nezkoušela. JAké prosím?

monikaa91
8. srp 2018

@lilavatty Já jsem užívala bylinkovou kúru od Naděje, která mi nahodila cyklus a pak jsem na to navázala Gynexem. No a pak jsem začala cvičit Mojžíšovou a byla na mobilizaci kostrče a do dvou měsíců jsem otěhotněla. Po 3 letech snažení 🙂

lilavatty
autor
8. srp 2018

@monikaa91 Opravdu?? Působí to?? Já k těm bylinkám nikdy moc nebyla, ale jestli opravdu fungují...Můžeš mi prosím do zprávy napsat o té mobilizaci kostrče??

monikaa91
8. srp 2018

@lilavatty Máš zprávu 🙂

lucik253
8. srp 2018

Ahojky, u nás víc jak rok snažení a nic.Clostilbegit jsem brala 1-0-1 a nic,tak jeste 2-0-2 a zas nic.
Tak jsme byli v Reprogenesis...spermiogram vyborný.Já jen malé folikuly...takže budeme prý stimulovat a IVF 😞 jdeme tam 24.8. Takže teď čekat...to čekání je nejhorší 😢

lilavatty
autor
8. srp 2018

@lucik253 Neboj, každou to jednou čeká... Vím moc dobře, jak dlouhé je čekání.. ☹ Také jsem šílela. Ale teĎ se vše zlepšilo, a snad se to pohne. Musíme věřit! 🙂 👍🙏🍀

lucik253
8. srp 2018

@lilavatty Já vím no, snad se zadaří brzo. Nebudou nějaké problémy.

lucik253
8. srp 2018

A stimulovat se zacina prvni den menstr. a pak se chodi na ultraz.?

lilavatty
autor
9. srp 2018

@lucik253 Při inseminaci? Já začínala17.DC brát večer Utrgestan. Po vysezení ( 10dní jsem ho brala) do 4 dnů dostaneš MS apak od 3.DC jsem brala Clostík- a teď 12.DC jdu na ultrazvuk.

biedronca
9. srp 2018

Ja mam taky PCOS, přítel spermiogram ukázkový ... nerostly mi folikuly, ani jsem nereagovala na Clostylgedyt, ani na jeho zdvojendou dávku. Ani nerostly folíky pres inejkce Menopuru do bricha...
Pak konečně při konské dávce hormonů folikuly narotly, provedlo se první IUI. V den IUI jsem dostala zanet močových cest, a užívala ATB.
říkala jsem si, kdyz nam není přáno, proč nám není ani přáno.....? K IUI jsme se nemohli ani přiblízit, dva měsíce a kdyz konečně tak ATB.
a ejhle!! ONO TO VYŠLO.... Dokonce to přežilo i let do Turecka, vedra, změna prostředí atd..
Jsem ale v 7tt a gestační váček je porad prazdny, prostě se vajíčko oplodnilo, uhznidilo, doplulo do dělohy a tak se chová prostě Těhotně. Váček se zvětuje, hcg roste, ale je pořád prázdny.... prostě není emryjko.
Příští středu jdu na kontrolu a musíme se domluvit na revizi.
A to je už 2 potrat behem půl roku. Prostě to je i na mě moc..
Tentokrat jsem fatk veřila, doufala, říkala si že to vyjde do zdárného konce. Rekli to rodičům...
a ledová sprcha, pád na hubu.
Snažíme se rok a půl, a ted 2 potrat.
@lilavatty

lucik253
9. srp 2018

@lilavatty nee...pri IVF

anetka9
9. srp 2018

@lucik253 já mám dojem, že tam už to má každá jinak, podle svých diagnoz🙂

lilavatty
autor
9. srp 2018

@biedronca Ahoj, to mě moc mrzí....☹(( Ale jak říkám, musíme doufat.... Každé se to jednou povede....:❤❤

lilavatty
autor
9. srp 2018

@lucik253 Jak říká anetka9, tam pak už záleží na každé, jaké má problémy... Mě třeba nedozrávala vajíčka, takže jsem píchala klasicky Gonal na růst folikulů. Pak jsem šla na odběr vajíček - OPU, které je při krátkém uspání a pak byl embryotransfer.... Pokudpotřebuješ vysvětlit nějaké pojmy, mrkni na můj blog - www.denikbudoucimatky.wordpress.com 🙂

lucik253
9. srp 2018

@lilavatty taky mi vajicka nedozravaji 😞 jojo kouknu 😊

lilavatty
autor
10. srp 2018

Ahoj holky, tak dnes se u nás nic nekoná, ani o víkendu nic naplánováno. vajíčka mi nerostou, ovulace se neblíží...Takže další UTZ ve středu ☹

anetka9
10. srp 2018

@lilavatty kolik mas mm folikul? Nebo jeste zadny dominantni?

lilavatty
autor
10. srp 2018

@anetka9 ještě právě ne.. asi možná to bude chtít větší dávku léků

anetka9
10. srp 2018

@lilavatty noo.taky varianta no🙂

martaskaaa
14. srp 2018

@lilavatty ahoj, ja mam pcos,v caru jsem byla 3x na inseminaci a nic.... celkem mi trvalo 6let nez jsem se miminka dočkala a dokonce neplánovaně a přirozeně. Za chvili uz budu rodit. Životospráva je opravdu důležitá, do toho nejaky pohyb (kolo,fitko) a pozitivni mysleni. Verim,ze mi to k miminku pomohlo a take bylinky. Tu chemii co do me cpali zbytečně uz nechci nikdy videt. Hodně štěstí

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru