Iscare Centrum asistované reprodukce. Co mě tam čeká?

camili
22. led 2007

Ahoj holky, příští týden mě čeká první návštěva v Iscaru, vůbec netuším co mě tam čeká........já nemám ovulaci, jinak jsem v pořádku, přítel taky......máte někdo podobné zkušenosti?

karinn
22. led 2007

ahojky, ja jsem na tom byla stejne jako ty. Take bez ovulace a take jsem si vybrala Iscare. První návsteva je jen takova konzultacni. Sestra si vas zapisou a lekar vyslechne. Chtejí vedet takove ty klasicke veci. Nemoci a to i rodicu, jak dlouho nemuzes prijit do jineho stavu, vahu, vysku atd. proste klasika. Pak vas seznamí co je to neplodnost a jake jsou metody a jake jsou sance. Tebe muze vysetrit ikdyz u me to delali az pristi navstevu a jen neco malo, protoze ja vetsinu vysetrení mela od sveho gynekologa. A manzela pokud nema cerstvy spermiogram tak na nej poslou. Lékare tam mají prijemne a dobre. Jestli se mohu zeptat ke komu jste objednání? Nejlepsí je pokud vám bude prijemny se pokud to pujde (ono ne vzdy je to mozne) objednávat jen k nemu. Je jedno koho si vyberete vsichni jsou to lekari na svem míste. Já jsem u nich podstoupila 1IUI neuspesne, 1IVF neuspesne a potom prisli na to, ze mam jeste krome anovulace spatnou bunecnou imunitu takze me prelecili a ted mam po 2IVF 3 týdny do porodu.

camili
autor
22. led 2007

tak to gratuluju! My jsme objednaní do Chomutova k dr. Fršlínkové. Byla jsem v Chomutově i na lapadoskopii, přítel byl na spermiogramu v září, to ale asi není moc čerstvé🙂 IUI je vstříknutí spermatu? Vyvolávali ti ovulaci? Mě se snažil i gynekolog Clostylbegytem, ale neměla jsem jí.

lucindak
22. led 2007

Ahoj holky,u náš je problém v příteli.Má mizerný spermiogram,takže budem podstupovat umělý oplodnění.Zjištuju do jakého centra jít.Mám namířeno do Pronatalu,ale slyšela jsem,že je docela drahý,tak nevim.Nemáte zkušenosti?A můžu se zeptat,kolik se připlácí v Iscaru?Uvítám všechny rady,děkuju

karinn
22. led 2007

dekuji. camili tak s lekari v Chomutove ti neporadim ja navstevovala Prahu. Ano IUI je vstríknutí spermatu. Tím, ze nemas ovulaci tak se ti v podstate nedelaji zadna vajícka takze beres leky. Já mela Puregon a Gonal, které jsou ale drazsí. Clostylbegyt mi nepomohl ani nahodou. Je to z rady levnejsích leku a u me se osvedcilo, ze i mene kvalitních.A Puregonem nebo Gonalem i ruznymi leky k tomu mi vyvolavali jak vetsí tvorbu vajícek tak i ovulaci. Já jsem prave sla do vseho co mi lekari hned doporucili, protoze jsem si nechtela vypatlat vsechny pokusy a zbytecne. Ono i tak je to dost financne narocne.
Lucindak - to zalezí na tom jake mas k tomu nadstandardní sluzby. Já mela stestí mela jsem navic jen zamrezení embryí 3000Kc, a svetelny katetr 700Kc a jinak veskera lecba, veskere pokusy plus sme do toho i zapocitavali s manzelem benzim, proste vsechno co se toho týkalo tak nas to nez se povedlo mimi stalo 60 000,- Nastestí Iscare dost zlevnil ceny takze se to da. Jsou sice i statní centra, ale ja s nimi nemam dobre zkusenosti. A ani jsem o tom nic moc dobreho neslysela.

camili
autor
22. led 2007

díky, mě ani tak nejde o konkrétní doktory, jako spíš o názory jiných, kteří podstoupili něco podobného. Já vůbec nevím do čeho jdu a trochu se bojím, nikdy jsem netušila, že otěhotnět bude problém a najednou je a já si s tím nevím moc rady. Pořád jsem doufala, že clostyl zabere...........teď zase doufám, že IUI, ale s tím mi tady stejně nikdo neporadí, budu muset počket, až co mi řekne doktorka. I tak díky moc!

