Iscare Centrum asistované reprodukce. Co mě tam čeká?

camili
22. led 2007

Ahoj holky, příští týden mě čeká první návštěva v Iscaru, vůbec netuším co mě tam čeká........já nemám ovulaci, jinak jsem v pořádku, přítel taky......máte někdo podobné zkušenosti?

marka
25. led 2007

Camili: budu na tebe v úterý myslet 😉 a potom mi dej zprávu jak jsi dopadla.
Je moc dobré,že už se něco děje...na co pořád čekat! a pokud nějaký problém je, je potřeba ho řešit.
Všechna důležitá vyš. ti určitě ještě dodělají,ale s léčbou (a se stimulací,aby jsi měla OVU) myslím můžou začít hned.
Tak hodně štěstí ! 🙂

camili
autor
25. led 2007

děkuji, budu ho potřebovat🙂 dám samozřejmě hned vědět co nám řekli a co s náma budou dělat🙂 čekání už mám plné zuby, takhle aspoň budeme vědět že třeba za 14 dní to a pak zase něco, ale tohle nic nedělání mě fakt štve. Marko, měříš si BT? vůbec nevím, zda bych měla nebo ne. já chvíli měřila, ale pak jsem toho nechala, protože jeden týden vstávám ve 4 a druhý v 6, takže jsem měla dost velké výkyvy v teplotách.

marka
25. led 2007

Já si BT neměřím vůbec,ani jsem to nezkoušela. Nevěděla jsem jestli náhodou ty léky,co jsem užívala a užívám (Provera,Clomhexal,Pregnyl...)nějak tu teplotu neovlivňují a navíc, když mi Dr.zjistila, že mám cykly anovulační (bez léků), bylo by to asi zbytečný.Jen bych se trápila a zbytečně se pořád sledovala.
Teď se aspoň každý měsíc po MS s manžou "snažíme" celkem často, to kdyby jen náhodou! 😉
Myslím, že ISCAR ti nic neřeknou, že si něměříš BT...určo to není povinný 😉

camili
autor
25. led 2007

já právě teď nic neužívám, tím pádem ovulaci nemám vůbec, takže mi přišlo měření zbytečné.......měřila jsem jen po clostilu, ale stejně mi to ukazovalo jeden den vysoké a druhý den nízké, nebylo z toho nic čitelné, takže jsme se snažili taky častěji🙂 vlastně se snažíme i teď, říkám si co kdyby🙂 i když vím, že je to skoro nemožné, ale naděje umírá poslední🙂

marka
25. led 2007

Přesně tak 🙂 já se tím řídím taky "co kdyby" 😉
Navíc spousta holek tu už psalo, že zázraky se dějí (obzvlášť v tomhle oboru), takže i "nemožné může být možné" 🙂
a navíc se spojí příjemné s užitečným 😀

camili
autor
25. led 2007

to je fakt, neznám nic horšího než povinný sex🙂 když jsem měřila BT a měla pocit, že je to zrovna "TEN" den, tak to bylo takový divný............zrovna brousím po netu a hledám něco o metodě IUI, ale jak tak koukám, tak nic moc úspěšnost max.12% a jen 2x, pak už doporučují IVF 😲

marka
25. led 2007

Taky už jsem sbírala nějaké info a bohužel je to tak 😒 tak malá úspěšnost.
Alespoň už ale po tom druhém neúspěšném IUI hned doporučí IVF a už tě na to připraví, což je taky dobrý, že se nemusí zase dlouho čekat.

karinn
26. led 2007

ahojky holky, Arinko urcite to nevzdavej je strasna spousta pripadu holek co cekají tak dlouho jaky ty se stejnym problemem a nakonec se take dockaly.
Budu na vas na vsechny moc myslet. Napiste pak holky jake to v centrech bylo a na cem jste se s doktorama dohodli.

arinka
30. led 2007

ahojky děkuji a podporu,svitla mi malá jiskřička naděje 😕 Karin u tebe se to poveldo na první pokus?

camili
autor
31. led 2007

Ahoj holky, tak mám za sebou první návštěvu Iscaru. Doktorka byla moc fajn, všechno nám vysvětlila a poslala nás na nějaká vyšetření (oba na krev - já 2-5.den MS), no a po MS jdu na stěry a když bude všechno OK, tak hned následující MS začnu s injekcemi na vyvolání ovulace a pak hned IUI. Tento měsíc mi předepsala HA, to abych to příští měsíc dostala tak jak mám a aby se mohlo hned začít. Jediným "problémem" je výběr injekcí: jedny hradí pojišťovna, ale ty mi musí píchat u doktora a to denně a ve stejnou dobu, což je celkem problém, páč jsem z vesnice a nevím jak bych to dělala přes víkend, no a ty druhé stojí kolem 5000, můžu si je píchat sama nějakým perem a kamkoliv, taky po nich většinou vyroste více vajíček, ale ty hrazené pojišťovnou prý na IUI stačí, u nich se vyvine tak 1-2 vajíčka, tak pořád nevím pro co se rozhodnout