karinn
22. led 2007

já jsem to tak trochu cekala, ze nebude vsechno tak jak ma být, protoze já jsem nikdy nemenstruovala. Jen kdyz mi dali leky. To uz mi bylo jasne, ze se neco deje a je priznak anovulace. I presto jsme z toho byla spatna, ale jestli te to trochu uklidní tak to jsem vsechny holky co timhle musi projít. Nekdo ma to stestí, ze se jim to povede na poprvé a nekdo si holt musí pockat, ale tak i tak to za to stojí. Já jsem se drzela sveho hesla, ze jednou se to povest proste musí. A behem te cesty k mimi jsem zjistila, ze to tak opravdu je. Jen jak rikam nekomu se povede na první pokus nekomu na paty a nekomu na desaty, ale vsechny se dockaji. Já osobne s tim bojovala neco malo pres 3 roky. Jestli ti muzu poradit nech si co nejdrív od doktora napsat zadanku na vysetrení imuna. Je to jeden z nejcastejsích duvodu proc nejde otehotnet. Anovulaci ti vyresí za jeden cyklus, ale imunita se leci a vubec se ceka na vysledky a vsechno kolem toho hrozne dlouho. Kdyby te cokoliv zajimalo tak se klidne zeptej rada ti odpovím. Drzim palecky.

marka
22. led 2007

Ahoj karinn,docela jsem se shlídla v tvých problémech s MS cykly.Ráda bych se zeptala, od kdy tě to trápí, že nemáš MS? Mě od vysazení HA MS vůbec nechodila, musela jsem na vyvolávačky a teď užívám PROVERU 17.-26.D.C.,aby mi MS vůbec chodila.Mám už za sebou taky řadu vyšetření a teď mě nejspíš čeká IUI a IVF.
Snažíme se cca 2 roky.
Přeju vám všem holky hodně štěstíčka a už brzy vysněné // 🙂

camili
autor
23. led 2007

Karinn: já jsem právě po vynechání HA nemenstruovala, proto jsem poznala, že něco není v pořádku, my se vlastně nesnažíme ani rok, v dubnu jsem vysadila HA, v září jsem byla na ladoskopii, přítel na spermiogramu, pak následovaly dvě balení clostilu a teď mažu do centra - jsem ráda, že je to takový fofr, nechce se mi čekat, mě bude letos 30. To imuno dělají i u normálního gynekologa? Já uvidím co mi řeknou v Iscaru, asi si na první návštěvě nebudu říkat, co mi mají udělat🙂)) Ještě bych se tě chtěla zeptat na kolik tak vyjde IUI, prý je to levnější než IVF, ale o kolik to nemám vůbec páru. A taky jaké vyšetření na to potřebuju, jak dlouho tak potrvá než mi k němu dojde.

marka
23. led 2007

Camili:já jsem byla na imuno vyš. v Praze ÚPMD Podolí, měla jsem doporuč. od mého gyn.lékaře. Objednávají tam cca 2 měs.dopředu, my jsme byli v prosinci a minulý týden mi přišli výsledky. Náštěstí O.K. 🙂

camili
autor
23. led 2007

marka: a můžu se zeptat proč tě tam poslali? jestli měl doktor nějaké podezření nebo jestli preventivně?

marka
23. led 2007

Zřejmě asi preventivně...všechna vyš.máme v pořádku laparo,hysteroskopie,gennetika,spermio O.K.jen mám anovulační cykly a MS mi bez léků(Provery)sama nechodí.Zkoušeli jsme i stimulaci Clomhexal a Pregnyl cca 6 měs., ovulace z léků byla, ale bohužel bez úspěchu ☹

camili
autor
23. led 2007

tak to jsme na tom podobně, já sice za sebou nemám tolik vyš., ale MS taky nemám, pouze po vyvolávačce, clostyl nezabral a laparka i spermio jsme měli taky v poho..........a ty docházíš do nějakého centra nebo jen ke svému gynekologovi?