marka
31. led 2007

Ahojky Camili, tak to je dobře, že první návštěva dopadla fajn. Je super, že s IUI začínáte už tak brzy a neprotahují se další vyšetření 🙂 Tak hlavně, ať to vyjde. Snad i u nás to bude tak rychlé.
Jinak s těma injekcema teda nevím, je to dost penízků nato,že je při IUI tak malá pravděpodobnost otěhotnění. Ale zase možná, když budeš mít léky dražší-lepší, tak by byla pravděpodobnost zase vyšší. Tak nevím, co je lepší 😒
Já bych asi dala na radu lékařů, co je výhodnější....a nejspíš bych šla do těch dražších léků.(třeba to vyjde hned napoprvé 😉 )
Budu držet palce! 🙂

camili
autor
31. led 2007

Díky🙂 když ona nám doktorka neřekla co je lepší, řekla nám výhody a nevýhody jednotlivých injekcí, říkala že na to IUI by ty mohli stačit ty hrazené pojišťovnou, říkala, že když se 2x nezadaří, tak pak jdeme na IVF a tam už se musí ty injekce za 5000,- protože tam už potřebujou větší množství vajíček

zuzina73
31. led 2007

Ahoj holčinky!! Můžu se k vám přidat?? Sice nemám nic společného s Iscare, ale jsem objednaná na první návšetěvu do ÚPMD v Praze. A tady koukám se všeobecně dozvím spoustu věcí!! 🙂

marka
31. led 2007

Tak to bych asi brala ty hrazené pojišťovnou 🙂 a penízky bych šetřila popř.na IVF, které by asi stejně následovalo (samozřejmě přeji aby to vyšlo hned napoprvé, ale podle zkušeností, je lepší moc se na to netěšit a nespoléhat, že to vyjde).

camili
autor
31. led 2007

Zuzina73: ahoj, myslím, že každá zkušenost se hodí a je jedno zda je z Iscaru nebo odjinud, asi jsem tu diskuzi nazvala špatně 😒
Marka: taky o tom uvažuju a každý mi říká, že je to asi rozumnější, zítra jedu na stěry, tak to s doktorkou zkusím ještě probrat, stejně mám ještě nějaké dotazy: např. jsem zapomněla odkdy mám brát HA, jestli se mno má příště přijet přítel nebo zda mám přijet sama🙂 prostě jak to tam na nás chrlila, tak jsem něco zapomněla🙂

zuzina73
31. led 2007

camili : Tak to je fajn, že jsi dopadla v Iscare dobře 😀 !!! Já jdu příští úterý (6.2.) do toho Podolí, tak jsem napnutá jak struna 😕 . Můžeš mi prozradit, jestli jsi při té první návštěvě byla jen na takovém tom pohovoru, nebo jestli tě i prohlíželi?? Myslím teda gynekologické vyšetření. To abych pak nebyla zaskočená 😉

marka
31. led 2007

Ahoj Zuzina73 : koukám, že máme stejný termín návštěvy 😉 Já jdu taky na první 6.2. akorát, že na kliniku do Zlína. V ÚPMD v Praze jsme byli nedávno s manželem taky, dělali nám tam imuno. vyšetření.
Potom můžeme probrat průběh konzultace a vyš.
Budu na tebe v úterý myslet 🙂

zuzina73
31. led 2007

marka : Ahojinky !! 😀 No jo, já dočítala a koukala jsem, že máme stejný termín návštěvy. Já si vybrala ÚPMD proto, že tam jsou údajně hodně milí a vstřícní!! Já to hodně upřednostňuju, protože jsem hrozný nervák a kdyby se tam na mě tvářili nějak blbě, tak bych byla schopná se otočita odejít 😉 Mám tam být v půl deváté. A samozřejmě i já na tebe budu moc myslet a držet pěsti!!! Třeba budeme mít spolu jednou i jiný termín společný.... 😀

marka
31. led 2007

Taky se mě zdáli v ÚPMD velice fajn a příjemní 🙂 škoda, že je od nás tak daleko 😒
Já jdu na kliniku až odpol. ve 14.00 prý první konzultace provádí až odpoledne. Taky už se těším 🙂 aspoň se se mnou bude už konečně něco dít !

zuzina73
31. led 2007

Hm tak to tě v úterý o pár hodin předběhnu 😉 . No aspoň budu mít čas ti ty palečky držet odpoledne pořádně !!!!

camili
autor
31. led 2007

Zuzina73: no, byl to vyloženě jenom pohovor, neprohlíželi mě, jenom nám vykládala co a jak a když to nevyjde, co následuje.........pak jsem dostala vyvolávačku a šli jsme domů🙂 zítra mě čekají stěry a mezi 2.-5.dnem MS musím na odběry krve kvůli pohlavním chorobám, funkci vaječníků a krevní skupině
Jinak holky toho 6.2. budu držet palce, hlavně ať se s váma taky moc nepárají a hned ať jdou na to, pro mě je nejhorší to čekání, teď aspoň vím, že když všechna vyš. dopadnou dobře, takže bych měla jít po měsíci na IUI

zuzina73
31. led 2007

camili : Tak to budu muset absolvovat nejspíš to samé, protože můj gynekolog mi nikdy žádné vyšetření nedělal a ani jinde dělat nenechal 😠
Děkujeme ti pěkně za držení palečků 😀 snad to opravdu konečně dostane pořádný spád !!

camili
autor
31. led 2007

Zuzina73: no mě můj gynekolog nějaké vyš. udělal, přítel měl spermiogram, já byla na laparce a taky jsem po neúspěšném braní clostylu, myslím, že na té laparce mi zjistili, že mám průchodné vejcovody, kdyby nebyly, tak je IUI zbytečná, to pak následuje hned IVF (teda myslím)

zuzina73
1. únor 2007

camili : Já teda na laparoskopii nebyla, ale vzhledem k tomu, že v prosinci 2005 jsem těhotná byla(bohužel to dopadlo špatně), tak soudím, že vejcovody u mě průchodné jsou 😎
Jinak mám stejný dojem jako ty (vyčzený všemožně na netu) - pokud průchodné jsou mělo by být IUI, jinak hned IVF 😉

marka
1. únor 2007

Ahoj holky,
tak já mám tu laparku taky už za sebou, tak mě tam snad honit nebudou podruhé.
Zuzi : já myslím, že pokud jsi už "těhu" byla, tak se Laparo dělat nemusí,takže určo bude následovat IUI.
A co se vlastně stalo, že se mimi neudrželo?řekli ti doktoři kvůli čemu to bylo?(nebo mohlo být)

camili
autor
1. únor 2007

ahoj, tak já byla dneska na stěrech, teď už mě čekaj jen krevní testy, ale ty musí být mezi 2-5. dnem MS, tak teď počkám na MS a mám hotovo🙂
Zuzi s tou laparkou máš asi pravdu, i když mě dělali i nějakou hysteroskopii(ani nevím jestli to dobře píšu🙂), ale ta nevím na co je🙂 já těhu byla taky, ale někdy v 18-ti a samovolně jsem potratila, tenkrát jsem byla ráda, ale to už je 12 let, takže to už se mohlo dost věcí změnit.

marka
1. únor 2007

Já jsem taky absolvovala hysteroskopii a následně pak laparku.
Docela vám trošku závidím, že už jste "těhu" byly ...i když se to bohužel nevydařilo. Já jsem ještě ty // na testu nenašla ani jedenkrát, tak vůbec nevím, jestli to půjde ☹

zuzina73
2. únor 2007

marka : Ono by se moje mimi bývalo udrželo, ale přestalo mu tlouct srdíčko 😢 . Jinak děloha se mi vyvíjela a zvětšovala normálně dál, jako při pokračování těhu.... Takže mi museli nakonec plůdek odebrat 😖 Ale důvod odumření plůdku nevím
Jinak tě ujišťuju, že opravdu není co závidět, že jsme těhu už byly, i když nevydařeně. Následují totiž hrozné pocity,když o mimi přijdeš, to mi věř. Navíc teď bubu strašně plašit a nervovat se, pokud se mi podaří otěhotnět znova. Hrůza, že se to bude znova opakovat mě fakt děsí už teď...

marka
2. únor 2007

Já vím, že to musela být pro vás hrozná zkušenost...i já se právě toho moc bojím.Ono si člověk vlastně není jistý ani tím, že vůbec otěhotní...pak zase doufá, že všechno dopadne dobře a porodí zdravé miminko. Obavy jsou prostě pořád...stát se může ledasco, je to bohužel osud ☹
Vy jste ale holky statečné! a nevzdáte to, tu horší stránku máte za sebou a určo vás čekají už jen ty příjemné dny těhotenství a na konci ten malý "vytoužený" dáreček.
Tak ať už je to, co nedříve ! 🙂
Budeme v to všechny společně doufat 😵

zuzina73
2. únor 2007

marka : No jasná zpráva, hlavně pozitivně myslet a nevzdávat se !!! Neboj, brzy se dočkámr 😀