marka
23. led 2007

Zatím chodím jen ke svému gyn., ale teď už jsme jen čekaly na výsledky z imuno.,tak myslím, že mě při další návštěvě(zítra jdu za ní s výsledkama)nejspíš pošle do centra...docela se už těším a doufám,že tam pomůžou.Jsem ze Zlína, tak to vidím nejspíš na centrum tady u nás.

camili
autor
23. led 2007

to i já čekám🙂 30. jdeme poprvé, my jsme z Loun, takže Chomutov pro nás byl asi nej, navíc doktorka mi byla sympatická (propouštěla mě z nemocnice po laparce) Pha není od nás sice tak moc daleko, ale přece jenom je to 3x dál. Budeš mít dobrý, že máš tolik vyšetření, to nás asi všechno čeká.........

marka
23. led 2007

No nám už se taky vleče 2 roky 😉 pořád se čeká na výsledky,vyšetření atd...a čas běží, nekonečné.Tak snad tohle bude opravdu cesta správným směrem.
Docela by mě taky zajímalo, jak všechny ty léčby vychází finančně. Máš nějaké info?

camili
autor
23. led 2007

kdepak, jen to co tady čtu, ale to se většinou týká jen IVF, já bych ale raději napřed zkusila IUI, když mám vše průchodné, jen nemám ovulaci, tak doufám, že kdyby mi jí vyvolali a pak do mě vstříkli sperma, že by to mohlo vyjít, ale to jsou jen mé představy🙂 to kolik to vychází fin. nemám páru, když jsme byli u doktora na spermiogramu, tak ten nám říkal že něco kolem 800Kč, což je proti IVF úplně zdarma

camili
autor
23. led 2007

a jak to zvládáš ty dva roky? my nemáme ani rok za sebou a každý měsíc to špatně snášíme, když se zase nezadaří, navíc přítel je děsný pesimista, takže ten už tvrdí, že dokud dítě nebude, tak tomu nevěří🙂 já jsem naopak děsný optimista, takže já do toho vždycky jdu, že teď už určitě🙂

marka
23. led 2007

No to jo 🙂 myslím, že určitě začínají těma méně naročnýma zákrokama a pak pokud nevyjdou nastupuje na řadu IVF.Těch 800,- se dá 😉 Já taky tajně doufám, že to vyjde 🙂 ...nám všem! 🙂 už si to zasloužíme, ne? 😀

camili
autor
23. led 2007

to každopádně🙂 zasloužíme, ale musím přiznat , že když otěhotní někdo koho znám, tak mu to přeju, ale zase mi to připomíná, že já ještě pořád ne☹

marka
23. led 2007

Zvládám, nezládám, ono se mi ani nechce věřit, že už je to tak dlouho.Prostě čas běží...a každý měsíc jen tajně doufáš 🙂 že se to podaří, pak další zklamání, ale bohužel to neovlivníš!
Ale jednou to přece "musí" vyjít každému!

marka
23. led 2007

Kolem mě se to taky pořád hemží "těhulkama" a já pořád nic ☹ nejhorší jsou ty reakce okolí "a kdy už budete mít...už jste na řadě, atd. 😒 Ale aspoň budou naši mimíšci opravdu zasloužení 😉

karinn
23. led 2007

ahojky holky, k vasim dotazum: já jsem nikdy sama od sebe nemenstruovala. Kdyz jsem to porad nedostavala tak se mnou sla mamka v 16 letech na gyndu a tam mi nasadili prasky, ze prý na lecbu, ale nepomaha nic. Brala jsem Diane, pak to upravovali normalní antikoncepcí a pak Provera a i spousta dalsích. Na IUI se neceka tak dlouho my ho mely hned druhy mesíc pokud mas vsechno v poradku. Kolik to stojí zalezí na tom jake mas leky. Levnejsí jako je treba
Clostylbegyt atd. jsou levne to nevim kolik to stoji, ale ja mela u IUI Puregon a to jsem doplacela neco okolo 5000,- . Camili to, ze to ted snasim spatne to je normalní, ale ono si svym zpusobem zvyknes (nic jineho ti nezbyde) a pak uz cekaní dva, tri .... roky nejak zvladnes. Je to hodne na psychiku to je fakt. Ale marka to rika spravne jednou to proste vyjít musí 🙂

marka
23. led 2007

Jééé Karinn, děkujeme za info 🙂
Teď už jen zbývá sebrat všechnu "energii" a vrhnout se na to! 🙂

camili
autor
23. led 2007

no pravda je, že ty dotazy jestli už nám to vyšlo jsou asi nejhorší! je mi jakoby trapně za to, že zase ne! asi i proto jsem šla sem, mám kolem sebe kamarádky, které se otřou o pánské trenky a jsou v tom a těm se to špatně povídá..............a je fakt, že člověk si zvykne na cokoliv, když chce🙂

karinn
23. led 2007

není vubec zac a bude jeste spousta veci, které vás budou zajímat to prijde tak casem, kdyztak rada odpovim 🙂
camili, ty dotazy a ocekavani okolí jestli uz to konecne bude je neprijemne. Nejhorsi to bylo s myma rodicema. Vím, že to nemysleli spatne, ale tak strasne se tesili, ze pak jim rikat, ze to nevyslo bylo vzdycky smutny. To je zakon schvalnosti, ze samozrejme vsude kolem nas jsou jenom ty, kterym jak rikas staci se otrit o panske trenky a jsou v tom. A nebo taky resi jestli si to maji nechat nebo ne a vubec nechapou jak je nam kdyz to musime poslouchat a rikame si, ze bysme pro to udelaly vsechno a presto nic. Nejlepsí jsou take takove ty rady tak na to nemysly vsak ono to prijde a vy víte, ze to jen tak neprijde. Boze jak ja to nesnasela. Ale my jsme holky sikovny a nedame se!!!! Nikdy neni tak hrozne a zase bude veselo. Fakt znam to 😉

arinka
24. led 2007

Ahojky holky,tak jsem si myslela jak jsem vyjímečný případ,ale zjištiji,že takove problemy nemam jenom ja,což mě docela překvapilo!Doktor mi vždy říká jak jsem vyjímečny případ.Prochazím vším jak popisujete,ale ja už 7rokem marně 😨 Ale ted mi svitla trochu naděje,když čtu vaše příspěvky 🙂 Pustim se znovu do boje 😠

marka
25. led 2007

Ahojky Arinka, určitě to nevdávej 😉 a pust se do toho, doufám, že nám všem to brzy vyjde.
Já jsem teď odeslaná (podle mého předpokladu)do centra.reprod.medicíny, tak jsem připravená a "nažhavená" na všechno.
Držím palečky ať všechny za pár měsíců píšeme samé krásné-pozitivní zprávičky! 😉

camili
autor
25. led 2007

Ahojky! Marko a kam tě poslali? A kdy jdeš prvně? Budu držet palce! My jdem už v úterý, jsem strašně zvědavá a když na to pomyslím(což se mi stává skoro pořád), tak i trošku nervozní🙂
Arinko,určitě nevzdávej, můj bratránek měl také problémy a povedlo se jim to až po 11 letech, nevím na pokolikáté, určitě byli několikrát na IVF, o jedno miminko sice přišli, ale teď mají krásnou holčičku a plánují další IVF🙂

marka
25. led 2007

Camili: děkuji 🙂
je Centrum reprod.med. Zlín www.crmzlin.cz (to je přímo u nás 🙂 )a jsem objednáná na 6.2. - to bude má první návštěva. samozřejmě jsem taky nervózní,ale už se i docela těším.Já už jsem v tom centru jednou byla, když mi dělali postkoitální test a manžovi tam dělali spermio, tak to tam mám už trošičku "obkoukané"😉 mám už hodně vyšetření hotových, takže to tam snad půjde rychle 😉

camili
autor
25. led 2007

nemáš zač🙂 to já už se taky těším, hlavně na to, že už se snad začne něco dít, takhle když nevím, tak to je děsný! mě už můj gynekolog nedal ani vyvolávačku, takže já vyloženě čekám co bude dál. My nemáme žádné vyšetření, jen spermio, ale to máme někdy ze srpna.